Jump to content
Dogomania

Kaszel kennelowy mojej szyszki


szyszka.szyszka

Recommended Posts

Hej, zwracam się do tych co mają swoje doświadczenia w zakresie kaszlu i jego leczenia.

Tak więc Szyszka się zaraziła od psa którego miałam ze schroniska na tymczasie.

Sprawa wygląda tak: temperaturę a raczej stan podgorączkowy miała jeden wieczór według pomiaru weta, według mojego nie miała (mogła jej temperatura skoczyć u wet, już tak kiedyś z nią miałam). Dostała jeden zastrzyk i Augmentin - który brała strasznie długo bo 2 tygodnie. Objawy częste kichanie i woda z nosa. Potem kichanie ustało i zaczął się kaszel, najpierw pojedynczy. Podawanie Augmentinu średnio działało. Na trzy dni przed końcem miałyśmy wizytę u wet która stwierdziła że po takiej dawce leku to wszystkie bakterie powinny się wybić i że gardło ma ładne choć węzły trochę powiększone. Zasugerowała że jak po 3 następnych tabletkach nie przejdzie to że to nie kaszel a coś innego.
No i dziś mija tydzień od ostatniej tabletki a ona prycha bardziej!!! Tzn szczególnie dziś w nocy i w dzień. Temperatury nadal brak, je, bawi się wszystko w normie. Nie bardzo wiem co robić wetka sugerowała że może to coś z sercem albo tchawicą (wada genetyczna) ja w te wersje jakoś wcale nie wierzę bo jak dla mnie to było by co najmniej dziwne.
Z drugiej strony nie wiem czy jest sens żeby brała leki które nie pomagają, a i pewnie szkodzą, przecież wiadomo że antybiotyk niszczy bakterie i tu się zgadzam ze wszystkie powinny zostać wybite. Nie wiem czy czekać aż jej przejdzie czy iść do wet po nowe leki. A może coś na wzmocnienie powinna dostać??? Żeby zwalczyć wirusy?? Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...