Jump to content
Dogomania

Srodek przyspieszajacy gojenie sie ran????


szd51

Recommended Posts

Witam.
Moja sunia w piątek wbiegła w stłoczoną szklana butelkę i bardzo mocno pocięła sobie łapę. Prawie odcięła sobie ten dodatkowy "palec" który ma wyżej na łapie:-(
W piątek pod narkozom weterynarz jej to pozszywał i było ok.
Dzisiaj niestety szwy puściły i rana na nowo się otworzyła:-(
Weterynarz nie zdecydował się na ponowne szycie ze względu na to ze od poprzedniej narkozy minęły dopiero 3 dni. Poza tym powiedział ze przed zszyciem trzeba by ranę oczyścić z już powstałej ziarniny a przy ADHD Azji nie ma pewności czy kolejne szwy wytrzymają.

Czy znacie może jakiś środek który w takiej sytuacji mógłby przyspieszyć gojenie się rany?? Najlepiej coś w aerozolu lub w innej postaci łatwej do nałożenia bo Azja nie bardzo pozwala sobie zrobić cokolwiek z ta łapą...:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja na wszystkie rany używam tzw. Balsamu Szostakowskiego (tani, dostępny, każdy farmaceuta wie, o co chodzi, bo nazwa medyczna jest teraz inna). Ma ten dodatkowy walor, że nie zaszkodzi jak pies wyliże (stosuje się/stosowało się także u ludzi - wewnętrznie, przy wrzodach żołądka). Używam już od wielu, wielu lat na każde skaleczenie na łapach.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Tak na przyszłość - najlepsze na rany otwarte i w ogóle w wielu przypadkach infekcyjnych jest srebro koloidalne/ azotan srebra. Jest to baaaardzo skuteczny w leczeniu i dezynfekujący roztwór, przyspiesza łączenie się komórek i odbudowę tkanki. To uratowało mi psa, po tym jak po operacji nie przyjęły się szwy zewnętrzne i cała rana się rozbebrała. Uwierzcie mi to była masakra, u weta mało nie zemdlałem jak to zobaczyłem. Wet przepisał i polał ranę czymś co nic wogóle nie pomagało. Z pomocą przyszła ciotka, która zawsze na wszystko używała roztworów srebra. Srebro nie tylko bardzo szybko zasklepiło ranę ale też bardzo ładnie przyspieszyło odbudowę tkanki, że dzisiaj już nie ma nawet śladu po skalpelu, a blizna jest niezauważalna. Roztwór srebra koloidalnego 250-300ml to jakieś 20-60zł w zależności od stężenia.Jest sprzedawane w buetlkach z koreczkiem, także należałoby przelać troche do jakieś odkarzonej buteleczki "spreyu" tak żeby psikać tym na ranę. Śmiało polecam!

Link to comment
Share on other sites

Ja tez polecam srebro w sprayu- Alu spray, ja kupuje u weterynarza na zamówienie, to jest taki srebrny spray, często używany po operacjach. Nie jestem pewna czy na otwarte rany można stosować, wiem że przy otarciach obiciach np u konia bardzo ładnie schodziły sie końce ran a sierść szybko odrastała. Super tez działa przy wszelkich zabiegach typu sterylizacja kastracja ;) Polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

polecam tribiotic.
Mój pies porządnie sobie przeciął łapę, po tygodniu ładnie się podgoiło jak siostra zabrała psa na szalony spacer. Rana się otworzyła, zaczęło się sączyc, ropieć. Po psie było widać, że go bardziej boli niż wcześniej. Po tej maści od razu się polepszyło. Szybko się wszystko zagoiło.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja mam w tym roku pecha na kontuzje...
Najpierw Alice rozcięła sobie bardzo mocno łapę- palec w tylniej nodze... trzeba było szyć w niedzielę rano...za wcześnie sama sobie wyjęła szwy...no i cała historia długo się goiła, 2-3tyg w każdym razie teraz jest już ok. Bandażowałam , okładałam aloesem, jeszcze spry od weta ale nie pamiętam nazwy...chodziła parę dni w kołnierzu żeby nie lizać a teraz jest tylko malutka blizna.
Potem Azir uszkodził sobie piętkę w przedniej też dość tak... ale wygoiło się samo.
No i po Katowickiej wlazł mi chyba na szkło w przedniej łapie rozcięty opuszek...bandażowałam, aloes zabliźnia się pomału- jego to nie idzie usadzić na miejscu jakby tyle nie skakał to moze by sie goiło szybciej...
spróbuje ten tribiotic- tylko teraz to już chyba późno skoro się zabliźnia...bedę na przyszłość pamiętać o nim :p

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...