Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no taaa moje po zimie jakby na oko... dobrze wyglądają ;)
ja z kolei nie mam miarki, mam wagę- zważę z ciekawości
(chociaż co z tego, skoro mieszkam teraz u rodziny, której członkowie uważają, że skoro suczki lubią naleśniki, to po 5 na łebka w ramach smakołyczka jest ok- bo przecież one proszą...... mogę sobie ważyć i wymierzać)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kris_001']Gdzie udało Wam się kupić miarkę do Acany ? Ja nie dostałem miarki ani do premium ani do premium delux
pozdrowionka
Aga, Kris & RUDA[/quote]

[COLOR=navy]Ja dostaję miarkę do każdego worka (zamawiam ze strony Acany). Często spotykam też w hurtowniach zoologicznych lub weterynaryjnych.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']30 kg dla 5-cio miesiecznego szczeniora to czasem, nie za duzo?? Taka ilosc karmy dla takiego gnojka, swiadczy najczesciej o tym, ze pies jej nie przyswaja dobrze, chociaz mi sie wydaje, ze po prostu jest za gruby...[/QUOTE]

napisałam że około 30kg..na razie jakies 27-28...nie jest za gruby, a to ile dostaje jeść to jego dawka dzienna. Wszyscy mówią że psiak jest sliczny, mocno zbudowany i że będzie duży w przyszłości.. poza tym ja z nim bardzo dużo chodze na spacery, bo on uwielbia biegać a dodatkowo spędza godziny na ogródku, no chyba że jest fatalna pogoda:P a po ocene jego 'grubości' zapraszam do galerii:)

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiscie nie jest gruby. W takim ukladzie prawdopodobnie kiepsko przyswaja karme i pomyslalabym o zmianie. Moj bardzo intensywnie trenujacy pies nie je tyle, a ma wybitnie szybka przemiane materii.

Kupy wczoraj i dzis byly ladne, cos mam przeczucie, ze to extreme to bedzie strzal w dziesiatke.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marmara_19']hmm wiesz.. moj prawie dorosly owzcarek wazy 34 kg:) ... pies w ogordku sie nie wybiega;/[/QUOTE]

to masz małego owczarka:) Rodzice mojego psiaka tez nie są mali..bo suka koło 35 a ojciec ponad 40kg, a dodatkowo mój Nero był największy z całego miotu .A ja nie napisałam że on tylko biega po ogródku..często wychodzimy na długie spacery bo za domem mamy duże pole i wielki las, więc ma sie gdzie wybiegać...

[quote name='Kris_001']Muszę się zorientować u mojego dostawcy jak wygląda sprawa z miarką. W Łodzi kupuję taniej niż na stronie Acany (może dlatego brak miarki :) )
pozdrowionka
Aga, Kris & RUDA[/QUOTE]

A gdzie kupujecie Acanę i za ile?:)

[quote name='saJo']Rzeczywiscie nie jest gruby. W takim ukladzie prawdopodobnie kiepsko przyswaja karme i pomyslalabym o zmianie. Moj bardzo intensywnie trenujacy pies nie je tyle, a ma wybitnie szybka przemiane materii.

Kupy wczoraj i dzis byly ladne, cos mam przeczucie, ze to extreme to bedzie strzal w dziesiatke.[/QUOTE]

Hmm..mój kupy ma ładne..wielkie to walił po Royalu:crazyeye: a teraz są nieduże i nawet tak nie cuchną. To co dostaje to jego dawna dzienna bo powinien dostawac 3 i 3/4 kubka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']to masz małego owczarka:) Rodzice mojego psiaka tez nie są mali..bo suka koło 35 a ojciec ponad 40kg, a dodatkowo mój Nero był największy z całego miotu .A ja nie napisałam że on tylko biega po ogródku..często wychodzimy na długie spacery bo za domem mamy duże pole i wielki las, więc ma sie gdzie wybiegać...[/quote]
maly to on nie ejst:) waga nie siwadczy o "wielksoci" jest wysoki a nawet za wysoki - 67 cm w klebie i dosc dobrze zbudowany.. a, ze nei spasiony to nei znaczy, ze maly:D zajrzyj do galeri:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kris_001']DiDDlina85 acanę kupujemy w sklepie na Elsnera. Za acanę premium 15 kg za 115 zł, premium delux 130 zł za 15 kg. Adres internetowy: [URL="http://www.marketzoologiczny.pl/"]http://www.marketzoologiczny.pl[/URL]
pozdrowionka
Aga, Kris & RUDA[/QUOTE]

Aha..no ja kupuję na P.O.W. koło Fabrycznego, i też tam mają podobne ceny:)... Chociaż widzę na stronie że Puppy Large Breed mają o 3zł taniej niż ja kupuję:evil_lol: więc może warto będzie tam zajrzeć...aha ja u siebie też nie dostałam miarki:)

[quote name='marmara_19']maly to on nie ejst:) waga nie siwadczy o "wielksoci" jest wysoki a nawet za wysoki - 67 cm w klebie i dosc dobrze zbudowany.. a, ze nei spasiony to nei znaczy, ze maly:D zajrzyj do galeri:)[/QUOTE]

No piesio śliczny:):loveu: wiesz mój rósł teraz najszybciej..do 5 miesiąca..więc mam nadzieję, że teraz troche zwolni, bo bym miała w domu goldena giganta:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Chyba wiem skad te nieporozumienie....masz na mysli kubki do herbaty, czy miarki Acana??[/QUOTE]

Mam na myśli kubki od Acana...tylko że w domu mam kubek od Royala, ale z tego co pamiętam to też od Acany wyglada niemal identycznie jak go kiedyś widziałam u kolezanki. No chyba ze się coś zmieniło:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']Hmm..mój kupy ma ładne..wielkie to walił po Royalu:crazyeye: a teraz są nieduże i nawet tak nie cuchną. To co dostaje to jego dawna dzienna bo powinien dostawac 3 i 3/4 kubka.[/QUOTE]

To ile to jest gram ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']Mam na myśli kubki od Acana...tylko że w domu mam kubek od Royala, ale z tego co pamiętam to też od Acany wyglada niemal identycznie jak go kiedyś widziałam u kolezanki. No chyba ze się coś zmieniło:roll:[/quote]
wiesz, praktycznie każdy kubek wygląda identycznie bądź podobnie... Ale dawkowanie jednej karmy nie jest równe dawkowaniu drugiej karmy :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aten@']wiesz, praktycznie każdy kubek wygląda identycznie bądź podobnie... Ale dawkowanie jednej karmy nie jest równe dawkowaniu drugiej karmy :eviltong:[/QUOTE]

Wiem o tym:)..ale wiem że Acana Puppy large wyglada tak samo jak Royal Maxi Junior:) dlatego chyba nie ma aż takiej róznicy w podawaniu karmy..:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shami']Mam w domu miarkę Royala i Acany. Wsypalam tą samą ilość karmy do jednego kubka i do drugiego i nie jest to to samo :shake:[/QUOTE]

a ile wynosi ta róznica?? czy jest znacząca przy 3 kubkach?? bo może faktycznie go przekarmiam..chociaz jak pisałam nie jest otyły...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']Wiem o tym:)..ale wiem że Acana Puppy large wyglada tak samo jak Royal Maxi Junior:) dlatego chyba nie ma aż takiej róznicy w podawaniu karmy..:roll:[/quote]
to, że wyglądają tak samo, nie znaczy, że gramaturę mają taką samą :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DiDDlina85']a ile wynosi ta róznica?? czy jest znacząca przy 3 kubkach?? bo może faktycznie go przekarmiam..chociaz jak pisałam nie jest otyły...[/quote]
To wszystko zalezy od karmy. Ja mierzylam karmą Acana Premium Deluxe/Sport - chcialam zobaczyc jak to się rozklada w kubeczkach i rozklada się inaczej. Potem z ciekawosci przemierzylam Royalem Intestinalem i tez inaczej to w kubeczkach wygladało.
Tyle ze to sprawdzanie takie tylko wizualne. Bo to, że niektore karmy wyglądaja na oko identycznie, to wagowo róznią się baaardzo znacznie.

Poza tym co ważne, miarka na kubku Acany kończy się jakies 4cm od góry kubka. Jeśli więc sypiesz pełny to sypiesz jej dużo. Przykładowo Premium Deluxe na podziałce ma największa wartość 200g a przysypaniu "do pelna" w kubek wchodzi prawie 300g - co jest już pełną dzienną dawką dla 30kg aktywnego psa.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...