Jump to content
Dogomania

przebarwienia na zębach


Ally

Recommended Posts

Witam!
Moja 20-to miesięczna labradorka dostała dziwnych przebarwień na kłach górnych. W styczniu przy okazji profilaktycznych badań miała sprawdzane uzębienie i wszystko było w porzadku. Wcześniej takich przebarwien dostał doberman ( w tej chwili ma 22 miesiące). Zaczęłam sprawdzać zęby psom w okolicy okazało sie ,że oprócz mojej suki i dobermana jeszcze kilka psów ma podobne zmiany ( napewno to nie jest kamień).
Napisałam ten watek na labradorach i w Krakowie tez jest sunia z takimi kłami. Zaden ze znajomych weterynarzy nie wie co to jest. Jedyne co łączy psy z mojego miasta jest picie tej samej wody , czyli z kranu, ale przegotowanej. To chyba jednak nie jest przyczyna , bo skąd w oddalonym o 40km Krakowie spotyka sie podobna przypadłość. Wszystkie psy są szczepione i zadbane, żywione róznymi karmami i oprócz dobermana z przewlekłym nieżytem jelit są zdrowe. Może ktoś z Was spotkał się z czymś takim. Wklejam zdjęcie kłow dobermana, ponieważ u niego jak na razie jest to najbardziej rozwiniete.
pozdrawiam Klaudia z Ally
[url]http://img211.imageshack.us/my.php?image=czako4us.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Byłam z psem u róznych wetów i żaden nie ma pojęcia od czego to jest, nie da sie tego zczyścic, ponieważ to nie jest osad , ani kamień. Wysłałam równiez meile ze zdjęciami do wszystkich stomatologów jakich adresy udało mi się zdobyć, narazie na żaden nie dostałam odpowiedzi. Przeszukałam też witryny stomatologiczne na świecie nigdzie nie znalazłam podobnych przypadków.A to nie chodzi tylko o mojego psa , takich psów jest znacznie więcej. Tylko w mojej okolicy znalazłam 5 psów z podobnymi zmianami.

pozdrawiam Klaudia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ally']Wysłałam równiez meile ze zdjęciami do wszystkich stomatologów jakich adresy udało mi się zdobyć, narazie na żaden nie dostałam odpowiedzi. [/QUOTE]
Może poproś o pomoc [B]Flaire[/B], żeby zapytała swojego weta, który jest dentystą :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...