Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

Dark Icon - dokonale Cię rozumiem .Co to pana dystrybutora to też miałam z nim przejścia i skończyło się na awanturze i rezygnacji ze zlecenia. Facet co najmniej nieodpowiedzialny-zamowiłam 20 kg a on miał zadzwonić na drugi dzień i dokładnie umówić się co do terminu - minął tydzień i nic, zadzwoniłam i operd.... go - powiedział, że teraz nie może rozmawiać, za chwilę do mnie zadzwoni-minęły 2 dni i nic - za pomocą SMS-a zrezygnowałam z dostawy( nie chciało mi się wydawać kolejnych pieniędzy na bezowocne dyskusje z nim).

Jestem z Wrocławia i po prostu sami pojechaliśmy po karmę bezpośrednio do Centrali, oczywiście nie omieszkaliśmy powiedzieć co o tym myślimy. Okazało się że oni doskonale wiedzą o "wybrykach" tego pana, tylko ciekawe dlaczego takiego .... (nie będę się wyrażać) trzymaja. :evil:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wychodzi również na to że oni nie znają polskich przepisów dotyczących sprzedaży. Zapytałem się dlaczego nie dostałem żadnego dokumentu sprzedaży (paragonu lub faktury), odpowiedź: bo sobie tego nie zażyczyłem przy zamówieniu a dowodem zakupu jest list przewozowy. Kuriozum jakieś. Ja na to że nie muszę sobie tego życzyć a obowiązkiem sprzedającego jest wystawienie takiego dokumentu, na to Pan że mam wysłać im NIP to oni wystawią fakturę, ja na to że nie ma takiego obowiązku i fakturę można wystawić bez NIP gdyż jest on wymagany jedynie przy obrotach pomiędzy podmiotami gospodarczymi, odpowiedż: brak kontaktu i odpowiedzi.

hehehe... uparty jestem ale to taka moja mała zemsta za olewanie mnie i traktowanie jak przygłupa.

a pan nazywa się Darek Naworol, nie polecam kontaktów z tym panem.

Link to comment
Share on other sites

Ja rozmawiałam z tym Panem rok temu ( i to nie raz ) gdy Acana dopiero wchodziła na polski rynek i było bardzo miło.Może teraz dlatego tak zmienił front bo Acana naprawdę dobrze się sprzedaje.

Może dlatego było miło bo chciałas kupić?

Ja gdy pytałem przed kupnem oraz gdy zamawiałem też byłem milutko traktowany, po kupnie się to zmieniło.

A pan po dwóch dniach sie odezwał i mają mi przysłać dokument sprzedaży. Poczekamy zobaczymy.

Link to comment
Share on other sites

jare! dzięki mam namiary..i teraz juz napewno bede kupywać w sklepie a nie w centrali...ostatnio tam zamówiłam, odesłali meilem potwierdzenie, ale dodatkowo zamówionych ciasteczek nie dostałam....i oczywiście karme wysłali na drugi dzień, ale do mnie dotarła później, bo niestety z kurierem i tak sie nie udało umówić chociaż mamy jego telefon :cry:

a jeżeli chodzi o pytanko dbsst to najlepiej wejśc na stronę acany i sprawdzić, ale w ulotce znalazłam, ze karma lamb&rice :" dzięki łatwostrawności jest odpowiednia dla psów wrażliwych na rodzaj podawanej diety"

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory moje psiaki byly na Nutrze niebieskiej, postanowilam jednak sprobowac Acany, gdyz tyle dobrego sie o niej naczytalam i nasluchalam. Kupilam worek 20kg i na pocztku psiaki jadly ja w miare chetnie, niestety po ok.2 tyg ich zapal baardzo spadl :( Nawet moj najwiekszy zarlok, ktory wcina wszystko i w kazdej ilosci stoi i namysla sie przy misce :roll:

Jak jedza "w stadzie" czyli wszystkie naraz to wszystko jest w miare zjedzone, ale ostatnio gdy zarlok byl sam w domu i podalam mu obiad powachal i nie tknal :(

Chyba wrocimy do Nutry :(

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam 9 mies. AST'a.

Kupiłam jakieś 2 mies. temu worek ACANY Large Breed Puppy. Wcześniej mój łobuz był na Royalu Medium puppy. Na poczatku po zakupieniu ACANY, wszystko było OK. Zajadał się nią przez piersze pare dni. Potem, niestety nie mógł na nią patrzeć. Mieszałam, karmę z różnymi dodatkami żeby dokończyć worek. Po pewnym czasie, pojawiło się uczulenie, małe krostki na grzbiecie. Za radą kolezanki, przestawiłam go na NUTRĘ Lamb & Rice. Od tamtej pory krostki zniknęły. A apetyt na Nutrę ma bez przerwy. Nie wrócę juz do ACANY, mimo jej wspaniałości i zachwytów, mój pies jej nie lubi. :-?

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Asti co co prawda je acanę dopiero od 3-4 miesięcy, ale jak do tej pory apetyt jej całe szczęście nie zmalał. :P A nawet bez acany niczego innego nie chce jeść. :( Jednego dnia dałam jej trochę zupy jarzynowej i zjadła. Po dwóch dniach dałam jej to samo i... :o nie je. Myślała, że jest za ciepłe, dolałam trochę wody i... :o to samo. Mogłam zabrać miskę, jak nie to nie, dostanie dopiero rano, ale postanowiłam coś sprawdzić. Odlałam trochę zupy i wrzuciłam na dno 1/4 porcji karmy jaką dostaje na jeden raz. Postawiłam, znowu powąchała, ale po chwili chyba się skapnęła, że trzeba się dokopać do acany, bo zaraz słyszałam, że ją chrupie. :P

Zauważyłam tylko, że od tygodnia (może trochę dłużej) trochę się drapie :( i zastanawiam się od czego. :confused: Mam nadzieję, że to jednak nie od acany. Pomyślałam, że za często dostawała biały serek i na razie zupełnie go jej nie daję. Drapanie troszkę zmalało, ale zupełnie nie ustało. Oprócz drapania nie ma innych objawów.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem jest ona w zasadzie tylko w sprzedazy bezposredniej czyli dowoz do domu.

Z tego co wiem, to się pojawia w sklepach. Na Śląsku już w paru widziałem, od znajomych słyszałem, że w Krakowie i Warszawie, też w paru już jest.

Natomiast chetnie poradzilabym sie innych

wlascicieli karmiacych swoje psy Acana w sprawie doboru jej rodzaju.

Mam 14 mies psa o wadze ok 26 kg.W tabelach Acanych 25 kg to wielkosc graniczna dla duzych ras.Dotychczas dawalam Puppy large breed ale teraz zastanawiam sie czy nie przejsc juz na dorosla karme Acany tylko waham sie jaki rodzaj.Moze macie jekies doswiadczenia w tej

kwestii.

To zależy jakiego masz psiaka. Ja mam goldenkę i musi mieć dla "lardżów", bo goldeny z założenia (natury) mają skłonność do dysplazji. Od hodowców (dwóch) słyszałem, że dorosłe goldeny karmią już normalną (bez tych krabów), jeden z nich (nie chcę się konkretnie powoływać), stwierdził, że jak do 3-go roku życia golden nie ma objaw dysplazji, to już mieć nie będzie. Więc jak masz psiaka, nie należącego do "rasy zagrożonej", to weź Premium Adult. To karma dla wszystkich dorosłych psiaków (kiedyś nie było lardżów, więc tylko tym karmili).

No i jest tańsza niż lardż1 (110/138zł za 15 kg).

Przy okazji chcialabym polecic ciasteczka Acany /jest ich wiele rodzajow/-jako smakolyki sprawdzaja sie doskonale,pies je uwielbia i sa tansze od ciastek Eucanuby.

Bardzo się przydają do szkolenia psiaka.

Moja sunia jest od urodzenia karmiona na Acanie, a dzięki ciasteczkom wykonuje już wszystkie polecenia. :D

Link to comment
Share on other sites

Przy okazji chcialabym polecic ciasteczka Acany /jest ich wiele rodzajow/-jako smakolyki sprawdzaja sie doskonale,pies je uwielbia i sa tansze od ciastek Eucanuby.

Może i dobre te ciasteczka. :lol:

Ja ostatnio zakupiłam cisteczka, ze szpinakiem. Ciasteczka są w zielonym kolorze.

Suka (60 kg) wczoraj dostała 2 sztuki na deserek. A dzisiaj rano postawiła piekną kupę ..... w kolorze ............ jasnozielonym :o przechodzącym w seledyn :o

Co nie umniejsza faktu, ze jej baaaardzo smakują :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a ja kupiłam Lunie pierwszy worek Acany jakiś czas temu - kupiłam Lamb&Rice bo ona ma skłonności do alergii - i kurna się drapie, ale nie wiem czy przez karmę, poczekam jeszcze - mamy ją niecały miesiąc chyba.. owszem smakuje bardzo :P wcześniej jadła RC Sensible - i też jej bardzo smakowało- i nie drapała się, ale ta cena :o

poobserwuję jeszcze i trochę poczekam - jak będzie się dalej drapać to trudno wrócimy do RC :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...