Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeszcze jedno pytanie - na opakowaniu Acany nie ma podanego dawkowania uzależnionego od wagi szczeniaka, podana jest tylko i wyłącznie waga psa dorosłego. Wychodzi że mój od 3 do 5 miesiąca powinien jeść 400 g. dziennie niezależnie od tego ile w tym czasie przytyje ... Jak to jest naprawdę?

Link to comment
Share on other sites

bo z tego co wiem biorac pod uwage to jak szybko szczeniak przybiera na wadze patrzy sie na wage psa doroslego - mniej wiecej - a nie szczeniaka. Dlatego podany jest tez wiek zeby bylo latwiej dostosowac ilosc karmy - tak sadze...
wlasnie zerknelam na strone Acany i tak jak myslalam w dawkowaniu pisze jak nic ze: [b]Waga psa dorosłego[/b] to chyba wszystko jasne ;)
patrzylam akurat na karme dla szczeniakow ras duzych

Link to comment
Share on other sites

Zakładam, że mój Boksik gdy dorośnie będzie ważył 30 - 35 kg. Teraz ma prawie 3,5 miesiąca, waży 13 - 14 kg. Według dawkowania podanego na opakowaniu oraz tego co napisałaś od 3 do 5 miesiąca ma dostawać 400 g. dziennie. Tyle że w wieku 5 miesięcy będzie ważył powiedzmy 20 kg. I co? Dzienna dawka ma być wciąż taka sama jak 2 miesiące wcześniej? Albo ja źle myślę, albo to Acana coś pokręciła :-? ...
Na opakowaniach Hills'a, którego jadł do tej pory, oprócz wagi psa dorosłego podane było również dawkowanie uzależnione od wieku oraz masy ciała :-? ...

Link to comment
Share on other sites

No i jest prawie dobrze ;) ...
Psiak Acane jje chętnie, tylko kupki są za duże :( ... Wcześniej, gdy dostawał Hills'a, prawie ich nie było. Po Acanie robi 4 razy większą. :evil:
Jak myślicie - pies zacznie lepiej przyswajać Acane, czy też może lepiej wrócić do Hills'a? :-?

Link to comment
Share on other sites

[b][i]Hmmm, miałem bardzo podobny problem. Po przejściu na Acanę - Large Breed Puppy - kupki były dużo większe, niż normalnie, ale po kilku, no nie pamiętam, może kilkunastu dniach, wszystko wróciło do normy. Na początku kupka była na każdym spacerku, ale później tylko raz, czasem dwa razy dziennie i to stosunkowo mało. Także my przy niej zostaliśmy. Jeśli jednak u Twojego psiaka stan ten będzie się utrzymywał zbyt długo, chyba trzeba będzie pomyśleć o zmianie. Ale na pewno organizm psa musi się najpierw jakoś do nowej karmy dostosować.
Powodzenia :) ![/i][/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']No to zaszalałam i po pół roku karmienia Sabiny wersją Lamb&Rice zamówiłam teraz Adult Large. Od razu 20 kilo. Mam nadzieję, że będzie tej cholerze smakować :lol: Karmił ktoś tym? Jak wrażenia?

Zastanawiałam sie jeszcze nad seniorem, bo sucz już nie najmłodsza, ale jakoś nie mam przekonania do tej wersji karmy, bez względu na producenta... :roll: A seniorem ktoś karmił?[/quote]

Z czystym sumieniem polecam Lamb and Rice bo to bardzo łagodna karma którą nawet chore psiaki na nerki i cukrzycę jedzą, rzeczywiście różnie jest u różnych producentów nawet Eucanuba wysiada a tu jest O.K.
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco'][b][i]Marta!!! Jeśli chcesz zostać przy Acanie, to troszkę poczekaj. Acana coś bowiem szykuje nowego. Nie ma jeszcze zapowiedzi ani na stronie głównej, ani na stronie polskiej, lecz jest już na węgierskiej. Może być całkiem ciekawie :D !!!
ACANA SALMON & POTATO - 20 kg
ACANA SPORT ME 4650 - 25 kg
ACANA EXTREME ME 4950 - 25 kg
Na pewno co poniektórzy będą niesamowicie zadowoleni z tych nowoś
ci :D !!! [/i][/b][/quote]

A będzie, extreme dla pracujących z dużą zawartością białka żeby tłuszczykiem nie obrastać a mięśnie budować :D .Podobnie sport różnią się punktem procentowym i zawartością tłuszczu.
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A mi kobieta powiedziała, że są tylko worki 15 kg :o

Dziekuje dziewczynki :calus:[/quote]


Dla szczeniąt dużych ras są tylko 15 i 20 mniejszych rzeczywiście nie ma ale można poprosić to odsypują czasami ,a dystrybutorów jest dwóch :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A mi kobieta powiedziała, że są tylko worki 15 kg :o

Dziekuje dziewczynki :calus:[/quote]


Dla szczeniąt dużych ras są tylko 15 i 20 mniejszych rzeczywiście nie ma ale można poprosić to odsypują czasami ,a dystrybutorów jest dwóch :wink:

Link to comment
Share on other sites

A my jesteśmy od piątku na PROformance...
Acana coś ostatnio psinie nie służyła... trzeba było namiawiać do jedzenia (choć to moje mało zawsze żarłokiem było :o ).
A póki co PROformance wcina z szybkością błyskawicy ;) (odpukać)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07'][quote name='Justa']A mi kobieta powiedziała, że są tylko worki 15 kg :o

Dziekuje dziewczynki :calus:[/quote]


Dla szczeniąt dużych ras są tylko 15 i 20 mniejszych rzeczywiście nie ma ale można poprosić to odsypują czasami ,a dystrybutorów jest dwóch :wink:[/quote]

A gdzie Ty sie doczytałaś o szczeniętach dużych ras? :roll:
Ja mowiłam o L&R...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa'][quote name='ika07'][quote name='Justa']A mi kobieta powiedziała, że są tylko worki 15 kg :o

Dziekuje dziewczynki :calus:[/quote]


Dla szczeniąt dużych ras są tylko 15 i 20 mniejszych rzeczywiście nie ma ale można poprosić to odsypują czasami ,a dystrybutorów jest dwóch :wink:[/quote]

A gdzie Ty sie doczytałaś o szczeniętach dużych ras? :roll:
Ja mowiłam o L&R...[/quote]
A ja wyraźnie napisałam że w Puppy Large Breed nie ma innych niż 15 i20 w pozostałych są 1,5 kg, 4kg , 15kg a teraz już wycofali 20-tki będą po Nowym Roku 25 kg dla klubowiczów po bardzo dobrych cenach ale tego niestety nie wiem po jakich. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa'][quote name='ika07'][quote name='Justa']A mi kobieta powiedziała, że są tylko worki 15 kg :o

Dziekuje dziewczynki :calus:[/quote]


Dla szczeniąt dużych ras są tylko 15 i 20 mniejszych rzeczywiście nie ma ale można poprosić to odsypują czasami ,a dystrybutorów jest dwóch :wink:[/quote]

A gdzie Ty sie doczytałaś o szczeniętach dużych ras? :roll:
Ja mowiłam o L&R...[/quote]
A ja wyraźnie napisałam że w Puppy Large Breed nie ma innych niż 15 i20 w pozostałych są 1,5 kg, 4kg , 15kg a teraz już wycofali 20-tki będą po Nowym Roku 25 kg dla klubowiczów po bardzo dobrych cenach ale tego niestety nie wiem po jakich. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ika07']Witam.
Od 1 grudnia dostępna będzie w Polsce karma
ACANA FISH@POTATO - czyli ryba i ziemniaki.

Karma na bazie tuńczyka, ale nie hodowlanego!
Szczególowy skład podam po południu.

Pozdrawiam,
IKA[/quote]

hmm, nie fish & potato tylko salmon & potato
i nie na tuńczyku tylko na łososiu
;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coco'][b][i]Chciałbym tej rybki spróbować, więc będziemy chyba zainteresowani :D ! Choć myślimy również o Pro Pacu :) .[/i][/b][/quote]

Nie mam zbyt dokładnych informacji o tej karmie bo moje psy są na ACANIE i opisy na wystawach mają doskonałe ale warto sprawdzić z czego ta karma jest zrobiona,bo jeśli tak jak w większości: z kopyt ,piór oraz ze zwierząt w stanie agonalnym lub padłych - to chyba nie najlepszy pomysł.Kanada słynie z bardzo restrykcyjnych przepisów ,tam nawet kurczaki muszą przejść okres karencji po podaniu antybiotyków czy hormonów, a w pozostałych krajach bywa różnie, u nas w piątek kurczak je hormony a w sobotę zjadasz je z rosołkiem.Mieszkałam w Kanadzie i widziałam to,a pies to nie zabawka ani królik doświadczalny tylko wierne zwierze , które od właściciela chce bardzo niewiele -miłości i uczciwości, a nie trutki w misce.
Pozdrawiam IKA

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...