Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='DamaKier'] Co takiego złego może być w tym jedzonku????[/QUOTE]
W tym jedzonku nie ma nic złego, IKA pisała o zasadach obowiązujących w handlu, a nie o jedzonku ;)

Wybiorę się do tego sklepu, poprzyglądam tej acanie i może kupię paczuszkę na próbę :cool1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W sumie nie wiem czy Acana narzuca konkretne ceny i czy koniecznie trzeba po tych cenach sprzedawać. Wydaje mi się, że to nic złego, że jest sprzedawana taniej. Producent nic na tym nie traci, tylko właściciel tego sklepu...

Link to comment
Share on other sites

Aha, teraz rozumiem. I zgadzam się z przedmówczynią- ja nigdy nie narzekam, że w jakimś sklepie jest zbyt tanio. Dla mnie to sama korzyść :cool3: i nie zamierzam dochodzić ile kosztuje kupowanan przeze mnie karma u dystrybutora i czy ktoś przypadkiem nie sprzedaje po niższych cenach- bo to tylko jego sprawa, czy zyskuje na towarze czy traci. Jedni narzekają, ze za drogo, drudzy, ze za tanio- dziwne, bo chyba każdy powinien się cieszyć z obniżonej ceny pełnowartościowej karmy

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Acana karmie obie sunie. Wyjadaja ze smakiem kazdy nowy worek 20 kg. Karma ta jest bardzo dobrze przyswaja i ok z wyproznianiem. Zamawiam telefonicznie we Wroclawiu (tel. na ich stronie www) worek 20 kg za ktory place (od 5 grudnia) 160 zl bez zadnych dodatkowych oplat. Karme otrzymuje przesylka kurierska na drugi dzien.
Ahoj!

Link to comment
Share on other sites

Jedzonko może być bez zastrzeżeń ,chodziło mi jedynie o uczciwość zwykłego sprzedawcy.Jeśli cenę ustala importer to należy to respektować ,inaczej pozostałe osoby są stawiane w "złym" świetle bo sprzedają "drożej"-a to wynika z umowy z importerem ,tylko i wyłącznie.Pozdrawiam serdecznie wszystkie FUTRZAKI i ich WŁAŚCICIELI.IKA;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o wielkość krokiecików to rzeczywiście nie są za duże ale każdy pies może się bez trudu przyzwyczaić.Mam dużą rasę i małą i jedzą bez oporów,a sierść ...opis z wystawy brzmi"szata doskonała".Wracając do cen:to że w sklepie jest taniej ma przynieść konkretną korzyść-przyjdziesz zachęcona i coś kupisz po cenie ,czyli taniej ale istnieje duże prawdopodobieńtwo że coś innego kupisz przepłacając to są zwykłe chwyty handlowe.;)

Link to comment
Share on other sites

OOO Ika jak już tu jesteś (a coś rzadko bywasz ostatnio:razz: ) to powiedz proszę co z tymi nowymi zasadami dotyczącymi dostawy przez kurierów.
Juz tłumacze o co mi chodzi, jeżeli zamówie karmę i pan kurier nie zastanie mnie akurat w domu to zapłacę 30 zł za przesyłkę?? Jak to teraz jest bo nie wiem...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Witam!
(Rany jaki ten nochalek cudny...:oops: )Dostawy o których piszesz dotyczą tylko osób w pobliżu których nie ma dystrybutora i muszą zamówić gdzieś "zPolski".Na głównej stronie nie znalazłam nic na ten temat, natomiast uważam że jeśli idzie to kurierem to powinien otrzymać twój nr telefonu i kontaktować się z Tobą ustalając czas odbioru- w moim przypadku to tak działa.Nawet z Pocztą Polską nie ma problemu bo płacisz 30zł.a jesli cię nie ma to jedynie musisz przytargać to z poczty.Właściwie trzeba zamawiając domagać się numeru listu przewozowego i telefonu do przewożnika,a najlepiej gdy jest jak pisałam wyżej.Oczywiście że 30 zł to trochę grosza i lepiej załatwić to bez dodatkowych opłat ale nie wiem jakie są ustalenia tam gdzie zamawiasz, coś mi świta że po 17.00 ale nie umiem Ci pomóc i nie znam odpowiedzi czy się dopłaca i dlaczego jeśli nikogo nie ma.:sad:
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,zyrknij cie na allegro,tam dowoz darmowy i w ciagu 24h,cala polska!!!Ceny,MNIAM,rojal 15+3 pappy maxi bla bla bla 189zl.Acana 120-130zl.Dzis kurier dostarczyl nam, caly worek,wniosl na 4pietro.Kase tez wyslalam przez net.No zero problemow:multi:

Link to comment
Share on other sites

W Koszalinie niestety nie ma już dystrybutora ,a co do Allegro to zasada jest dokładnie taka sama jak pisałam wyżej o sklepie -kwestia uczciwości i zdrowej konkurencji.Co do Wrocławia to musisz sama wyraźnie zapytać jak to jest z dostawami.Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Odświeżam temat.

Po niewypale z Eukanubą wróciliśmy do Acany. Tyle że od razu przeszliśmy z Puppy Large Breed na Premium Delux. No i jestem zadowolona. Kupki znowu wydają się być OK (choć stosujemy karmę dopiero od 1,5 tygodnia, więc nie mówię jeszcze hop). Mysza miskę szybko wylizuje do czysta. I jak na razie nie widać żadnych efektów ubocznych. I oby tak zostało :D

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Ja od roku karmię Acaną i 100 % zadowolenia moich psów. Wypróbowane wersje: Acana Puppy Large Breed, Acana Junior Large Breed, Acana Adult Large Breed i Acana Premium. Po Acanie Adult Large Breed kupki były nie takie jak powinny (a raczej kupkanie, bo miały lekkie rozwolnienie), więc od miesiąca jest Premium i jest OK.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Zamierzam kupić Rambusiowi Acane Light, ale nie jestem pewna czy to dobry wybór , bo :
a)może mój pies wcale nie ma nadwagi
Ile powinnien ważyć piesek który ma 38 cm w kłębie ( jeśli chodzi o posture to zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii)
i Czy to bylby dobry wybor pod wzgledem zgubienia kg ;]

Pies jest leniwy , wiec chyba lepiej karmic niskoklaoryczna , prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']
a)może mój pies wcale nie ma nadwagi
Ile powinnien ważyć piesek który ma 38 cm w kłębie [/QUOTE]
Nie ma takich wyznaczników, każdy pies ma inną budowę i inną wagę odpowiednią do wzrostu ;) A na zdjęciach niewiele widać, bo nie wiadomo gdzie kończy się pies, a gdzie zaczyna się sierść :razz:
Zrób Rambusiowi test żebrowy- żebra powinny być wyczuwalne, kiedy przejeżdżasz po nich otwartą dłonią. Jeśli żebra wyczuwasz tylko palcami (a nie całą dłonią) to pies prawdopodobnie ma lekką nadwagę, a jeśli żeber nie wyczuwasz to znaczy, że pies zdecydowanie za gruby. :cool1:
A jeśli nie jesteś pewna- zapytaj weterynarza.
[QUOTE]Pies jest leniwy , wiec chyba lepiej karmic niskoklaoryczna , prawda?[/QUOTE]
Jeśli pies jest zdrowy i nie jest leciwym staruszkiem- to najlepiej psa rozruszać :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Tego ile ma lat to w zasadzie nie wiem dokońca, przypuszczalnie 3-4 lata .
On leniwy jest w sensie spacerów takich żeby pobiegać, poaportować poćwiczyć coś, jak jest inny psiak (znany mu) to szaleje, no i jak idziemy na plac zabaw ;] żeby po "kladce pochodził to się ożywia . Myślałam nad canicrossem odpadło znudziło mu się ciągniecię, teraz to ja ciągne go :/ , frisbee - zapomnij , nie aportuje wogóle, uczyłam i owszem przyniesie 2 razy, za trzecim idzie po inny patyczek i go obgryza, agility - taa to jest to co Rambo lubi najbardziej, po za spaniem :) , ale żadnego klubu w okolicy nie ma.

JEśli chodzi o test żebrowy , to wyczuwam pod palcami, a nie pod otwarta dłonią, zapytam sie weterynarza, jak będe na szczepieniu z miśkiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']
On leniwy jest w sensie spacerów takich żeby pobiegać, poaportować poćwiczyć coś[/QUOTE]
No to bierz go na smycz i ciągaj... Długie marsze nie są gorsze od biegania za aportem, też sporo kalorii pochłaniają. :cool1:
[QUOTE]JEśli chodzi o test żebrowy , to wyczuwam pod palcami, a nie pod otwarta dłonią[/QUOTE]
Czyli do grubasów nie należy ;) Tym bardziej lepiej zapewnić mu więcej ruchu, niż przestawiać go na lżejszą karmę. :razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...