Jump to content
Dogomania

ABC ADOPCJI PRZEZ DOGO, w zarysie!VADEMECUM ADOPCYJNE jak ustrzec sie przed bledami


pixie

Recommended Posts

  • Replies 199
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bonsai']Zaktualizowałabym linki, ale niestety nie działa mi funkcja edytuj. Czekam i czekam....[/QUOTE]
ja klikam dwa razy, bo za pierwszym muli i kręci tylko, a jak mu kliknę drugi raz, to juz zaskakuje.
Szukam osoby z okolic Piły do wizyty przedadopcyjnej-kojarzycie kogoś?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[SIZE=3][B][FONT=&quot][U]Podzielcie się ze mną swoimi uwagami, czym kierujecie się szukając ds? Co jest do zaakceptowania a co absolutnie nie.[/U]

[/FONT][/B][/SIZE][FONT=&quot][SIZE=3]NA pierwszej str sa linki o minimalnych standardach egzystencyjnych dla psa np. mieszkającego na dworze ale tam linki nie dzialają. A szkoda.[/SIZE][/FONT][SIZE=3][B][FONT=&quot]

Duzo piszecie o tym jak wyadoptować psa, na co zwrócic uwagę jak go ocenic. Ale mało jest informacji o tym jak traktować przyszła rodzinę psa.

[COLOR=Red][U]Ja zrobiłam taki swoj "kapownik", którym sie. zawsze kierowałam:[/U][/COLOR]

[/FONT][/B][/SIZE] [B][COLOR=RoyalBlue][U]1. Czego wymagamy od właścicieli, którzy biorą psa do domu [/U][/COLOR](postulaty podstawowe w odniesieniu do zwykłego burka ze schroniska –czyli zakładamy, ze nie choruje i ze nie ma jakiś dodatkowych obowiązków związanych z tym, ze to pies w typie rasy).[/B]

[B][U]Spacer:[/U][/B]

[LIST]
[*][B]tylko na smyczy,[/B]
[*][B]spuszczanie psa tylko w sprawdzonym miejscu i pod okiem właściciela (np. ogrodzony ogród, łąka pod lasem)[/B]
[/LIST]

[B][U]Żywienie:[/U][/B]

[LIST]
[*][B]różnorodne, suche i gotowane. Nie tylko z najwyższej półki. Nie zakładam, ze pies musi wsuwać tylko Royala (nie bierzemy pod uwagę psów z specjalnymi wymaganiami ze wzg. na rasę lub chorobę czy wiek).[/B]
[/LIST]

[B][U]Opieka weterynaryjna:[/U][/B]

[LIST]
[*][FONT=Symbol][FONT=&quot] [/FONT][/FONT][B]Koniecznie w razie wypadków, choroby. [/B]
[*][FONT=Symbol][FONT=&quot][/FONT][/FONT][B] Stałe szczepienia.[/B]
[/LIST]

[B][U]Pozostawanie psa w domu:[/U][/B]

[LIST]
[*][FONT=Symbol][FONT=&quot] [/FONT][/FONT][B]Rozsądnie, zależnie od psa. 8 godzinny dzień pracy jest do zniesienia dla pozostawionego pupila.[/B]
[/LIST]

[B][U]Czip/adresatka:[/U][/B]

[LIST]
[*][FONT=Symbol][FONT=&quot] [/FONT][/FONT][B]Koniecznie adresatka a czipowanie gdy dla właściciela nie jest to zbyt duży [/B]
[*][B] wydatek.[/B]
[/LIST]

[B][U]Rozmnażanie:[/U][/B]

[LIST]
[*][FONT=Symbol]·[FONT=&quot] [/FONT][/FONT][B]Moim zdaniem absolutnie nie. Jeśli dla właściciela sterylka jest za dużym wydatkiem to zobowiązuje się do przypilnowanie psa w okresie cieczki. Jeśli istnieje taka możliwość to dokładamy się do zabiegu.[/B]
[/LIST]

[B][U]Kontakt:[/U][/B]

[LIST]
[*][FONT=Symbol][FONT=&quot][/FONT][/FONT][B]Otrzymywanie kontaktu właściciela z osobą, która adoptowała psa.[/B]
[/LIST]

[B][U]Przed adopcją:[/U][/B]

[LIST]
[*][FONT=Symbol][FONT=&quot] [/FONT][/FONT][B]Wizyta i koniecznie umowa adopcyjna.[/B]
[/LIST]


[B][U][COLOR=RoyalBlue]2. Na co się absolutnie nie godzę?[/COLOR][/U][/B]

[B]Wizyta i umowa to podstawa i bez niej nie ma adopcji.[/B]

[B][U]Egzystencja psa:[/U][/B]

[LIST]
[LIST]
[*][B]By większość swojego czasu spędzał na uwięzi (np. kojec gdy wlaścicieli nie am w domu a nie am ich 16h albo zamknięty w 1 pokoju w mieszkaniu).[/B]
[/LIST]
[/LIST]

[B][U]Żywienie:[/U][/B]

[LIST]
[LIST]
[*][B]By jadł tylko suchą, tanią karmę.[/B]
[/LIST]
[/LIST]

[B][U]Opieka weterynaryjna:[/U][/B]

[LIST]
[LIST]
[*][B]Nie leczenie psa w sytuacji, gdy wymaga opieki weterynaryjnej (choroba, wypadek). Jeśli jest to ponad mozliwości właścicieli a w momencie adopcji znałam ich sytuację finansową- to staram się zebrać część funduszy na konkretny zabieg.[/B]
[/LIST]
[/LIST]

[B][U]Spacer:[/U][/B]

[LIST]
[LIST]
[*][B]Na wypuszczanie psa luzem by pobiegał sobie sam po dzielnicy[/B]
[/LIST]
[/LIST]


[B][U][COLOR=RoyalBlue]3. Na co mogę się zgodzić mimo, ze sama tak nie robię (wiadomo nie każdy jest psiarzem):[/COLOR][/U][/B]

[B][U]Sterylka/kastracja;[/U][/B]

[LIST]
[LIST]
[*][B]Jeśli dla właściciela jest to faktycznie duży wydatek a zobowiązuje się niedopuszzcać psa (bo nigdy tego nie robił). Oczywiście jeśli istnieje taka możliwość to dokładam się do zabiegu.[/B]
[/LIST]
[/LIST]

[B][U]Czip:[/U][/B]

[LIST]
[LIST]
[*][B]Podobnie jak sterylki -jeśli nie stać na zaczipowanie to koniecznie adresatka.[/B]
[/LIST]
[/LIST]


[SIZE=3][B][FONT=&quot] [COLOR=Red]
[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE][CENTER][SIZE=3][B][FONT=&quot][COLOR=Red]A inni, czym wy sie kierujecie decydując sie na konkretny dom?[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]
[/CENTER]
[SIZE=3][B][FONT=&quot]
[/FONT][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial]To jest moja ankieta jak dzwonia o pieska, kota....moze sie wam przyda.Robie notatki na stronie..imie, tel, adres, etc...i swoje odczucia na temat osoby dzwoniacej...czyli przesiew....jedno z najwazniejszych pytan to kwestia sterelizacji...[/FONT]
[FONT=Arial][/FONT]
[FONT=Arial]ANKIETA PRZEDADOPCYJNA (PIES)[/FONT]

[FONT=Arial]1. Czy mieszkacie Państwo w domu, czy w mieszkaniu? Czy mieszkanie jest Państwa własnością, czy jest wynajmowane?[/FONT]

[FONT=Arial]2. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta i jakie?[/FONT]

[FONT=Arial]3. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy?[/FONT]

[FONT=Arial]4. W jakim wieku są dzieci (jeśli są)?[/FONT]

[FONT=Arial]5. Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?[/FONT]

[FONT=Arial]6. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji itp.?[/FONT]

[FONT=Arial]7. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?[/FONT]

[FONT=Arial]8. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?[/FONT]

[FONT=Arial]9. Czy w domu Państwa są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?[/FONT]

[FONT=Arial]10. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani?[/FONT]
[FONT=Arial]Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczania, profilaktyki przeciw pchłom i kleszczom itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?[/FONT]

[FONT=Arial]11. Czy planują Państwo wydatki związane z zakupem akcesoriów dla psa?[/FONT]

[FONT=Arial]12. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?[/FONT]

[FONT=Arial]13. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną, w której ważnym punktem będzie deklaracja, że pies NIGDY nie trafi na ulicę albo do schroniska - a w razie, gdybyście Państwo jednak nie mogli go zatrzymać, oddacie go Państwo wyłącznie przedstawicielowi wolontariatu?[/FONT]

[FONT=Arial]14. Czym zamierzacie Państwo żywić psa?[/FONT]

[FONT=Arial]15. Czy zgodzą się Państwo na wizytę przedstawiciela wolontariatu w Państwa domu przed adopcją / po adopcji (to także punkt umowy) ?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To cytat z 2 postu w tym watku:
[quote name='Bonsai'][b][color=red]Linki do ważnych postów z tematu[/b] [/color]

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=3498097&postcount=77]Ankieta przedadopcyjna[/url][/b] dla adopcji przeprowadzanych za pośrednictwem dogomanii (opracowane przez wandę szostek)

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=3764186&postcount=86]Regulamin adopcyjny[/url][/b] opracowany przez wandę szostek

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=3531797&postcount=81]Minimum pożądanych warunków[/url][/b], w jakich za humanitarne można uważać trzymanie psa podwórzowego (opracowane przez wandę szostek)

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6109191&postcount=103]Jak możemy dociec, aby suka została wysterylizowana[/url][/b] - opisane z prawnego punktu widzenia przez Potter

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=6201369&postcount=109]Umowa adopcyjna[/url][/b] opracowana przez Potter

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2360719&postcount=74]Umowa adopcyjna[/url][/b] opracowana przez Shikkę

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=3524336&postcount=80]Umowy adopcyjne[/url][/b] opracowane przez Greven

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=1949615&postcount=51]Umowa zrzeczenia się psa[/url][/b] opracowane przez wiosnę

[b][url=http://www.dogomania.pl/forum/showpost.php?p=2586782&postcount=1]Umowa adopcyjna[/url][/b] opracowana przez Formicę


[b][[url]http://www.dogomania.pl/forum/12176823-post153.html]Umowa[/url] adopcyjna[/url][/b] opracowana przez patisarę
[/QUOTE]

Niestety, zaden z linkow nie dziala!!!! :(
Czy mozna jakos temu zaradzic?

Link to comment
Share on other sites

Tak racja żaden z nich nie działa, chciała bym się szczególnie dowiedzieć jak się przeprowadza wizytę przedadopcyjną i jak wygląda taka umowa adopcyjna( już widziałam taką schroniskową umowę a chciała bym zobaczyć jak wygląda tak robiona przez dogomaniaków:))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

pixi

masz zapchana skrzynkę





potrzebujemy pomocy kto móglby przejac malca na zasadzie pomocy państwu którzy go przygarneli i dadzą mu dom do czasu az znajdzie sie ten stały dom ..

obfoci mlaca itd ...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/185459-ARON-4mies.-Moskiewski-Str%C3%B3%C5%BCuj%C4%85cy-przywi%C4%85zany-do-drzewa-PILNE-!!!?p=14665116#post14665116[/url]



pomóz prosze lub podszepnij kto mógłby pomóc kto mieszka [B]w pomorskim ok władysławów [/B]
lub zapros w moim imieniu plis

pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Legion23'][B]lavinia[/B] - to zrób i opublikuj.

poradnik dla osób adoptujących psy ze schronisk mógłby być wręczany w formie kartki A4 (nie więcej, bo więcej nikt nie przeczyta - a jak ktoś będzie chciał więcej wiedzy, kupi sobie książkę) wraz z umowa adopcyjną.

co więcej, takie wytyczne mógłby dostawać już [B]dom tymczasowy[/B]:
[LIST]
[*]czego konkretnie ma wymagać od psa,
[*]jak się zachowywać,
[*]czego nauczyć.
[/LIST]
nie mówimy oczywiście o przypadkach szczególnych, czyli np. psach zupełnie dzikich - wtedy postępowanie indywidualne - ale taki standard: bierzesz psa ze schroniska, i od pierwszego dnia:
[LIST]
[*]siad,
[*]nie,
[*]dobrze,
[*]na miejsce,
[*]głaskanie tylko za dobrze wykonane zadanie,
[*]jedzenie z ręki w nagrodę
[*]itp.
[/LIST]
wtedy dom stały, biorąc psa z takiego domu tymczasowego, wiedziałby czego po psie może się podziewać: czyli, że zna podstawowe komendy, że żeby mieć posłusznego psa (a więc nie stwarzającego zagrożenia), musi stosować konkretne kilka reguł - i dostawać te reguły spisane i wydrukowane [SIZE=4]dużą czcionką[/SIZE] (to dla starszych osób).[/QUOTE]
Kocham psiaki,ale jak czytam warunki adopcji na dogo,to powiem szczerze,że wolałabym już psa ze schroniska bez tych wszystkich drobiazgowych wytycznych i kontroli oraz zobowiązania do wysyłania zdjęć i przyjmowania gości w celu kontroli losu psa.Z resztą tak też zrobiłam,bo akurat nabyłam ostatnio psa ze schroniska.Rozmawiałam też z paroma osobami poszukującymi psa do adopcji,ale jak objawiłam im warunki adopcji dogo,to zrezygnowali tak jak ja.Nie dlatego,że maltretuję zwierzęta,głodzę itp.Absolutnie-kocham zwierzęta.Wiele osób mówiło mi,że niejedno dziecko chciało by otrzymywać tyle miłości,troski i czułości ile otrzymuje mój kundelek.Jednak cenię sobie swoją prywatność i pewnie jak większość ludzi nie lubię "jak mi się na ręce patrzy".Żeby kochać spontanicznie mojego psa potrzebuję właśnie takiego spokoju,a nie wytycznych jak mam go kochać i kontroli (która jednak zakłada,że tak na 100% to nie jestem godna zaufania).Tak samo jest teraz z wychowywaniem dzieci-za dużo kontroli zewnętrznej,co skutkuje niepewnością rodziców i takim zahukaniem,że "nikt nie jest bez winy i na każdego można coś znaleźć",bo nie ma idealnych rodziców ani idealnych właścicieli psów.Pomijam oczywiście sytuacje ekstremalne-głodzenia,maltretowania itd.
Myślę,że zakładanie,że potencjalny zainteresowany psem może być jego oprawcą nie wróży dobrze psom.Dla mnie warunkiem adopcji powinna być przede wszystkim rozmowa z właścicielem i obecność wolontariusza przy spotkaniu psa z ew.właścicielem-głównie intuicja wolontariusza powinna tu działać,bo to się da wyczuć kto udaje,a kto faktycznie kocha zwierzęta.No i zapis o możliwości/obowiązku zwrotu psa bez konsekwencji w przypadku niespełnienia oczekiwań.I tak się właścicieli nie upilnuje co robią z psami za zamkniętymi drzwiami domów.Co więcej-spotkałam wiele osób wręcz nienawidzących zwierząt,którzy udawali tak doskonale,że prawdziwy miłośnik zwierząt by wyglądał na mniej kochającego.
Nie tędy droga,żeby nakładać na ludzi jak najbardziej drobiazgowe zasady i patrzeć im na ręce,bo w ten sposób ludzie będą się zrażać do adopcji i pójdą na bazar kupić 5tygodniowego szczeniaka i biznes handlarzy będzie kwitł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='grazyna9915']Umowa adopcyjna to podstawa, ale bardzo mi brakuje Grupy Zaufanych Ludzi którzy mogliby chodzić na kontrole poadopcyjne.

Tzn. psiaki podróżują po całej polsce i trudno z jednego krańca kraju jechać na drugi by sprawdzić jak się miewa piesek.
Dobrze by było mieć zaufane osoby które mogłyby to robić w naszym imieniu.[/QUOTE]

Linki dzialaja oprocz Umowy Zrzeczenia sie Psa...macie to???

Jak na to klikniesz to wylazi o zaufanych osobach?????

[B]Te zaufane osoby to super pomysl!!!! Jakas liste trzeba by bylo zrobic..takie osoby z roznych czesci Polski ktore by sprawdzaly nowe domki....
[/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zuzka2 masz całkowitą rację.Nie da się przebadać chcacego adoptować pieska,czy będzie tym właściwym opiekunem czy nie.Loteria.Intuicja może coś podpowiedzieć.Na dogomanii jestem krótko ,całymi dniami siedzę i czytam/dziś zupy u nas nie będzie,bo właśnie byłam zaczytana i się wygotowała,garnek wylądował w kuble/ z powodu niektórych wpisów płaczę,inne doprawiają o zawrót głowy,błagania ,prośby sama chciałabym zabrać z połowę tych zwierzaczków.Sati i Maję zGostyńskiego przytuliska,Agrę,Kochaną Parys i wiele innych,ale jakby zacząć zabiegać o adopcję to przypuszczam,że wszystkie błagania o pomoc przestawią się na tor pod nazwą uwaga zagrożenie trzeba badać,Być może , napewno gdybym sama miała oddać komuś mojego psa robiłabym to samo,ale chyba wszyscy chcemy aby te kochane mordusie wyszły zza krat,żeby odetchnęły świezym domowym powietrzem,przestańmy robić problemy z zbraniem,ale czuwajmy potem.Dzwonić,pytać, wpraszać się na wizyty,nie żeby kogoś kontrolować,ale żeby odwiedzić pieska,po zachowaniu psa wszystko wiadomo jak jest, ja bym tak robiła.Umowa musi być podpisana,a wniej powinny być zawarte wymogi jakie adoptujący ma zapewnić przybranemu członkowi rodziny.Ja miałabym takie;
Całkowity zakaz trzymania psa na uwięzi,zakaz stosowania kolczatki,zakaz bicia zwierzęcia,jesli będzie niposłuszny/widziałam nie raz jak paniusia z tipsami lała psa,bo ten nie przyszedł,kiedy chciała sie popisać przed znajomą jakiego ma mądrego psa/, nie dopuszczać do rozmnażań,i przynajmniej obiecać,że mordeczek będzie w poszanowaniu.Tyle.A tak wogóle moja tępa głowa nie może zrozumieć tego:" pies nie spełnił moich oczekiwań".
Za takie tłumaczenie kula w łeb temu co to wypowiada.
Za to jak walczycie o te piekne mordki należą się państwowe odznaczenia,ale umiejcie odciąć pępowinę i dajcie większą szansę tym istotkom,bez których życie człowieka tylko prochem jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grazyna9915']Umowa adopcyjna to podstawa, ale bardzo mi brakuje Grupy Zaufanych Ludzi którzy mogliby chodzić na kontrole poadopcyjne.

Tzn. psiaki podróżują po całej polsce i trudno z jednego krańca kraju jechać na drugi by sprawdzić jak się miewa piesek.
Dobrze by było mieć zaufane osoby które mogłyby to robić w naszym imieniu.[/QUOTE]

To powstala taka Grupa Zaufanych? Wazne wizyty przedadopcyjne i poadopcyjne....Lavinia zbanowana???

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

1. Czy mieszkacie Państwo w domu czy w mieszkaniu (dom jednorodzinny, kamienica, blok)?
2. Czy pies będzie mieszkał z Państwem w domu czy na zewnątrz?
3. Jeśli mają Państwo ogród, czy zamierzają Państwo wyprowadzać psa poza jego teren?
4. Jak często i na jak długo pies będzie chodził na spacery? (wszystkim nam brakuje czasu, więc prosimy o realne i zgodne z Państwa możliwościami prognozy).
5. Czy obecnie w Państwa domu mieszkają jakieś zwierzęta, jeśli tak to jakie? Jakiej płci? Czy są wysterylizowane/wykastrowane?
6. Czy w Państwa rodzinie były wcześniej zwierzęta i jakie były ich losy? (prosimy krótko opisać ich historię oraz powiedzieć czemu już ich z Państwem nie ma).
7. W jakim wieku są dzieci (jeśli są)?
8. Czy zgodzą się Państwo na krótką wizytę przedadopcyjną w Państwa domu?
9. Z kogo składa się Państwa rodzina? Czy wszyscy członkowie rodziny akceptują fakt adopcji psa i godzą się na nowego domownika?
10. Co się będzie działo z psem w czasie Państwa wyjazdów, wakacji, itp.?
11. Pies może żyć kilkanaście lat. Czy przewidziane jest miejsce dla psa w życiu Państwa rodziny na tak długo?
12. Czy w Państwa domu są osoby z alergią na sierść lub ślinę psa?
13. Psy porzucone są często po przejściach, mogą odczuwać lęk, w nowym miejscu być zestresowane nawet przez dłuższy czas, mogą nie wiedzieć, że załatwia się na dworze, posiusiać się nie tam, gdzie trzeba, mogą coś zniszczyć itd. Czy jesteście Państwo gotowi to znieść?
14. Psy chorują - tak jak ludzie - i leczenie czasem jest kosztowne. Czy jesteście Państwo na to przygotowani?
Posiadanie psa wiąże się także z koniecznością szczepień, odrobaczeń, profilaktyki przeciwkleszczowej, itp. Czy jesteście Państwo gotowi ponosić te wydatki?
15. Jaki jest Państwa stosunek do kastracji/sterylizacji zwierząt?
16. Czy jesteście Państwo gotowi podpisać umowę adopcyjną?
17. Czym („czym” a nie „czy”) zamierzacie Państwo żywić psa? Czy będzie to sucha karma, puszki, jedzenie gotowane (z czego będzie się składać)?
18. Czy pies będzie miał możliwość wychodzenia na zewnątrz bez opieki?
19. Czy zgodzą się Państwo na wizytę w Państwa domu, jakiś czas po adopcji?
20. Ile czasu pies będzie spędzał w domu sam (tudzież z innym zwierzakiem)?
21. Czemu akurat teraz zdecydowali się Państwo na adopcję psa?
22. Dlaczego chcecie Państwo zaadoptować psa właśnie tej rasy i czy coś więcej o nie wiecie?
23. Czy, jeśli pojawiłyby się jakieś problemy, podejmą się Państwo ich rozwiązywania (szkolenie psa, spotkania z behawiorystami, itp.) czy też będą chcieli Państwo znaleźć psu nowy dom?
24. Bardzo proszę napisać kilka słów o sobie.
25. W jakim mieście Państwo mieszkają i czy możecie Państwo odebrać psa osobiście lub pokryć koszty transportu?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

Witam czy ja mogę w takiej standardowej umowie dopisać punkt takiej treści:

7. Zalecenia specjalistów o leczeniu problemów behawioralnych farmakologicznie proszę konsultować z osobą odpowiedzialną za adopcje psa.

Bo mam spaniela, z którym należey pracować i potencjalny DS o tym wie, ale jak ja byłam z nim u weta to na wejściu proponowali mi "wyciszenie" psa psychotropami i jeden behawiorysta również, zaznaczam, że pies jest u nas miesiąc... czyli ze spokojem można próbować go ułożyć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='juli88']Witam czy ja mogę w takiej standardowej umowie dopisać punkt takiej treści:

7. Zalecenia specjalistów o leczeniu problemów behawioralnych farmakologicznie proszę konsultować z osobą odpowiedzialną za adopcje psa.

Bo mam spaniela, z którym należey pracować i potencjalny DS o tym wie, ale jak ja byłam z nim u weta to na wejściu proponowali mi "wyciszenie" psa psychotropami i jeden behawiorysta również, zaznaczam, że pies jest u nas miesiąc... czyli ze spokojem można próbować go ułożyć![/QUOTE]

Jak ten punkt wyegzekwujesz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...