Jump to content
Dogomania

Dramat Nexta - duży dług w hoteliku ... POMOCY!!!


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To juz całkiem dorosły, piękny pies!

 

 

11222706_866587650098225_489300352233195

 

 

11742828_866587653431558_222153647786758

 

 

11745397_866587646764892_420066301350109

 

 

Co z jego domkiem?

 

 

Pytanie retoryczne chyba.

Fundacja nie jest uprzejma nawet poinformować czy ogłasza psa.

 

A Sylwia jak zwykle 'zapomina' o odpowiedzi na zadane pytania.

Link to comment
Share on other sites

Chyba trzeba znowu zrobic nacisk. Ciocie, prosimy o odpowiedz, gdzie ten piekny pies jest oglaszany. Jak nie dostane odpowiedzi do konca lipca, z moja stala na nastepne miesiace  - nici.

Prosze tez poinformowac, jak stoja rozliczenia z domkiem Nexta

Acha, ostatnie zdjecia psiaka sa tak wspaniale, ze proponuje umiescic je w ogloszeniach. Moze przyciagna wreszcie wlasnych "glaskaczy"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ciociu memory sylwia jak zwykle zapomina o odpisaniu,bo ma pod opieką 45psów,nie wchodzę na dogo.bo mnie tam nie ma jak są ważne sprawy z Nexiem proszę pisać do mnie na FB.Tam są zawsze nowe focie.Ktoś jak nie wie jaka jest praca przy tylu psiakach to o czym możemy rozmawiać!!!!Ciociu Teressa bardzo Dziękuję za pomoc dla Nexia TwojA OBECNOŚĆ przy nim była bardzo ważna!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Przelecialam watek od poczatku. Troche faktow. 15 czerwca 2010 roku ciocia Aga35 wprowadzla Nexta w dogomaniackie zycie.  Sama od 16 stycznia 2015 nie pojawia sie na dogo. Pomagala jej w tym ciocia kago, ale ta od 26 listopada 2012 nie melduje sie na dogo. Next przebywa w hoteliku u cioci Sylwiaso od 28 grudnia 2011.Nikt nic nie wie, kto oglasza psa, czy wogole oglasza. Ciocie, ktore wyciagnely Nexta z mordowni sa nieobecne. Sprawa psa przerosla je. Wprawdzie zawiesilam swoja finansowa pomoc, to jednak martwie sie o psa. Pewnie ciocia sylwiaso nie wyrzuci go na bruk, ale ona ma 45 psow do opieki. Co mozna zrobic jeszcze dla Nexta. Ja sama nie umiem oglaszac psow na portalach. Moge pare groszy na ten cel wyslupac z portfela. Szkoda psa, aby reszte zycia spedzil w boxie jako jeden z wielu. W tej chwili ma on ok. 6 lat. Pelnia zycia!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Taka cisza i niemoc panują tu od bardzo dawna.

Kilkakrotnie wykupywałam dla Nexta duże pakiety ogłoszeń, na różne województwa.
Bez skutku, a powodów nie znam.
Aż trudno uwierzyć, że faktycznie nikt nie zainteresował się tak pięknym, młodym psem.
Nie wiem, czy ktokolwiek dzwonił, bo kontakt był podawany na opiekunki z fundacji, a raz na hotelik, a informacji na ten temat nie było.
Myślałam o kolejnych ogłoszeniach, ale nie wiem czy jest sens.

Bo jaki kontakt podać?

Fundacja żadnych informacji na temat ogłaszania psa nie podaje.
Od początku też nie wywiązuje się w terminie z płatności za hotelik, wielokrotnie pies nie miał nawet na karmę i żył na koszt hoteliku.
Poślizgi były wielomiesięczne, bo fundacja na FB nadal 'ratuje' psy z bieżących wpływów, a odpowiedzialność za 'zabezpieczone' spycha na kogo się da.
Dlatego właśnie zaczęłyśmy wpłacać swoje deklaracje bezpośrednio do hoteliku, by chociaż jedzenie psu zabezpieczyć i czasem dorzucić parę złotych, choćby na szczepienie.

Brak zainteresowania opiekunek zniechęcił wiele osób, które próbowały pomoc.
Sponsorzy kolejno się wycofali, bo czas leci, a nikt nie zobowiązywał się do alimentów płaconych do końca życia młodego, zdrowego psa.
Jak widać, utrata nawet takiego sponsora, jakim była teresaa - 50zł miesięcznie - nie zrobiła na opiekunkach wrażenia.
Widocznie im nie zależy, na dogo już nie bywają.

Sylwii - jak stwierdziła - na dogomanie 'nie po drodze' bo preferuje FB.
Innym być może nie po drodze na FB, bo wątek psa jest na dogomanii.
Czy w takiej sytuacji w ogóle jest zasadność podtrzymywania go?

Też się zastanawiamy nad wycofaniem z deklaracji.
Jest wiele innych zwierzaków bez grosza i opiekunowie, dla których ta dycha miesięcznie byłaby lepiej zainwestowaną i docenianą pomocą.

Żal mi Nexta, najlepsze lata spędza w hotelu, nieświadomy swej sytuacji, po swojemu szczęśliwy, bo traktuje go jak dom - jedyny jaki zna.
Co z nim bedzie dalej?
Być może na stare lata, jako stary, chory, bezpański i niewypłacalny wyląduje w schronisku nie wiedząc, dlaczego spotyka go taki los.

Szkoda, że trafił na takich opiekunów.

Link to comment
Share on other sites

memory, dziękuję za informacje. To bardzo przykre... Nie tak to powinno wyglądać. Najsmutniejsze jest to co napisałaś na koniec i czego bardzo się obawiam - schronisko, czego wykluczyć nie można. Kilka razy wpłacałam po kilka złotych dla Nexta ale nie ukrywam, że było to bardzo dawno temu. Widzę, że od tamtego czasu na wątku niewiele się zmieniło. Next ma póki co szczęście, że pamiętają o nim wciąż takie osoby jak Ty memory, ale rozumiem to, że Twoja cierpliwość również ma granice. Cóż, nadal będę zaglądać do Nexta z nadzieją na jakieś dobre informacje (albo w ogóle na jakieś informacje...)

Link to comment
Share on other sites

niestety zgadzam się z memory. Deklaracji też mam mnóstwo i moja dyszka może przydałaby się bardziej innym psom  ale mam swoje zasady i ich nie złamię. Dalej będę wpłacała ten skromny grosz bo być może on uratuje Nexta przed końcem w schronie. Chociaż nie wierzę aby Sylwia kiedykolwiek zdecydowała się na ten krok.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...
5 godzin temu, memory napisał:

Next odszedł przed świętami.

To dzisiejsza wiadomość od Sylwii.

Miał u niej dom, jedyny jaki miał i jaki znał.

Żegnaj pieseczku, żegnaj Next...

Tak myślałam. :(

Dostałam zwrot stałej za styczeń i bałam się zapytać Sylwii na FB  dlaczego :( 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...