Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

[quote name='marmara_19']a proformance?? ja sie zastanawiam nad acana sport lub orijenem...[/quote]

Proformance też niestety odpada: tłuszcz z kurczaka i kukurydza. My nie możemy tego jeść :(

Jeśli pies toleruje kurczaka to jest to bodajże najwartościowsze mięsko dla psa. Acana sport jest bardzo podobna składem do Orijenu ale ten drugi już całkowicie dokurczakowany ;) Zacznij od tego co lepsze - od Orijenu, jeśli będzie psaował to wspaniale!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Cimi']Ursa, a patrzylas na sklad Happy Doga ? Kiedys jak jeszcze sprawdzalam to dosc fajnie wygladalo :).[/quote]

Zawiera tłuszcz drobiowy :placz: a takie ma fajne smaki... z króliczkiem np ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']A my właśnie przetestowałyśmy Acanę Senior. Sunia dostała 2/3 porcji RC i 1/3 Acany. Zjadła bez szemrania. Ta karma z zapachu bardzo przypomina Eukanubę Mature. RC chyba trochę ładniej pachnie.[/quote]

Kwestia, która karma jest lepsza jest dyskusyjna ale ja uważam, że RC nawet nie stał przy Acanie ;) Przereklamowany, ładne paczki, świetnie smakuje prawie wszystkim psom (co ja uważam za podejrzane :lol:, tanie karmy też prawie wszystkie psy chętnie jedzą, a wiadomo...). Cena zawyżona względem jakości. Skład dobry ale brakuje mi wielu składników, które są w Acanie, a inne: kukurydza, pszenica, konserwanty - wolałabym, żeby ich tam nie było. Mój psiak, zanim zorientowałam się, że nie może jeść kurczaka, wcinał RC jakby nigdy żarcia nie widział :crazyeye: ale drapał się jakby miał pchły...

Niemniej RC to bardzo dobra karma. Ale Acana lepsza :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']
Niemniej RC to bardzo dobra karma. Ale Acana lepsza :cool3:[/quote]

Mnie właśnie zastanawia fakt, że porównując skład RC do innych karm wypada blado, za to pies wygląda po tej karmie najlepiej. Jego kupa już nie koniecznie, ale sierść ... marzenie. Testowałam co prawda na 3 psach, ale tak jak po Royalu to po żadnej karmie nie wyglądały. Nie zmienia to jednak faktu i karmom RC mówię stanowcze "nie".
W tym momencie moje dwa psy sa na Pro Planie Athletic, ale nie wiem czy w przypadku suki nie wrócimy na Acanę. Najbardziej żałuję tych mikroskopijnych krocieków, ale jednak suka po sterylce musi mieć mniej energetyczna karmę. :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']RC i Acana to karmy zblizone jakosciowo. Sa karmy duzo lepsze od nich:

Bento Kronen, Chicken Soup, Nutro Choice, Nutra Gold i wiele innych.

Mam psa alergika ktory musi miec karme bez kurczaka pszenicy i kukurydzy i przeszlismy wiele karm.[/quote]

A na co ma Twój psiak alergię? Bo akurat te wymienione karmy w jakiejkolwiek wersji mają składniki drobiowe lub wymienione przez Ciebie zboża.

[quote]Mnie właśnie zastanawia fakt, że porównując skład RC do innych karm wypada blado, za to pies wygląda po tej karmie najlepiej. Jego kupa już nie koniecznie, ale sierść ... marzenie.[/quote]U mnie odwrotnie było: kupy w miarę ok, a sierść nieco nastroszona i jakby matowa (troszkę).

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim na kurczaka ale tez pszenicy i kukurydzy nie toleruje zbyt dobrze.

Bento Maxi Lamb nie ma kurczaka pszenicy i kukurydzy (tłuszcz drobiowy ma prawie kazda karma, nawet te stricte dla alergika, ale to juz pikus w porownaniu z miesem z kurczaka)

Nutro Choice jak wyzej, Nutra Gold to samo.

Naprawde sa lepsze karmy dla alergika niz Acana:)

Chocby rowniez Eagle Pack rybna.

P.S. Tak czy siak Acana to niezła karma ale tylko średnia półka jakosciowa. Sa karmy duzo lepsze jak wyzej wymienione plus Bozita, Frank's Pro Gold, Luposan i wiele innych:)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']Przede wszystkim na kurczaka ale tez pszenicy i kukurydzy nie toleruje zbyt dobrze.

Bento Maxi Lamb nie ma kurczaka pszenicy i kukurydzy (tłuszcz drobiowy ma prawie kazda karma, nawet te stricte dla alergika, ale to juz pikus w porownaniu z miesem z kurczaka)

Nutro Choice jak wyzej, Nutra Gold to samo.

Naprawde sa lepsze karmy dla alergika niz Acana:)

Chocby rowniez Eagle Pack rybna.

P.S. Tak czy siak Acana to niezła karma ale tylko średnia półka jakosciowa. Sa karmy duzo lepsze jak wyzej wymienione plus Bozita, Frank's Pro Gold, Luposan i wiele innych:)
Pozdrawiam.[/quote]

Właśnie - tłuszcz drobiowy. Kilka postów wcześniej pisałam, że właśnie o ten tłuszczyk się rozchodzi :) Tylko Acana go nie ma.

Nie masz psa alergika. Najwidoczniej Twój psiak nie toleruje mięsa kurczaka.

Wiem, że Acana nie jest najlepszą karmą ze wszystkich na rynku ale nie zgodzę się, że jest ze średniej półki.

Eagle Pack - wspaniała karma i nie zawiera tłuszczu drobiowego ale... porównując do Acany Salmon%Potato ma podobny skład, a nawet skład Acany uważam za lepszy! Porównaj :) Acana nie zawiera probiotyków ale ja swoim psiurom podaję regularnie jogurt i żółty ser więc flora bakteryjna ma się ok ;) Za to Acana zawiera ziemniaki (dla wrażliwego układu pokarmowego jak balsam), chrząstkę rekina, pancerzyk homara i nie zawieratylu sztucznych składników co Eagle czyli tzw "chemii".

Nie uważam się za znawczynię ;) Ale porównując składy karm dochodzę czasem do ciekawych jak dla mnie wniosków ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Leszek pewnie miał na myśli Eagle holistyczny?[/quote]

Pewnie tak - ten z sardynkami :)

Jeśli psiak jest alergikiem na wiele składników to najczęściej holistyczne odpadają więc Acana też z racji składu ale mój na szczęście "tylko" tego kurczaka, kukurydzy, pszenicy i cytrusów nie może jeść :) Nie miał testów ale z własnych obserwacji wiem.

Link to comment
Share on other sites

Poza tym swoja opinie na temat Acany ze nalezy tylko do "sredniej" polki jakosciowej opieram rowniez w tym co powiedziała mi osobiscie Marzena z krakvet-u ze jest w tej karmie troche chemii i jakosc jej nie jest najlepsza wbrew temu co pisze na worku.
Stwierdziła ze jest duzo lepszych karm a badz co badz zna sie ona na tym....poza tym ma hodowle i na tej obserwacji opiera swoje stwierdzenia zapewne rowniez.

No ale kazdy moze karmic czym chce. Jak mowie nie jest to zła karma ale napewno nie z wyzsej półki jakosciowej i napewno nie wszystko pisza na worku;)

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem taka niemila przygode z Acana po ktorej zrezygnowalismy z tej karmy.

Zamawiałem Acane Salmon ze strony Acany od dystrybutora na polske.

dwa worki po 15 kg pies zjadł bylo wszystko ok.
Trzeci worek przyszedł, odrazu zauwazylem ze roznia sie troche granulki od poprzednich i inaczej pachna. Pies ani nie tknal trzeciego worka ktory poszedł na zmarnowanie.

Oczywiscie dystrybutor Acany nie uznał reklamacji twierdzac ze obrebie jednej karmy dana partia produkcji moze sie troche roznic. Na nic zdały sie tlumaczenia ze inaczej pachnie i wyglada i pies po dwoch worach 15 kg po otwarciu trzeciego nawet nie tknal wiec cos jest nie tak.

Stracilem szacunek do tej firmy.

Poza tym zastanawiajace jest jeszcze to ze na poczatku jaka to Acana miala byc cacy. Potem gdy okazalo sie ze nie jest taka cacy, ta sama firma wypuscila Orijen i niby ta karma ma byc taka naj.....
Za jakis czas znow wymysla cos innego aby zwiekszyc sprzedaz i znow wowczas Orijen juz nie bedzie taki naj....
Czysty marketing.

Nie mam na celu obrzydzenia tej karmy innym, bo jesli sluzy psom to czemu nie karmic ta karma.
To tylko niemiłe doswiadczenia z mojej strony i chcialem tylko zasygnalizowac ze wcale ta karma nie jest taka naj....

Link to comment
Share on other sites

marmara 19 nie bede sie z Toba klocil. Ja tylko podaje jakie byly moje doswiadczenia z ta karma.
A to jesli ktos twierdzi ze to karma z wyzszej polki jakosciowej a nie sredniej to poprostu mowi brednie:)

A ironie swoja zatrzymaj dla siebie.
Nie twierdze ze karmy ktore wymienilem beda sluzyc kazdemu psu.

Ale generalnie zapytaj kazdego hodowce czy sprzedawce to Ci powie ze Acana to srednia półka jakosciowa.

Chocby p. Marzeny z Krak-vetu czy kogokolwiek innego kto ma duzy wybor karm. Potwierdzi ze to tylko srednia karma.
I nie zaprzeczysz ze takie karmy jak Eagle Pack, Nutro Choice, Bozita wersja super premium, Trovet nie sa lepszej jakosci czyli z gornej polki.
Napewno Acany nie mozna tam umiescic na rowni z tymi karmami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leszekpw']marmara 19 nie bede sie z Toba klocil. Ja tylko podaje jakie byly moje doswiadczenia z ta karma.
A to jesli ktos twierdzi ze to karma z wyzszej polki jakosciowej a nie sredniej to poprostu mowi brednie:)

A ironie swoja zatrzymaj dla siebie.
Nie twierdze ze karmy ktore wymienilem beda sluzyc kazdemu psu.

Ale generalnie zapytaj kazdego hodowce czy sprzedawce to Ci powie ze Acana to srednia półka jakosciowa.

Chocby p. Marzeny z Krak-vetu czy kogokolwiek innego kto ma duzy wybor karm. Potwierdzi ze to tylko srednia karma.
I nie zaprzeczysz ze takie karmy jak Eagle Pack, Nutro Choice, Bozita wersja super premium, Trovet nie sa lepszej jakosci czyli z gornej polki.
Napewno Acany nie mozna tam umiescic na rowni z tymi karmami.[/quote]
ale ja Ariona zamawiam w Krakvecie :loveu: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Dlaczego?? :crazyeye:[/QUOTE]
Datego , że dostała takich wzdęć , że skończyło się u weta na ostrym dyżurze ...
ale nie twierdzę , że innym psom zaszkodzi ....
poza tym z moich obserwacji wynika, że Acana -Acanie nie równa i każdy worek jest inny .. kolor i jakość granulek sie zmienia , zależnie od serii ... nie tylko ja tego doświadczyłam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...