Jump to content
Dogomania

Bozita


Buldog

Recommended Posts

hi, ludkowie,

na forum znalazlem tylko kilka wzmianek o tej karmie, wszystkie od Terzii, ale moze jeszcze ktos tym karmil?

wlasnie sobie kupilem pake i chce zobaczyc jak prosiak na nia zareaguje. na razie wyczyscil pierwsza miske w czasie o 30% krotszym, niz miske eukanuby :lol:

Terzia, dalej jestes z niej zadowolona?

pozdrawiam wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Najlepiej jest po prostu tam zadzwonic i zamowic przez telelefon. Przywoza do domu w przeciagu 48 godzin- a tak to jest tylko chyba sprzedawana u weterynarzy.

To , co mnie najbardziej do niej przekonuje, to to, ze nie wrzucaja do niej zadnych maczek zwierzecych, tylko mieso przebadane dla ludzi. Kiedys sie nawet pytalam o szczegoly- i w suchej karmie jest ok. 60 % mieska, reszta to zboza ( rowniez nie odpady, tylko pelnowartosciowe), jakies tam algi itp. Jedynym " mankamentem" jest to, ze nie wrzucaja tez srodkow wabiacych, wiec pies sie na poczatku nie rzuca, jak na jakies pedigree.

Maja tez puszki z zarciem, ktore tak pachna, ze sama bym sie skusila.

Ogolnie polecam- jestem z niej b. zadowolona.

Pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

W Hannoverze chyba ich nie bylo- nawet szukalam, bo chcialam sie zaopatrzyc. Oni chyba wlasnie wiecej wspolpracuja z lekarzami. Mnie ta karme polecil znajomy, ktory jest weterynarzem.

Po przeczytaniu na ich stronie " Herstellerangaben richtig verstehen" odstawilam Royal Canin.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej jest po prostu tam zadzwonic i zamowic przez telelefon. Przywoza do domu w przeciagu 48 godzin- a tak to jest tylko chyba sprzedawana u weterynarzy.

dzieki, tyle to juz doczytalem ;)

tylko sie zastanawiam, skad ten pierwszy odruch, bo jak zobaczylem logo, to bylem przekonany, ze je niedawno widzialem w sklepie.

a moze wlasnie u mojego weta? niewazne.

To , co mnie najbardziej do niej przekonuje, to to, ze nie wrzucaja do niej zadnych maczek zwierzecych, tylko mieso przebadane dla ludzi. Kiedys sie nawet pytalam o szczegoly- i w suchej karmie jest ok. 60 % mieska, reszta to zboza ( rowniez nie odpady, tylko pelnowartosciowe), jakies tam algi itp. Jedynym " mankamentem" jest to, ze nie wrzucaja tez srodkow wabiacych, wiec pies sie na poczatku nie rzuca, jak na jakies pedigree.

Maja tez puszki z zarciem, ktore tak pachna, ze sama bym sie skusila.

Ogolnie polecam- jestem z niej b. zadowolona.

Pozdrowienia.

dzieki za opinie.

opis faktycznie robi dobre wrazenie.

pozdrawiam rowniez

Link to comment
Share on other sites

Iwona - znasz niemiecki?

na tej stronie http://www.vet-concept.de/ masz pod linkiem "Shop" AGB, czyli Allgemeine Geschäftsbedingungen, po polsku bedzie to cos, jak "ogolne warunki transakcji(???)".

pisza tam, ze wysylka do Niemiec i Luxemburga jest za friko, inne kraje zaleznie od nakladow. nie ma mowy o zadnych ograniczeniach (np. tylko kraje EU, albo cos w tym stylu).

mysle, ze spokojnie moglabys zamowic - kwestia ceny.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Buldogu za namiary, ale mój niemiecki nie jest nawet na poziomie "ja mieć marchewka" :lol:. W takim razie poczekam , może i do naszego kraju dotrze ta karma. Nasze sunie nie są w szczególnej potrzebie pokarmowej, bo suchą / Royal Canin/ tylko je dokarmiam,a bazują na żarełku gotowanym. ale wartowiedziec o dobrych karmach :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@ Buldog

Ja caly czas karmie psiarnie Bozita. Czasem mieszam im owa z bialym serkiem i makaronem, z zielonymi flakami lub wolwinka. Jestem nadal zadowolona. Psy maja ladna siersc, ich stolec jest ok. :-) a cena 25 euro za 15 kg jest jak najbardziej ok.

Moi znajomy szkolacy psy tez uzywaja Bozite i sa zadowoleni (maja ON´a i sznaucery).

Link to comment
Share on other sites

duoeki, Terzia, prosiak pierwszy worek juz wrabal, nic sie nie zmienilo.

chcialem kupic drugi, ale kupilem mu za to cos, co sie nazywa "Markus Mühle Hundefutter", czy podobnie, to tez wsuwa.

wyglada to-to dziwnie, ale mu smakuje.

zobaczymy, jak sie bedzie po tym zachowywal i czul.

aha - przybral kilogram - dzisiaj z nim u weta bylem do kontroli ;)

Link to comment
Share on other sites

@ coztego

Przyzwoita karma bylo by karmienie psa wolowinka + zielonymi flakami + warzywami + weglowodanami (ryz, makaron) :-)

Ja nie wierze za bardzo w to, ze te cholernie drogie amerykanskie karmy sa tak na prawde lepsze od np. Bozity czy innych np. niemieckich produktow.

Poprostu nie jestem gotowa placic za NUTRO prawie 50 euro za 15 kg - to zbyt drogo... dlatego tez BOZITA a za "reszte" mamony i tak kupuje im zielone flaki i miecho.

@ Buldog

Znam ta karme "Markus Mühle" ale swego czasu Goussette nie "wchodzila".

Teraz probuje inna niemiecka karme cdvet (zobacz pod: www.cdvet.de )

i mieszam ja z Bozita. Nie ma w niej syntetycznych dodatkow - sa to duze kawalki karmy i... <hehe> Bravo kiedys podkradl sie do otwartej kuchni i wrabal tej karmy chyba od groma :-) a potem 2 dni nic nie jadl tylko 6 razy dziennie walil kupy!

Ta karma "dziala" jakos inaczej - pozatym daje sie jej nie wiele naturalnych dodatkow. Worek 12,5 kg ma do tej pory i jeszcze cos w nim jest (ok. mieszam, dlatego). Jest tam w tej karmie sporo skladnikow naturalnych - wejdz na ich strony i poczytaj :-)

Link to comment
Share on other sites

@ coztego

Przyzwoita karma bylo by karmienie psa wolowinka + zielonymi flakami + warzywami + weglowodanami (ryz, makaron) :-)

Ja nie wierze za bardzo w to, ze te cholernie drogie amerykanskie karmy sa tak na prawde lepsze od np. Bozity czy innych np. niemieckich produktow.

Toteż karmię głównie domowym żarciem, również nie ufam za bardzo tym sztucznościom, i wolę niemiecką karmę niż amerykańskie. Uparłam się ostatnio na Bosch'a, ale mam problemy z kupieniem go.

Zresztą to i tak dla mojej suni tylko dodatek, podstawą jest domowe jedzonko.

Link to comment
Share on other sites

Terzia:

Kiedys za moich mlodych lat mialam psa, ktory byl karmiony wylacznie "kuchnia mojej mamy"-jadl doslownie wszystko to co my.Zyl 17 lat i nie byl nigdy chory dlatego zgadzam sie z toba co do mieszanego jedzenia.

Dzisiejszy pies dostaje karme Hill`s 50 EU za 15 kg,wydaje mi sie troche drogo,moglabys mi napisac ile placisz za Bozita (slyszalam ze jest to bardzo dobra karma)Pozdr. bea :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
Jak wnioskuję z powyższych wypowiedzi- jest to karma niedostępna w Polsce? A szkoda, bo opis nani ni jest zachecajacy :D

Karma jest już dostępna w Polsce i w Krakowie jest napewno dystrybutor (nie wiem czy w innych częściach kraju też). Ostatnio wet zasugerował, żeby ją właśnie nabyć dla naszego chorego psiura. Mam, więc namiary, jeśli chcesz bliższe informacje to daj znać.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...