Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po wielu poszukiwaniach i namysłach postanowiłam kupić mojej 14 letniej suce Acanę Senior (wcześniej jadła Pro Plan z jagnięciną-świetnie jej służyła ale była za bardzo kaloryczna).
Jestem tą karmą wielce zawiedzona tym bardziej,że jest tak chwalona.Zastanawiam się nawet czy nie dostała mi się jakaś przeterminowana (oznaczenie 61686BB1 4MAR070149) lub źle przechowywana paczka.
Karma wygląda (jest bardzo jasnego koloru) i pachnie niezbyt apetycznie.Mój pies wogóle nie chce jej jeść nawet z dodatkami :(zjada ją dopiero z dużą ilością mięsa(a to się mija z celem).
Robi po niej brzydkie kupy (jasne czasem ze śluzem),puszcza bąki,tyje i gorzej wygląda :(
Moje pytanie:czy ktoś karmił swojego psa Acaną senior?Jak ona powinna wyglądać i jak pies na nią reagował????

Link to comment
Share on other sites

Ja dotałam próbki Acany senior i tyle co mogę z wyglądu powiedziec, to granulki nie były jakies Bóg wie jak jasne, brązowe ale nie za ciemne, cięzko stwierdzić, bo nie wiadomo co masz na mysli mówiąc jasne. Z zapachem tez nie było problemów, intensywny, dość przyjemny.


Acana jest karmą bardzo dobrą, ale te małe granulki były jak dla mojego psa nie do przyjęcia. Cały czas połykał, a namoczonych to już wogóle nie chciał. To chyba jedyny, choć dość uciązliwy jak dla mnie mankament:-(

Link to comment
Share on other sites

Ja karmilam swoja sunie seniorem i co do wygladu granulkow to sa dosc jasne np. w porownaniu do juniora.Niestety moja sunia niezbyt chetnie jadla,ale dlatego,ze ona wybredna jest i suche je tylko po to,zeby z glodu nie umrzec. Zapach tez mialy ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']A wie ktoś gdzie kupić ciastka Acany- bo nigdzie ich nie mogę znaleźć :angryy:[/quote]


[COLOR=navy]Można zamówić ze strony Acany, kupić w zoologicznych sklepach internetowych lub w Warszawie (i nie tylko) w sklepach zoologicznych.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

W sklepach zoologicznych w mojej okolicy nawet nie wiedzieli, że Acana ma ciastka.

Żaden sklep internetowy nie przywiezie mi samych ciastek.


No na stronie Acany ciastka kosztują 25 zł (to mniej więcej tak jak ciastka Eukanuby) ,ale liczą sobie 20 zł za dostawę co nietety ich dyskwalifikuje :(

Link to comment
Share on other sites

W sklepach zoologicznych w mojej okolicy nawet nie wiedzieli, że Acana ma ciastka.

Żaden sklep internetowy nie przywiezie mi samych ciastek.


No na stronie Acany ciastka kosztują 25 zł (to mniej więcej tak jak ciastka Eukanuby) ,ale liczą sobie 20 zł za dostawę co nietety ich dyskwalifikuje :(

Link to comment
Share on other sites

No chyba, ze Tebusa zrobisz większe zamówienie i dokupisz ciasteczka. A wkrakvecie możesz kupić nawet 10 kg ciasteczek :lol:. Albo kupić normalne opakowanie i przelewem w krakwecie koszta wysyłki to chyba 8 zł wyniosą ;) :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tebusa']W sklepach zoologicznych w mojej okolicy nawet nie wiedzieli, że Acana ma ciastka.[/quote]


[COLOR=navy]Mieszkam na wsi, więc wiem, co to znaczy braki w sklepie zoologicznym. Przesyłki rzeczywiście są bez sensu, jeśli nie zamawia się większej liczby towaru. Trzeba by udać się do większego miasta albo sobie darować.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ziele77']Po wielu poszukiwaniach i namysłach postanowiłam kupić mojej 14 letniej suce Acanę Senior (wcześniej jadła Pro Plan z jagnięciną-świetnie jej służyła ale była za bardzo kaloryczna).
Jestem tą karmą wielce zawiedzona tym bardziej,że jest tak chwalona.Zastanawiam się nawet czy nie dostała mi się jakaś przeterminowana (oznaczenie 61686BB1 4MAR070149) lub źle przechowywana paczka.
Karma wygląda (jest bardzo jasnego koloru) i pachnie niezbyt apetycznie.Mój pies wogóle nie chce jej jeść nawet z dodatkami :(zjada ją dopiero z dużą ilością mięsa(a to się mija z celem).
Robi po niej brzydkie kupy (jasne czasem ze śluzem),puszcza bąki,tyje i gorzej wygląda :(
Moje pytanie:czy ktoś karmił swojego psa Acaną senior?Jak ona powinna wyglądać i jak pies na nią reagował????[/quote]

mój Boluś też tak reagował na seniora (zwłaszcza te kupy ze śluzem) - on ma deczko upośledzone trawienie i najlepiej reaguje na gotowany ryż z kurczakiem, suchą Acane dostaje czasem ale już nie seniora tylko adult small breed i jest w miarę ok - i tak muszę mu namaczać bo je zbyt szybko i połyk w całości :mad:

a wogóle to jestem OBURZONA!!! zmianą wielkości opakowań!!! ja kupuję adult small breed - było opakowanie 4 kg więc po cholere zmienili na 3 kg i w dodatku drożej za kg wychodzi :angryy: :angryy: :angryy: ta 4 była dla nas wsam raz, a teraz tak ni z gruszki ni z pietruszki :angryy: zastanawiam się nad zmianą karmy, ale nie mam pojecia na jaką:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']
a wogóle to jestem OBURZONA!!! zmianą wielkości opakowań!!! ja kupuję adult small breed - było opakowanie 4 kg więc po cholere zmienili na 3 kg i w dodatku drożej za kg wychodzi :angryy: :angryy: :angryy: ta 4 była dla nas wsam raz, a teraz tak ni z gruszki ni z pietruszki :angryy: zastanawiam się nad zmianą karmy, ale nie mam pojecia na jaką:shake:[/quote]
Dopiero zauważyłam, że zmienili :roll: Pewnie myśleli, że nikt nie zauważy, że drożej :eviltong:
W sumie to i tak najczęściej zamawiam 15 kg ;) U nas były problemy przy karmieniu karmą i gotowanym. To znaczy w południe gotowane, a wieczorem karma. Część kupek była ok, a część to takie trochę biegunkowate były :cool1: Przestałam gotować, ostatnio i tak czasu nie mam (sesja) :roll: Teraz kupki są ok.
Też się zastanawiam nad zmianą już od dawna, ale też nie wiem na co, bo Acana mi się w sumie podoba :cool3: Tora robi czasami strajki głodowe, ale jestem twarda i zazwyczaj to ona się poddaje i w końcu zjada to co ma w misce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicjarydzewska'][I][B]U Ozzulca przy Acanie koopalony były duże , dużo i zielono :razz:[/B][/I][/quote]
U nas normalne są, a zielonych sobie nie przypominam, chociaż Tora ostatnio nawet trawę i listki skubie na spacerkach :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje psiaki karmię Acaną Preminum od ok.3 miesięcy i od czasu przejścia na tą karmę nie zauważyłam żadnych drastycznych zmian w odchodach, a wręcz przeciwnie z mojej strony na usta cisną mi się same superlatywy. Sierść lśniąca, dużo psiej werwy i energii. Nawet starsza, która miała już problemy ze zdrowiem i ząbkami jakby lepiej się czuje. Częściej się o kości dochodzi i choć ma duże ubytki w uzębienu to kości próbuje gryżć. Młodsza to istny owsik wszędzie być musi i wszystko ją interesuje. Obydwie mają bardzo dużo energii.

A co do dostaw to zamawiam bezpośrednio z Wrocławia (15kg.). Za pierwszym razem przysłali mi potwierdzenie zamówienia ale w kolejnych zamówieniach zapomnieli potwierdzić jednak kurier w ciągu 2 dni się pojawił. Co prawda bez zapowiedzi ale u mnie w domciu zawsze ktoś jest i tak jak dotychczas nie mogę narzekać.

Mam pytanie czy wśród dogomaniaków jest ktoś nie zrzeszony w Zw. Kyn. kto dostał statut Klubu Hodowców Acany i korzysta z preferencyjnych cen?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barbi']Mam pytanie czy wśród dogomaniaków jest ktoś nie zrzeszony w Zw. Kyn. kto dostał statut Klubu Hodowców Acany i korzysta z preferencyjnych cen?[/quote]

[COLOR=navy]Co to znaczy "dostał statut Klubu Hodowców"? Ma pozwolenie na dystrybucję i reklamowanie się Klubem?[/COLOR]
[COLOR=#000080]Ja jestem zapisana w tym Klubie (już niedługo) i jestem członkiem ZKwP (jeśli o to chodzi).[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

nie nie chodzi mi o dystybycję ale o możliwość zakupu opakowań po tańszej cenie - a to tylko dla zrzeszonych w Kubie Hodowców Acany. To że hodowca psów rasowych może być członkiem Klubu Hodowców Acany to wiem bo firma czerpie z tego korzyści takie jak np. reklama karmy na wystawach. Mnie chodzi o to czy zwykły właściciel niehodowlanych psiaków też może kupować większe ilości jedzonka po tańszych cenach? Niby w regulaminie Klubu Hodowców Acany nie pisze że nie może tak być. Więc pytam się czy ktoś kto posiada nierasowe psy został członkiem tego klubu i korzysta z możliwości zakupu większej ilości karmy np: 20 kg po 8zł za kg?

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Wiesz co, ja napisałam, że niedługo, bo nie zamawiam karmy ze strony Acany. Znacznie taniej jest kupić w zwykłym sklepie internetowym, np. w [URL="http://www.bewet.pl/index.php?section=psy&producer=AKANA"]tym[/URL]. [/COLOR]
[COLOR=#000080][/COLOR]
[COLOR=#000080]Poza tym, "członkiem Klubu mogą zostać osoby posiadające minimum dwa psy (rasowe lub nie) i mogące to udokumentować (aktualne zaświadczenie o szczepieniu przeciwko wściekliźnie)" -> ze strony Acany, czyli jeśli szczepisz psy, to możesz być członkiem Klubu.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][B]Marka[/B], w sklepie, gdzie ja ostatnio kupuję Acana Light [/quote]

asher: a jakiegoś "dziwnego" zapaszku z pyska nie zauwazyłaś po tej akurat karmie? :roll: ..czy tylko Vega tak reaguje? (a jada tylko małą miseczkę na przedpołudniową przegryzkę)

Link to comment
Share on other sites

Mam 2 psinki i wysłałam zgłoszenie w ubiegłym tygodniu i cisza. Nikt mi nic nie potwierdził i nic się nie dzieje, a za ofertę sklepiku dziękuję bardzo i obiecuję się zapoznać jak ceny podobne to żeczywiście nie ma się co rzucać jak z motyką na słońce na członkowstwo w K.H.A. i tak póki co hodowcą raczej nie będę nie będę to i reklama ze mnie i moich psinek raczej marna dla ACANY .

Ale jedzonko chwalę sobie (a raczej moje 2 kochane mordki sobie chwalą) i pozostaję przy Acanie Premium.

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie diękuję i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Barbi']Mam 2 psinki i wysłałam zgłoszenie w ubiegłym tygodniu i cisza. Nikt mi nic nie potwierdził i nic się nie dzieje...[/quote]


[COLOR=navy]My czekaliśmy na odzew jakieś 2-3 tygodnie, więc nie ma co się stresować :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...