Jump to content
Dogomania

Ewa Prychała


Zuza i Noddy

Recommended Posts

[quote name='Zuza i Noddy']Może mi ktoś coś powiedzieć o [FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#000000]Ewie Pyrchale?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/quote]

No w mojej rasie to już na pewno nigdy to tej pani nie pojadę, sędziowanie było...no delikatnie mówiąc dyskusyjne.
Pani nie była ani miła, ani nie miła a jej werdykty równie nijakie.
Podejrzewam, że zna się lepiej na innych rasach, niż moja ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Chodzi mi właśnie jaka jest na JH[/QUOTE]
p. Ewa Prychała była nawet miła, powiedziała mi co zrobiłam źle, ale jej sposób przeprowadzania konkursu był nieco inny (niż u reszty sędziów) ponieważ przeprowadzała eliminacje od 12 do 14 i każdy mógł przyjść kiedy chciał (a ona czekała na ringu):)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Super, zmienili nam sędziego na Nowy Sącz. Mój pies jest sam w rasie, ale ja nic nie wiem na temat tej sedziny-help!!! Może ktoś pomóc i powiedzieć coś więcej ??? Na co zwraca szczegolna uwage u psa? Czy każe robić dużo okrążeń, gdy patrzy na ruch? Czy mała ilośc jej wystarczy?

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku w Opolu P.Pyrchała sędziowała shelti i mi osobiście podobało się jej sędziowanie. Patrzy ogólnie na budowę, ruch, przygotowanie i prezentacje. Co najbardziej podobało mi się u tej sędziny - to że uzasadniała swój werdykt. Mówiła dlaczego wygrał ten psiak a nie inny.
Jeszcze jedno co mogę dodać to że jest obiektywna, a często bywa z tym różnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delay']No w mojej rasie to już na pewno nigdy to tej pani nie pojadę, sędziowanie było...no delikatnie mówiąc dyskusyjne.
Pani nie była ani miła, ani nie miła a jej werdykty równie nijakie.
Podejrzewam, że zna się lepiej na innych rasach, niż moja ;)[/quote]



Odnoszę podobne wrażenie ;)
Trochę taka "odwalę i pójdę do domu". Nie odniosłam dobrego wrażenia. Sama nie wystawiałam, ale dlatego miałam czas aby bardzo uważnie przyglądać się sędziowaniu.

Powiem krótko - nie pojawimy się napewno u tej pani ;)

Link to comment
Share on other sites

A mi na Nowy Sącz zmienili sędziego i chcąc niechcąc jestem na nią skazana :( Spróbuje psa wcisnąć żeby poszedł na samym początku bo jest sam jeden jedyny w rasie a ja będę juz tam od ok.8" więc może jak pójde na początku to nie będzie jeszcze takiego "odwalic i pójść do domu" bo to się chyba około 13-14 pojawia u sedziów - na ringu IX zauważyłam jak jeden sedzia cała ogromna grupe dostaje to już nawet za dużo biegać nie każe tylko po prostej na stolik, opis na poł linijki i do domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

czy pani Pyrchała ocenia sprawnie ??? Bo naliczyłam dziś u niej na ringu 30 psów, za jakieś 8h już tam będę i będzie rozpoczynac się wystawa, zastanawiam się czy jest sens przenosić go jako pierwszego? Bo 30 psów to malutko i w przeliczeniu ok. razy 3 min. daje półtora godziny - to nie dużo. Czy ocenia szybko?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Byłam u niej na JH, ogólnie wrażanie sprawia miłe - uśmiechnięta, kulturalna na ringu.
znajoma natomiast wystawiała u niej, gdy ta pani sędziowała BIS Baby. Patrzyła na to, jak bejbiki się poruszają, tak wiec chyba ruch jest dla niej ważny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

W Poznaniu na wystawie 21.10.2012 p. Pyrchała się nie popisała przy sędziowaniu Czechosłowackich Wilczaków. Psy przegrywały w konkurencji z powodu "zbyt wysoko noszonego ogona", gdy wzorzec rasy jak najbardziej coś takiego dopuszcza (cytat ze wzorca: "przy pobudzeniu wzniesiony szablasto").

Link to comment
Share on other sites

Pani sędzina stosuje również dziwne sposoby oceniania. Często każe wystawcom przejść zwykłe kółko, nagle wszyscy muszą się odwrócić i iść w drugą stronę, trzymając psa w prawej ręce... pierwszy raz się z czymś takim spotkałem

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mój pies chciał bohaterkę tego wątku ugryźć i to bynajmniej nie podczas oglądania zębów :) Nie zdarzyło mu się to ani wcześniej, ani później, a jesteśmy częstymi gośćmi wystaw. On się po prostu poznał na tej Pani ;)
Sędziowanie w wykonaniu Pani Pyrchały uratowała wyjątkowo wyrównana (co się zdarza sporadycznie) stawka psów w rasie. Innymi słowy każdy mógł wygrać z każdym. Losowanie zwycięzcy byłoby równie dobre, jak wybór sędziego :) Co by było, gdyby stawka nie była tak wyrównana? No biorąc pod uwagę np. uznanie zgodnej ze wzorcem maści hawańczyka, za niezgodną, mogłyby być jaja :) Także Huan, nie tylko ze wzorcem wilczaka Pani jest na bakier...
Perełką był natomiast czysty Bareizm w uzasadnieniu werdyktu, który brzmiał "Za mało hawańczyka w hawańczyku".
Zaserwowano także chodzenie w drugą stronę, o czym pisze Orti. Nie wiem po co, chyba tylko po to żeby haos na ringu wprowadzić.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 8 months later...

Na pewno lubi jak pies jest dobrze przygotowany, lubi psy odważne na ringu,co czują się pewnie.Nienawidzi wilczych pazurów. Od małego 4 miesiecznego szczylka wymaga aby ten był pewny siebie i zeby się nie bał.
Nie lubi psów zbyt duzych z tego co zauwazyłam, przy mojej rasie lepiej jest jak pies ma masę a nie,żeby metrówką był mierzony.
Ogólnie miła jest, pogada.. nawet jak pies kuleje to nie wywali go z ringu oceni tak jak powinno być,ale da ostatnia lokatę.

Edited by *Naroa*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...