Jump to content
Dogomania

sukcesy polskiej drużyny na zawodach frisbee w holandii


niuka

Recommended Posts

kilku zawodników z klubu DiscBusters! - tj. Marzena z Cassy i Thaią, Michał i Viva, Darek i Ulfi + obie Anie - wybrało sie na zawody frisbee do Holandii. Dziś po pierwszym dniu szaleństw (dosłownie) dostałam informacje o pierwszych sukcesach! :)

w LongDistance zaszaleli wszyscy!

LD kobiet:
1 miejsce - Marzena i Ulfi
2 miejsce - Marzena i Thaia
4 miejsce - mała Ania i Ulfi

LD mężczyzn:
1 miejsce - Michał i Cassy
2 miejsce - Darek i Ulfi
3 miejsce - Michał i Thaią

:crazyeye: jak widać prawie całe podium kobiet i całe podium mężczyzn zgarnęła polska reprezentacja! oby tak dalej!

z niecierpliwością czekam na kolejne wyniki! mam nadzieje, że jutro równie dobrze im pójdzie! również i we Freestyle! :):):):):):)

będzie co świętować jak przyjadą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

A ja po cichu szepnę, że dziś był ciąg dalszy :multi: Było trudniej, ale naszych reprezentantów wstydzić się nie trzeba :klacz:
Wieść niesie, że:
Marzena - 1 w MiniDistance
Ania - 2 w MiniDistance

Michał - 1 miejsce w MiniDistance, 2 i 3 w LongDistance
Darek - 1 w LongDistance, 3 w OpenFrisbee (czyli Freestyle + MiniDistance - BRAWO :klacz: Darek :klacz:)

Mam nadzieję, że doczekamy się relacji po powrocie zawodników :p

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

ja sie dzis tylko dowiedzialam ze marzenka stala sie niedoszla mistrzynia longdistance gdyz... zapomnieli o rozegraniu konkurencji kobiet...

Godi
po pierwsze: ja pilnie uczaca sie uczennica aktualnie przygotowuje sie do matury <gromki smiech> i nie powinnam sobie zaprzatac glowy zawodami
po zdrugie: moj wspanialy zawodnik o imieniu Klak (nie Kłak :-) ) aktualnie ma urlop zdrowotny - oszczedza sie dziecko w dyganiu, bo lapeczunie leczy
ot dwa takie blahe powody :-) zaczniemy 22 w bytomiu

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wszystkim dziękuję za gratulacje.
Zdjęcia mamy tylko z rozdania nagród, ale byli ludzie z serwisu .[URL="http://hondenopdefoto.nl/"]http://hondenopdefoto.nl/[/URL].więc niebawem tam będzie co poogladać.
Na razie krótka relacja, kompletne wyniki (jeszcze bez Extreme Distance) sa tutaj [URL="http://www.theskydogs.com/"]http://www.theskydogs.com/[/URL] w zakładce Qualifier.

Prawie 100 teamów z 6 krajów uczestniczyło w europejskiej kwalifikacji Mistrzostw świata Skyhoundz w Holandii w długi weekend majowy. Samozwańcza reprezentacja Polski w składzie Michał & Viva, Marzena & Thaia & Cassy, Ania & Ulfi, Darek & Ulfi stawiła się na starcie żądna wiedzy i wrażeń. Zawody zostały poprzedzone seminarium z Peterem Bloeme (Dyrektorem Skyhoundz [URL="http://www.skyhoundz.com/competition.html"]http://www.skyhoundz.com/competition.html[/URL]) i czołową zawodniczką amerykańską Christi Goodman.
Wieczorem pierwszego dnia została rozegrana pierwsza konkurencja – Extreme Distance. Murowanym faworytem był aktualny Mistrz Europy Ralph Grieblinger, regularnie rzucający ponad 70 metrów. Tuż po wytyczeniu linii startowej wiatr sprawił psikusa i zmienił kierunek. Nie wiał już z tyłu, ale bardzo mocno z prawej strony. W takich warunkach bardzo trudno było o imponujące rezultaty. Prawie wszsycy nasi konkurenci z Ralphem włączne i mieli problemy z osiągnięciem 50 metrów, udało się to Michałowi z Cassy i Thaią, oraz mnie z Ulfim. Całe podium było nasze – ja na pierwszym miejscu Michał na 2 i 3! W klasyfikacji Pań mogło być zupełnie podobnie, bo Marzena z Ulfim uzyskali najlepszy wynik, z Thaią drugi rezultat, Ania z Ulfim 4. Trzecie miejsce wyrwała nam jednak Marion Hussong – 5 na ME 2005 (wtedy ex aequo z Anią Barysiewicz). 5 z sześciu miejsc na podium dla Polski i DiscBusters!
Drugiego dnia rozegrano pozostałe konkurencje:
Open Frisbee w klasach Początkujących, Zaawansowanych i Profesjonalnej (2 x freestyle + Minidistance), Klasa Minidistance (2 rundy MD jako oddzielna konkurencja), szczeniaki, młode psy, klasa „Micro Dog” i pary (dwóch przewodników, jeden pies).
Klasę Minidistance zdominowały 2 teamy – Michał z Thaią i Ania z Ulfim – Byli najlepsi w obydwu seriach i zajęli pewnie 1 i 2 miejsca odpowiednio 23,5 pkt i 17, 5 pkt. 3 miejsce dla Holendra Barry z psem Nicky 13,5. Marzena z Thaią wylądowały na 6, z Cassy na 7 miejscu.
Znakomita passa zatem trwała nadal!
W klasach par, Micro, szczeniaków, młodych psów, początkujących, weteranów i zaawansowanych nie byliśmy reprezentowani.
Wystąpiliśmy jednak w najbardziej prestiżowej klasie, by zetrzeć się z najlepszymi. Zaczęło się nie najlepiej, Marzena z Cassy i Michał Vivą mieli słabe próby Minidistance do Open, ja z Ulfim rzuciliśmy przyzwoicie, co dawało dobrą pozycję przed freestyle. Pokazaliśmy się w nim z dobrej strony, po pierwszej rundzie zajmowaliśmy z Ulfim 4 miejsce. Dwa pierwsze miejsca były poza zasięgiem, pomiędzy 3 a 7 miejscem było 5 punktów różnicy i wszystko mogło się zdarzyć.
Druga runda freestyle była dla mnie bardzo szczęśliwa, uzyskaliśmy 2. rezultat i okazało się, że zrównaliśmy się punktacją z Joke Zirkzee, zajmując ex aequo 3 miejsce. Sędzia zarządził dogrywkę, która odbyła sie na polu do Minidistance. Zasady podobne jak w rzutach karnych w piłce nożnej. Rzucaliśmy na zmianę – najpierw Joke – blisko na pole 1 pkt– pies nie złapał. Ja z Ulfim – dalej, ale rezultat podobny. Druga runda Joke, rzuca trochę dalej – labek Coatch nie łapie ponownie. Nasza odpowiedź jest już lepsza – rzut na pole 3 pkt i radość ze zwucięstwa, niestety przedwczesna... Skrupulatny, sędzia liniowy dopatrzył się u mnie nadepnięcia na linię przy rzucie, więc zarządzono 3 kolejkę!. Joke rzuca, Coatch łapie za 2,5 punktu. Nasza odpowiedź musi być lepsza – rzucam do dalszej strefy, Ulfi tym razem łapie bez trudu – 3,5 pkt i trzecie miejsce tym razem na pewno nasze!!!
Ostatecznie wygrał Ralph z X-Ray 74,5 pkt, drugi był Ge z Mrs.Lennox, 67 pkt, trzecie ja z Ulfim 64 pkt. Michał miał znakomicie lepszy drugi freestyle i przeskoczył 2 miejsca w klasyfikacji. Nasze 3, 11, i 13 miejsca to wielki sukces w tak silnej stawce!
Reasumując, był to najlepszy nasz występ na zawodach międzynarodowych dogfrisbee. Nigdy dotąd na zawodach międzynarodowych nie stawaliśmy na podium, choć bywało blisko. Tym razem w każdej 4 konkurencji, w której wystąpiliśmy, stawaliśmy na podium, wygraliśmy 3 z tych 4 konkurencji, a w Extreme Distance Mężczyzn zabraliśmy całe podium:-). Bardzo wartościowe było równiez seminarium, mam nadzieję że skorzysta z tego całe polskie środowisko dogfrisbee.
Nasza praca przynosi efekty i z tego bardzo się cieszymy.

Zapomniałem dodać, że jako że to była kwalifikacja europejska Mistrzostw Świata Skyhoundz, 4 pierwsze miejsca w kategoriach MiniDistance, Experts, Pairs, MicroDogs uzyskują prawo startu w finałach w USA.
Udało się to:
Ani z Ulfim (2. miejsce w MD)
Michałowi z Thaią (1 miejsce w MD)
Mnie z Ulfim (3 miejsce w Open Experts)

Teraz tylko musimy zbierać pieniądze na bilety lotnicze lub szukać Sponsora:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drado']

Zapomniałem dodać, że jako że to była kwalifikacja europejska Mistrzostw Świata Skyhoundz, 4 pierwsze miejsca w kategoriach MiniDistance, Experts, Pairs, MicroDogs uzyskują prawo startu w finałach w USA.
Udało się to:
Ani z Ulfim (2. miejsce w MD)
Michałowi z Thaią (1 miejsce w MD)
Mnie z Ulfim (3 miejsce w Open Experts)

Teraz tylko musimy zbierać pieniądze na bilety lotnicze lub szukać Sponsora:-)[/quote]

Nie no, to musimy zrobic jakas sciepe na Dogomanii.
Przeca nie moze Was zabraknac na MS z tak blahego powodu :niewiem:
:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Drado , powiedz mi czy pokaz w Bytomiu będzie 21.05 czy 22.05 bo już się pogubiłam ;) i mniej więcej o której[/quote]
oczywiście 21!!!! w niedzielę. To będą przede wszystkim zawody, tutaj jest informacja [URL="http://www.discbusters.com/BYTOM2006.html"]http://www.discbusters.com/BYTOM2006.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...