Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agnes']tzn gdzie te granulki sa mniejsze?;) bo w large breed sa bardzo male jak dla duzych psow[/quote]
[I][B]w Adult LB są mniejsze...dużo mniejsze...
w Sporcie są normalne...takiej przyzwoitej wielkości.
ale to że kulki są małe to nam nic nie robi bo Brutus gryzie ładnie każde kulki :)[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

Witam.
Sprzedam prawie 15 kg karmy [COLOR="Blue"]ACANA ADULT PREMIUM [/COLOR](niebieska). U nas sie nie sprawdziła, psiak zjadł niewiele ok. 400g, była mieszana z inna karmą więc poszło jej naprawde niewiele.
gg 3046919

.....jak sie okazuje to zbyt szybkie przestawienie na karmę było przyczyna problemu, wszystko wróciło do normy tak więc powyższe [COLOR="Red"][B]NIEAKTULANE[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Karmię Acaną dla szczeniąt ras dużych. Moja sunia ma problemy ze skórą, tzn. drapie sie, czasami łupiez, parę razy miała na brzuchu strupki. Już kilka razy byłam u różnych lekarzy, ale po leczeniu problem powracał. Myśle, że sęk tkwi w karmie. Chciałabym zmienić, tylko niebardzo wiem na co. Proszę o jakieś sugestie.

Link to comment
Share on other sites

od wczoraj mam w domu adoptowania sunie w typie CC, taki jakis smieszny mix
suczka jest zabiedzona i zaniedbana - dotej pory - a ma 3 mce, karmiona jakims syfem

czy ktos móglby polecic jakies dobre suche jedzonko dla niej? takie zeby bylo dobrze przywajane i dbalo o stawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GameBoy']od wczoraj mam w domu adoptowania sunie w typie CC, taki jakis smieszny mix
suczka jest zabiedzona i zaniedbana - dotej pory - a ma 3 mce, karmiona jakims syfem

czy ktos móglby polecic jakies dobre suche jedzonko dla niej? takie zeby bylo dobrze przywajane i dbalo o stawy[/quote]

Jeśli piesek był zaniedbanay to karma powinna być wysokiej jakości ale nie wiem czy Acana to dobry wybór. Może na początek coś z wyższej półki? Najlepiej zapytaj na krakvecie. Tam jest dużo osób które się znają na żywieniu psów.;)

Link to comment
Share on other sites

to jeszcze mozesz po prostu napisac na [URL]http://www.krakvet.pl/[/URL] wejsc na forum w dzial zywienie - napisz w nowym poscie co i jak moze do 2go ktos ci cos doradzi.
Nie wiem ile jestes w stanie przeznaczyc na karme, ale dobre karmy to np (wg sklepu krakvet):
[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-c-23_25_124.html"]ANF[/URL]
[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-bento-kronen-c-23_25_91.html"]Bento Kronen[/URL]
[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-best-choice-c-23_25_119.html"]Best Choice[/URL]
[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-biomill-c-23_25_51.html"]Biomill[/URL]
[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-eagle-pack-c-23_25_140.html"]Eagle Pack[/URL]
[URL="http://www.krakvet.pl/karmy-podzial-firm-nutro-choice-c-23_25_114.html"]Nutro Choice[/URL]
to sa karmy ktore ja znam, bo dobrych jest napewno duzo wiecej
Oczywiscie mozesz te karmy znalezc rowniez w sklepach w warszawie (zamowic przez net) i wtedy karme dostaniesz albo na drugi dzien po zamowieniu, albo tego samego dnia jesli zamowisz rano

Link to comment
Share on other sites

natomiast nie wiem jaki sklad jest tych witamin co juz kupilas (?) ? Bo jesli zawieraja tez inne witaminy niz sam wspomagacze na stawy to trzeba pomyslec nad dawkowaniem - w karmach dobrych wiadomo witamin nie brakuje;) I jesli sa te witaminy juz to czy warto jeszcze kupic karme dla psow ras duzych z ochrona na stawy, czy juz bez przesady - zeby nie bylo tego wszystkiego za duzo.
Mozes tez poczytac tu na dogo np o karmach ktore wkleilam (przez wyszukiwarke)- moze cos z nich sobie wybierzesz;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiedzmata']Karmię Acaną dla szczeniąt ras dużych. Moja sunia ma problemy ze skórą, tzn. drapie sie, czasami łupiez, parę razy miała na brzuchu strupki. Już kilka razy byłam u różnych lekarzy, ale po leczeniu problem powracał. Myśle, że sęk tkwi w karmie. Chciałabym zmienić, tylko niebardzo wiem na co. Proszę o jakieś sugestie.[/quote]Może spróbuj Proformance dla szczeniąt dużych ras. To jest karma z jagnięciną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']a ja tylko tak kontrolnie, zamiast wymyslac karmy - pies mial badana skore (zeskrobina?) mial robione testy alergiczne?[/quote]
Nie, zadnych badań nam nie proponowali. Jeden lekarz wspominał, że może coś trzeba bedzie zrobic, ale to w ostateczności, najpierw spróbować zmienić karmę. Inny twierdził, że ta karma nie może uczulać, bo tam nic takiego nie ma.
Ostatnio brała lek Ketotifen i już dłuższy czs nie drapie sie, tylko łupież został.

Link to comment
Share on other sites

Kazda karma moze uczulac. Nawet ta w ktorej teoretycznie nie ma nic takiego co by moglo powodowac uczulenie.

Jednak widzę tutaj jak i nie tylko na tym forum, że coraz więcej osób się skarży, e ich psy mają różne dolegliwości po karmieniu Acana. Hmmm...zastanawiające.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiedzmata']Nie, zadnych badań nam nie proponowali. Jeden lekarz wspominał, że może coś trzeba bedzie zrobic, ale to w ostateczności, najpierw spróbować zmienić karmę. Inny twierdził, że ta karma nie może uczulać, bo tam nic takiego nie ma.
Ostatnio brała lek Ketotifen i już dłuższy czs nie drapie sie, tylko łupież został.[/quote]

kazda karma moze uczulac, kazdy skladnik karmy rowniez. Znam psy co sa uczulone na bialko...wiec nie tedy droga. Po pierwsze - zrob badanie skroy, tzw zeskrobina. Po drugie jesli to uczulenie to niekoniecznie acana jest winna, a wlasnie jakis skladnik ktory sie przewija przez wiele karm. Mnie po prostu zastanawiaja te krostki co nie sa dobrym objawem...
Jednak jesli po kuracji zostal lupiez to - a jakiego rodzaju to lupiez?;) Takie biale platy odchodzace od skory - luszczaca sie skora - czy takie kropeczki biale jakby sie maka posypalo? Moja suka ma ten drugi rodzaj lupiezu i u weta sie dowiedzialam, ze powstaje on przez sucha skore, zmiane siersci, suche powietrze w domu czyli trzeba skore natluscic. Te platy moga oznaczac jakas dolegliwosc, rowniez dobrze alergie. ALE ja nie wet, wiec moge sie mylic :)

[B]leszekpw[/B] piszesz glupoty i powinienes o tym wiedziec - idz poczytac KAZDY temat poswiecony karmie konkretnej a zobaczysz - sa psy ktore wygladaja super po danej a sa takie ktorym nie pasuje - moja nie moze jesc eukanuby znam wiec takich psow, ale znam i takie sa wygladaja super. I co? Mam zwalac i powtarzac ciagle z to wina karmy, ze to syf, smiec? Nie! Bo to indywidualna sprawa naszego czworonoga, a na rynku mamy tyle karm, ze mozna wybierac. I ty takze wybrales - nie musisz tego powtarzac non stop tutaj...

Link to comment
Share on other sites

Nie Agnes nie zamierzam sie z Toba klocic, ale niestety to Ty jestes naiwna osoba.
Oczyiwiscie ze kazda karma moze jednemu psu pasowac innemu nie. Ale nie zmienia to faktu, że za duzo tych przypadkow nietolerancji u psów po Acanie.
Sa karmy gdzie wiekszosc osob sobie chwali, niestety u Acany jest to mniej wiecej pol na pol jesli chodzi o zadowolenie klientow.

Tak, że proponuje trochę dystansu [B]Agnes [/B]do wypowiedzi innych.

P.S. Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt. Dlaczego weci sugeruja suplementowac Acane połową dawki witamin, skoro patrzac na skład, karmy Acana maja jeden z najwyzszych poziomow zawartosci witamin z dostępnych karm na rynku.
A do karm które mają w składzie mniejszą zawartośc witamin,ale traktowane są jako te z wyżsej półki jakościowej, weci nie każą dodawadz witamin.
Chyba wiąże sie to jednak z gorsza przyswajalnością ACANY bo innego wytłumaczenia nie znajduje!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...