Jump to content
Dogomania

Jak i gdzie wysłać krew psa na PRA


bumerang

Recommended Posts

Wyników można się spodziewać po ok.3 tyg.. Ostatnio poprosiłam ich z pewnych względów o pośpiech i pomimo, że zaznaczyli sobie na stronie, iż mają jakieś szkolenia i wyniki będą za 4-6tyg. wyniki przyszły po 10 dniach. Zawsze jeśli sytuacja jest podbramkowa można wysłać maila i jest szansa, że wyniki będą szybciej niż zazwyczaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anna2']Czy ktoś wysyłał już krew do USA? Po jakim czasie mozna oczekiwać wyników badań czy pies jest nosicielem PRA? Czy Opti Gen wydaje certyfikaty?[/quote]
JA wysyłałam w zeszłym roku, razem z cattle dogami :loveu: Tak jak napisała lidush- około 3 tygodni. Mając wynik PRA B, a więc nosicielstwo, nie dostaliśmy certyfikatu- z tego co wiem, dostawali je tylko PRA A :razz: . Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi:lol: .
Wynik dostałąm pocztą, trochę szybicej jest wynik samym mailem.

Link to comment
Share on other sites

Tak, rzeczywiście certyfikaty sa tylko dla psów z wynikiem normal. Jeśli jednak ktoś sie upiera przy papierku to za jedyne 7,5$ można zażyczyć sobie certyfikat z OFA. Jest tylko jeden problem- jeśli zgłasz się online to nigdzie nie ma takiej opcji aby zamówić certyfikat OFA razem z badaniami. Taka opcja jest jeśli zgłasza się normalnie.

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio jak wysyłałam sama dwie probówki to korzystałam z usług firmy Feddex. Wysyłałam w ich firmowej kopercie i kosztowało to ok.260pln.
Każdą z probwek zapakowałam zgodnie z instrukcjami OptiGenu,ale dodatkowo każdy komplet włożyłam do osobnej koperty bąbelkowej ponieważ ich koperta jest tekturowa.
Próbki zawiozłam osobiście na Okęcie, ale można też zamówić kuriera, który po nie przyjedzie. jako, że Feddex nie ma regionalnych przedstawicielstw jego przesyłki na terenie kraju odbiera firma GLS.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...