Jump to content
Dogomania

Młoda kawka-proszę o pomoc w karmieniu !!!


Doda_

Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kiedyś miałam też gołębia - zaatakowały go gawrony, miał podziurawione wole, ale udało się go wyleczyć, mieszkał "luzem" na balkonie i w końcu wybrał wolność choć jeszcze przez dwa miesiące wracał na noc na balkon :D
Mam nadzieję, że z kawką Dody też się tak uda!

Link to comment
Share on other sites

eguus gratuluje :) swietnie odchowalas te ptaszki :)
Z dziadkami zawsze odchowywalismy mlodziki, byly to golebie, jeden stracil rodzicow jak byl jeszcze malutki, nie umial ani fruwac ani jesc, wiedzielismy ze stracil bo mial gniazdo na balkonie u dziadkow, rodzice pewnego dnia juz nie przylecieli, jak urosl i umial juz fruwac - stwierdzil ze lepiej sie mieszka w pokoju.
Nie zmuszalismy go do niczego - rano wypuszczalismy, wracal do mieszkania poznym popludniem lub wieczorem, na noc, jak mial dosyc latania i byl glodny, wracal, pukal dziubem w szybe i dumnie wchodzil do pokoju, to bylo piekne :) nikogo sie nie bal, znal cala rodzine. Byl bardzo kochany, znal odglosy silnikow naszych samochodow, przylatywal na dach auta i czekal az wejdziemy do klatki a on lecial na balkon. Niestety pewnego dnia zjadl jedzenia ze szklami gdzies na dworze, wymiotowal i odszedl. Gdybym o tym dowiedziala sie, polecialabym do weta, ale to ze go juz nie ma, dowiedzialam sie dopiero pare tyg pozniej, dziadkowie oklamali ze uciekl i nie wrocil juz, bali sie mi powiedziec prawdy, bylam z nim bardzo przywiazana. Mialam chyba z 12 lat. Mial na imie Klaudiusz.

Link to comment
Share on other sites

Ręcznik papierowy, glukoza w proszku i vitaral kupione, tylko mąke ryzowa i kukurydziana w zadnym sklepie spozywczym nie moge znaleźć :| ojciec pojechał jeszcze dalej poszukać.

Czy w takim razie mogę zrobić mieszankę bez mąki ?? może zwiększe dawkę serka białego

Link to comment
Share on other sites

ja od wczoraj mam sikoreczke,niestety ptaki zrobiły sobie gniazdo w takim miejscu ze młode powypadały, wczesniej 2 i potem 2 nastepne ale do jednego ponoc kot sie dorwał,Eguus powiedz co dawałas swoim??? gdy jeszcze same nie adły i potem gdy zaczely jesc same,chciałabym zeby ptaszek trafił na wolność powiem szczerze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zeberka4']ja od wczoraj mam sikoreczke,niestety ptaki zrobiły sobie gniazdo w takim miejscu ze młode powypadały, wczesniej 2 i potem 2 nastepne ale do jednego ponoc kot sie dorwał,Eguus powiedz co dawałas swoim??? gdy jeszcze same nie adły i potem gdy zaczely jesc same,chciałabym zeby ptaszek trafił na wolność powiem szczerze.[/QUOTE]
Wczesniej na watku jest napisane o larwach maczniakow, mieszance zastepczej i ze sikorki powinny czesto jesc. Lec szybciutko do zoologicznego i kup larwy albo do spozywczego po maki i apteki po glukoze i vitaral.... ogolnie polecam watek od poczatku poczytac, bo tu wiecej o sikorkach niz o kawce ;)

PS jak sie miewa kawka i gdzie te obiecane zdjecia? ;)

Link to comment
Share on other sites

zeberka4 na pierwszej stronie wątku, w poście 10 masz wszystko napisane. Ja moje wykarmiłam małymi larwami mączniaka, mini świerszczami oraz krojonymi gąsienicami (wszystko z puszki - linki masz w tamtym poście) oraz dodatkowo dawałam im mieszankę nabiałową (ale to jako dodatek a nie pokarm podstawowy, na samej mieszance nabiałowej to sikory nie wychowasz raczej), trzeba karmić co około 1,5 godziny. Jak nie masz dostępu do tych "robali" w puszkach to możesz też kupić żywe mączniaki i je uśmiercać i kroić (nie można podawać żywych). Koniecznie też trzeba poić ptaki po jedzeniu (z kroplomierza, bardzo ostrożnie żeby się nie zachłysnęły). Jeśli myślisz o wypuszczeniu swoich sikor to staraj się jak najmniej je oswajać, nie brać na ręce, ograniczyć kontakt do karmienia i sprzątania, postawić tak żeby jak najmniej widziały ludzi i zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam ze tak dlugo nie odpisywalam
niemialam w ogole dostepu do internetu - zepsul sie
kawka ma sie dobrze, samodzielnie je
ale jeszcze nie umie fruwac, uczy sie.
bardziej interesuja jej reczniki, kapcie, wszelkie drobiazgi na podlodze
niz latanie... robi ze mnie jaja. :)
Zartuję oczywiście, codziennie uczy sie latac, nie umie jeszcze tak dobrze, zeby odleciec na wolnosc
je ta mieszanke, ze strony ptakow, smakuja.

Link to comment
Share on other sites

moja kawka juz lata, dzis bylam z nia na dworze, wypuscic chcialam.
ale co z tego wyszlo? wrocilam z nia do domu. Nie chciala odleciec, wracala na moje ramiona czy na glowe.
Moze to dlatego ze w poblizu nie bylo zadnych innych ptakow? jak na zlosc, pouciekaly
byly kawki, tyle ze w miejscu gdzie sa ulice a ja chcialam moja wypuscic kolo lasu, troche z daleka od samochodow
moja to jest ciekawska bardzo, na dworze lapała muchy, bawila sie liscmi, ale nie w jej glowie poleciec za innymi ptakami..
wyobrazcie sobie ze spacerowalam z kawka na reku, nie uciekala mi w ogole, zostawilam ja na chwile na galedzi potem moglam ja wziasc znowu
to zle, ze ona pozwala, jest przyzwyczajona a naprawde byly tylko - karmienie i do klatki, tak w kolo, chcialam zeby byla dzika
ale juz tego dnia, jak ja wzielam, po kilku godz nie bala sie mnie.

i co teraz?
moze zostawic ja na balkionie z klatka - bedzie chciala to poleci, nie to nie, tylko ze nie wiem czy miejsce za balkonem jest dobre, mieszkam na parterze.
Za balkonem nie ma tez ulicy , jest troche dalej plac zabaw ale maly i o tej godzinie raczej nie ma nikogo.
Nie wiem juz, gdzie ja wypuscic i jak mam to zrobic? zal mi ja, ale w klatce nie wytrzyma - denerwuje i probuje sie wydostac, a na dworze trzyma sie mnie.. nie wiem juz czego chce :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...