Jump to content
Dogomania

Waga Shih Tzu ...


Millka

Recommended Posts

[quote name='lonka']Po pierwsze żaden inny hodowca nie powinien się wypowiadac o umowach innych hodowców.Po drugie to jest umowa pomiędzy kupującym a hodowcą i to jest umowa cywilna.Jeżeli ktos podpisuje taką umowę więc zgadza się na taki warunki a nie inne.Po trzecie takie umowy zagranicą są na porządku dziennym i nikt z tego sensacji nie robi.Po czwarte może dana hodowla właśnie chce miec dobra wizytówkę i dlatego pisze takie umowy. A jak ktoś tego nie rozumie i robi z tego sensacie to chyba faktycznie ma chłopski rozum.A po piate to jest temat Waga shih tzu:evil_lol:[/quote]
Ałła powiedziała co wiedziała :eviltong: pytanie było do Agaty i w nawiązaniu do wcześniejszych postów .
ale faktycznie to nie ten temat :p zapytam innym razem w innym temacie .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='vivian']Ja mam dwa dorosłe shih tzu, które ważą 7kg i wet mówi, że to idealna waga:)
Psiaki mają 2 i 1,5roku;)[/QUOTE]

moja duża 1rok i 8 miesięcy waży 6,8kg - do 7kg, a mała ponad 5 kg (muszę zważyć, bo miesiąc temu ważyła około 5kg), a ma niecałe 8 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Sorki, że dopiero teraz ale nie jestem na bierząco z dogomanią.
Reniu, ja nie wnikam w umowy tylko piszę, że każdy pies zarejestrowany w ZK ma prawo uczestniczyć w wystawie. Z umową czy bez. Nawet jeśli przysięgał się hodowcy, że wystawiał nie będzie, to tak powiedz sama, co hodowca może zrobić?
Jeśli mam psa z metyką, to nikt mi nie zabroni go zarejestrować i nie ma nic do tego umowa z hodowcą. Jeśli psa sobie zarejestruję, to mogę go wystawić. Inna sprawa, że mało kto się na to decyduje bo po co?
A tak na marginesie, to nie jestem jak piszesz długoletnim hodowcą ale na tyle długo obserwuję co się dzieje, że mogę powiedzieć, że takie umowy jest bardzo ciężko egzekwować. Bo niby co ma zrobić hodowca jeśli nawet ma tę umowę a ktoś psa wystawi.
Tak naprawdę te wszystkie umowy to troszkę można sobie wsadzić gdzieś, bo jak przychodzi co do czego, to zwykle okazuje się, że jest to świstek papieru. Słyszałaś,żeby ktoś podał do sądu kogoś za coś takiego?

Myślę również, że masz na myśli konkretny przypadek :evil_lol: ale ja Ci nie pomogę w wyjaśnieniu. Każdy sprzedaje swoje szczeniaki w sposób jaki mu odpowiada i nikomu nic do tego. Powody dla których hodowca nie chce widzieć niektórych szczeniaków na wystawie są też różne i nam pozostaje tylko uszanować wolę hodowcy. Kupującego nikt nie zmusza do podpisywania umowy i jeśli to robi, to raczej dobrowolnie i świadomie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pumilo']Sorki, że dopiero teraz ale nie jestem na bierząco z dogomanią.


Myślę również, że masz na myśli konkretny przypadek :evil_lol: ale ja Ci nie pomogę w wyjaśnieniu. .[/quote]
dzięki , wyjasniło mi to wiele , bo tez tak przypuszczałam ze tego typu umowy są bez konsekwencji prawnych , nie miałam akurat konkretnego przyppadku na myśli , ale tak ogólnie ,choc wzieło sie to własnie z konkretnych przypadków jak cała reszta spraw o ktore czesto pytam :diabloti: po prostu dla własnej wiedzy. Tak że bardzo dziekuje za odp. bardzo zreszta konkretną :p

a moj Shih Tzu ma 3 lata i wazy teraz 8.4 kg i nigdy zaden sedzia nie powiedział ze coś u niego z waga nie tak , no poza jednym przypadkiem:diabloti: kiedy wazył 9 kg i sedzina ogladając go powiedziała : "troszke za dobrze wyglada;) ale nie wpisze mu ze jest gruby.".. i wpisała - "mało wytworny ":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witajcie, mam nadzieje, ze jest tu ktos:) moj piesek gdy mial 4 miesiace wazyl 4,100 Pani weterynarz pow. ze jest troszke duzy jak na swoj wiek i pytala sie mnie ile razy dziennie go karmie-3x. Teraz ma 5 miesiecy i go nie wazylam ale nie sadze zeby wiecej wazyl (troszke urosl) poniewaz troche mu zmniejszylam dawke i daje mu wiecej gotowanych jarzyn. Zebra nie widac golym okiem ale jak sie dotknie to sa lekko wyczuwalne, ogolnie jest bardzo zywiolowy i wesoly. Jak myslicie jest malym grubaskiem???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Roxy']Witajcie, mam nadzieje, ze jest tu ktos:) moj piesek gdy mial 4 miesiace wazyl 4,100 Pani weterynarz pow. ze jest troszke duzy jak na swoj wiek i pytala sie mnie ile razy dziennie go karmie-3x. Teraz ma 5 miesiecy i go nie wazylam ale nie sadze zeby wiecej wazyl (troszke urosl) poniewaz troche mu zmniejszylam dawke i daje mu wiecej gotowanych jarzyn. Zebra nie widac golym okiem ale jak sie dotknie to sa lekko wyczuwalne, ogolnie jest bardzo zywiolowy i wesoly. Jak myslicie jest malym grubaskiem???[/QUOTE]

niektóre psy są większe, inne mniejsze - najważniejsze są proporcje. jesli pies nie ma nadwagi to jest ok. na karmie (dobrej, czyli nie pedigree) dla psów jest podana miarka - dzienne porcje i tego się powinno trzymac. jeśli gotujesz to zmieniasz trochę porcję suchej karmy, a jeśli karmisz tylko gotowanym, to powinnaś dodawac witaminy - żeby w diecie było wszystko, czego potrzeba. i pamiętaj, że psy są mięsożerne, więc warzywa czy ryż to powinien byc dodatek a nie główny składnik jedzenia. do tego kurczak czy wołowinka mniam mniam

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Jejku ostatnio sie martwilam czy z moim Toffciem jest cos nie tak. Wszystkie shih taziaki na osiedlu sa malutkie waza do 5 kg. Moj Toffik jest najwiekszy! ma 15 miesiecy i wazy 7 kg!!
Przeczytalam wszystkie posty i widze, ze Toffcio nalezy do normalnych shih tziakow:) ufff

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 2 years later...

Moja suczka ma 5msc i waży 3kg 300g. Weterynarz powiedziała, że ma wagę w normie choć ja myślałam, że jest jednak kuleczka. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na to, że waga naszych szczeniąt zależy również od wagi ich rodziców. Mama mojej suczki waży niecałe 5 kg a tata mniej niż 6 kg. Pewnie też dlatego moja suczka waży tyle ile waży choć wiadomo ze pewnie jeszcze trochę przybędzie jej ciałka wraz ze wzrostem :) a na koniec dodam, że moja dziewczynka naprawdę je regularnie dodatkowo porywa mi z talerza dość często jakiś smakołyk ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...