Jump to content
Dogomania

Grzybica u psa a koty


Diegula

Recommended Posts

Dzisiaj nasz wet stwierdził ze nas pies ma zaawansowanego grzyba tzn strasznie lnieje plus dostał strasznego łupieżu na grzbiecie.
Prawdopodobnie to wynik pogryzienia mojego psa przez wiejskie pieski w maju a czerwcowe kąpiele przyśpieszyły chorobę :(.
Boję się teraz o koty aby się nie zaraziły od psa a odseparowanie ich od chorego nie jest możliwe bo wynajmujemy kawalerkę gdzie drzwi są tylko wejściowe i w łazience:roll:.
Ale najgorsze to że pies jest wysmarowany Biodylonem mitius którego absolutnie nie można podawać ani smarować koty bo to dla nich trucizna:placz: i oczywiście nie podamy.
Czy ktoś wie jak działa ten lek????
Czy jest możliwość ze mimo że nie podam kotom tego leku to się nim otrują np po wysmarowaniu psa za godzinkę go poliżą albo wejdą w miesce gdzie leżał pies i myjąc łapki ten lek dostanie się do ich organizmy?
Proszę odp szybko bo strasznie się martwię nie tyle psem jak tymi kotami teraz czy lecząc psa nie otruję koty

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Biodylon nie pomógł więc przy kolejnej wizycie tzn 28 czerwca pies dostał zastrzyk przeciw grzybicy plus został wykąpany w płynie przecił łupieżowi a potem w wodzie z octem (wg zaleceń weta).
Po tej kąpieli psu mniej wylatywała sierść znikł łupież i zaczął ,,pachnieć" octem .
Niestety po dwóch tygodniach znów wróciliśmy do punktu wyjścia tzn znów niemiłosiernie lnieje, pojawił się ten sam łupież i zaczął delikatnie mówiąc brzydko pachnieć.
Wczoraj był na drugim zastrzyku pzeciw grzybicy i wet kazał znów czekać 2 tyg :(.
Może leczyliście swojego psa z takiego paskuctwa i macie inne sposoby?
Czy możecie polecić dobrego i sprawdzonego weta od takich schorzeń( dermatologa)?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Martens.
Dzisiaj zawieźliśmy naszego ,,muchomorka " na działkę do teściów bo w naszym mieszkanku przez te upały to nie da się wytrzymać i strasznie się męczył..
W weekend zobaczymy czy jest poprawa czy pogorszenie.
I jeśli będzie w miarę ok to po tych cholernych upałach odwiedzimy twojego doktora.
Czy do dr Dembele są jakieś zapisy??
Jaki jest koszt wizyty?

Link to comment
Share on other sites

Zapisy są, z tym że trzeba czekać nawet 2-3 tygodnie, szczególnie na sggw, ale jeśli przypadek pilny, to zadzwoń na Białobrzeską i poproś żeby doktor przyjął jak najszybciej; wciśnie cię gdzieś na dniach między wizytami, z tym że będziesz musiała poczekać; ja czekałam w takiej sytuacji ponad 2 h.
O koszty dopytaj dokładnie jak zadzwonisz, ale ogólnie dr Dembele nie zdziera z pacjentów ;)
Jeśli chcesz, mogę dać telefon na PW.

A, i planując u niego wizytę, postaraj się nie podawać psu jak najdłużej przed nią (najlepiej już) żadnych leków na tą skórę, bo dr na pewno będzie pobierał zeskrobiny do badania, etc. a podawane wcześniej środki mogą spowodować, że badanie nie wyjdzie, albo wyjdzie fałszywy wynik negatywny na coś, i będziecie musieli jeździć drugi raz niepotrzebnie.

Link to comment
Share on other sites

Diegula-na jakiej podstawie wet.stwierdzil ,ze pies ma grzybice ? czy wzial zeskrobine do badania ?Moze to nie jest grzybica?

Moje psy ,ale mozna i kotom podawac Imavwerol,i jednoczesnie Intrafugol.Wyprobowalam na moich schroniskowych zagrzybinych psiakach.Po czasie leczenia wloski ladnie zarosly.

Link to comment
Share on other sites

Wet nie pobierał żadnej zeskrobiny bo stwierdził że nie ma strupków i nie ma z czego ich pobrać.
Grzybice stwierdził jedynie po obejrzeniu psa :(.
Ja do tej pory miałam pełne zaufanie do tego weta bo nieraz pomógł już mojemu psiakowi np gdy miał babeszjozę to bez badania krwi a tylko na podstawie objawów stwierdził że do ta choroba co nie wątpliwie uratowało mu życie.
Czy zeskrobiny można pobrać mimo ze nie ma strupków a objawy są takie jak opisałam?
Martens poproszę o nr tel na PW.
Martens w takim razie wskazane jest chyba odczekać do 26 lipca i dopiero wtedy wizyta bo przecież miał 12 lipca ten zastrzyk na grzybicę (lek nazywa się Biocan M),prawda?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ,ze niezaleznie czy sa strupki ,czy nie ,pobiera sie zeskrobine do badania,gdyz moga to byc rozne inne choroby, np.hormonalne, alergia na pchly i jedzenie ,nuzyca,swiezbowiec,brak jakiegos skladnika w pokarmie.Moje psiaki mialy grzybice w postaci plackow ,bez strupkow. Wykonuje sie badania zeskrobiny ,ktore ukazuja wyniki badan juz po pol godzinie.

Link to comment
Share on other sites

Zeskrobinę robi się zawsze; mój pies miał robioną pod kątem nużycy po prostu z wyłysiałej skóry, na obrzeżach zmian.
Co do terminu wizyty najlepiej skontaktować się z samym doktorem żeby doradził, kiedy wizyta ma sens.
Nr do lecznicy podaję na pw.

Link to comment
Share on other sites

i już jesteśmy po wizycie :):):)
A więc dr nie robił badań :( ale od razu wiedział co jest grane tzn. łojotokowe zapalenie skóry ( głównie na grzbiecie) a w pachwinie ropne powierzchowne zapalenie skóry, a nie żadna grzybica :):):):).
Dostał Dexafort i Betamox
Jutro czeka go kąpiel w Manusanie .
Ma dostawać też Zincas forte.
Zobaczymy czy tym razem pomorze to leczenie , chociaż mam wrażanie że lekarz zna się na rzeczy i będzie ok :):)
Chyba to jest bardzo dobra lecznica i lekarz bo strasznie dużo pacjentów czekało w kolejce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...