Jump to content
Dogomania

WYSTAWOWy (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Gazuś

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wystawa w Inowrocławiu Wyniki :

Psy.
Klasa mlodzieży:
ocena bdb - Varro Sen Wiktorii

Klasa pośrednia:
I. Call Me Jimi Staszel
II. BARIBAL Beczka Śmiechu
III. ACHILLES Pomarszczony Czar
IV. SZACH-MAT Złoty Kanion

kLASA OTWARTA
I JANTAR Pasada CWC, NPwR, BOB, BOG (wygral przez katowanie, bo naprawde ma lepsze :) ale pozniej sedzia stwierdzil ze nie bedzie mogl spac w nocy bo przeciez Figo to Showman :) - nie ujmujac nic Jantasiowi bo to ladny pies i wygral zasluzenie :) i serdecznie mu gratulujemy
II YUM Dżemojady
III SEKRET Drużyna Marzeń
IV ATOS Kintana

Klasa użytkowa
EDI Belidor

Klasa championow
I. FERETTO Golden Top - CWC (oczywiscie moj Figdan)
II. SHOGUN Pasada
III. DUKAT Goldenhause
IV. NOBEL Ungaro

SUKI

Klasa mlodziezy
I. AURA znad Kaszubskiego Morza - bdb
II. BRZOZA z Maciachowego Pola - db
III. FOLLOW ME MONTANA Staszel - dostateczny

Klasa pośrednia
I. SARA Saphire - dosk, CWC
II. FILIPINKA Polaris (chyba bdb)
III. SEPIA Silwanus (chyba bdb)
(w stawce 3)

Klasa otwarta
I. FIONA Lorwet - dosk, CWC, NSwR
II. FLORA z Kierskiej Doliny - dosk
III. YOKAS Dżemojady - dosk
IV. LIMONKA Błękitny Skarb - dosk
V. BRITA Cosmic - bdb
(w stawce 8 )

sedziowal Pan Andrzej Kaźmierski - wspaniały sędzia

Link to comment
Share on other sites

A czy możesz napisać jak sędziował? Na co zwracał uwagę, jaki typ suki wybierał-drobniejsze, mocniejsze? Te poprawniej zbudowane, czy ładniej się prezentujące a z drobnymi niedociągnięciami? Pierwszy raz widzę taką rozpiętość skali ocen-na dosk terzeba był zapracować jak widzę:)

Link to comment
Share on other sites

Sędziował przede wszystkim sprawiedliwie.
Wszystkie jego wybory wydaja mi sie słuszne.
Podaje link do swojej galerii - tam zrobilam caly przeglad psow i suk, wraz z ocenami : [URL]http://picasaweb.google.com/olaciacho/WystawaKrajowaInowrocAw2007PtLoveSDzia[/URL]
wiec mozecie sobie przejrzec i sami ocenic.

Nie zauwazylam jakiegos szczegolnego typu. Sedzia wybieral psa/suke ktory najladniej sie prezentowal w ruchu, statyce.. ogolna prezencja a takze budowa.. Na pewno typem nie byly suczki waskie i o dlugich nogach - a takich bylo dosc sporo.. :) Kazdy pies dostawal ciekawy opis, wylapujacy szczegoly i te pozytywne i negatywne :) Wydaje mi sie ze wazna byla tez umiejetnosc wystawiania psa (zle zachowujace sie pieski raczej nie mialy szansy na dobra ocene - tzn. musialy miec opanowane posluszenstwo na ringu..

Sedzia jest profesorem UAM , specjalizuje sie w akarologii, kynologii, zoologii wiec mysle ze ma dosyc szerokie pojecie ;)
Poza tym jest bardzo milym, zyczliwym i przesympatycznym czlowiekiem - chcialabym cześciej spotykac takich sedziow na wystawach.. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja slyszalam,ze nie przepada za zlotymi.Do tego jak jestes ladna mloda dziewczyna to na pewno lepiej Ci pojdzie ;-)
Do tego dobrze jest trafic jak akurat jest trzezwy ;-)
w Poznaniu,gdzie zazwyczaj ma konferansjerke trudno jets o taka okazje ;-)
Przepraszam amokk,ale wybor na podsatwie "ladnej prezentacji w ruchu/statyce" raczej nie swiadczy o klasie sedziego.Bo pies to nie tylko szybko,rowno biegajacy i stojacy bez ruchu zwierzak.
A anatomia ? A wzorzec ? to juz nie am znaczenia ?

Link to comment
Share on other sites

Z tych psow ktore byly w Inowroclawiu to mysle ze wybory byly sluszne..

a z ta trzezwoscia to mogalbys sobie podarowac..
wole sympatycznego sedziego potrafiacego wprowadzic mila atmosfere na ringu, niz zgryzliwa osobe ktora nigdy nie potrafi pogratulowac i traktowac wystawy psow jako dobrej zabawy

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem,nie bylo mnie.
Co do trzezwosci to czemu mialabym sobie darowac ? Glucha i slepa niestety (a moze na szczescie jednak) nie jestem i doskonale pamietam wystawy w Poznaniu (na czele ze swiatowka),gdzie pan sedzia nie byl szczegolnie trzezwy.
Ja tez wole sympatycznych sedziow,ale takich ktorzy maja oprocz kultury jakas wiedze.
Wystawa moze byc swietna zabawa pod warunkiem,ze nie wydaje sie masy pieniedzy,by byc sedziowanym przez kogos kto nie ma bladego pojecia o rasie lub wiadomo z gory,jakie beda wyniki.

Link to comment
Share on other sites

a poza tym w ostatecznym porownaniu wygral "twoj" wnuczek wiec chyba jednak masz przyklad ze jednak sedzia mial pojecie o anatomii i o wzorcu... bo przewazylo katowanie a nie ruch..
Figo jest zloty czyli kolejny punkt Twojej wypowiedzi nie bardzo sie zgadza..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']Wydaje mi sie ze troche za latwo Ci wychodzi podważanie kompetencji i opinii o osobach ktorych osobiscie nie znasz.. Mysle ze jest to conajmniej nietaktowne posuniecie..[/quote]

Amok, Fiszowa ma dosc doswiadczenia wystawowego, by moc ocenic jakosc sedziego. Na ogol ma racje, a w wypadku omawianego sedziego ma niestety calkowita racje. Wcale nie trzeba znac sedziego osbiscie, by moc ocenic jego kwalifikacje. Sympatczny i usmiechniety, to wcale nie znaczy dobry.

Tak sie jakos sklada, ze na tym forum odzywam sie sporadycznie i na ogol nie po mysli ogolu :-(.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Amok, Fiszowa ma dosc doswiadczenia wystawowego, by moc ocenic jakosc sedziego. Na ogol ma racje, a w wypadku omawianego sedziego ma niestety calkowita racje. Wcale nie trzeba znac sedziego osbiscie, by moc ocenic jego kwalifikacje. Sympatczny i usmiechniety, to wcale nie znaczy dobry.

Tak sie jakos sklada, ze na tym forum odzywam sie sporadycznie i na ogol nie po mysli ogolu :-(.[/quote]

Czyli chcesz powiedziec ze profesor Uniwersytetu min. specjalizujacy sie w kynologii nie ma kwalifikacji do tego zeby oceniac psy na wystawach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita']Amok, Fiszowa ma dosc doswiadczenia wystawowego, by moc ocenic jakosc sedziego. Na ogol ma racje, a w wypadku omawianego sedziego ma niestety calkowita racje. Wcale nie trzeba znac sedziego osbiscie, by moc ocenic jego kwalifikacje. Sympatczny i usmiechniety, to wcale nie znaczy dobry.

Tak sie jakos sklada, ze na tym forum odzywam sie sporadycznie i na ogol nie po mysli ogolu :-(.[/quote]

Jak zobaczylam,ze sie odezwalas to juz myslalam,ze mi sie za cos oberwie ;-)
Swoja droga ja juz mam troszke dosyc polskich wystaw i polskich sedziow (oczywiscie nie wszystkich !).Ten rok jest dosyc monotonny - ciagle te same nazwiska sedziuja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']Czyli chcesz powiedziec ze profesor Uniwersytetu min. specjalizujacy sie w kynologii nie ma kwalifikacji do tego zeby oceniac psy na wystawach?[/quote]

Ilu znasz sedziow ogladajacych goldeny zagranica (np.Crufts,Apeldoorn,Sztockholm itp.) ? Ilu znasz takich,ktorzy chociazby rzucili okiem na przykladowo ilustrowany wzorzec Wendy Andrews ?
Mozna by tak wymieniac bez konca.
Jeden z sedziow podsumowal zreszta swych kolegow po fachu,ze czego mozna od nich oczekiwac jesli uczyli sie jak ma wygladac golden na polskich psach ? Tu nie chodzi o kwalifikacje,bo te sa bardzo latwe tylko o wiedze.Porownaj sobie chociazby sedziego Wytyka i sedziego Stepinskiego,ktory ma hodowle,jest czlonkiem klubow zagranicznych,jezdzi ogladac itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Ilu znasz sedziow ogladajacych goldeny zagranica (np.Crufts,Apeldoorn,Sztockholm itp.) ? Ilu znasz takich,ktorzy chociazby rzucili okiem na przykladowo ilustrowany wzorzec Wendy Andrews ?
Mozna by tak wymieniac bez konca.
[/quote]

hehe a skad wiesz co robia sedziowie po godzinach?:)
a z reszta niewazne :)
zycze powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aszita'] Tak sie jakos sklada, ze na tym forum odzywam sie sporadycznie i na ogol nie po mysli ogolu :-(.[/quote]

Ty Dorota lepiej uwazaj,bo zaraz zaczniesz dostawac maile od obroncow uciesnionych :diabloti: Ciekawe,chyba niektorzy dzialaja w mysl zasady "uderz w stol nozyce sie odezwa".
Ze tez ja sie jeszcze nie wstydze pokazywac tych moich parszywcow skoro wszystkim naokolo tak zazdroszcze.Obiecuje wystawic nastepnym razem Fisza w worku papierowym na lbie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']Czyli chcesz powiedziec ze profesor Uniwersytetu min. specjalizujacy sie w kynologii nie ma kwalifikacji do tego zeby oceniac psy na wystawach?[/quote]

Wiesz co? Kwalifikacje to i ja mam... No dobra, mialam, bo mi sie przedawnily ;-). O to nie jest az tak trudno. Ale nie czuje sie na tyle specjalista aby robic z tego uzytek a poza tym sedziowanie nie kreci mnie az tak bardzo. Wole psy do wystaw przygotowywac i hodowac od czasu do czasu, w przyplywie natchnienia i wolnego czasu. Aby stac sie specjalista od danej rasy nie wystarczy nawet Uniwersytet ani doktorat. Wierz mi albo nie, jak chcesz :-).

Link to comment
Share on other sites

Każdy może zrobić kwalifikacje i nie trzeba być profesorem co mu nie umniejsza jako specjaliście w dziedzinie weterynarii czy kynologii ..... trzeba niestety w goldenach troche posiedzieć , pojeżdzić na klubówki , pooglądać dorobek hodowli angielskich i wielu innych krajów gdzie mają lepsze psy niż nasze.Uczenie się na polskich zwierzętach to chyba standard w naszej kynologii goldenowej.Ale co do naszych wspaniałych sędziów nic nie przebije wiedzy o goldenach pani sędziny Wierzchowskiej .. która stwierdziła że mój pies ma za dużo ruchu że zdecydowanie więcej na smyczy.Powinnam więc mojemu psu zbić kartonową budę albo kojec i trzymać na uwieżi.Pani chyba tkwi w przekonaniu ""że golden to pies do dzieci "" i kanapowiec albo pies z kojca a nie pies stworzony do pracy .Niestety Portek pływa za kaczkami po 2 h dziennie nie wspominając o wycieczkach codziennych w las a smyczy mój pies nie widział już kilka tygodni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dominika i Porto']Każdy może zrobić kwalifikacje i nie trzeba być profesorem co mu nie umniejsza jako specjaliście w dziedzinie weterynarii czy kynologii ..... trzeba niestety w goldenach troche posiedzieć , pojeżdzić na klubówki , pooglądać dorobek hodowli angielskich i wielu innych krajów gdzie mają lepsze psy niż nasze.Uczenie się na polskich zwierzętach to chyba standard w naszej kynologii goldenowej.Ale co do naszych wspaniałych sędziów nic nie przebije wiedzy o goldenach pani sędziny Wierzchowskiej .. która stwierdziła że mój pies ma za dużo ruchu że zdecydowanie więcej na smyczy.Powinnam więc mojemu psu zbić kartonową budę albo kojec i trzymać na uwieżi.Pani chyba tkwi w przekonaniu ""że golden to pies do dzieci "" i kanapowiec albo pies z kojca a nie pies stworzony do pracy .Niestety Portek pływa za kaczkami po 2 h dziennie nie wspominając o wycieczkach codziennych w las a smyczy mój pies nie widział już kilka tygodni.[/quote]

A czy ja gdzieś napisalam ze ów sedzia jest specjalista w golden retrieverach? Napisalam jedynie ze jego wybory uwazam za sluszne :)
a do tego dolaczylam linka ze zdjeciami...
A tu sie rozpetuje jakas burza mozgow :) Poza tym osoba ktora specjalizuje sie w kynologii i ma jakies 60 lat zycia za soba, mysle ze juz naogladala sie tyle psow ze potrafi stwierdzic ktory wyglada lepiej a ktory gorzej obojetnie w ktorej rasie :)
A ze w Inowroclawiu musieli zmienic sedziego ze wzgledow od nich niezaleznych pojawil sie pan Kaźmierski ktorego rowniez pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']Ty Dorota lepiej uwazaj,bo zaraz zaczniesz dostawac maile od obroncow uciesnionych :diabloti: Ciekawe,chyba niektorzy dzialaja w mysl zasady "uderz w stol nozyce sie odezwa".
Ze tez ja sie jeszcze nie wstydze pokazywac tych moich parszywcow skoro wszystkim naokolo tak zazdroszcze.Obiecuje wystawic nastepnym razem Fisza w worku papierowym na lbie :diabloti:[/quote]

heheheh no coz obroncow kazdy ma jakis :)
wlasnie sie dowiedzialam ze takiego i ja posiadam :)

Link to comment
Share on other sites

o jezu jakie wyniki suk w kl młodziezy :O

Klasa mlodziezy
I. AURA znad Kaszubskiego Morza - bdb
II. BRZOZA z Maciachowego Pola - db
III. FOLLOW ME MONTANA Staszel - dostateczny

boże to jakie oceny miały inne suki? O_O

Boże jakiś ostry sędzia - zapamiętać :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='amokk']heheheh no coz obroncow kazdy ma jakis :)
wlasnie sie dowiedzialam ze takiego i ja posiadam :)[/quote]


:-) Chyba wiekszy tlumok jestem niz myslalam, bo nie rozumiem ani kto kogo broni ani dlaczego, ani do kogo pijesz...
A burzy mozgow (jak nazywasz wymiane postow) jak dotad nie dostrzeglam. Widac takze kiepsko czytam.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...