Jump to content
Dogomania

Entropia, grudkowe zapalenie, niedrożność kanalików łzowych - Wrocław


Wavix

Recommended Posts

Witam,

jestem właścicielką suczki rasy boston terrier. Mała ma prawie 5 miesięcy i dzisiaj zdiagnozowano u niej choroby takie jak w temacie: entropię powiek dolnych, grudkowe zapalenie oczu i nieprawidłowe wykształcenie kanalików łzowych. Afra jest naszym drugim psem, więc za dużego doświadczenia w tej materii nie mamy, pierwsza suka była zresztą sznaucerem i w ogóle kłopoty z oczami nie występowały.

Afra jest psem z rodowodem, z hodowli, nie chcę żeby ktoś pomyślał, że wspieram pseudohodowców. Przy odbiorze młodej z hodowli rzeczywiście było widać zacieki przy oczach, ale tak jak mówię - nie sądziliśmy, że może to być objawem jakiejś poważnej choroby. Hodowcy spytani stwierdzili zresztą, że to typowe dla bostonów.

Przechodząc do sedna: czy u 5 - miesięcznego psa warto zrobić już operację powieki? Zdania są podzielone, a ja nie za bardzo orientuję się w temacie. Chciałabym oszczędzić jej konieczności dwóch operacji... Kwestia druga: zależało mi na wystawianiu Afry. Czy z takim "zestawem" dolegliwości istnieje na to jeszcze jakaś szansa?

Byliśmy na wizycie w klinice Niedzielskich we Wrocławiu, czy w okolicach są jeszcze jacyś okuliści godni polecenia? Słyszałam dobre opinie o doktorze Kniacie, może ktoś jeszcze się wypowie?

Z góry bardzo dziękuję za każdą radę :(.

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje 2 pytania. Sama jestem właścicielką buldożka francuskiego i mój mały miał zabieg oka (uszkodził sobie biegając po ogrodzie rogówkę). Często trze mordkę i oczy o np kanapę, drapie łapką, czasami widzę takie szare śpiochy, krople i żel nie pomagają. Jakie objawy ma / miała Twoją Afra ? Mojej bulwy nie zdiagnozował żaden okulista a bardzo bym chciała wiedzieć, co dolega moejmu psiakowi i skutecznie to leczyć.

Link to comment
Share on other sites

Biedne te nasze brzydale :(. U nas jest o tyle dobrze, że Afry jeszcze nic nie boli, tzn. tak twierdzą lekarze - choroby jeszcze się nie rozwinęły na tyle, żeby być dla małej jakimiś strasznymi dolegliwościami. Z tego co wiem, to w późniejszych fazach psy mogą właśnie trzeć łapami o oko, pocierać okiem o dywan i robić inne dziwne rzeczy ;). U Afry na razie jedynym objawem jest ciągłe, obfite łzawienie i wydzieliny najróżniejszych kolorów wypływające z oczu. Dodatkowo jeszcze coraz bardziej widać, jak powieka "wychodzi" na oko. Nie mam akurat takiego zdjęcia, na którym byłoby dobrze widać oko, ale postaram się w miarę możliwości zrobić.

Krople też nie za bardzo pomagały, może tylko oko było troszkę mniej zaczerwienione.

Zdecydowałam się poczekać jeszcze dwa tygodnie na zabieg, wtedy będę mieć wolne i posiedzę z małą w domu. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Oj to się trochę wystraszyłam...też wkrótce udam się z małym do weterynarza.Najgorsze jest to, że ten żeby obejrzeć 3 powiekę Fredka musiałby mu zafundować narkozę :( (to by była już jego 3 albo 4 narkoza) Trzymam kciuki za słodką Afrę... jakieś 16-17 lat temu, kiedy kupowałam moją sunię (buldog fr.) też chciałam bostona ale wtedy trudno było znaleźć u nas tę rasę, w sumie do tej pory baaaardzo rzadko się widuje bostonki :) Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja polecam dr. Kiełbowicza z Wrocławia, naprawdę wybitny (i jedyny na Dolnym Śląsku) specjalista od psich i kocich oczu-może nie tylko?
Jeżeli chodzi o wywijającą powiekę to moja sunia też miała takie podejrzenia i mi lekarze mówili, że taki zabieg robi się po ukończeniu roku u psa ponieważ, wtedy czaszka już przestaje rosnąć a w tym czasie jak skóra rozciąga się na mordce to wywijanie może się cofnąć. Jeżeli chcesz wystawiać psa psa to zawsze możesz go wystawiać, bo przecież nikt Ci nie zabroni, ale musisz się dowiedzieć czy te dolegliwości nie są dziedziczone genetycznie, bo jeśli tak to nie powinnaś rozmnażać suni ponieważ szczeniaczki też mogą mieć ten sam problem z oczkami.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Enigma79']Dr Garncarz miał być w maju w Szczecinie ale wizyta została odwołana :([/QUOTE]

Hmm, informcje masz nieprawdziwe - był w Szczecinie, przyjmował w gabinecie na Parkowej. Bardzo fajny człowiek.

Do Garncarza można wysłać zdjęcie oka i poprosić o wstępną dignozę mailem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...