Jump to content
Dogomania

psy północy w mediach...


mikzzz

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

NIe zapominajcie, ze husky sa jeszcze na reklamie Eukanuby..jakas karma odpowiednia do psich kobitek po ciazy, zeby wrociły do formy. I jest Peugot Husky...i do nie dawna bank PKO miał plakat z brązowym huskym..zawsze wchodzłam do banku z psem, twierdząc, że ta "paskuda" z plakatu, to właśnie idzie koło mnie :P aaaa i w "Mieszkańcu" było zdjęcie haszczaka i akity..wcale nie będę się chwalić, że to był mój haszczak adres_obrazka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
NIe zapominajcie, ze husky sa jeszcze na reklamie Eukanuby..jakas karma odpowiednia do psich kobitek po ciazy, zeby wrociły do formy.

Hmm, nie wiem czy o tej samej karmie Eukanuby myślę, ale czy to nie Malamuty ją reklamowały?

Ktoś czytał 3 numer PSA? Nie wiem od jak dawna jest w sprzedaży, ja natrafiłam na niego dzisiaj.

Kupiłam ze względu na artykuł hodowczyni Husky, zatytułowany:"Zachowania socjalne sfory Siberian Husky".

-takie porównanie do zachowań wilków,i na podstawie własnych psiaków obserwacje, które z tych zachowań występują i u wilków i u Husky.

Z dokumentacją zdjęciową, ale fotki czarno-białe, kiepskiej jakości.

Mnie się artykuł podobał, dowiedziałam się kilku rzeczy, o których nie wiedziałam,m.in. że ta ciemniejsza plamka na ogonie Szamana, którą podobno ma większość haszczaków to pamiątka po "gruczole fiołkowym". :)

Link to comment
Share on other sites

?Wczoraj na TVN w "Tajemicach Smallville" byly psiak polnocy. Byl to bialy haszczak z niebieskimi oczkami co gral role wilka. "Piekna indianka o imieniu tez cudnym Kajla (niejeden maszer i wlascicel huskich chcialby aby taka indianka byla u jego boku) pod wplywem kryptonitu (wtajemniczoni wiedza o co chodzi) zmieniala sie w jeszcze piekniejszego hasiora, niestety ginie a szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Cobra wczoraj wyjątkowo też oglądałam ten serial :wink: i ta indianka rzeczywiście fajowa ładna dziewczyna (ale jakby mój chciał mieć taką przy boku to Snajper.gif) ale psiaki były jeszcze fajniejsze od indianki :lol: (a indianka mi się spodobała bo mam fioła na ich punkcie :P :wink: )

Link to comment
Share on other sites

Artykuł w "Psie" czytałam, a jakże :)

(Prenumeruję tę gazetę już od wielu lat)

Mam jednak pewne zastrzeżenia do kategorycznego stwierdzenia autorki jakoby REGURGITACJA :evilbat: tzn. zwracanie przez sukę=matkę nadtrawionego pokarmu szczeniętom było cechą zachowaną jedynie przez husky czy inne szpice nordyckie. Wiem z całą pewnością, że takie zachowanie występuje powszechnie u wiekszości ras. No, może z wyjątkiem tych typowo kanapowych. Ale w tej sprawie trzeba by było zapytać hodowców.

Mimo tej nieścisłości jestem pod wrażeniem tych spisanych przez K. Cz. wieloletnich obserwacji haszczego stada.

Link to comment
Share on other sites

Cobra wczoraj wyjątkowo też oglądałam ten serial :wink: i ta indianka rzeczywiście fajowa ładna dziewczyna (ale jakby mój chciał mieć taką przy boku to Snajper.gif) ale psiaki były jeszcze fajniejsze od indianki :lol: (a indianka mi się spodobała bo mam fioła na ich punkcie :P :wink: )

indianki ci sie podobaja no ladnie, to dziewczyny kreca indianki nie wiedzialem

Link to comment
Share on other sites

Mam jednak pewne zastrzeżenia do kategorycznego stwierdzenia autorki jakoby REGURGITACJA :evilbat: tzn. zwracanie przez sukę=matkę nadtrawionego pokarmu szczeniętom było cechą zachowaną jedynie przez husky czy inne szpice nordyckie.

Ja zupełnie inaczej odebrałam ten fragment:

że właśnie autorka nie zgadza się z innymi autorami, że takie zachowanie nie występuje u psów lub że utraciło pierwotne znaczenie i że broni tego i stwierdza, że u Husky występuje regurgitacja,ale nie pisze ,że u innych ras nie ma tego zjawiska.

Link to comment
Share on other sites

No, cóż to pewnie kwestia interpretacji a ta jak wiadomo może być inna dla każdego czytającego ten artykuł.

Ja odebrałam go w całości jako dowód , że u husky można obserwować znacznie więcej wilczych zachowań niż wśród psów innych ras.

A zatem to zjawisko, tak bardzo naturalne dla wilka i występujące u husky, nie jest już typowe dla bardziej "udomowionych" psów. Podobnie odebrały to moje koleżanki czytające ten artykuł - obie są hodowcami ras nie należących do pierwotnych.

Link to comment
Share on other sites

autorka skupiła się na Husky i na ich podobieństwie zew. i w zachowaniu do wilków, więc ktoś może sobie dopowiedzieć, że inne rasy, mniej podobne do wilka, mają także mniej podobne zachowanie, choć tak jak piszesz nie musi to być prawdą.

Link to comment
Share on other sites

Dziś o 20 był film na TELE5 (jeden z wielu programów na Cyfrze+) pt. "Cień wilka" O życiu Inuitów itd, dużo psów zaprzęgowych w tle i nie tylko, ładny wilk, fajni eskimosi a reszte zobaczcie sami, bo w sumie warto. Szukajcie powtórki! Jak ja znajde kiedy bedzie to dam znać!

Link to comment
Share on other sites

Ja się na ten film natknęłam dopiero na dwóch trzecich jego długości... :(

Te psy to grenlandy chyba były...? Ale nie pokazywali wyraźnie (przynajmniej wtedy).

Cień wilka

17.06 czwartek 20:00 Tele 5

120 min, 1992 Francja/Kanada

reż.: Jacques Dorfmann; wyk.: Lou Diamond Phillips, Toshiro Mifune, Jennifer Tilly, Bernard-Pierre Donnadieu, Donald Sutherland, Qualingo Tookalak, Jobie Arnaitug; scen.: Evan Jones, Rudolph Wurlitzer; oper.: Billy Williams; muz.: Maurice Jarre; prod.: Claude Leger

Akcja rozgrywa się na dalekiej północy. Agaguk jest synem miejscowego wodza. Do wioski przybywa biały handlarz, Brown. Oferuje tubylcom broń i alkohol w zamian za skóry zwierząt. Stary wódz ubija z nim interes. Agaguk nie akceptuje jego decyzji. Dochodzi do bójki, w której Brown ginie. Agaguk musi odejść z wioski. Śledztwo w sprawie śmierci handlarza powadzi policjant Henderson. Stary wódz, który wcześniej wyrzekł się syna, teraz próbuje go chronić, biorąc winę na siebie. Jednak Henderson nie daje Agagukowi spokoju.

Jak na razie nic o powtórce nie wiadomo... :(

Link to comment
Share on other sites

Na Reality TV jest taki program Trex gdzie grupka młodych ludzi jeździ po różnych krajach i wykonują różne dziwne prace. Właśnie są na Alasce i opiekują się duuużą ilością huskich i malamutów :D :D :D . Mieszkają u rodziny z hodowlą, ale suuuper :B-fly:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Też oglądałam ten film, chyba w ferie zimowe. Szkoda tylko, że husie były tylko na początku, a potem już jeżdżące sanki :P I muszę powiedzieć, że chłopiec się zna, bo miał przed sobą dwie pary sań: drewniane i Extrapole- chciał oczywiście te drugie :D , ale tatuś się nie zgodził i kupili drewniane :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...