Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Planuje kupno drugiego szczeniaka i w zwiazku z tym zmiane karmy na taka, ktora nie zrujnuje mojego budżetu :P I teraz pytanie, czy SAMA Acana wystarcza jako w pełni zbilansowany pokarm dla psa? Czy trzeba podawać jakieś dodatkowe witaminy i tego typu cuda? Nie chciałabym, zeby szczeniak jakoś stracił z powodu błędów w żywieniu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiam się właśnie między Acaną a Diamond naturals. Obie mają fajne ceny i obie fajne skład. Wybiorę to co pies będzie chętniej jadł :D

Pytałam się weta, odnośnie Acany, powiedział, że podawanie dodatkowych witamin jest zbędne. Z tym, że ja pytałam się o psa dorosłego. Myslę, że jak będziesz mieć szczeniaka zapytaj się poprostu weta. Lekarz prowadzący najlepiej oceni czy potrzeba czy nie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Planuje kupno drugiego szczeniaka i w zwiazku z tym zmiane karmy na taka, ktora nie zrujnuje mojego budżetu :P I teraz pytanie, czy SAMA Acana wystarcza jako w pełni zbilansowany pokarm dla psa? Czy trzeba podawać jakieś dodatkowe witaminy i tego typu cuda? Nie chciałabym, zeby szczeniak jakoś stracił z powodu błędów w żywieniu...[/quote]

Ja mam teraz szczeniaka setera i przestawiłam go z Babydoga Royala na Acane Puppy Large Breed. Przede wszystkim Acana mu bardziej smakuje. :-) Jeśli chodzi o witaminy to porównywałam z Juniorem Maxi Royala i wartości są niemal identyczne. Póki co podaję karmę bez dodatkowych witamin i wet nie ma żadnych zastrzeżeń co do wyglądu psiaka.

A dorosła suka właśnie dostała drugi worek i wciąż wcina z wielkim apetytem.

Link to comment
Share on other sites

Może ja też opowiem o moich doświadczeniach z Acana. Stosuję ją u mojego psa(wyżeł niemiecki krótkowłosy - prawie czteroletni) od 2 lat i myślę, że nie jest karmą złą ale wydaje mi się, że ostatnio trochę się pogorszyła.Mam takiego psa,że zjada po prostu wszystko więc jemu to obojętne jaka karma.Na początku nie było problemów a teraz pies zaczął mieć nieprzyjemne gazy i domyślam się, że to po karmie.Wprawdzie pies nie jest karmiony tylko karmą ale razem z gotowanym jedzonkiem,to po kupieniu ostatniego 15 kg worka zaczął mieć takie problemy.Następny worek będzie już inny myślę o Bozicie, zobaczymy jak piesio będzie ją tolerował.A i 2 lata to myślę już, że czas na zmiany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszuszka']Stosuję ją u mojego psa(wyżeł niemiecki krótkowłosy - prawie czteroletni) od 2 lat i myślę, że nie jest karmą złą ale wydaje mi się, że ostatnio trochę się pogorszyła[/quote]

Weź pod uwagę, że karma ostatnio zmieniła troszkę swój skład. Więc tak na prawdę ten ostatni worek, to była całkiem inna karma niż ta, którą kupowałas przez dwa lata.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moth']Weź pod uwagę, że karma ostatnio zmieniła troszkę swój skład. Więc tak na prawdę ten ostatni worek, to była całkiem inna karma niż ta, którą kupowałas przez dwa lata.[/quote]

Psiak powinien się na nowo przyzwyczaic i będzie ok.

Ech my przechodzimy na karme weterynaryjną:placz:
tylko ta cena :crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

Weź pod uwagę, że karma ostatnio zmieniła troszkę swój skład. Więc tak na prawdę ten ostatni worek, to była całkiem inna karma niż ta, którą kupowałas przez dwa lata.

No właśnie i myślę,że ta zmiana podziałała niekorzystnie na psiaka, był jednak chyba troszkę przyzwyczajony do czegoś innego.Chociaż faktycznie może te gazy były na początku tego worka bardziej dokuczliwe , teraz się zmniejszyły. Gucio zjadł już jakąś 1/3 z całego wora i zapewne resztę też zje (on ma chyba żołądek bez dna) bez szkody dla zdrowia - mam ndadzieję.
Acana ma według mnie niezły skład no i przystępną cenę, co nie powiem też decyduje o jej kupnie.Chociaż cena nie zawsze idzie z jakością.
Tak więc my ryzykujemy i próbujemy czegoś innego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia'] I teraz pytanie, czy SAMA Acana wystarcza jako w pełni zbilansowany pokarm dla psa? Czy trzeba podawać jakieś dodatkowe witaminy i tego typu cuda? Nie chciałabym, zeby szczeniak jakoś stracił z powodu błędów w żywieniu...[/quote]
Przyzwoite karmy powinny mieć wszystko co pies potrzebuje w danym okresie życia (oczywiście wyłączając wyjątkowe przypadki gorszego wchłaniania, rekonwalescencji itp - wtedy trzeba dodatkowo podawać brakujące składniki- ale wg mnie tylko w porozumieniu z wetem). Przedawkowanie "odżywek" jest tak samo groźne jak niedobory (a wypadku domowych pieszczochów bardziej prawdopodobne, że malucha przemineralizujemy niz, że będą jakieś braki).Zbyt dużo dobrego może np. wymuszać przyspieszony wzrost a to szybka droga do chorób stawów i serca. Dlatego radzę wybrać DOBRĄ karmę dla szczeniąt i na tym poprzestać.
PS:Acana ma wersję dla maluchów.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkOliveGreen]Mój sznaucerek nadal na Orijen, ale dokupiłam [B]Acane Adult Light,[/B] bo łakomczuch z niego straszny, a Orijen'a dostaje 2 x po 50g i mu mało:roll: a że jest po kastracji to nie chcę aby przytył... więc stąd ten dodatek karmy mniej energetycznej. Jednak choć dodaję mu już ponad mieś. Acanę do miski to nadal po niej ma rzadsze, jaśniejsze kupki :roll: jak jej zje więcej. więc chcę zmienić ten dodatek na inny np. [B]Acana Salmon&Potato[/B] też ma mniej kcal, a mój pieso ostatnio chętnie poluje na ryby ze stawu więc mu powinna smakować ;) chyba. [U]Jak kupy po tej karmie?
[/U]pozdr [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pastela'][COLOR=DarkOliveGreen]więc chcę zmienić ten dodatek na inny np. [B]Acana Salmon&Potato[/B] też ma mniej kcal, a mój pieso ostatnio chętnie poluje na ryby ze stawu więc mu powinna smakować ;) chyba. [U]Jak kupy po tej karmie?
[/U]pozdr [/COLOR][/quote]

Przetestowaliśmy acanę z rybką - przeszliśmy na nią po wcześniejszym dawaniu orjiena. Pierwsze dni objawiały się troszkę zwiększoną objętością kupy, ale po jakiś 4 dniach wszystko wróciło do normy - Młoda świetnie ją tolerowała. Obecnie przeszliśmy na acanę dla psów raz dużych - muszę się Młodej przyjrzeć czy nie ma przez przypadek od niej uczulenia, bo malutkie krostki jej się pojawiły, ale to wcale nie musi być związane z karmą, zwłaszcza, że stosujemy ją dopiero kilka dni.

Link to comment
Share on other sites

Ja daje teraz trzem sukom Acanę z rybą (oprócz gotowanego, surowego itd), dwie starsze zjadły już kilka worków i jest wszystko tak jak być powinno- włos piękny, kupy normalne, energii dużo. Teraz na próbę kupiłam też normalnego adulta i mieszam i też wszystko ok.

Link to comment
Share on other sites

Pastela..ale czy to dobrze taką karmę dokupować ? jesli piesio jest na Orijenie,to powinien mieć (tak jak ona ) coś "barfowego " skoro to łakomczuch..czyli : kość wołową,kość cielęcą,nogi cielęce..zajmie sie obrabianiem tego i nie będzie "sempił "..a tak,to na marne uważam wydajesz pieniądze na Orijena..Orijen to taki "suchy barf "..;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Myszuszka']Może ja też opowiem o moich doświadczeniach z Acana. Stosuję ją u mojego psa(wyżeł niemiecki krótkowłosy - prawie czteroletni) od 2 lat i myślę, że nie jest karmą złą ale wydaje mi się, że ostatnio trochę się pogorszyła.Mam takiego psa,że zjada po prostu wszystko więc jemu to obojętne jaka karma.Na początku nie było problemów a teraz pies zaczął mieć nieprzyjemne gazy i domyślam się, że to po karmie.Wprawdzie pies nie jest karmiony tylko karmą ale razem z gotowanym jedzonkiem,to po kupieniu ostatniego 15 kg worka zaczął mieć takie problemy.Następny worek będzie już inny myślę o Bozicie, zobaczymy jak piesio będzie ją tolerował.A i 2 lata to myślę już, że czas na zmiany.[/quote]

Czesto sam fakt laczenia suchej karmy (10%wody) z jedzeniem gotowanym(80% wody) powoduje gazy poniewaz jest rozna penetracja sokow trawiennych tresci i uwodnienie masy. Dlatego pies majac jedno i drugie tego samego dnia moze miec wzdecia-wystarczy na cos sie zdecydowac albo urozmaicac tylko 1/3 samym miesem z warzywami razygnujac z wypelniacza.

A moj pies poprzedni byl wyczulony na zrodla bialka. Jak karma byla z maczki miesno-kostnej to mial gazy-jak z miesa suszonego to nie....Sprawdz czy sklad szczegolowy sie nie zmienil.

Link to comment
Share on other sites

dla 2 miesiecznego seterka
[URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=17&pro=21[/URL]
dla rocznego powinnas juz wprowadzac karme dla doroslych psow. W przypadku seterow zdarzaja sie czesto wrazliwe zoladki i dobrze by ten pies byl karmiony dosc lekko strawnym jedzeniem i pamietaj nie karm psa bezposrednio przed spacerem!!! najpozniej 30 min przed wyjsciem (moze mu grozic skret zoladka).
[URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=18&pro=31[/URL]

Karmy mozesz swobodnie podawac +/- 30% (taka jest jej rzeczywista strawnosc). W przypadku mlodych psow rosnacych (starszy tez jeszcze chwile rosnie) wieksza ilosc energii przy ich zapotrzebowaniu na ruch i wyzszym metabolizmie nie zaszkodzi. Jesli bardzo duzo biegaja to zastanow sie nad napojem energetycznym dla psow (szczegolnie jesli jedziesz gdzies z pasmi na dluzej (powyzej 2h zeby sie wybiegaly).

Jak wprowadzasz nowa karme to stopniowo zwiekszajac udzial powoli az po 4-5 dniach bedzie dawka karmy ktora ma pies jesc. Po 3 dniach od tego momentu powinna sie ustabilizowac kupa oraz jedzenie przez psa. Jesli nie, to wtedy zmien karme lub zglos sie do weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaxSta']dla 2 miesiecznego seterka
[URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=17&pro=21[/URL]
dla rocznego powinnas juz wprowadzac karme dla doroslych psow. W przypadku seterow zdarzaja sie czesto wrazliwe zoladki i dobrze by ten pies byl karmiony dosc lekko strawnym jedzeniem i pamietaj nie karm psa bezposrednio przed spacerem!!! najpozniej 30 min przed wyjsciem (moze mu grozic skret zoladka).
[URL]http://www.acana.com.pl/www/index.php?art=3&cat=18&pro=31[/URL]

Karmy mozesz swobodnie podawac +/- 30% (taka jest jej rzeczywista strawnosc). W przypadku mlodych psow rosnacych (starszy tez jeszcze chwile rosnie) wieksza ilosc energii przy ich zapotrzebowaniu na ruch i wyzszym metabolizmie nie zaszkodzi. Jesli bardzo duzo biegaja to zastanow sie nad napojem energetycznym dla psow (szczegolnie jesli jedziesz gdzies z pasmi na dluzej (powyzej 2h zeby sie wybiegaly).

Jak wprowadzasz nowa karme to stopniowo zwiekszajac udzial powoli az po 4-5 dniach bedzie dawka karmy ktora ma pies jesc. Po 3 dniach od tego momentu powinna sie ustabilizowac kupa oraz jedzenie przez psa. Jesli nie, to wtedy zmien karme lub zglos sie do weta.[/quote]

Dwie godziny nie 30 minut...............

Link to comment
Share on other sites

Bardzo prosiłabym o informację, czy Acana sprawdza się u psów z silna alergią pokarmową i problemami z wątrobą. W tej chwili mój pies jest na Royalu dla alergików, ale choć alergia ustąpiła, problemy z wątrobą nadal są. Może ktoś tu mógłby mi coś polecić?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...