Jump to content
Dogomania

psy północy w mediach...


mikzzz

Recommended Posts

  • Replies 268
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hej :) no wiec byl to reportarz o zawodach Finmarksloppet, ktore odbywaja sie w Norwegii a na ktore co niektorzy mieli jechac jako wolontariusze :) a co niektorzy juz byli (Leszek)

zaraz zaraz :o jakto "mieli jechać" ;-) ... sprawa jest jasna :D - ci co przezyją MT w przyszlym roku jadą na Finnmarksloppet - wszystko jest juz poumawiane w N :D

Link to comment
Share on other sites

Basiu tak jak juz dziewczyny wczesniej napisaly psy na ktorch sie scigali to byly Alaskan Husky (czasami uzywa sie zamiennie nazwy alaskanski husky - w sumie to samo) :)

ooooops sorki Leszek no faktycznie w przyszlym roku mamy zamiar jechac na te zawody......skleroza :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Fajny artykul :) jesli chodzi o krytyke, to jedynie przyczepic sie mozna zdania, o psach obronnych (imho psy obronne nie stróżuja, tylko bronia, atakujac napastnika, natomiast psy stróżujace alarmuja szczekaniem pilnujac terenu - tak mi sie przynajmniej zdaje. Taka drobnostka) - reszta bardzo fajna, bardzo fajny jezyk.

Link to comment
Share on other sites

Tak mi się coś przypomniało... :roll:

Nie wiem, ile z Was wie o magazynie "DogObserver", lub ilu z Was się tym interesowało (są reklamy na forum). Ale znajdziecie w niej wiele spraw dotyczących bezpośrednio huskich np. 8)

O magazynie jest tutaj :D

...chyba o tym jeszcze nie było ?... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Czy ktoś słyszał o fundacji "Jagiełło"?

Był w TV kablowej TOYA krótki reporataż o zorganizowanym przez tę fundację biegu z psami w Arturówku(k/Łodzi).

Ja nic wcześniej nie słyszałam o tej imprezie. Wyopowiadała sie jakaś kobitka , która miała Husky .Jeszcze 2 inne Husky dostrzegłam, w tym 1 długowłosego.

1 osobe widziałam jak biegła z "przypiętym psem do pasa", reszta trzymała smycze w rękach.

Kolejne edycje tej imprezy mają być:

24.04-bieg z psem

15.05-dzień poświęcony psom

16.05 -dzień poświęcony kotom

5.06 -bieg z psem

Może ktoś z Was uczestniczył w tym wydarzeniu lub coś o nim słyszał?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ten film o wilkach w Yellowstone jest rewelacyjny ! :D Już go dawniej oglądałam... 8)

Dla tych, co mają HBO - leci tam film fabularny "Czas wilka" produkcji Niemiecko/Kanadyjskiej - bardzo fajny ! :angel: Jutro będzie, ale nie pamiętam godziny...

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co ? 8) Waldek miał miesiąc temu wywiad do gazety....

Gazetka jak najbadziej lokalna, ale czytana przez masę ludzi, bo wydawana przez największy zakład pracy w promieniu 100 km, zatrudniający tysiące pracowników. :D

Pojawiła się z tydzień temu i już widać efekty.... :angel: Czyli coraz więcej ludzi poznajemy, którzy czytali artykuł, coś się tam z niego dowiedzieli i chcieliby spróbować... :D

No akurat lato idzie :-? , ale liczę na jakieś wspólne treningi, wreszcie będzie więcej psów biegało wspólnie ! :angel:

Jeśli macie ochotę przeczytać artykuł, to jest niżej. Tekst jest mocno autoryzowany, to znaczy, że facet dość pomieszał, Waldek też nieskładnie opowiadał (mnie nie było... :lol: ), w rezultacie powiedział nam, że możemy go pozmieniać jak chcemy... 8) W praktyce ja zmieniałam :wink: , więc biorę pełną odpowiedzialność za ewentualne głupotki - nie bijcie... :roll:

Strona 1 wywiadu (256 kb)

Strona 2 wywiadu (235 kb)

Strona 3 wywiadu (255 kb)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...