Jump to content
Dogomania

ciąża, szczenięta, uśpienie...


adamm

Recommended Posts

wszystkie szczeniaki :loveu:znalazly juz swoje domy:placz:.mam pytanie czy wiek siedmiu tygodni bedzie juz odpowiedni do zabrania pieska przez nowych wlascicieli?
odnosnie sterylizacji czy waszym zdaniem jest to najrosadniejsze rozwiazanie?wet twierdzi ze to powazna operacja i poleca antykoncepcje.sam juz niewiem jaka decyzje podjac>>>:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='adamm']wszystkie szczeniaki :loveu:znalazly juz swoje domy:placz:.mam pytanie czy wiek siedmiu tygodni bedzie juz odpowiedni do zabrania pieska przez nowych wlascicieli?
odnosnie sterylizacji czy waszym zdaniem jest to najrosadniejsze rozwiazanie?wet twierdzi ze to powazna operacja i poleca antykoncepcje.sam juz niewiem jaka decyzje podjac>>>:roll:[/quote]

Lepsza jest sterylka ... moim zdaniem, antykoncpecja na dluzsza mete moze szkodzic, ja na twoim miejscu wysterelizowalabym ;)
Mam nadzieje, ze nowym wlascicielom nakazales wysterelizowac swoje psy ?? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote]odnosnie sterylizacji czy waszym zdaniem jest to najrosadniejsze rozwiazanie?[b]wet twierdzi ze to powazna operacja i poleca antykoncepcje.[/b]sam juz niewiem jaka decyzje podjac>>>[/quote]A czy ty zmieniłeś w końcu tego weterynarza? Nie wydaje mi się, ale wydaje mi sie, że wcześniej pisałem coś na temat sterylizacja vs. hormony, bo antykoncepcja to [b]hormony[/b]

Link to comment
Share on other sites

sterylizacje sie robi raz w zyciu psa (oczywsicie w mlodym wieku gdy organizm jest silny i zdrowy) i na pewno duzo mniej szkodzi (prawie wcale) niz drugie rozwiazanie stosowane za kazdym razem przez wiele lat. A poza tym bardzo zmniejsza ryzyko roznych chorob
poczytaj [URL="http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html"]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ToB']sterylizacje sie robi raz w zyciu psa (oczywsicie w mlodym wieku gdy organizm jest silny i zdrowy) i na pewno duzo mniej szkodzi (prawie wcale) niz drugie rozwiazanie stosowane za kazdym razem przez wiele lat. A poza tym bardzo zmniejsza ryzyko roznych chorob
poczytaj [URL="http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html"]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/URL][/quote]
dzieki.twoj link wszystko mi wyjasnil jutro dzwonie do innego weta.pieski trafily w dobre rece,suczki natomist do osob ktore wczesniej juz mialy sunie i wiedzialy jak postepowac wczasie cieczki(nikogo nie moge zmuszac do sterylizacji )

Link to comment
Share on other sites

Zmusic nie mozesz .Ale mozesz wydrukowac materialy i dac w wyprawce ze szczeniakiem.
Moja suka jest wysterylizowana.Zrobilam jej to operacje jak pokryl ja kundelek sasiadow ,pokonawszy wpierw solidny ,wysoki ,plot.A mieli na to niecale 5 minut i stalo sie.
Szczeniak z tego skojarzenia ( teraz juz starszy powazny pies-kastrat) jest w rekach naszego kolegi.
Ale nie moglam sobie wybaczyc tego ,ze nie upilnowalam .
Z kolei suczka moje siostry ,po 7 latach brania zastrzykow dostala cichej cieczki , wieczorem puszczona na podworko ulotnila sie pod plotem .Ciaza byla bardzo ryzykowana, dwa szczeniaki urodzily sie droga cesarskiego ciecia a o kosztach nie wspomne ( ponad 1000 zl utopionych w cesarce podczas gdy sterylka to 200 zl)
Zanim zaczniesz zastanawiac sie czy na pewno sterylka potrzebna wejdz na topic "Psy w potrzebie".Mozg sie lasuje i serce sie kraje od ilosci psiego nieszczescia,kazdy kto przyklada do tego reke przez nieodpowiedzialne rozmnazanie psow ,jest winien tej sytuacji.
Nie pozwol zeby ludzie ktorzy wezma od Ciebie szczeniaki popelnili ten sam blad i Ty tez nie wierz w gadanie weta o "szkodliwosci " sterylki.
Szkodliwe jest kiedy suka w piec lat ma ok 8 miotow po 6 pieskow kazdy .A kazdy ze szczeniakow po roku moze juz sam sie rozmnazac .
Latwo policzyc ,co sie dzieje po kilku latach .To dopiero jest szkodliwe jak ta rzesza psow zalewa schroniska .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...