Jump to content
Dogomania

Beagle


MaliS

Recommended Posts

Otóż... mam kolejny problem ;D bo nie bylabym soba gdybym nie miała... ogólnie rzecz biorąC moje psisko sie bardzo boi.. jak sie głosniej krzyknie od razu ucieka i zwija sie w kłębek w swoim kojku. Nie byla bita nigdy ani nic z tych rzeczy ale ma takie dni ze boi sie wszystkiego ;/ zwlaszcza krzykow a tego sie raczej u mnie nie uniknie bo moj tata gada tak przez tel i nie umie inaczej a pies strach ;/ czy wasze psy tez sie tak boja wszystkiego? I co zrobic zeby poczuly sie pewniej i nie bały tak... Z góry dzieki za odp i pozdrawiam ;P

Link to comment
Share on other sites

Widac zafundowalas jej trudne dziecinstwo :cool1:

A tak naprawde to sproboj zajmowac sie ja w sytuacjach gdy sie boi, wiec gdy widzisz ze tata chwyta za telefon zacznij sie z nia bawic itp ;)

Do zobaczenia w Lodzi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nie głaskaj! i nie przytulaj! psa gdy się boi bo wtedy go nagradzasz i pies źle to moze zinterpretować,
najlepszym sposobem jest odwracanie uwagi psa np przez wydawanie komend i koniecznie radośnie podana nagroda
praca na psem lękliwym jest długa i mozolna, niestety w ciągu tygodnia czy dwóch pieska nie zmienisz
powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Gdy pies jako szczenię zacznie się czegoś panicznie bać (jak to każdy maluch) POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻNA go uspokajać, przytulać, czy słodko do niego mówić.. ogólnie `cackać się z nim` mimo jego dużych, słodkich, przerażonych oczek...
Tylko zdecydowanie, stanowczo i odpowiednim tonem powiedzieć mu np. `wszystko jest dobrze`, `psu nic nie grozi`.. czy cos podobnego.
Pies ma wiedzieć, że jakikolwiek hałas nie zagraża jego bezpieczeństwu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 weeks later...

[quote name='anika*']nie głaskaj! i nie przytulaj! psa gdy się boi bo wtedy go nagradzasz i pies źle to moze zinterpretować,
najlepszym sposobem jest odwracanie uwagi psa np przez wydawanie komend i koniecznie radośnie podana nagroda
praca na psem lękliwym jest długa i mozolna, niestety w ciągu tygodnia czy dwóch pieska nie zmienisz
powodzenia :)[/quote]

Zdecydowanie popieram wypowiedź anika. Głaskanie psa w takich stresujących monentach tylko utwierdza psa w tym lękliwym stanie. Zdecydowanie polecam odwracanie uwagi poprzez zabawy
i wydawanie komendy nagradzane dobrym smakołykiem. Przecież beagle są łakome. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Hej,
Jestem tu nowa, mam 11 miesiecznego Beagla. Jest najlepszym pieskiem pod sloncem.
Jest bardzo towarzyski i przyjaznie nastawiony do wszystkich, ale miał taki krotki okres, kiedy ni z tąd ni z owąd bał sie ludzi. Jak sam podchodził do kogoś, było ok, ale jak ktos go chcial np poglaskać, uciekał. Kiedy mowilam do niego "nie bój się", szybko mu te strachy minęły i znow radośnie wita wszystkich ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Comic Sans MS][SIZE=3]Pilnie przyjmę kupony z żółtych ston z Gazety Wyborczej.[/SIZE][/FONT]

W każdy piątek w Gazecie Wyborczej na stronach lokalnych ukazują się tzw. żółte strony z kuponami na ogłaszanie zwierzaków. Jeżeli ktoś nie potrzebuje tych kuponów to bardzo proszę o kontakt na PW.
Przyjmę każdą ilość. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...