Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='Tilia']moth, z tym się zgadzam, ale mogliby co jakiś czas jeszcze obniżyć cenę ;)[/quote]

To by zaraz leszekpw krzyczał, że jakość mięsa w promocyjnej partii spadła. :diabloti:

Ja sama lubię dodatki :oops: Dlatego postanowiłam robić zapas tej karmy, która akurat jest w ciekawej promocji. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli nie mozesz zrozumiec mojego postu ktory napisałem jeden post wczesniej to chyba nie mam do czynienia ze zbytnia inteligencja:diabloti: skoro porownujesz jakosc obu karm na podstawie tej samej ceny nie biorac pod uwage rzeczy o ktorych mowilem chwile wczesniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']

Gdyby Acana dzis byłą sprzedawana od jednego dystrybutora tylko na całą Polske jej cena kształtowałaby sie nie 150 pare zł za large breed tylko co najwyzej 130 zł.[/quote]

Skąd taka pewność.

[quote name='leszekpw']
Wiec nie porownuj skladnikow obu karm na podstawie ceny.[/quote]

No tak, przepraszam. :oops: To przecież twoje zajęcie.


[quote name='leszekpw']
Idac twoim tropem jesli CHS bedzie kiedys sprzedawana z tylu zrodeł jak teraz Acana to juz nie bedzie kosztowac 159 zł lecz duzo wiecej,[/quote]
Jeszcze raz, skąd ta pewność. Może cena zostanie a jakośc spadnie?

[quote name='leszekpw']
Jeszcze raz Ci tluke do glowy.[/quote]

Wypraszam sobie. Tłuc to ty możesz tylko siebie.

[quote name='leszekpw']
Gdyby Acana była sprzedawana dzis tylko przez jednego dystrybutora bezposrednio od producenta jej cena bylaby nizsza.
I analogicznie gdyby CHS sprzedawało tyle zrodeł co dzis Acane, to cena bylaby wyzsza.[/quote]

I jeszcze raz... Masz szklaną kulę? Myślisz, że jak napiszesz coś 8 razy w jednym poście, to reszta uwierzy?

[quote name='leszekpw']
Wiec nie mozesz porownywac ze sa tej samej jakosci dlatego tylko, że cena jest przyblizona.[/quote]

Ale ja się od ciebie uczę. Skoro cena jest wyznacznikiem jakości, a cena Acany wskazuje na kiepską jakość to... dalej sobie daruję.

Nie wiem czy wiesz, ale to producent ustala cenę końcową, nie pośrednik. Więc twoje wywody mają się nijak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Jesli nie mozesz zrozumiec mojego postu ktory napisałem jeden post wczesniej to chyba nie mam do czynienia ze zbytnia inteligencja:diabloti: skoro porownujesz jakosc obu karm na podstawie tej samej ceny nie biorac pod uwage rzeczy o ktorych mowilem chwile wczesniej.[/quote]

Jakbys był inteligentny i popatrzył na czas wiadomości, to byś się domyślił, że nie mogłam tego przeczytać, gdyż pisałam poprzedniego posta.

Link to comment
Share on other sites

Ja juz sie wypisuje z dyskusji:) skoro nie mozesz zrozumiec ze cena Acany nie oddaje jej prawdziwej wartosci, bo juz tyle zrodeł ja sprzedaje ze naliczaja marze, a gdyby byłą sprzedawana z jednego zrodla to cena bylaby duzo nizsza.

I analogicznie gdyby tyle zrodeł sprzedawało CHS co teraz Acane to cena CHS byłaby duzo wyzsza.

Wiec nie plec bredni i nie porownuj jakosci obu karm, iż sa podobnej jakosci ze wzgledu na cene. PAPA:evil_lol:

HAHAHA dobre sobie producent ustala ostateczna cene:D To skad takie roznice jesli chodzi o jedna i ta sama karme w roznych zrodlach, przykladowo Trovet RRD 15 kg w jednym miejscu 250 zł w innym 209 zł?:D

Troche ekonomii postudiuj co wpływa na ostateczna cene, bo napewno nie producent ktory ustala tylko cene nabywcza dla dystrybutora a ten moze walic sobie juz marze jaka chce.

Alem sie usmial:D NO ale ok smiech to zdrowie.

ja moge kupic acane po 150 zł a sprzedac komu innemu za 200 zł. Producent mi zabroni? NIE...bo ma zysk z tego ze kupiłem u niego.

Finito dyskusji bo nie ma to najmniejszego sensu. Pozdrawiam i zyj sobie w swoim wyimaginowanym swiecie:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']
Troche ekonomii postudiuj co wpływa na ostateczna cene, bo napewno nie producent ktory ustala tylko cene nabywcza dla dystrybutora a ten moze walic sobie juz marze jaka chce.
[/quote]

Całe szczęście, że znasz się tak świetnie na wszystkim. Szkoda tylko, że tak wybiórczo. Jak dostudiujesz co może wpływac na cenę, porozmawiasz z dystrybutorami, to może wrócimy do dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tak na dodatek do twojej wiadomosci, niestety dla Ciebie ale jestem po studiach ekonomicznych, toteż orientuje sie co wpływa na cene, popyt i podaz i to co napisałaś ze producent ustala ostateczna cene to jedna wielka brednia...ale ok KONIEC cicho szaaa!:)

Link to comment
Share on other sites

Ja kupowałam Acanę, w czasach, gdy była sprzedawana tylko i wyłącznie przez jednego dystrybutora-importera. I cena była mniej więcej stała. Co ciekwasze, cena nie wzrosła po tym, gdy Acana pojawiła się w sklepach internetowych. Jest mniej więcej w tej samej cenie co u generalnego dystrybutora (czasem nawet tańsza, co mnie szczególnie dziwi). Jeśli chodzi o sklepy nie internetowe - ja znam jeden, który sprzedawał Acanę i też zrezygnował, bo cena detaliczna była mu narzucona przez dystrybutora. Sklep nie mógł jej ani obniżyć, ani podwyższyć. Dlatego nie opłacało im się tej karmy sprzedawać, bo ludzie woleli w tej samej cenie karmę mieć dostarczoną do domu niż samemu się na miasto pofatygować. I nie dziwię się. Sama tak robię :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Jeszcze tak na dodatek do twojej wiadomosci, niestety dla Ciebie ale jestem po studiach ekonomicznych, toteż orientuje sie co wpływa na cene, popyt i podaz i to co napisałaś ze producent ustala ostateczna cene to jedna wielka brednia...ale ok KONIEC cicho szaaa!:)[/quote]

Widać musiałeś sporo zajęć opuścić. Trzeba było na zjęcia chodzić, a nie rzucać kamieniami w szkołe. Pracowałam w tej branży, sprzedawałam karmy. Ale możesz się upierać przy swoim. Nigdzie nie napisałam, że producent ustalając cene na dany produkt nie bierze pod uwagę popytu i podaży. Mylisz pojęcia. Koniec bo zrobił się off.

Link to comment
Share on other sites

[quote]I analogicznie gdyby tyle zrodeł sprzedawało CHS co teraz Acane to cena CHS byłaby duzo wyzsza.[/quote]

Jest jeszcze coś takiego jak konkurencja. Powinieneś to wiedzieć studiując ekonomię ;) Jeśli kiedyś Acana była sprzedawana tylko u jednego dystrybutora to on mógł sobie ustalić cenę - za tyle kupowaliśmy, bo innych sprzedającyh Acanę nie było. Teraz są sklepy internetowe, hurtownie. I bardzo prosty wniosek - jeśli dany sklep sprzedaje taniej to więcej ludzi kupuje właśnie tam. Każdy chce mieć jak najwięcej klientów - stąd obniżki i prezenty (nie mówie o gratisach dodawanych do karm przez producenta, tylko o tych, które dodają sprzedawcy w sklepach internetowych, Allegro).

Link to comment
Share on other sites

o widze ze dyskusja nadal trwa:eviltong::eviltong:leszekpw przy swoim ,inni staraja sie cos mu wytlumaczyc - sie nie da, probowalam ;)
u mnie poki co zmienilo sie jedno - sucz robi wieksze koopy, chcociaz to moze chwilowe - ale to i tak nie jest najwazniejsze u mnie, wiec karmy nie skreslam ;) Mam nadzieje, ze siersc sie bedzie polepszac - zaczynam tez zmniejszac dawke witamin siersciowych

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Coś wam zdradzę :) Cena hurtowa Acany niespecjalnie różni się od ceny hurtowej "lepszych" karm :) Tu jest pies pogrzebany - na Acanie sklepy mają niewielki narzut - (czytaj: zarobek). Daje to Wam do myślenia? :cool3: To raczej oczywiste, że Acana jest mniej polecana przez sklepy, a o dziwo tak wielu doświadczonych hodowców stosuje właśnie tę karmę i uważa ją za najlepszą. Bajka na temat słabej jakości składników jest całkiem dobrym wytłumaczeniem. Można też zasłaniać się tym, że psy od Acany zapadają na tajemnicze choroby :cool3: Tylko gdzie te konkretne przykłady?

Dlaczego sprzedawca poleci karmę za 200zł (i zarobkiem 100zł), a nie Acanę za 140zł (z zarobkiem 40zł)?
Pytanie stawiam w kosmos, niczego nie sugeruję ;)

Figa! ;) Właśnie, że sugeruję :D

Link to comment
Share on other sites

napsize, ze nie amcie racji bo acana to go..o bo on proponuje lepsze karmy, ktore sa naprawde dobre;/ hahahahaha

jutro bedziemy miec acane z lososiem i ziemniaczkami:dna kolacje jzu dam psom.. mzoe wymeiszam z proformance.. nie wiem.. im sie nic nie dzieje jak im zmieniam karme z michy na miche bez stopniowego wprowadzania;p

Link to comment
Share on other sites

U nas nie było żadnych sensacji przy przestawianiu z tym że trwało ono około tygodnia. Teraz jedziemy już na całej dawce i jest ok. Kupka na razie jak przy RC raz dziennie, z tym że jednego dnia zdarzyły się dwie ;) Mam nadzieję że na Seniorze sucz mi trochę schudnie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

No kurcze... a gdzie nasz główny Dyskutant? Akurat w takim momencie się wycofał... ;)

Z Acaną trzeba uważać, tak jak z innymi holistycznymi. Dużo składników - duże prawdopodobieństwo nietolerancji, niestety. Wielu psom Acana nie pasuje ale to nie znaczy, że jest złej jakości karmą. Próbujcie, innej rady nie ma. :)

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowałam się na Acanę z łososiem :multi::multi:
Psom nowość L&R tak smakowała, dlatego więcej jadły niż Hillsa. :evil_lol:
Lamb & rice jest oki, leje na nią psom trochę oleju lnianego i słonecznikowego (jak na każdą inną) i grzywkowi pp daję dodatkowo biotynę.
Do Acany planuję dodawać karmę Orijen. Boję się dawać aż tak wysoko białkową karmę, a jednak Acana jak dla moich bardzo żywiołowych psów zawiera trochę za mało białka. Co o tym myślicie? można tak mieszać?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...