Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja suczka jest na RC Medium Mature z vet size. Jedyny kłopot z trawieniem to trochę bączków, ale w umiarkowanej ilości. Bardzo mi nie odpowiada jeszcze rakotwórcze BHA :shake: I przymierzam się właśnie do Acany. W bardzo wielu miejscach doczytałam się że jakość Acany i Royala jest porównywalna, za to w cenie spora różnica. Nie chciałabym przepłacać za produkt podobnej jakości. Z kolei na forum Krakvetu przeczytałam opinie weterynarza, który wyraźnie stwierdził, że Acana to niezła karma, ale nie ma mowy, żeby postawić ja na równi z najlepszymi, czyli RC, Eukanubą i Hill'sem. Eukanubę Mature też mieliśmy, ale bardziej zadowolona jestem z RC. Więc jak to jest..?

Myślałam o Acanie Senior, ale nawet w tym wątku trafiły się niepochlebne opinie na temat tego jej rodzaju. Co myślicie? I jakiej wielkości ma granulki? Bo z tego co czytalam Acana ma ogólnie raczej małe, a moja suka małych nie chce gryźć. To co było w Eukanubie dla małych i średnich ras, łykała jak proszek ;) A może ktoś zaproponuje jej inny rodzaj odpowiedni dla suczki 23 kg, 8 lat, po sterylce, z niedoczynnością tarczycy (skłonności do tycia, bardzo sucha sierść)?

Link to comment
Share on other sites

Mojemu psu RC nie pasował :shake:
Hills jest ok, ale 12 procent mięsa w karmie z jagnięciną to bardzo mało!
Co jeszcze.. Acana została mi polecona, a nie mam szczerze mówiąc w czym wybierać...
Puriny nie chcę, Eukanuby też. Nie chcąc psom dawać karmy z kurczakiem mam mały wybór. Chciałam kupić Mastera z Kaczką, ale cena jest powalająca, nie wiem nawet czy klub hodowców istnieje.. O Hillsie już mówiłam, poczekam na opinie o karmie Profilum, produkowana przez koncern Royala, nowość..
Jak na razie czekam na worek Acany

Link to comment
Share on other sites

A ja sie znowu zastanawiam nad powrotem do Acany:roll:Karmilam nia jak suka do mnie przyszla - miala pol roku, teraz ma 4 lata. Bylam zadowolona - chyba ;) A potem zmienilam na karme super premium i nie wrocilam do acany. Teraz suka ma sucha skore i szukam karm z duza iloscia skladnikow na skore. Acana ma chyba tego sporo:roll:

Link to comment
Share on other sites

Daję dolfos z beta karotenem, ale się trochę tego naszukałam bo w żadnym zoologiku nie było i tylko krakvet to miał z tego co patrzyłam. Czarnuch jest czarny w końcu, bo mi zaczęła brązowieć miejscami, a po tym dolfosie jest rzeczywiście czarna. Na Acanie samej bez dodatków czarna taka nie była. [SIZE=1](nie było offa :evil_lol:)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Daję dolfos z beta karotenem, ale się trochę tego naszukałam bo w żadnym zoologiku nie było i tylko krakvet to miał z tego co patrzyłam. Czarnuch jest czarny w końcu, bo mi zaczęła brązowieć miejscami, a po tym dolfosie jest rzeczywiście czarna. Na Acanie samej bez dodatków czarna taka nie była. [SIZE=1](nie było offa :evil_lol:)[/SIZE][/quote]

Ktoś tu kiedyś pisał, że psy po acanie rudzieją.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

psy rudzieją od nadmiaru beta karotenu zdaje się :cool3:
Moje szare na Acanie, którą już prawie rok jedzą nie zrudziały- co prawda trudno mówić o wybarwieniu przy szarych psach, ale nawet Druśka, która normalnie ma lekki nalot rudy latem (od słońca) w tym roku nic takiego nie miała. W ogóle podsumowując ten niecały rok karmienia Acaną (no, oczywiście nie samą karmę jedzą, ale jednak)- ta karma sprawdza się na moich psach rewelacyjnie. Testowałam wiele karm, ale do tej nie mam zupełnie żadnych zastrzeżeń. Teraz jedzą adulta zwykłego (jeden worek) wcześniej rybę, terierka na początku mini dla szczeniaków.

Zastanawiam się nad powrotem do karmy rybnej i mieszaniu jej z tą wyżej energetyczną (raz rybna raz dla sportowych) - co myślicie o takich eksperymentach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tilia']
Zastanawiam się nad powrotem do karmy rybnej i mieszaniu jej z tą wyżej energetyczną (raz rybna raz dla sportowych) - co myślicie o takich eksperymentach?[/quote]

Ja nie chciałam, aby moje psy jadły samego kurczaka, a jagnięcina dla nich malo energetyczna, więc rano jadły Adult Large Breed, a wieczorem Lamb&Rice. Z kazdej karmy dostawały po pół dawki. Myślałam jeszcze, aby włączyć rybę, ale trzy karmy na raz otwarte to średni pomysł, za duzo miejsca zajmowałyby pudła. :-)

Ja nie widze nic złego w takim mieszaniu. Nawet uważam je za sensowne.

Link to comment
Share on other sites

ano właśnie, moje i tak jedzą 2-3 razy dziennie, czasem suche, czasem gotowane, czasem surowe itd jedyny problem, że jeden worek jedzą długo, dwa otwarte będą stały dwa razy dłużej... co prawda w szczelnych pojemnikach...

dzięki moth za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

jestem coraz bardziej na tak dla Acany :) W sumie suka jadla ja dosc dlugo jak byla mala pieknie wygladala, tylko ze jadla tez gotowane i do konca nie wiem na ile dzialala acana a na ile gotowane. Teraz chcialabym karmic bez dodatkow siersciowych - kupic taka karme, zeby wystarczala.

Link to comment
Share on other sites

Moje malamuty na ACANIE wyglądały pięknie, teraz niestety muszą być znowu na bricie. Ale u nich acana sprawdzała się rewelacyjnie, Muciek się ofutrzył znacznie, teraz z powrotem przyłysiał.
Su w hodowli była na orijenie, ale u mnie od początku je Acanę. Rośnie ładnie, trochę miała problem z miękkimi łapami, ale to niewielki i jak jej dawałam fitmina to teraz ma prawie pół roku i jest super. Sierść jej rośnie już dorosła, ładniutko się błyszczy, sztywna, bez łupieżu, ciemna.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]psy rudzieją od nadmiaru beta karotenu zdaje się :cool3:
[/QUOTE]
To moja Hexa jakaś inna jest, bo odkąd daję jej więcej beta karotenu to czarniejsza się zrobiła :lol:.

[QUOTE]Ktoś tu kiedyś pisał, że psy po acanie rudzieją.:evil_lol::evil_lol::evil_lol: [/QUOTE]
O tym nie słyszałam :razz:.

Link to comment
Share on other sites

Moim psiakom pasuje Acana Lamb&Rice ale też Salmon&Potato. Zastanawiam się czy mogę ją podawać na zmianę i jeśli tak to w jaki sposób:
- rano jedna a wieczorem druga?
- raz worek Lamba, a raz Salmona?
- a może przez np. 6 miesiecy Lamb, a przez nastepne 6 Salmon?

lub trzecia opcja: zdecydować się na jedną i nie zmieniać nigdy? :)

podobno nie można zmieniać często karmy ale są też głosy, że wręcz odwrotnie - należy i to regularnie

Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...