Jump to content
Dogomania

zawody w Warszawie


Małgoś

Recommended Posts

Nooo to jak Berek ma takie zapedy komentatorskie to moze niech wpadnie do Pecic w najblizszy weekend.
Tam startuje jedyne 100 psow, z czego odpowiedni poziom reprezentuje moze ze 20....:roll:

A by se dziewcze pouzywala, tylko nie wiem czy by jej weny starczylo zeby wszystkie tragiczne przebiegi opisac....;)

Na szczescie w obedience takie wyzwanie pozostanie w swerze marzen, ile tam pieskow sie zglosilo, 20, 30? :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To były moje pierwsze zawody. Wiem, że było i opóźnienie, i dużo przerw, i jeszcze parę mankamentów, ale bardzo mi się podobało. Miałam okazję nie tylko pierwszy raz wystartować, ale też poznać ludzi, zobaczyć psy, poczuć klimat i tremę. Jeszcze raz - bardzo mi się podobało. Osoby bardziej doświadczone są zarazem bardziej obiektywne niż ja - entuzjastka.
Co do mojego startu z Chmurą - żałuję, że sędzia nie omówił mojej pracy. Chyba mogłam go zapytać, ale z wrażenia nie pomyślałam o tym na czas. Dobrze wiedzieć jak kto ocenia, bo mogę przygotowywać swój występ "pod sędziego". Żałuję też, że Berek nie było podczas mojego debiutu. Na szczęście nic straconego, dowiem się wszystkiego później od Starszych Kolegów korzystając z nagrania.

Link to comment
Share on other sites

Tak przeglądam sobie jeszcze raz tą dyskusję i coraz śmielej odzywa się we mnie przekonaniee, żeczęść zawodników najchętniej widziałaby na ringu wyłącznie doświadczonych przewodników z psami-robotami. A moim zdaniem, cel, może i ambitny, ale żeby do niego dojść, trzeba przejść i przez etap nabierania doświadczenia i szlifowania umiejętności. Nie wiem, może się mylę, ale czy Erti od pierwszego startu reprezentował taki wyśmienity poziom, jak teraz? To jedno. Druga sprawa to to, że niektórzy zapominają chyba, że nie każda rasa ma takie same predyspozycje i nie można porównywać charta z owczarkiem. Nie wszyscy tez startujący wybierali też psa pod kątem zawodów. Mają takiego, jaki im się "trafił". Czy są przez to gorsi? Nie sądzę, myślę wręcz odwrotnie - to oni właśnie udawadniają, że faktycznie jest to sport dla wszystkich. Sport, moi drodzy, nie wyścigi szczurów. Nie wspomnę juz o tym, że bardziej cenię wysiłek tego, komu "trafił się" pracujący pies i kto dla spełnienia potrzeb psa zaczął trenować zaczynając od zera. Nie przemawia do mnie argument, jakoby słabsi, początkujący zawodnicy zaniżali poziom. Nie zapominajmy, że potęgami w danej dziedzinie sportu są kraje, w których dana dyscyplina jest popularna i uprawiana masowo! Dopiero wtedy tak naprawdę jest w czym wybierać! Krzywda dlalepszych zawodników? A jaka? Po to są stopniowane klasy, o zróżnicowanej trudności, by pole do popisu znalazł zarówno amator trenujący dla relaksu, jak i ten, kto w tym sporcie widzi swoją karierę.
Krytyka. Owszem, jest potrzebna. tyle tylko, że można powiedzieć: "Jasiu, Schrzaniłeś chodzenie przy nodze, kwadratu nie zrobiłeś wcale a drewienek twój pies nie pomylił tylko przez przypadek", ale można także: "Jasiu, podobało mi się twoje przywołanie, przeszkoda też była niezła, tylko nad resztą musisz jeszcze popracować" Niby to samo... A jednak.
Podsumowując jeszcze jedna uwaga. Światowy choćby zawodnika to jeszcze nie wszystko. O poziomie polskiego obediencu świadczy też umiejętność zachowania się, opanowania emocji także poza ringiem i zrozumienie idei sportu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figolandia'] Nie zapominajmy, że potęgami w danej dziedzinie sportu są kraje, w których dana dyscyplina jest popularna i uprawiana masowo! .[/quote]

Dokladnie!!!

Ludzie, my jestesmy 100 lat za przyslowiowymi "murzynami" w dziedzinie kynologii, wiec nie krytykujmy kazdego, kto ze swoim burkiem chce sie bawic w obedience czy agility.

Trzeba takim ludziom przyklasnac i poglaskac po glowce, bo im ich wiecej, tym lepszy bedzie nasz sport .

I mnie nie o tresc "[B]Berka" [/B]chodzilo tak na prawde, tylko o forme.
Czepnela sie jakby to byly Mistrzostwa Swiata i okolic, a to byly tylko i az zawody w Warszawie, w dziedzinie, ktora zaczyna raczkowac w naszym pieknym kraju.

Troche luzu.....

A po dzisiejszym treningu zmienilam zdanie.
Jednak kiedys wystartuje z Kenia w obedience....niekoniecznie w POLSCE, ale zrobie to.
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Patiszon, jeśli komuś brakuje luzu, to na pewno nie Berkowi. To jedna z bardziej wyluzowanych osób jakie znam. Nie wiem tylko jak odebrać deklaracje, że jak krytykują to nie startuje. Co to przedszkole? Po drugie, to nie "czepnęła" się tylko opisała głównie starty swoich znajomych. Nic złego o "zerówce" nie pisała. Był tylko jeden "ostry" wątek ("pełzających" maliniaków), opisany i tak w sposób bardzo łagodny. Tam gdzie nie musiała nie robiała sobie personalnych wycieczek. Berka zna wiele osób z barwnego języka. Siedzi ona w psim sporcie od wielu lat i ma często do powiedzenia, w temacie posłuszeństwa, cokolwiek więcej od większości "internetowych sportowców". Ci co odwiedzają strony o psich sportach wiedzą, że o zawodach można też pisać bez politycznej poprawności. NA DOGO też wkleiła ten sam post i okazało się, że popełniła błąd, bo tutaj prawie nikogo relacja nie interesuje, tylko "buzi, dupci, czekoladki". A może, tak jak napisało pare osób, zamiast się żachnąć, wykorzystać tą relację dla siebie, do swojej pracy. Tylko jak? Ktoś pewnie spyta.
Z mojej strony to już koniec, szkoda prądu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Leon']Dziewczyno, a gdzie TY takie rzeczy w opisie Berka wyczytałaś???[/QUOTE]
CHŁOPAKU, a gdzieś Ty wyczytał, że ta wypowiedź odnosi się do wypowiedzi Berka? Jak dobrze pamiętam i czarno na niebieskim pisze, odniosłam się do całości dyskusji. I nie ograniczyłam się do tej jednej uwagi, opisałam swoje wrażenia na temat tej sytuacji, zwłąszcza na temat SPOSOBU krytyki (patrz zdanie i Jasiu...). Ponadto zamieściłam swoje ogółne spostrzeżenia na temat obediencu. I jeszcze jedno. To, że ktoś jest początkującym zawodnikiem, nie koniecznie oznacza, że nie ma pojęcia, o czym pisze. Nie trzeba być Szurkowskim, żeby jeździć na rowerze. Doświadczenie jest bardzo istotne, ale nie jest jedynym wyznacznikiem racji bądźjej braku. Jako doświadczony obediencowiec powinieneś wiedzieć, że nie każdy pies nadaje się do startów... Co nie uniemożliwia delikwentowi interesowania się dyscypliną, regulaminami, wynikami, metodami szkoleniowymi, zawodnikami, ich postępami i czym tylko chce. Rozróżniajmy wiedzę od doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Moim zdanie, obedience dla rozwoju w Polsce, potrzebuje niewysokich oplat startowych, organizacji zawodow w kazdym oddziale i bezlitosnego sedziowania.
Tylko tak nie powtorzy sie jak z PT. Jesli w obedience za prace spowolniona, smutna, wymuszona, sedziowie dadza maksa - to obedience padnie.
To nie Berkowy opis bledow popelnionych przez zawodnikow zagraza obedience. Tylko sedziowanie zbyt tolerancyjne. Zeby nie bylo tak, jak na jednym egzaminie PT - wlascicielka suczki zapytala sedziego, czy rzeczywiscie pies musi pracowac zgodnie z opisem w regulaminie, aby dostac ocene doskonala... Czy nie wystarczy ze nie ucieknie z placu....
Bo on mlody i niech sedzia uwzgledni, ze to zywiolowy bokser i wpisze te doskonala za to, ze nie uciekl. A ten bokser byl ledwie dostateczny. I taka ocene dostal. I wiecej tego akurat sedziego tam nie zaproszono...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Berkowy opis zagrożeniem dlaniczego nie jest. No, może co najwyżej dla dobrego samopoczucia. Fakt tylko, że mogłaby napisać to samo, ale w nieco bardziej życzliwy sposób... Natomiast co do sędziowania - zgadzam się. Powinno być jednolite i sprawiedliwe. A zachętąniech będzie dobra atmosfera wokół sportów kynologicznych, nie punkty "na zachętę".

Link to comment
Share on other sites

Do autora/autorki tego zdjęcia. Nico, czy mogę wykorzystać to zdjęcie na mojej stronie [URL="http://www.cairn.republika.pl"]www.cairn.republika.pl[/URL] jako prezentujące jedynego w Polsce cairna biorącego udział w zawodach?
PS Czy wiecie, że ta suka (KOSMA Terrierkowo) wygrała casting pewnego producenta karmy dla psów i to jej zdjęcie jest na billboardach w całej Polsce.[IMG]http://malinois.cp.win.pl/obedience/o32.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]No nie czyżby Mister Perfekt nie miał fotki? Toż to niewybaczalne:mad:[/QUOTE]

To wszystko przez Beatę - wycwaniła się i podpisała z Gutkiem umowę na wyłączność fotografowania kundla, a ponieważ nie było jej na zawodach to "Świński Ogon" został bez fotki ;) . A tak na serio to startował jako drugi i chyba jeszcze nikt nie zdążył "rozgrzać" sprzętu.


[QUOTE]Mam zdjęcia [B]Gutencjusza[/B][/QUOTE]

No i mam kolejną świetną ksywkę dla Batmana ;-).

[B]Ifat[/B] jeśli Ci nie zależy na fotce z zawodów tylko chcesz zobaczyć jak Gutek wygląda to zerknij w dziale Agility - był tam topik o IAL'u we Wrocławiu w tym roku, gdzie Mokka zamiescila przynajmniej 3 zdjecia Gutka. A jeszcze wczesniej byl topik o "Otwartych Zimowych Zawodach i I Zawodach Paragility" gdzie też bylo pare fotek Prosiaka (z tego co pamietam autorzy je podpisywali wiec sie polapiesz.

Link to comment
Share on other sites

Ja też zerkłam, bo mnie zaintrygowało określenie "Świński ogon".. No i tak jak myślałam mój ma taki sam. Zakręcone precle są fajne :cool3:

Gratuluję wszystkim startującym w zawodach!

Na relację [B]Berka[/B] odpowiedziałam już na psach sportowych.. Ale jeszcze raz podziękuję za solidne sprawozdanie.. Mam nadzieję na takich więcej, bo cosik mozna z nich wyciągnąć.. Szczególnie jeżeli kiedyś mi by się udało z Szorstkim wystartowac, ale wtedy to bez taryfy ulgowej poproszę :p

Link to comment
Share on other sites

Wyniki zerówek:



I lok. 100pkt. Gutek, miks

II 99,5 pkt. Chmura, ON

III 97pkt. Figa, miks

IV 93,5pkt. Bu z Buchnika, berneńczyk

V 91,5pkt Kliwia Asketila, sheltie

VI 91pkt. Avalanche Festina, deerhound

VII 78pkt. Pyros, miks

VIII 77pkt, Conan z Atutowej, hovawart

IX 75,5pkt. Guapa, miks

X 69,5pkt. Bergenia Magiczny Ogród, sheltie

XI 60,5 pkt. Dewi z Peronówki, Ceskoslovensky vlcak

dysk. Cheitan z Peronówki, Ceskoslovensky vlcak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...