Jump to content
Dogomania

Terrier australijski (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


jaszczurka

Recommended Posts

  • Replies 626
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Arial][FONT=Arial]Tilia czyżbyś miała australiankę od Karola ?[/FONT]

[/FONT][FONT=Arial]To prawda , problemów nie ma z nimi żadnych są miłe słodkie kompletnie pozbawione agresji . Ja w tej chwili mam ich w domu aż 7 [/FONT]

[FONT=Arial]Chciałam zamieścić zdjęcie Czorci ale jakoś nie wiem jak ;)[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kinga - aussie']
[FONT=Arial]Chciałam zamieścić zdjęcie Czorci ale jakoś nie wiem jak ;)[/FONT][/quote]
A tak :cool3::
Przede wszystkim musisz fotki pozmniejszać do wielkości 500 pikseli dla dłuższego boku, a następnie umieścić je na ogólnodostępnym serwerze np. ImageShack ([COLOR=#00ccff][URL="http://imageshack.us/"][COLOR=#00ccff]adres[/COLOR][/URL][/COLOR]).

Wszystko o wstawianiu zdjęć na forum znajdziesz [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=6259"][COLOR=deepskyblue]tutaj[/COLOR][/URL], a wszystko o korzystaniu z serwera ImageShack® [URL="http://pageperso.aol.fr/Ewelinea/images/Dogo/schema.gif"][COLOR=deepskyblue]tutaj[/COLOR][/URL]

Jeśli korzystasz z linku "Direct link to image" to fotki możesz wstawiać wpisując z klawiatury "[img]adres_fotki[/img]" lub klikając na ikonkę [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/editor/insertimage.gif[/IMG] znajdującą się powyżej okna pisania postu (w ukazującym się oknie wklejasz tylko adres fotki) :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

tak, szczota jest od Karola
Szczerze mówiąc obawiałam się terierzego charakteru (obiegowe opinie) i dlatego bardzo długo sie nad australijczykiem zastanawiałam - nawet kiedyś zakładałam tu temat w poszukiwaniu informacji. W końcu wzięłam rudą, ale tak "na wariata" i- szok. Poza uporem i setkami dziwnych pomysłów- pies idealny. Cicha, zrównoważona, pilnuje się bardzo, wpatrzona we mnie, w stadzie kocha wszystkie zwierzęta i ludzi, ale na spacerach do obcych nie leci jak moje przyjacielskie charcice. Wesoła, ale jak trzeba- spokojna. No i wygląd- zabawny ale nie przesadzony.

Zdjęcie musi być na serwerze aby je wstawić. Wpisujemy adres zdjęcia między znaczniki [img]adres_zdjęcia[/img]

Link to comment
Share on other sites

jestem aktualnie na etapie rosnącego zauroczenia australijczykami (i ogólnie terrierami)...

mam 2+2 :cool3: bo jest jeszcze mała kundlica (do niedawna były dwie... :-( )
a moja Szczota to w sumie jakby ciotka Czorci - ojciec Czorci to starszy brat Szczoty

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dwa tygodnie temu znalazłam maleńką hodowlę i nabyłam tam taką suczkę, ale rudaśną w całości. Jest kochana;)))) Pozdrawiam wszystkich tu obecnych miłośników aussie!!!
A Czorcia -przecudna!!!! Tylko jak ci Szwedzi poradzą sobie z imieniem?:))))

Link to comment
Share on other sites

plunkett, Ty tu tak nie skap informacji tylko pisz wiecej o dziewczynie! Jaka hodowla, w jakim wieku mala, jaki ma charakter no i wklejaj foty!
Mi sie tez podobaly bardziej aussie i norwichy czaprakowate ale jak zobaczylam cudo Tilli to zmienilam zdanie hehe - ten rudy jest piekny!

Link to comment
Share on other sites

Plunkett! ja też chcę coś wiedzieć o Twojej suni :) strasznie fajne te psiaki, nasza podbija serca wszystkich gdzie tylko się pojawi (a jeździ z nami dużo), no i oprócz tego że kieszonkowa, poręczna to wytrzymała bardzo- długie terenowe spacery wielocharcie wytrzymuje bez problemu, mały twardziel. Odkrywam w niej same zalety :loveu: ZAmierzam ją wiosną na próbę w coursingu puścić, a i do obedience się przymierzamy.
hehe mi też podobały się te czaprakowe i też teraz bardziej podobają mi się rude ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ZAmierzam ją wiosną na próbę w coursingu puścić[/QUOTE]

A borderka tez by mogla pobiec w czyms takim? Mojej suce przestaja wystarczac spacery zamiast isc spac to po chwili "ja sie nuuuudze" a ma dopiero 7 miesiecy. Zastanawiam sie kiedy moge zaczac z nia rower, teoretycznie trzeba czekac do ukonczenia roku...

Link to comment
Share on other sites

Moze i owczarek ale na pewno nie na III grupie :eviltong: Tu i aussie i border to teriery :evil_lol: Ja tez sobie ostanio zrobilam nadzieje, byla galeria "maly borderek" i sie ucieszylam, ze ktos ma terierka takiego jak ja ...wchodze a tam owczarek mały :evil_lol: :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jaszczurko, z regulaminami coursingów jest nieco bałagan, ale generalnie- jeśli organizatorzy pozwolą (zazwyczaj tak jest), to każdego psa można puścić w przerwie i po zakończeniu zawodów w tzw. biegu pokazowym, czyli normalnie za wabikiem ale bez oceny sędziego. Co do roweru to ja raczej czekałam do roku- półtora, my na szczęście mamy w domu 4 psy (Szczota się ciągle przewala z Guapą- kundlicą) i w "drugim domu" ;) kolejne 4, więc kurdupelki mają się z kim bawić pomiędzy spaceremi w domu czy na ogrodzie, dlatego Szczota jest generalnie bardzo spokojną i "nakolankową" psinką.

Dalmatynko, wszystkie rasy pochodzące z Australii określa się mianem "aussie".

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie bardzo bym chciala zeby Abra miala towarzysza zabaw - ale z tym musze jeszcze poczekac. Ale w koncu bedzie, uparlam sie i koniec. Jeszcze nigdy nie mialam wiecej niz 1 psa naraz i w kocu musze miec 2. Ciekawa jestem czy ona by pobiegla za tym wabikiem - wykazuje duzo mniejsze zainteresowanie zwierzakami niz Czari. On namietnie "polowal", szczegolnie na ptaki.

Link to comment
Share on other sites

z następnym psem to bym poczekała aż Abra się ustatkuje i podrośnie- z mojego doświadczenia wynika, że jeden zrównoważony i dobrze wychowany pies to podstawa- każdy następny dużo łatwiej się przy takim wychowuje, naśladując zachowania "autorytetu" ;) może dlatego Szczota taka spokojna jest- patrzy na leniwe szare hahaha
Co do coursingu- tego można uczyć psa bawiąz się z nim reklamówką czy folią, nagradzając go za zainteresowanie "zdobyczą", za próby łapania i gonienia jej. Nawet charty nie zawsze od razu wiedzą o co chodzi. W wielu krajach w coursingach biega wiele psów- ozdobne, terriery, pierwotne itd. Jest to popularne np w Czechach, czy w Australii. U nas niestety sport wyścigowy nie jest popularny, mało jest zawodów czy treningów, a szkoda, to piękny widok i świetna zabawa- taki sympatyczny piknik na świeżym powietrzu.

Link to comment
Share on other sites

No wlasnie wydaje mi sie, ze to swietna zabawa - nie wiem jak Abra ale Czari bylby zachwycony. Szkoda, ze u nas malo popularne.
Co do czekania z drugim psem to ja musze czekac z koniecznosci hehe bo tak to bym pewnie nie wytrzymala. Mam nadzieje, ze jak Abra bedzie miala te np. 2 lata to bedzie sie chciala bawic z malym.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrowienia od Kuby i Ani z Poznania. Na razie nasza suczka od Karola ma młodzieżowy championat, moze ja powystawiamy na koniec roku do zwykłego championatu, chociaż mamy tyle naszychy Norwichy i Norfolków że nie wiadomo czy się wyrobimy.
Pozdrawiamy w nowym roku do zobaczenia na jakiejś wystawie
Kuba&Ania

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Arial][B][I]Witam Was Kuba i Ania i mam nadzieję , że spotkamy się na wystawach , może wreszcie zobaczę Waszą suczkę. Gratuluję championatu ! A może macie jakieś zdjęcie suni ? W Poznaniu widziałam pieska , którego mieliście - strasznie mi się podobał tylko był za bardzo zarośniety :)[/I][/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ten piesek od dłuzszego czasu mieszka u mojego kolegi. Musieliśmy go wydać bo nie był cywilizowany i ciagle był powodem i ofiarą bijatyk. Stąd mieszka u mojego kolegi Pawełka pija z nim piwo, chodzi na imprezy i handluje campingami.
I jako jedyny pies w domu jest bardzo szczęsliwy.
ten championat to był robiony niejako przy okazji wozenia dwóch suczek Norwicha po wystawach.
Zobaczymy się teraz najprędzej w Katowicach gdzie nb. wybuchła afera jak się okazało że amerykanin wzięty na śedziego nie ma uoprawnień na większość ras jakie ma sędziować.........stąd CACIBY będą bezwartościowe i ludzi stracą mnóstwo forsy.
Na szczęście na Norwiche i Norfolki wywalczyłem zmiane sedziego
Kuba&Ania

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

przenoszę się z galerii z pytaniami- Kinga- aussie - piechy świetne, coraz bardziej mi się ta rasa (jak to mawia jeden ze znajomych sędziów "koktajlowa" ;) ) popdoba! fajnie, że będą szczeniaki, u Karola też może będą niedługo, trzebaby zacząć rasę popularyzować! Niewiele o nich można znaleźć informacji. Nie wiem jakie sąTwoje psiaki? Chodzi mi o charakter? Bo ta moja to naprawdę rewelacyjny pies do towarzystwa (mam nadzieję, że sprawdzi się też jako pies sportowy ;) ).
Acha- czemu Bingo "odmieniec"? No i wybarwienie mojej- masz na myśli ten ciemny nalot, który często mają rude jako szczeniaki? Z tego co mówił Karol, to ona od początku była ruda, tylko na ogonie właściwie miała ciemniejszą sierść.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...