Jump to content
Dogomania

szkolenie malamuta


topino

Recommended Posts

Po pierwsze - malamut to też pies :lol:, choc oczywiście trudno po nim oczekiwać takiej współpracy, jaką da Ci ON.
Skontaktuj się z Zaklą, ona sama szkoliła swojego malamuta i ma całkiem niezłe efekty. Pies jest kontaktowy i chętny do współpracy.

Link to comment
Share on other sites

ja w prawdzie nie malamuta ale haszczaka szkoliłam, tzn. chodziłam z moją psicą na tresurę metodą klikerową. Muszę powiedzieć, że w grupie mieliśmy dobermana, labradora, owczarka niemieckiego i leonbergera ale hasior nie ustępował psiakom postępów w nauce.

Na podstawie własnego doświadczenia i efektów po szkoleniu polecam tą metodę.

Link to comment
Share on other sites

Z malamutem nie jest łatwo:evil_lol: Z pewnoscia nie nastawiaj sie na to, ze pies bedzie w Ciebie wgapiony, zawsze bedzie mial ochote na prace czy zabawe z Toba. Ja z moim malym pracuje dopiero dwa lata na torze agility, i ostatnio probujemy troche frisbee. Tu ze strony psa nie ma takeigo wariactwa jak ze strony owczarkow itp., ale za to przewodnik musi sie znacznie bardziej napracowac i nabiegac zeby zdobyc zainteresowanie i chęć zabawy u psa.
Ja mialam z moim psem problemy z agresja, olewaniem mnie i ciaganiem na smyczy. Zaczelam prace z ponad tzry letnim maluszkiem. Szkole (a pzrynajmniej staram sie szkolic;)) pozytywnie i z klikerem (polecam:)). Na chwile obecna ciagniecie na smyczy jest nieporowywalnie pzryjemniejsze niz te sprzed dwoch lat. Agresja w stosunku do psow jest chyba zmniejszona do jego minimum. Moze biegac luzem i jeszcze nigdy mi nie uciekl. Bez problemow poruszamy sie po miescie. Juz kilka razy udalo mi sie go odwloac od psiej bojki. Czyli praca, cierpliwosc, stanowczosc, opanowanie, i jeszcze raz praca z psem ;)

Link to comment
Share on other sites

Z malamutem też można pracować, chociaż po owczarkach niemieckich będzie to wymagało zdecydowanie większej cierpliwości. Ale można :).

Oto Hudson podczas ćwiczenia obedience Zatrzymanie w Stój:

[IMG]http://obediencepoznan.cyberdusk.pl/galeria/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=15&g2_serialNumber=2[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...