Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

hmm.. zamówiłam właśnie 15 kg salmon & potato..
mam nadzieję, że suki przeżyją :evil_lol:

a tak na poważnie - przerabiałam mnóstwo karm i jak dla moich suk (3 szt.) jest lepsza od royala i eukanuby, nr 1 po prostu;)

ale i tak jestem zdania, ze najlepsze jest naturalne zywienie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój pies nie tolerował Royala, na Acanie jest wszystko ok. Jedzą jej więcej niż Hillsa, wiecej kup, więc przyswajalność chyba słabsza. Nie chcę Hillsa z kurczakiem, a w tym z jagnięciną jest mało procentowo mięsa..
Szukam karmy idealnej, ale chyba takiej nie ma, o każdej są opinie pozytywne i niegatywne...
O Acania z łososiem słyszałam wiele dobrego :lol: o Mastery z kaczka też, dlatego się zastanawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Tak, lepsza od Royala i Eukanuby, z tym sie zgodze, ale nie najlepsza, bo jest sporo karm duzo lepszych jakosciowo.

Mozna powiedziec tak: ze jest najlepsza jesli chodzi o stosunek cena/jakosc.[/quote]

no właśnie
a szczerze mówiąc, gdy mam wydać 200 zł za 15 kg karmy (albo i więcej kasy za mniej karmy) to wolę sukom gotować lub podawać im BARFa - bo jednak barf jest bezkonkurencyjny..

[quote name='Dada']Mój pies nie tolerował Royala, na Acanie jest wszystko ok. Jedzą jej więcej niż Hillsa, wiecej kup, więc przyswajalność chyba słabsza. Nie chcę Hillsa z kurczakiem, a w tym z jagnięciną jest mało procentowo mięsa..
Szukam karmy idealnej, ale chyba takiej nie ma, o każdej są opinie pozytywne i niegatywne...
O Acania z łososiem słyszałam wiele dobrego :lol: o Mastery z kaczka też, dlatego się zastanawiam[/quote]

heh, a ja znów słyszałam narzekania na Hillsa, więc nigdy nawet go nie próbowałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Leszekpw, karmię Acaną więc interesuje mnie KONKRETNIE co masz do zarzucenia tej karmie. To, że niektórym psom nie pasuje- czytając tu i rozmawiając z właścicielami psów- bywają takie przypadki, na szczęście nieliczne, ale jest to zupełnie naturalne. Mnie interesują konrety- skąd masz informacje o kiepskiej jakości składnikach i co w składzie ci się tak nie podoba? konkretnie, może jakieś artykuły, badania, linki? czy tak sobie po prostu pleciesz? i dodawanie do karmy dodatkowych witamin- w jakim celu?? jakich konkretnie składników brak w karmach acany??

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem w jakim celu weci sugeruja dodawac witaminy do Acany. Ale poczytaj sobie wypowiedzi weterynarzy, czy popytaj to większość pomimo wysokiej dawki witamin w Acanie sugeruje suplementowac połową zalecanej dawki witamin.
Dlaczego?
To mnie nurtuje to pytanie. Dlaczego karma z wyższej półki jakościowej o niższej zawartości witamin nie musi być wg wetów suplementowana a Acana tak?
To chyba zastanawiające. To konkretny zarzut i wiąże się to prawdopodobnie z gorszą przyswajalnością Acany a co za tym idzie ze składnikami gorszej jakosci.

Link to comment
Share on other sites

moje psy wszytskie karmy przyswajają podobnie, więc nie ma wielkiej rożnicy w ilości odchodów, ale za to widać bardziej 'po psie' jak mu służy ;)
paradoksalnie nie było dla nich wielkiej różnicy między eukanubą/royalem a happy :evil_lol:
acana sport smakowała im bardzo, ale smrodziły trochę po niej, za to premium adult i light miodzio..

co do suplementowania - mój wet zalecał mi czasem, ale do dog chowa..

Link to comment
Share on other sites

Poza tym nie slyszalem aby po innych karmach były takie problemy jak opisała Vectra:

"Pisałam w wątku o Acanie ... jedna z suk pitka po Acana light po jakiś dwóch tygodniach dostała takich wzdęć że ledwo chyba to przeżyła , skończyło się w nocy u weta wizytą .. kroplówki i takie tam ... na pewno nic nie zjadła innego .. po jakimś czasie dałam jej znowu Acane by przetestowac i znowu było wzdęcie , wet myślał że to skręt !!! tak ją powyginało ... a ona z moich psów jako jedyna ma żołądek ze stali .... "

Naprawde coraz wiecej jest negatywnych opinii na temat Acany.

[B]Ludzie pomyslcie troche glowa.[/B]

[B]Jak moze karma o porzadnych skladnikach dajmy na to Acana Lamb kosztować około 150 zł i to do tego mając jeszcze niby 40% jagnięciny w składzie???[/B]
[B]Tożto ewenement na rynku karm.[/B]
[B]Skoro pozostałe karmy gdzie zawartość jagnięciny wacha się między 15 a 20 kilka % kosztują blisko 200 zł czy ponad (oczywiscie porownywalne składy a więc karmy bez kukurydzy i pszenicy).[/B]
[B]Więc gdzieś tu jest haczyk i prawdopodobnie są to marnej jakości składniki.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Leszkupw, chętnie poczytam wypowiedzi weterynarzy, zwłaszcza dietetyków. Karmię acaną wymagające pod względem żywieniowym psy sportowe i nikt z kim konsultowałam ich dietę nie radził mi do karmy nic dodawać. Możesz podać źródła?

Co do psicy Vectry też mnie ta historia zastanawia. Interesuje mnie co było powodem jej problemów.
A inne opinie? łupież, biegunki? podawałam moim psom (tym i poprzednim) wiele karm i też mogę napisać co się działo np po Eukanubie u mojej kundlicy czy po Bento Kronen u moich szarych. Na tak ogromną ilość psów karmionych konkretną karmą muszą zdażyć się jakieś nietolerancje, to zupełnie naturalne. Wiele psów nie może jeść np surowego mięsa - czy to świadczy to tym, że nie należy karmić mięsem żadnych psów?

Link to comment
Share on other sites

leszkupw, u nas ceny karm są w ogóle ogromnie wysokie- wiesz, że ludziom opłaca się jeździć do hurtowni w NIemczech, tam kupować karmy i u nas sprzedawać? nie przyszło ci do głowy, że większa część ceny karmy to narzuty pośredników?
czy masz jeszcze jakieś argumenty czy tylko stosunkowo niską cenę? stosunkowo, bo ja osobiście kupuję Acanę Salmon za 152 zł, czyli w cenie porównywalnej z cenami chwalonego (nie wiem za co, bo chyba nie za skład...) Hillsa.

żeby nie być gołosłownym (ceny hurtowe bez upustów, za 15 kg):
acana lamb 140 zł
bento kronen maxi lamb & rice 147,60
best choice lamb 155
hills adult lamb large breed 162

są oczywiście i droższe i tańsze karmy

Link to comment
Share on other sites

Nie to nie jest to ze ceny sa ogolnie wysokie.

Poprostu zastanawia mnie fakt dlaczego Acana Lamb kosztuje tylko ok. 150 zł majac 40 % niby jagnieciny w skladzie, a karmy ktore maja miedzy 15 a 20 kilka procent jagnieciny w skladzie, tez bez kukurydzy i pszenicy, kosztuja blisko 200 zł i wiecej.

Wiem, że u nas jest drogo. W czechach wszystko jest prawie połowe tansze jesli chodzi o karmy.

Ale nie ma siły zeby zrobić karmę o zawartosci jagnieciny 40 % z wysokich jakosci skladników za 150 zł sprzedajac.

Inaczej inne marki tez bylyby w tych granicach cenowych.

Niestety napewno wiaze sie to z jakimis cieciami, oszczednosciami, i bardzo prawdopodobne ze oszczedzaja na jakosci skladnikow.

A co do dodawania witamin do Acany to naprawde poszukaj sobie w necie to nie jest trudne. Wszedzie bebnia o tym ze połowa dawki witamin.
Chocby tylko jedno zrodlo lek wet. z forum krakvet-u.

Link to comment
Share on other sites

Taaak. A najbardziej zastanawiające jest, że weci do gotowanego jedzenia zalecają suplementację ;)
Mi odradzono Hills' bo.... powoduje skręty żołądka. Bento Kronen - niszczy trzustkę. Eukanuba - zły rozwój kośćca jeśli nie ma suplementacji. Royal - powoduje wzdęcia. ProPlan - uczula. I można by tak dalej wymieniać, tylko po co? Każdy karmi tym, co jego psu najbardziej odpowiada.
Co do suplementacji - mój wet ma na ten temat takie zdanie, że podawanie dodatkowych składników do karmy zaleca tylko po uprzednim wykonaniu odpowiednich badań.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Nie to nie jest to ze ceny sa ogolnie wysokie.

Poprostu zastanawia mnie fakt dlaczego Acana Lamb kosztuje tylko ok. 150 zł majac 40 % niby jagnieciny w skladzie, a karmy ktore maja miedzy 15 a 20 kilka procent jagnieciny w skladzie, tez bez kukurydzy i pszenicy, kosztuja blisko 200 zł i wiecej.

Wiem, że u nas jest drogo. W czechach wszystko jest prawie połowe tansze jesli chodzi o karmy.

Ale nie ma siły zeby zrobić karmę o zawartosci jagnieciny 40 % z wysokich jakosci skladników za 150 zł sprzedajac.

Inaczej inne marki tez bylyby w tych granicach cenowych.

Niestety napewno wiaze sie to z jakimis cieciami, oszczednosciami, i bardzo prawdopodobne ze oszczedzaja na jakosci skladnikow.

A co do dodawania witamin do Acany to naprawde poszukaj sobie w necie to nie jest trudne. Wszedzie bebnia o tym ze połowa dawki witamin.
Chocby tylko jedno zrodlo lek wet. z forum krakvet-u.[/quote]Ależ ty się przejmujesz..... Ceny cenami, ale taka na przykład Eukanuba w tej chwili jest sprzedawana w cenie Acany, ProPlan tak samo, Royal też. Mówię ogólnie, nie zaś szczególnie. Nie porównuję składów konkretnych karm, tylko średnią cenę. Eukanuba, Royal i ProPlan ostanio straszliwie potaniały. Czyli albo drastycznie obniżyły swoją jakość, albo przez wiele poprzednich lat ostro przepłacaliśmy, albo i jedno i drugie:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']le nie zmienia to faktu, że za duzo tych przypadkow nietolerancji u psów po Acanie.[/quote]

zerknij do tematu eukanuby. Skad wniosek ze duzo psow nie toleruj acany? Napewno nie pisza tu wszyscy co nia karmia, a z tych co pisza BARDZO duzo osob jest zadowolonych:roll:

[quote name='leszekpw'] P.S. Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Dlaczego weci sugeruja suplementowac Acane połową dawki witamin[/quote]

a moj wet radzi dodawac witaminy do kazdej karmy premium - proformance rowniez, ale witaminy a witaminy to dwie sprawy - ja do acany dodaje na siersc tylko i wylacznie, mimo ze tego w acanie nie brakuje. A mimo to suka wyglada duzo lepiej niz po karmach Drogich, gdzie karma sama w sobie szkodzila

[quote name='leszekpw'] Chyba wiąże sie to jednak z gorsza przyswajalnością ACANY bo innego wytłumaczenia nie znajduje![/quote]

bo sie uczepiles jak rzep psiego ogona i innego wytlumaczenia znalezc nie chcesz ;)

Link to comment
Share on other sites

leszkupw jedna z moich suk miała ślady młodzieńczego zapalenia kości- weterynarz ortopeda absolutnie odradzał mi dodawanie jakichkolwiek preparatów dodatkowych (poza glukozaminą i chondroityną) do karm przemysłowych. Przedawkowanie czy zaburzenie proporcji może powodować równie groźne skutki jak niedobory, zwłaszcza u psa w okresie wzrostu.

Nadal czekam na linki dotyczące podawania dodatkowych preparatów do Acany.

Link to comment
Share on other sites

Tilia przeciez naprawdę nie jest ciezko znalezc tematy odnosnie Acany w internecie gdzie sa zalecane przez weterynarzy suplementacje połową dawką witamin.

Podałęm CI już jedno zrodło: lekarz wet. z forum z Krakvet-u.

Nie wiem czy mozna tu podawac konkretne linki.

Link to comment
Share on other sites

Leszkupw, podajesz źródło, to podaj link, ja nie mam ochoty na studiowanie całego forum sklepu z karmami. Jeśli opierasz sie na czyjejś wypowiedzi- to ja ją chętnie przeczytam. Czy to weterynarz dietetyk? ortopeda? czy handlowiec, który oprócz karm sprzedaje także owe witaminy?

Link to comment
Share on other sites

chyba znalazłam...
[URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=6106&postdays=0&postorder=asc&start=0[/URL]

czy to o ten temat chodzi? no to wskaż mi tu proszę wypowiedzi weterynarza który radzi żeby do Acany dodawać witaminy.......... ja tu widzę wręcz opinię, że Acana jest bardzo bogata w dodatki mineralno witaminowe i odradza się dodawanie czegokolwiek, ponieważ może to być groźne w skutkach.

Link to comment
Share on other sites

Tilia pytałem sie osobiscie Pana Jarosława Orzeł, jeden z wybitnych lek. wet. w Krakowie z Krak-vetu. Sugerował suplementować połową dawką witamin.
Ale skoro CI sie tak nie chce poszukać, to postaram się sam poszukać jakiejś wypowiedzi tam na forum dr Jarka odnosnie tego tematu.

Link to comment
Share on other sites

Jeden z tematow dotyczących podawania witamin w przypadku Acany:

[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=400&highlight=acana&sid=96fc328d09f391b5e72eaefd0ed6f2fb"]www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?t=400&highlight=acana&sid=96fc328d09f391b5e72eaefd0ed6f2fb[/URL]

Zaraz postaram sie znalezc wypowiedz dr Jarka.

Link to comment
Share on other sites

Nie to nie weterynarz dietetyk. To weterynarz ze specjalnoscia ortopeda, ale ma tak bogate doswiadczenie ze chyba nie bedziesz podwazac jego kompetencji:)

Nie pytałem o konkretnego psa pytałem ogólnie. Zreszta sama mozesz spytac pisząc do niego wiadomosc priv jesli chcesz sie przekonac.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...