Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Guest ursa81

[quote name='Dada']Zdecydowałam się na Acanę z łososiem :multi::multi:
Psom nowość L&R tak smakowała, dlatego więcej jadły niż Hillsa. :evil_lol:
Lamb & rice jest oki, leje na nią psom trochę oleju lnianego i słonecznikowego (jak na każdą inną) i grzywkowi pp daję dodatkowo biotynę.
Do Acany planuję dodawać karmę Orijen. Boję się dawać aż tak wysoko białkową karmę, a jednak Acana jak dla moich bardzo żywiołowych psów zawiera trochę za mało białka. Co o tym myślicie? można tak mieszać?[/quote]

Raczej lepiej podawać jedną karmą (słynne zaburzenie bilansu... ;) ). Jeśli masz finanse, a Twoje psiaki mogą zajadać kurczaka to Orijen jest jeszcze lepszy niż Acana. Tak myślę.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Marek Kurski']mialem krotka przygode z acana i to co zauwazylem u psa to spore kupy i baki podobnie u mojego sasiada.
mial ktos podobne doswiadczenia?[/quote]

baki nie co przy poprzedniej karmie jak najbardziej byly:roll:
duze kupy - na samym poczatku, natomiast teraz sie unormowalo. Ilosc raczej tez w normie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie moge sie jeszcze wypowiedziec o dzialaniu Acany na suke, za to moge stwierdzic ze jest pyszna.
Probowalam juz chyba 5 roznych karm (kupowalam male porcje w zoologiku) i ta jest chyba pierwsza do ktorej suka podeszla i za jednym podejsciem zjadla na sucho (namoczona zje kazda).
I dobrze bo kupilam 15 kg (zalezalo mi na wiaderku a do 15 kg bylo wiaderko za 12.5 zl).
Kupilam taka zwykla Acane, premium adult jest na niej napisane.
Za czas jakis napisze jakie zmiany na tej karmie zaobserwowalam.
Ze jest pyszna to musze przyznac sie zdziwilam bo kocia pyszna nie jest, moje nia gardza w kazdym razie a wybredne nie sa.
Suka za to jest jesli chodzi o suche wiec jestem b. zadowolona z zakupu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']tak, na lighcie odchudzałam.
mniejsze dawki, niż na opakowaniu pisze, ale dalej mnóstwo energii i ładna sierść ;)
tyle, że ja dokładam jeszcze więcej ruchu ;)
i mucha nie siada :D[/QUOTE]

O ile mniejsze?? Mojej 38 kg suce mniej niż 20 deko karmy nie dam bo wymiotuje z głodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']nie pamiętam dokładnie :shake:
wiem tylko, że były 2x dziennie po niepełnym kubku.
ale jak ważyłam i porównywałam wychodziło mniej niż sugerowana dawka.[/QUOTE]

Dzienna dawka na utratę wagi wg. Krakvetu wynosi 30 deko to nawet jak troszkę zmniejszę to powinno być ok. Jak skończy mi się to co je obecnie spróbujemy, a co, dam szansę Acanie.

Link to comment
Share on other sites

Fakt, że po Acanie kupy nie są miniaturowe. Zastanawiam się jak to jest... W sumie ta karma zawiera sporo składników, które nie są trawione "do cna". Zdaje się, że zawiera sporo błonnika. Generalna zasada głosi - im mniejsza kupa tym lepiej. Są karmy po których kupy są zdecydowanie mniejsze bo karmy te nie zawierają tylu warzyw i owoców. No ale czy to dobrze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Estera']Diuna po Acanie ma najmniejsze kupki, są "twarde" i nie śmierdzą :evil_lol: bąków nie ma, sierść się błyszczy. Pies je chętnie od pół roku.
Tylko kurczę zaczęła się drapać i nie wiem po czym...[/quote]

zgadzam sie jeżeli chodzi o to ze nie śmierdzi:evil_lol:
a co do drapania to powiem ze mojej koleżanki psy sa od 2miesiecy na acanie bardzo i smakuje wola ta karmę od rol canin ale niestety jeden pies dostał jakiejś wysypki i niedawno od czego czy to alergia na karme czy cos innego

Link to comment
Share on other sites

W Acanie jest dużo kurczaka i jeśli pies niebardzo toleruje to mięsko to przy tej karmie będzie masakra ;) U nas jest taki paradoks: Acana na kurczaku - mega biegunki i inne rewelacje, a Acana na łososiu lub jagnięcinie - wszystko super idealnie. Psy nie mogą jeść żadnej innej karmy, również innych firm. Mówię ocxzywiście o tych, które testowaliśmy: Royal, Eukanuba, Hills, Orijen, Eagle Pack, Biomill... więcej grzechów nie pamiętam ale wszystkich bardzo żałuję :p

Link to comment
Share on other sites

U mnie na Acanie- łososiowej, jak i kurczakowej, była M A S A K R A.
Biegunka, bąki, drapanie, wysypało sukę, myślałam najpierw ze to zbieg okoliczności, ale trwało to blisko tydzień. Wróciliśmy do poprzedniej karmy, i po 3-4 miesiącach zrobiłam próbę na łososiowej- było dokładnie to samo.
Nie wiem co moją sukę tak "uczula" w tej karmie- czy to jakiś środek którym konserwują, czy co, ale naprawdę nigdy tak żle z nią nie było. Strasznie się zraziłam do Acany od tamtej pory, i dlatego też wacham się przed Orijenem, bo to w sumie ten sam koncern ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Katica']U mnie na Acanie- łososiowej, jak i kurczakowej, była M A S A K R A.
Biegunka, bąki, drapanie, wysypało sukę, myślałam najpierw ze to zbieg okoliczności, ale trwało to blisko tydzień. Wróciliśmy do poprzedniej karmy, i po 3-4 miesiącach zrobiłam próbę na łososiowej- było dokładnie to samo.
Nie wiem co moją sukę tak "uczula" w tej karmie- czy to jakiś środek którym konserwują, czy co, ale naprawdę nigdy tak żle z nią nie było. Strasznie się zraziłam do Acany od tamtej pory, i dlatego też wacham się przed Orijenem, bo to w sumie ten sam koncern ...[/quote]

Acana nie jest sztucznie konserwowana ale zawiera wiele naturalnych składników, które mogą uczulać - np. pomidory. Nie ryzykuj z Orijenem - będzie to samo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...