Jump to content
Dogomania

bądź odpowiedzialnym właścicielem-sterylizuj


nefre

Recommended Posts

  • Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:) I juz poo normalnie swietnie bylo ale sie bardzo stresowalam i zaczelam sie troszke jakac i glos mi chodzil ale najdziwniejsze jest to ze wszyscy mnie sluchali w skupieniu. Potem zaczela gadac wetka i strasznie nudny glos miala i cicho mowila ale po tym wszystkim zaczeli podchodzic do wetki pytac sie o rozne rzeczy i do mnie mi gratulowach i chwalic ach normalnie jak mnie docenili :)))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diabelkowa']:) I juz poo normalnie swietnie bylo ale sie bardzo stresowalam i zaczelam sie troszke jakac i glos mi chodzil ale najdziwniejsze jest to ze wszyscy mnie sluchali w skupieniu. Potem zaczela gadac wetka i strasznie nudny glos miala i cicho mowila ale po tym wszystkim zaczeli podchodzic do wetki pytac sie o rozne rzeczy i do mnie mi gratulowach i chwalic ach normalnie jak mnie docenili :)))[/quote]


Gratulacje!!!:multi: :multi: :multi:

Liczę, że ta lekcja zaskutkuje zmniejszeniem się liczby bezdomnych zwierzaków. Każdy niechciany miot mniej to wielki sukces!:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='XWegaX']podnoszę temat i przypominam, że kastracja ma nie tylko wymiar humanitarny, czego uczy nas film, ale także zapobiega śmiertelnym chorobom, które w dzisiejszym zanieczyszczonym środowisku są prawie pewne. Warto :)[/quote]

A jakie choroby, którym zapobiega kastracja, wywołuje zanieczyszenie środowiska?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']A jakie choroby, którym zapobiega kastracja, wywołuje zanieczyszenie środowiska?[/QUOTE]

może nie tyle wywołuje, co przyspiesza i potęguje- raka, zaburzenia hormonalne a co za tym idzie ropomacicze, coraz częstsze są też przypadki śmierci suczki czy kotki przy porodzie.

a tutaj mój artykuł, napisany na prośbę znajomej kociary:

[url]http://upload.miau.pl/2/12356.doc[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='XWegaX']może nie tyle wywołuje, co przyspiesza i potęguje- raka, zaburzenia hormonalne a co za tym idzie ropomacicze, coraz częstsze są też przypadki śmierci suczki czy kotki przy porodzie.

a tutaj mój artykuł, napisany na prośbę znajomej kociary:

[URL]http://upload.miau.pl/2/12356.doc[/URL][/quote]

ale wytłumacz mi, jak zanieczyszczenie środowiska może przyśpieszyć powstanie ropomacicza? Nie twierdzę, że to nieprawda, po prostu nie rozumiem...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']ale wytłumacz mi, jak zanieczyszczenie środowiska może przyśpieszyć powstanie ropomacicza? Nie twierdzę, że to nieprawda, po prostu nie rozumiem...[/QUOTE]

oprócz wymienionych przez Zolly karcinogenów w środowisku występują także substancje o działaniu podobnym do hormonów, a z tego co wiem- ropomacicze bierze się właśnie z zaburzeń hormonalnych. Wiem też, że coraz więcej wetów podziela ten pogląd o zanieczyszczonym środowisku.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Napisałam artykuł do lokalnej gazety, w którym wyliczam zalety sterylizacji, zachęcam do niej, piszę o "nadprodukcji" kundelków itd.

Następnie gazetę kupiłam w kilku egzemplarzach i rozdałam sąsiadom. Szczególnie zależało mi na przekonaniu właścicieli niespełna rocznej suki w typie owczarka niemieckiego. Nie byli zainteresowani dopuszczaniem jej i - za moją radą - zamierzali wysterylizwać po 1-szej cieczce. Ale niestety, znalazło się wielu znawców wśród ich rodziny i znajomych i sąsiedzi zostali uświadomieni, iż:

- suka musi mieć conajmniej raz małe, a najlepiej kilka razy
- jak znajdą kupców na szczeniaki, to jeszcze na nich zarobią

... i teraz uwaga: TRZEBA DOPUŚCIĆ SUKĘ DO PODOBNEGO PSA I POTOMSTWO BĘDZIE RASOWE

Skończyły mi się argumenty. Jedyne, co osiągnęłam, to że dali suce zastrzyk hormnalny, bo ona biega luzem po okolicy, a pies u innego sąsiada nie jest wykastrowany. Właściciele uznali, że nie mogą pozwolić, by ją pokrył, bo urodzą się kundle. Ale, gdy już uzbierają chętnych na szczeniaki - pokryją ją PODOBNYM (czyli w typie owczarka), bo ich suka jest rasowa, pies będzie rasowy, a więc i szczenięta będą rasowe.

Ręce opadają. Jak głową w mur...

Link to comment
Share on other sites

Ja namawiałam babcie na sterylizacje dwu kotek. no i zgodziła się, ale zwlekała z tym ponad pół roku. I co się stało? dwa tygodnie temu kotki miały ruje, poszły w świat, jedna po dugiej i już nie wróciły. No ale cóż, lepiej, że zginęły gdzieś, niewiadomo, czy ich coś nie rozjachało, albo ktoś im krzywdy nie zrobił, niż jakby miały zostać pozbawione możliwości posiadania potomstwa. Ludzi ze wsi to naprawdę ciężko do czegoś przekonać...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...