Jump to content
Dogomania

O karmie ACANA...


a-38

Recommended Posts

jaka naprawde jest karma acana , dobra czy takasobie ,czy jest dobrze przyswajalna itp.....duzo sie oniej pisze ostatnio ale nie za konkretnie malo kto sie trzyma tematu wypowiedzcie sie czy przejsce na te karme ??!!to byl wasz dobry wybur ???!podzielcie sie z nami kturzy dopiero sie nad nia zastanawiaja ? lub zamowili isie martwia co to bedzie??!!zapraszam do dyskusji ?!!!piszcie duzo i konkretnie !!!!! : :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja od lat karmiłam tylko i wyłącznie ROYAL CANIN bo według mnie jest to świetna karma. Jakiś czas temu przeszłam na ACANE bo jest to karma z tej samej "półki"- super jakość a cena jest dużo korzystniejsza. Moje psiaki chętnie to jedzą i bardzo dobrze ją przyswajają, tak więc ja jestem z tej karmy bardzo zadowolona.

P.S koty tez nia karmie :kociak:

Link to comment
Share on other sites

Nie mam porównania z innymi karmami, bo wszystkie moje poprzednie psy dostawały tylko gotowane jedzonko. Jakoś nie mogłam się przekonać do suchej karmy. :-? O acanie usłyszałam przez przypadek na szkoleniu i tak powoli zaczęłam się nad nią zastanawiać. :hmmmm:

Kupiłam kg acany na próbę i Asti od samego początku wcina ją bez problemu. Jak tylko usłyszy "dźwięk" karmy, szelest worka, :eating: pędzi do kuchni co sił. Wkładam jej do karmy zawsze jakiś dodatek, ale i bez tego szybko ją zmiata.

Sierść błyszcząca, a chyba właśnie na czarnej sierści najlepiej to widać, mięciutka, miła w dotyku. Żadnej wysypki, uczulenia, łupieżu, drapania. Kupy w sam raz i żadnego "smrodzenia". A małej tylko pychol się śmieje od ucha do ucha :P i patrzy tylko gdzie co zbroić :ghost_2: i kiedy pójdzie na dwór polatać. :Dog_run:

a-38,

Niestety nic mądrzejszego i konkretniejszego nie umiem napisać. :roll: Psiak jest zdrowy, żadnych problemów. Tylko moja mama czasem się martwi, że "biedna niunia je tak jednostajnie".

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie bardzo chwale, moj pies takze :D . Moim zdaniem przyswaja sie znakomicie (w naszym przypadku o wiele lepiej, niz Eukanuba), i nawet Atrey traktuje ja jako smakolyk, gdy cwiczymy cos w domu (co u niego oznacza naprawde SUPER wyroznienie 8) ). Wlasnie jestesmy na etapie 3-go, 20-kilogramowego worka i jego podejscie do karmy nie zmienilo sie ani na jote, wciaz ja chetnie wsuwa :D

Link to comment
Share on other sites

:D no wlasnie dostalem wczoraj karme i ku mojemu zdziwieniu jadl ja i widac ze mu smakowala kupki ok po jednym dniu mysle ze dalej terz tak bedzie no apozatym tansza , 8) mam jeszcze jedno pytanie ??narazie karmie gopaska karma dla szczeniakow bo ma 13 mcy. ale gdy bym chcal prejsc na karme dla doroslych to na jaka ? :-? sam niewiem narazie mam boksa w cagu dnia chodzimy na spacery raczej normalnie ale wieczorem na bieganie ze 1,5 do 2 godzin biega z psakami !!wlasnie sie zastanawiam na jaka karme ? bo za jakis czas bede musal przejsc dla doroslych czy prenium czy prenium deluxe czy large ? doradzce cos prosze!!!! bardzo !i dziekuje za odpowiedzi sa i byly pomocne ....!

Link to comment
Share on other sites

ja mam pytanie . Widze tu bardzo dobre opinie o Acanie. Pani w moim sklepiku (podobno po weterynarii...) powiedziala ze jej nie bieze bo jest gorszej jakosci niz ProPlan Puriny (ktory dawałam do tej pory -raz zjadany przez psiunie raz nie).

Zamówiłam próbke Acany - wcięła ją ze az miło i chce ją zamówić . Moje pytanie -czy te miłe doświadczenia z tą karmą pochodzą także od właścicieli dużych ras ? (Tashka ma 6 miesiecy i koło 35-40 kg )

Wygląda na to ze zawiera troche mniej L-karnityny , Chondroityny i glukozaminy- osobiscie nic mi to nie mówi ale chyba dla tych gigantów ma to znaczenie?

Help !?

Link to comment
Share on other sites

Osobiscie mysle ze pani w "sklepiku " nie bierze Acany bo nie ma poprostu

takiej mozliwosci.Z tego co wiem jest ona w zasadzie tylko w sprzedazy bezposredniej czyli dowoz do domu.Ja karmilam wczesniej RC i uwazam

ze Acana jest rownie dobra natomiast co do Pro-planu to slyszalam rozne

opinie,czesto niezbyt pochlebne.Natomiast chetnie poradzilabym sie innych

wlascicieli karmiacych swoje psy Acana w sprawie doboru jej rodzaju.

Mam 14 mies psa o wadze ok 26 kg.W tabelach Acanych 25 kg to wielkosc graniczna dla duzych ras.Dotychczas dawalam Puppy large breed ale teraz zastanawiam sie czy nie przejsc juz na dorosla karme Acany tylko waham sie jaki rodzaj.Moze macie jekies doswiadczenia w tej

kwestii.Przy okazji chcialabym polecic ciasteczka Acany /jest ich wiele rodzajow/-jako smakolyki sprawdzaja sie doskonale,pies je uwielbia i sa tansze od ciastek Eucanuby.

Link to comment
Share on other sites

ja mam pytanie . Widze tu bardzo dobre opinie o Acanie. Pani w moim sklepiku (podobno po weterynarii...) powiedziala ze jej nie bieze bo jest gorszej jakosci niz ProPlan Puriny (ktory dawałam do tej pory -raz zjadany przez psiunie raz nie).

Zamówiłam próbke Acany - wcięła ją ze az miło i chce ją zamówić . Moje pytanie -czy te miłe doświadczenia z tą karmą pochodzą także od właścicieli dużych ras ? (Tashka ma 6 miesiecy i koło 35-40 kg )

Wygląda na to ze zawiera troche mniej L-karnityny , Chondroityny i glukozaminy- osobiscie nic mi to nie mówi ale chyba dla tych gigantów ma to znaczenie?

Help !?

Link to comment
Share on other sites

espeso - ja mojego potwora karmię Large Breed Puppy( 30 kg i 13 miesięcy), ale chyba od następnego worka przejdziemy juz na Large Breed Adult. Myslę, że wersja dla duzych ras w moim przypadku bedzie odpowiedniejsza bo jednak przy intensywnym bieganiu ( trotyl w tyłku :lol: ) i podskokach to trzeba zadbać o stawy.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje futro karmie Large Breed Adult. Po drodze byl episod w postaci Premium (+ dodatkowo ciasteczka na stawy, bo brak tych skladnikow w Premium). Jednak moj pies zdecydowal, ze smakowo bardziej mu odpowiada Adult 8) , wiec wrocilismy do tego.

Nie jest psem pracujacym, wiec bialko w wys. 31% i tluszcz 22% to zdecydowanie za duzo, a tak jest w Acanie Deluxe. Proponuje wczytac sie dokladnie na stronie Acany w sklad poszczegolnych odmian karm i wtedy zdecydowac, co naszemu psiakowi jest potrzebne :D

Link to comment
Share on other sites

ja sam karmie jeszcze proplanem na jagniecinie tak przecietnie ale jusz kupilem acane i mieszam mu troszke ale przechodze na acane bo jest tansza i musle ze chyba nie gorsza za bardzo bo muj naraze wcina niezle! tylko tesz sie zastanawiam nad zmiana na large tylko niewiem czy dla szczeniat cy dla doroslych muj ma 13 mcy bokser ????!!! a moze ktos mi doradzi ????!!! ps,: acana jest duzo tansza w porownaniu do ceny proplan puriny!!!

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy sioe zachwycają a ja wetknę łyżke dziegciu :roll:

Karma jest ok jednak obsługa to coś fatalnego i żenującego. typowo polskie podejście.

Ale po kolei.

Zanim zamówiłem karmę (20 kg worek) rozmawiałem z Acaną (poprzez e-mail z ich strony). Moje pytania były proste. Chodziło o to by z karmą przysłali miarkę oraz by powiadomili mnie o wysyłce tak bym był na jej przyjęcie przygotowany (czyli pieniądze z bankomatu i obecność w domu).

Oczywiście wszystko mi obiecali że będzie ok (jeden list od p. EWA NAWOROL a drugi już nie podpisany).

Zamówiłem karmę i czekałem na jakieś info. Jakiż było moje zdziwienie gdy będąc w pracy (30 km od legnicy) zadzwonił do mnie kurier że stoi z przesyłką pod drzwiami, ja na to że na nic nie czekam (bo przecież miano mnie poinformować o wysyłce) ale pytam od kogo to. Kurier mówi że z wrocławia i podaje jakieś nazwisko. ja na to że nie wiem o co chodzi ale niech poda numer telefonu do wysyłającego to się dowiem co to jest (na opakowaniu nigdzie nie było nic o zawartości).

Okazało się że to karma. Zadzwoniłem do kuriera by przywiózł ją do mnie wieczorem jak już bede w domu. Przywiózł, odebrałem i... brak jakiegokolwiek rachunku sprzedaży (nawet paragonu) czyli jakby w środku były myszy to moja strata. oczywiście brak miarki i jestem zmuszony ważyć karmę Kapsiowi na wadze co jest niezmiernie upierdliwe.

Myslę "nic to" zapomnieli ale to przecież żaden problem podesłać i rachunek i miarkę. Pisze więc jedego maila z informacją że nie ma tego co obiecano (nie wspominam nic o braku informacji o przesyłce). Mija tydzień żadnej odpowiedzi. Myślę sobie "może wirus, awaria poczty", wysyłam więc kolejnego maila i...

No cóż minęło od tamtego czasu ponad dwa tygodnie i żadnej informacji, chociażby powiedzenia sorry zapomnieliśmy, zdarzyło się.

Nawet pocałuj nas... tez nie otrzymałem. Firma udaje że jej nie ma?

Tak sie zastanawiam że jeśli w takiej sprawie nie raczą odpowiedzieć to co by było gdyby wynikł jakiś problem z ich karmą? Inne firmy przynajmniej coś odpowiadają a Acana... milczy.

Jak dla mnie to żenujące i świadczy o braku dbałości o klienta. Czyżby firmie nie zależało na klientach?

To pytanie zostawiam bez odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Dark Icon, ja równiez mialam takie odczucia rozmawiając "face to face" z panem "naczelnym" na wystawie w sopocie. zaparlam sie po tym, powiedziałam, że w zyciu nie wezmę tej karmy, no ale cóż, spróbowałam w końcu :oops: Na szczęście pan dystrybutor był o wiele sympatyczniejszy od "naczelstwa". I kto wie, może sama się pobawię w acanę, bo jednak karma jest dobra i w miarę tania, psom smakuje i służy, a to jest najważniejsze.

Stella, masz priva.

Link to comment
Share on other sites

cześć!! musze napisać że ja też mam problemy z acaną - a konkretnie to z kurierem który mi tą karmę dostarcza...

ale generalnie jestem zadowolona - po zamówieniu dostałam potwierdzenia na meila, a poprzednio informacje telefoniczną...

miarke mi przysłali, zresztą ulotkę informacyjną też ( ale po rozmowie telefonicznej ) - jednak ciasteczek już mi nie przysłali...hmmmmoże nie chcą zarobić...

ale karma jest ok, i tylko dlatego znoszę niektóre niedogodności zwiazane z jej dostarczeniem

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Hm, jak dobrze, że nie musiałam mieć do czynienia z bardziej czy mniej "naczelnymi", bo nie wiem czy bym się szybko nie zraziła do acany. :roll:

Ale nasza dystrybutorka to bardzo sympatyczna, fajna babka jest :thumbs: i nie ma żadnych problemów z zamawianiem, dowiezieniem, odebraniem i to nawet tak "wielkich" :wink: ilości jak 5 czy nawet 3 kg. :P

Link to comment
Share on other sites

Przed chwila zrobiłem mały test. Wysłałem do nich mail z innego konta z pytaniem o zakup karmy. Coż się okazało? Ano to, że odpowiedzieli po kilkunastu minutach.

Czyli pocztę odbierają tyle że mnie olewają w mało sympatyczny sposób.

Napisałem więc jeszcze raz, tym razem jako ja i teraz czekam.

Coś czuje że ten worek był pierwszym i ostatnim.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj odezwał się pan z Acany.

I wyszło na to że to wszystko moja wina (tak to odebrałem). Okazało się również, że jestem jedyną osobą do której nie dochodzi poczta elektroniczna oraz poczta zwykła z firmy Acana. Wprawdyie przy zamawianiu tego objawu nie ma ale coz tak bywa...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...