Jump to content
Dogomania

KĄPANIE cd


Elżbietka

Recommended Posts

Kapie psa na "swieta" :wink: :D :wink: ---zima, na wiosne, przed wyjazdem na letni urlop ( potem czesto pies sam sie kapie w potokach) i jak zaczyna sie szkola........wychodzi na to, ze co kwartal. W razie potrzeby---bloto, jakies przyniesione smrody, to od razu do wanny pod prysznic i niekoniecznie z namaczaniem :wink: w pachnidle......pozdrowka!

Link to comment
Share on other sites

A ja Misię kąpałam chyba tylko raz w jej życiu -- po cieczce, żeby ją szybciej móc na szkolenie przywieźć. Więc teraz chyba będzie drugi raz (ma cieczkę, a chcę jak najszybciej skończyć z tymi wagarami), chociaż pewnie grzbietu jej nie będę myć. Natomiast szczotkuję i trymuję ją co najmniej raz na tydzień, a z reguły częściej. Szorstkowłosych terierów raczej się nie kąpie.

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej można, chociaż (u szorstkowłosych psów) nie ma takiej potrzeby (nie pomaga to, np., ograniczyć zapachu przyciągającego psy), chyba że się wytarzają albo co. Ja kąpię Misię po cieczce, bo chodzimy na szkolenia. Każdy pies (szkolony czy nie :wink: ) jak tylko ją powącha to wie, że sprawa już nieaktualna, ale w przypdku psiej szkoły, chcemy uniknąć dekoncentracji, która jest wynikiem nawet tego pierwszego powąchania. Więc kąpuś-kąpuś...

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to czy należy i co jaki czas powinno się kąpać psa zależy tylko i włącznie od rasy. Bo nie wydaje mi się aby cotygodniowe kąpiele np. jakiegoś kundelka były potrzebne (wręcz przeciwnie mogą one prowadzić nawet do jakiś uczuleń) tak jak są potrzebne np. Yorkom czy Maltańczykom które mają zupełnie inną sierść (zbiżoną składem do włosa ludzkiego :D ).

Link to comment
Share on other sites

Nie znam specyfiki niektórych ras, zwłaszcza ozdobnych, ale generalnie psi włos jest pokryty naturalną warstwą ochronną, która zabezpiecza przed czynnikami zewnętrznymi. Każda kąpiel likwiduje tę warstwę i musi się ona odbudowywać od nowa. Dlatego zbyt częste kąpanie nie jest wskazane (no chyba, że dana rasa tego wymaga).

Link to comment
Share on other sites

To nie są dwie szkoły, to zależy od rodzaju sierści. O ile pamiętam, masz sznaucera i chcesz go wystawiać. W takim przypadku, jako psa szorstkowłosego nie powinnaś go kąpać. Możesz myć łapy i pysk, te części z długim włosem, ale grzbiet powinien zostać suchy. Najlepiej spytaj hodowcy lub osoby, która przygotowuje Ci psa na wystawy.

Link to comment
Share on other sites

nie kąpie mojej Miki zbyt często. raz na kilka miesięcy sie to zdarza. kiedy jest błoto to pokażdym przyjściu z dworu ja wycieram, a po ostatnim spacerze myję jej brzucho prysznicem. nie używam żadnych psich szamponów, bo szkoda psiej sierści - Mika po takim szamponie dostała uczulenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja moją Sonię (prawie jamnik krótkowłosy - na emblemacie) kąpię tylko, jak zajdzie potrzeba, np. jak sie wytarza, co się już dawno nie zdarzyło. Śpi u siebie w szmacianej "budzie", a od wczesnej wiosny do późnej jesieni często (1, 2 razy w tygodniu) moczy się w jeziorze. Brzydkiego zapaszku nie zauważyłyśmy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

dzisiaj kapałem bariego i doszłem do wniosku ze o wiele lepiej wygląda, ale przeciesh psa nie mozna kapac non-stop ... Jak często wy go kapiecie , albo inaczej jak czesto mozna kapac psa , j ztego co ja wiem to kilka razy w roku ale się nie poleca kąpac psa często , chyba ze się naprawdę uswinił

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...