Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Ja poza Krak-Vetem nie spotkałam się z opinią dodatkowego suplementowania Acany. Z racji wykonywanej pracy miałam kontakt z wieloma weterynarzami, dietetykami, przedstawicielami handlowymi. Skoro dla Ciebie dr.Orzeł to guru, to ok. Ja tamz awsze wolę usłyszeć zdanie innych osób na dany temat.
Zwróć uwagę, że Acana dopiero teraz wchodzi do sklepów. Kiedyś była sprzedawana tylko poprzez lokalnych dystrybutorów, to ma ogromny wpływ na cenę. Czy Ty w ogóle masz pojęcie po jakich cenach zaopatruja się sklepy zoologiczne? Czy widziałeś kiedyś, aby Acana dodawała 3 kg gratis, pudełko gratis, legowisko gratis, smycz gratis, ręcznik gratis itp.. Wbrew nazwie to nigdy nie jest gratis!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wypowiedzi tego weterynarza są, hmm dość oględne- nie podaje żadnych konkretów, składu, generalnie mam wrażenie że stara sie być przede wszystkim dobrym marketingowcem. Eukanuba (pisze "Eucanuba"), Hills, Royal- poleca te karmy, znane marki... ale dlaczego? chyba nie kieruje się ich składem? owszem, kiedyś Eukanuba była u nas bożyszczem, bo ... nic innego nie było. Jednak za wielką wodą (znajomi hodowcy z Australii) karma uważana jest za dość marną. Hills z soją i kukurydzą w składzie, kontrowersyjne konserwanty w Royalu... o tym nie wspomina. Czytałeś to: [URL]http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food_reviews/[/URL] ? tu te wspaniałe karmy mają zaledwie jedną gwiazdkę na 6...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedna ciekawa wypowiedz z forum:

"Bardzo dobry przykład dał Owczarz,wystarczy sobie przypomnieć ,że nie tak dawno ACANA reklamowała się jako najlepsza Kanadyjska karma,a teraz sami zajęli się dystrybucją ORIJENA który jest też Kanadyjski i jest najlepszy!!!Jak im ufać,i co powiedzą ludzie którzy kupowali ACANę jako najlepszą Kanadyjska karme?"

I jeszcze jedna:

"Acana Była dobra --jako pierwsza a może nielicznych osób w Polsce ją stosowałam.nikt jej nie znał nigdzie jej nie było....i wtedy ta karma była ok.... jakos sie stalo ,że acana weszła do naszego kraju stała sie modna ...no i sie posuła .ACANą delux-kiedys a obesnie -sport leczylam biegunki.... teraz po niej miałam biegunki... i juz jej nie kupuję. sprowadałam ja od importra z Czech ale od pewnego czasu mocno sie popsuła i juz po nia nie jeżdżę.....nie polecam!"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Jeszcze jedna ciekawa wypowiedz z forum:

"Bardzo dobry przykład dał Owczarz,wystarczy sobie przypomnieć ,że nie tak dawno ACANA reklamowała się jako najlepsza Kanadyjska karma,a teraz sami zajęli się dystrybucją ORIJENA który jest też Kanadyjski i jest najlepszy!!!Jak im ufać,i co powiedzą ludzie którzy kupowali ACANę jako najlepszą Kanadyjska karme?"[/quote]

Acana jest zupełnie innym produktem niż Orijen i jest skierowana do innych odbiorców. Porównywałeś skład tych karm? To nie jest tak, że Acana to "wersja tańsza" Orijena. Orijen jest odbiciem amerykańskich trendów w karmieniu- zero wypełniaczy, ogromnie dużo białka. U nas (w Europie) jest to nadal kontrowersyjna ciekawostka.

Link to comment
Share on other sites

Leszku, błagam Cię..... już dawno nie ma karmy Acana Delux... a Sport ma zupełnie inny skład.
Z mojej ś.p. kundlicy "ciekło" po Eukanubie. Wiem, że to było lata temu i napewno skład zmielili wiele razy, ale kundliszcze niezniszczalne po kilku testowanych rodzajach tej karmy dłuuugo odchorowywało...

czy dowiemy się wreszcie czegoś konkretnego o tej karmie poza tym że niektóre psy mają po niej problemy żołądkowe albo że jest tańsza od niektórych karm? poproszę o konstruktywną krytykę. A może polecisz mi jakąś inną, lepszą karmę? tylko proszę o uzasadnienie.

Link to comment
Share on other sites

Acana tez nie ma wypełniaczy takich jak kukurydza i pszenica z tego co wiem:) wiec nie do konca to jest tak.

Puentujac nasza dyskusje:

trzeba sie zdać trochę na rozum. Dla mnie karma Acana Lamb w cenie 150 zł która ma mieć podobno 40% jagnieciny to wielkie nieporozumienie.

Tak jak pisałem 90 % innych karm z jagniecina w przedziale 15 do 20 kilku procent (bez kukurydzy pszenicy) kosztuje koło 200 zł.

I tym firmom wierzę że taka jest cena za dobrą jakosciowo karmę z jagnięcina.

Tym bardziej, że nie widze niczego co by uzasadniało tak niską cenę Acany, ani nie oszczędzają na marketingu, ani na kosztach dystybucji, skoro jest to karma kanadyjska a nie np. z Czech.

Jak dla mnie za 150 zł wersja Lamb to są dwa wytłumaczenia:

albo ta karma w zyciu nie widziała 40% jagnieciny w składzie, co najwyżej połowe ( a wiadomo w Polsce kazdy sobie moze napisac co tylko chce na etykietce jesli chodzi o sklad)

albo poprostu uzyte skladniki sa marnej jakosci co przekłada się na nizsza cene (wiadomo mączka mączce nierówna jesli chodzi o jakosc).

Link to comment
Share on other sites

leszekpw - Najpierw zgadzasz sie znami, że nie ma jednej najlepszej karmy dla wszystkich psów, np. ze względu na różne alergię. A za chwilę oburzasz się, że Acana miała być Naj, a teraz wymyślili coś innego i czujesz się oszukany. Troche to dziwne. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tilia niestety nie mamy dostepu do zadnych badan na temat przyswajalnosci karm i jakosci uzytych skladnikow bo jesli takowe sa to objete sa tajemnica...wiec musimy sie tylko i wylacznie kierować opiniami innych czy przewazaja opinie negatywne czy pozytywne.

U Acany jest to pol na pol. Znajda sie karmy gdzie opinie sa w przewazajacej wiekszosci na plus.

Tak samo ja Ci nie udowodnie zadnymi sensownymi dowodami ze Acana to marnej jakosci skladniki jak i Ty mi nie udowodnisz ze skladniki uzyte w karmie np. takie 40% jagnieciny :D jest dobrej jakosci.

A przykład?

Chocby dwa:

Bento Kronen wersja Lamb, w przeważającej większosci opinie pozytywne.

Chicken Soup Large Breed z porownywalną ceną co Acana Large Breed, jednak o wiele lepszym składem.

moth nie ja sie oburzam, to było tylko zacytowane ale zgadzam sie z tym. SKoro Acana nie sprzedaje sie tak dobrze wymyslmy cos innego:D Takie jest ich podejscie

Link to comment
Share on other sites

Leszku czy czytałeś co wklejałam? wklejałam fragment cennika z hurtowni w której sie zaupatruję... To że w polecanym przez ciebie sklepie jest drogo to nie znaczy że jest tak wszędzie ;)

Acana ma mało wypełniaczy to fakt, ale są. Choćby ziemniaki, ryż, mąka owsiana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']
Tak samo ja Ci nie udowodnie zadnymi sensownymi dowodami ze Acana to marnej jakosci skladniki jak i Ty mi nie udowodnisz ze skladniki uzyte w karmie np. takie 40% jagnieciny :D jest dobrej jakosci.
[/quote]
Stawiam tezę- Eukanuba ma marnej jakości składniki. Przykład? mój pies miał po niej koszmarną biegunkę. :p Bento ma koszmarny skład bo moje suki dostały po niej problemów skórnych :roll: Pedigree jest super bo ma kolorowe worki :cool3:

Obalisz którąś z moich tez? ta sama zagrywka co Twoje, wybacz. Zero konkretów dużo pieniactwa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']

U Acany jest to pol na pol. Znajda sie karmy gdzie opinie sa w przewazajacej wiekszosci na plus.

[/quote]

Na jakiej podstawie opierasz te wnioski? Robiłeś jakieś badania? Na jaką skalę? W jaki spoisób to badałeś? No bo chyba nie powiesz mi, że Twoja wiedza opiera się tylko na tym co wyczytasz w internecie?

Link to comment
Share on other sites

Tilia jak juz mowilem.
Trzeba polegac na opiniach innych.

Acana ma opinie powiedzmy 60 do 40 % pozytywnych do negatywnych.

Bento Lamb powiedzmy 80 do 20%.

moth Ty to chyba nie umiesz dokładnie przeczytac o co mi chodzi.]

Dokładnie chodziło mi o opinie na temat karmy innych osob:

jesli chodzi o Acane jest to mniej wiecej pol na pol zadowolonych i niezadowolonych, poszukacj troche poczytaj, nikt tego nie zrobi za Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Na jakiej podstawie opierasz te wnioski? Robiłeś jakieś badania? Na jaką skalę? W jaki spoisób to badałeś? No bo chyba nie powiesz mi, że Twoja wiedza opiera się tylko na tym co wyczytasz w internecie?[/quote]

to by było zbyt piękne, bo można znaleźć wiele interesujących artykułów na temat karmienia w internecie... zdaje mi się, że dla kolegi leszekpw istnieje jedno źródło wiedzy- forum jednego ze sklepów sprzedających karmy. A i to forum czyta wyrywkowo.........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']moth : Heh to ze Acana miałą byc naj naj...to nie ja powiedziałem tylko tak reklamował dystrybutor:) Czytaj uwaznie posty.[/quote]

Każdy dystrybut tak reklamuje. Jeśli Ty w to wierzysz.. Poza tym tak jak Tilia już pisała Orijen i Acana to karmy, których w żaden sposób nie da się porównać.
A czytać to może Ty zaczniesz uważnie, gdyż chciałam Ci zwrócić uwagę na mój post wyjaśniający trochę różnicę w cenach karm.

Link to comment
Share on other sites

To porownajcie sobie składy chocby Acany Large Breed i Chicken Soup Large Breed. Sa w podobnej cenie.

Ktory lepszy?

Pozostawiam Wam odpowiedz.

P.S. Jakos nikt mi nie odpowiedział sensownie na zarzut, jak moze karma z 40 % zawartoscia jagnieciny kosztowac koło 150 zł, skoro 90 % karm z mniejsza zawartoscia jagnieciny kosztuje duzo drozej?????

No slucham sensownych wypowiedzi. Slyszycie tylko to co chcecie uslyszec. A reszte puszczacie mimo uszu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']

moth Ty to chyba nie umiesz dokładnie przeczytac o co mi chodzi.][/quote]

Powtarzasz się. Chyba dlatego, że zabrakło Ci argumentów.
[quote name='leszekpw']
Dokładnie chodziło mi o opinie na temat karmy innych osob:
[/quote]

Skąd wiesz, że są prawdziwe? Tu każdy może napisać co chce.

[quote name='Tilia']tzdaje mi się, że dla kolegi leszekpw istnieje jedno źródło wiedzy- forum jednego ze sklepów sprzedających karmy. A i to forum czyta wyrywkowo.........[/quote]

Mam dokładnie taki sam wniosek.

Link to comment
Share on other sites

Tilia jakos nie moge znalezc tego cennika hurtowni ktory wkleilas?

moth dokladnie kazdy moze napisac co chce, wiec zarowno ktos moze jak i ja jak i Ty, a czy to jest prawdziwe czy nie ktoz to oceni?

CZyms sie trzeba kierowac, po czesci opinia i innych, po czesci jak sie sprawdza karma u psa, a po czesci tez rozumem, troche ruszyc glowa (vide cena niska Acany Lamb)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']To porownajcie sobie składy chocby Acany Large Breed i Chicken Soup Large Breed. Sa w podobnej cenie.

Ktory lepszy?[/quote]

Lepsza jest ta karma, która służy konkretnemu psu. Analiza składu to nie wszystko. Poza tym nie każdy pies może jeść karmę z różnymi źródłami białka! Chicken Soup mozna by prędzej do Orijena porównać.


[quote name='leszekpw']
P.S. Jakos nikt mi nie odpowiedział sensownie na zarzut, jak moze karma z 40 % zawartoscia jagnieciny kosztowac koło 150 zł, skoro 90 % karm z mniejsza zawartoscia jagnieciny kosztuje duzo drozej?????
[/quote]

Mój post z dzisiaj z 13:18 #[URL="http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9204493&postcount=1351"][B]1351[/B][/URL]

Link to comment
Share on other sites

leszekpw- ceny Ci wklejałam, widziałeś??????????????????????????? halooo???? Moth pisała o ogromnych kosztach promocji, gratisach za które też płacimy. Całe firmowe wyposażenie sklepów np regały Royala, to tez są ogromne koszty które ponosi... klient.

i nadzieja na konkret- poproszę o analizę składu Acany i Chicken Soup.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']Leszku czy czytałeś co wklejałam? wklejałam fragment cennika z hurtowni w której sie zaupatruję... To że w polecanym przez ciebie sklepie jest drogo to nie znaczy że jest tak wszędzie ;)

Acana ma mało wypełniaczy to fakt, ale są. Choćby ziemniaki, ryż, mąka owsiana.[/quote]

To znajdz mi karmę ktora bedzie miała tak wysoką zawartośc jagnieciny lub chociaż na poziomie 20%, ale bedzie bez takich wypełniaczy jak kukurydza i pszenica?

P.S. No własnie nie widzialem zadnych cen. Albo ja juz jestem zmeczony:) albo mi sie nie wyswietla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Tilia jakos nie moge znalezc tego cennika hurtowni ktory wkleilas?

moth dokladnie kazdy moze napisac co chce, wiec zarowno ktos moze jak i ja jak i Ty, a czy to jest prawdziwe czy nie ktoz to oceni?

CZyms sie trzeba kierowac, po czesci opinia i innych, po czesci jak sie sprawdza karma u psa, a po czesci tez rozumem, troche ruszyc glowa (vide cena niska Acany Lamb)[/quote]

proszę bardzo
[URL]http://dogomania.pl/forum/showpost.php?p=9204191&postcount=1336[/URL]

Jak interesują Cię inne ceny- podam. Jednak nie mam pojęcia ile która ma jagnięciny bo nie karmię karmami z jagnięciną.

i fragment dotyczący cen na samym forum krakvetu... [URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=135&postdays=0&postorder=asc&start=60[/URL] jednak czytasz wyrywkowo... pan weterynarz nie ma za bardzo argumentów...

Link to comment
Share on other sites

Co do kosztów promocji, zapomniałam wspomnieć o próbkach. A czy wiecie np, że Royal bardzo często dostarcza do sklepów ogromne ilości opakowań 1 kg, aby dodawać je klientom do większych zakupów? Cena Royala dla sklepu to też około 160 - 180 pln, gdzie cena końcowa to 220. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Alez prosze bardzo pobiezna analize:

[LEFT]Skład Acany Large Breed:[/LEFT]

[LEFT]Białko31 %
Omega-6 3 %
Tłuszcz14 %
Omega-3 1 %
Włókno2,5 %
Skrobia26 mg/kg
Wilgotność10 %
Luteina (min.)10 mg/kg
Wapń1,3 %
Glukozamina450 mgl/kg
Fosfor1,1 %
Chondroityna75 mg/kg
Popiół7 %ME (min.)3950 kcal/kg[/LEFT]

[LEFT]Witamina A 35 KIU/kgWitamina D 2,2 KIU/kg
Witamina E 300 lU/kgWitaminaC 55 mg/kg
Tiamina 60 mg/kg
Ryboflamina 50 mg/kg
Kw. pantotenowy 50 mg/kg
Niacyna 275 mg/kgPirodyksyna 32 mg/kg
Kwas foliowy 4 mg/kgWitamina B12 0,475 mg/kg
Cholina 3700 mg/kgWitamina K 2,2 mg/kg
Biotyna 0,8 mg/kg
Beta Karoten 10 mg/kg
Tauryna 0,12 mg/kg[/LEFT]
Wapń1,3%
Fosfor1,1%
Ca:P1,2:1
Potas0,8%
Sód0,4%
Chlorek0,5%
[LEFT]Magnez0,1%
Żelazo270 mg/kg
Miedź25 mg/kg
Mangan60 mg/kg
Cynk230 mg/kg
Jod2,3 mg/kg
Siarka0,33%
Kobalt0,7 mg/kg
Selen0,4 mg/kg
Chrom0,11 mg/kg[/LEFT]

Leucyna2,1%
Lizyna2,0%
Arginina2,0%
Fenylalanina1,1%
Izoleucyna1,1%
Teronina1,0%
[LEFT]Walina1,5%
Metionina0,9%
Histydyna0,9%
Cysteina0,3%
Kwas linolowy3%
Kwas linolenowy1%[/LEFT]

[LEFT]Chicken SoupLarge Breed:[/LEFT]

[LEFT]wilgotność8,5%
białko23,8%26%6,8g/100kcal
tłuszcz13%14,2%3,7g/100kcal
włóknik2,9%3,2%0,82g/100kcal
popiół6,1%6,7%1,7g/100kcal
omega-6 2,2%2,4%0,6g/100kcal
omega-3 0,4%0,4%0,1g/100kcal
wapń1,5%1,6%0,42g/100kcal
fosfor1%1,1%0,28g/100kcal
witamina A16500IU/kg18,03IU/kg469mg/100kcal
witamnia D800IU/kg874IU/kg23mg/100kcal
witamina E 300IU/kg328IU/kg8,5mg/100kcal
kwas linoleinowy1,82%2%0,52g/100kcal
magnez0,11 %0,12%31mg/100kcal
sód 0,39 %0,28 0,07g/100kcal
potas0,75%0,82%0,21g/100kcalchlor0,4%0,44%0,11g/100kcal
miedź15mg/kg16mg/kg0,43mg/100kcal
żelazo160mg/kg175mg/kg4,5mg/100kcal
mangan25mg/kg27mg/kg0,7mg/100kcal
cynk160mg/kg175mg/kg4,5mg/100kcaljod2,5mg/kg2,7mg/kg0,1mg/100kcal
selen0,4mg/kg0,44mg/kg0,01mg/100kcal
arginina1,37%1,5%0,39g/100kcal
histydyna0,53%0,6%0,15g/100kcal
isoleucyna0,85%0,9%0,24g/100kcal
leucyna1,66%1,8%0,47g/100kcallyzyna1,13%1,2%0,32g/100kcal
metionina0,84%0,9%0,24 g/100kcal
fenyloanalina1,57% 1,7%0,45g/100kcal
tyronina0,87%1% 0,25g/100kcal
tryptofan0,21% 0,2%0,06g/100kcal
walina1,07% 1,2%0,31g/100kcal
węglowodany45,7% 49,9%13g/100kcal
witamina B131mg/kg 34mg/kg 0,88mg/100kcal
witamina B26mg/kg6,6mg/kg 0,17 mg/100kcal
witamina B610 mg/kg 10,9mg/kg 0,28 mg/100kcal
witamina B120,11 mg/kg 0,12 mg/kg 3,1mcg/100kcal
kwas foliowy1,5mg/kg 1,6mg/kg 0,04 mg/100kcal
niacyna50mg/kg 55mg/kg 1,4mg/100kcal
kwas pantotenowy19mg/kg 20,8mg/kg 0,54 mg/100kcal
biotyny0,25 mg/kg 0,27 mg/kg 0,01 mg/100kcal
cholina2,4mg/kg 2,62mg/kg 68mg/100kcal
energia metaboliczna 3518kcal/kg [/LEFT]


[LEFT][B]Acana:[/B][/LEFT]

[LEFT][FONT=Times New Roman][COLOR=#000000]Mączka z kurczaka (o niskiej zawartości popiołu), parowana mąka owsiana, mielony pełnoziarnisty ryż, otręby ryżowe, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli, kwasu cytrynowego i ekstraktu z rozmarynu), mielone siemię lniane (naturalne źródło Omega 3), wysłodki buraczane (bez cukru), olej śledziowy (naturalne źródło DHA i EPA), bulion z kurczaka, ekstrakt z drożdży (MOS), korzeń cykorii (FOS), parowane słodkie ziemniaki, suszone całe jaja, kultury drożdży (Saccharomyces Cerevisiae), yucca shidigera, ekstrakt z nagietka (źródło luteiny), ekstrakt z rozmarynu, cały czosnek, algi atlantyckie, parowana marchew, natka pietruszki, pomidory (naturalne źródło ), parowane jabłka, żurawina, sól morska, glukozamina (sproszkowane pancerze homarów), siarczan chongroityny (chrząstka rekina), chlorek potasu, chlorek choliny, lizyna, suplement witaminy A, octan DL alfa-tokoferolu (witamina E), metionina, L-karnityna, suplement witaminy D3, *Bioplex™żelaza, *Bioplex™cynku, *Bioplex™manganu, biotyna, *Bioplex™miedzi, niacyna, ryboflawina, jednoazotan tiaminy, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), witamina B12, kwas foliowy, jodan wapnia, *minerały chelatowane[/COLOR][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Times New Roman][SIZE=3][B]CHS:[/B][/SIZE][/FONT][/LEFT]

[LEFT][FONT=Times New Roman]Kurczak, indyk, mączka z mięsa kurczaka, kasza perłowa, ryż biały, płatki owsiane, pełny niełuskany ryż brązowy, proso, tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), słodkie ziemniaki (bez części zielonych), kaczka, łosoś, jaja proszkowane bez skorupki, siemię lniane, naturalny smak i zapach z kurczaka, mączka z mięsa ryb, algi, marchew, fasolka, jabłka (bez gniazd nasiennych), pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, suszony korzeń cykorii, wyciąg z juki Schidigera, tiamina, biotyna, ryboflawina, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów[/FONT] [/LEFT]


[LEFT]Porównajcie sobie sami i ocencie.[/LEFT]

[LEFT]Z mojej strony tylko takie wnioski. Cena prawie identyczna a:[/LEFT]

[LEFT]Acana tylko mączka a wiadomo jakość mączki mączce nierówna, w Chicken Soup natomiast oprócz mączki na pierwszym miejscu mięso s kurczaka i indyka, dodatkowo kaczka i ryba.[/LEFT]

[LEFT]Po drugie jak dla psa dużej rasy Acana jest karmą trochę zbyt kaloryczną:
min.3950 kcal?kg wobec w CHS 3518 kcal/kg.[/LEFT]

[LEFT]Po trzecie: CHS zawiera cenne pre, probiotyki i enzymy trawiennie ktorych Acana nie ma w swoim skladzie w takiej postaci.[/LEFT]

[LEFT]Po czwarte:
zbyt niski poziom składników na stawy w Acanie.[/LEFT]

[LEFT]Acana: glukozamina 450 mg/kg, chondroityna 75 mg/kg
CHS: glukozamina 1000 mg/kg, chondroityna 250 mg/kg[/LEFT]

[LEFT]To tylko nieliczne plusy przemawiajace za CHS w porownaniu z Acana, biorąc pod uwage cene podobna.[/LEFT]

[LEFT]Błagam tylko nie piszcie zzaraz ze jestem dystrybutorem CHS.[/LEFT]

[LEFT]Podałem tylko przykład za prosba uzytkownika Tilia.[/LEFT]

[LEFT]Dystrybutor akurat tej karmy na Polskę jest tylko jeden:)[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...