Jump to content
Dogomania

Zdrowe jedzenie dla Hawańczyka !!!:)


Hawanka

Recommended Posts

  • 6 months later...

Od nowego roku przeszłyśmy na jedzenie gotowane. Jednak jej nie służą suche karmy i nie chętnie je je. Włos ma tragiczny (suchy,łamliwy i matowy). Musi też trochę przytyć ten mój patyczak :lol:. Mój przepis na jedzonko to:
-1kg warzyw(marchewka, pietruszka, trochę selera, dwa buraczki)
-800g brązowego ryżu
-1kg miesa mielonego
Przygotowanie:
Warzywa myjemy, a następnie kroimy (ja tarkuje) i gotujemy. Po chwili wrzucamy ryż (ryż brążowy jest bardzo zdrowy i zawiera dużo błonnika, ale musimy go gotować ok 30-35 min). Po tym czasie potrawkę ryżowo-warzywną wyłączamy. Mięso mielone też wrzucamy do wody i gotujemy chwilkę. Wszystko mieszamy w dużym garnku i tak powstaje 3kg jedzonka dla naszego pupila. Następnie po ostygnieciu pakuje porcjami do woreczków śniadaniowych i zamrażam. Wyciągam zawsze wieczorem do rozmrożenia i rano jest dobre jedzonko, ja dodatkowo wkładam na 20sec. do mikrofali.
SMACZNEGO!!!
Najlepsze jest to, ze ja też mogę to spróbowac czy wszystko jest ok ponieważ używam zwykłego mielonego, a nie żadne resztki. Nie kupuję w marketach mięsa mielonego, mam możliwośc wybrania kawałków mięsa w sklepie i pani ekspedientka mieli je przy mnie. Ja wybrałam mieszanke mięsną: jedna pojedyncza pierś z kurczaka, 400g wołowiny i kawałeczek schabu. Tak o to tym prostym sposobem mam szczęśliwego psa, który nareszcie cieszy się z jedzenia i mam nadzieję, że przytyje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja też wracam do tego tematu. Dotychczas karmiłam dwa razy dziennie - raz gotowane a raz suche. Karma Hill's.
Niestety, o ile Hill's doskonale sprawdza się u psów XXL to chyba jednak dla długowłosych maluchów nie jest najlepszy.
Teraz karmię Orijenem z rybami plus raz dziennie gotowane mięsko z ryżem i warzywami.

Chciałabym znaleźć dobrą suchą karmę. Co polecacie ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havany']Ja też wracam do tego tematu. Dotychczas karmiłam dwa razy dziennie - raz gotowane a raz suche. Karma Hill's.
Niestety, o ile Hill's doskonale sprawdza się u psów XXL to chyba jednak dla długowłosych maluchów nie jest najlepszy.
Teraz karmię Orijenem z rybami plus raz dziennie gotowane mięsko z ryżem i warzywami.

Chciałabym znaleźć dobrą suchą karmę. Co polecacie ?[/QUOTE]
co do Oriana on ma dużo białka....
A co do karm to Faktycznie Biomill jest dobry dodatkowo moze byc Bosch (wesja z jagniecina) :)
I Acana :p
Kiedyś RC był fajny teraz zeszedł na psy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

również karmię orijenem, gdyż autentycznie to jedyna karma jaką Afera od czasu do czasu skubnie, bo jedzeniem nie można tego nazwać. A oprócz tego gotowane obiadki ( mięso, ryż, warzywa ) i deserki w postaci surowej marchewki. Obydwa moje piesy ją uwielbiają. Czasem nawet nie zdążę wypakować marchewki z worka po zakupach, a one już głowy w siatę i wyciągają sobie po jednej ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havany']To prawda. Orijen i Acana mają dość dużą zawartość białka. Ale jakościowo moim zdaniem są najlepsze.
Biomill nigdy nie próbowałam ale zobaczę.[/QUOTE]
Ja mam tą Acane niebieską Adult w niej jeszcze najmnij białka jest bo 28% ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havany']
Biomill nigdy nie próbowałam ale zobaczę.[/QUOTE]
Jak na razie nasze próby odejścia od Biomilla nie kończyły się najlepiej :angryy: i bynajmniej nie mówię o tym, że Luna i Prada nie chciały konsumować innej karmy, bo to akurat to małe miki...
Kilka dni temu zakupiliśmy miesięczny zapas pewnej karmy i...nie chcę wyciągać przedwczesnych wniosków, ale...zresztą Lepszapołowa pewnie napisze, jak sytuacja się rozwinie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Moja hodowczyni karmiła Puriną pro plan i dostałam woreczek w wyprawce ale bardzo szybko przeszłam na Nutram. Tu w Grecji ona zaliczana jest do najlepszych suchych karm zaraz po Orijen i Acana, ale te dwie jak dla mnie mają za dużo białka a Barbie niestety nie udziela się w agility. Musze powiedzieć, że bardzo jej smakuje (wcina porcję w 10 sekund :lol:), a kupki sa malutkie i fajne do zbierania (ani razu nie miała biegunki). Od czasu do czasu daję jej oczywiście jakieś przysmaczki np. gotowanego kurczaczka z cukinią, jajeczko, jogurt, cottage, jabłko, bananka czy marchewkę. Mam jeszcze jeden 3 - kilowy worek dla szczeniąt i jak sie skończy to przejdę na Skin & Coat Dog, żeby było ładne futerko. Chociaz teraz po witaminach i jajku, to włos się piękniutki zrobił i przestał wypadać.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Pilosus']A ja coraz częściej myślę o BARF-ie. Żeby nie to, że u nas zaopatrzenie w sklepach mięsnych marne, to psy już by były na "surowym".[/QUOTE]
słynne te BARFOWANIE może ktoś podać przykładowe jadłospisy
też chcem zacząć BARF-ować
Ps:co podajecie jakie rodzaje mies
czytałam ze baranina jest za tłusta dla małych ras....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...