Jump to content
Dogomania

STERYLIZACJA ZAMIAST EUTANAZJI!!!Film Roberta Valentine "W nadziei..."


lewkonia

Recommended Posts

Cavisia, Martens - jeśli macie odmienny (choć jak widać dość rzadki) pogląd na temat sterylizacji, jako środka ograniczania populacji bezdomnych zwierząt - przygotujcie swój autorski filmik lub prezentacje na ten temat. Możecie też odnaleźć na zagranicznych straonach osoby, o tych samych zapatrywanaich co wy i przetłumaczyć film zagraniczny, jak to zrobiłam ja.
Ciągłe wtrącenia na tym wątku mają niestety cechy nerwowej histerii, nie popartej żadnymi konkretnymi działaniami.

Ja nie zmienie swojego zdania, [COLOR=red][B]że lepiej kastrować i sterylizować zwierzęta, niż usypiać ślepe mioty [/B][/COLOR]- jak to na innym wątku sugerowała Martens!

Mimo, że zdarzają się rzadkie komplikacje po tego rodzaju zabiegach, to rachunek jest prosty. [COLOR=red][B]W wyniku sterylizacji i kastracji nie dokonujemy eutanazji zdrowych szczeniąt.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 294
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Lewkonia, ja nie trafiłam na partacza, bo niedoczynność tarczycy nie jest skutkiem złego wykonania zabiegu, a samego braku hormonów produkowanych przez jajniki. Niektóre zaburzenia owszem, są skutkiem zabiegu schrzanionego, ale niektóre są wwynikiem po prostu samej w sobie sterylizacji.

A mój rzekomy "ból" nie pojawia się na samo słowo "sterylizacja", ale jedynie w dwóch sytuacjach:
1) kiedy ktoś sugeruje wprowadzenie obowiązku sterylizacji wszystkich suk, łącznie z tymi domowymi, należącymi do osób odpowiedzialnych, które i tak pewnie rozmnożone by nie zostały;
2) kiedy osobie, która i tak psa rozmnażać nie zamierza, wmawia się, że sterylizacja to same zalety i że w ogóle zrobi swojemu zwierzakowi straszna krzywdę, jesli go temu zabiegowi nie podda. O możliwych skutkach mniej fajnych zwykle nie mówi się nic.

Sama sterylizacja owszem, jest konieczna, ale tam, gdzie nie ma innej możliwości ograniczenia rozmnażania się zwierząt i ich nieszczęścia. Kwestia zdrowotna niestety jest dyskusyjna.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=5][COLOR=red]Jak może zakończyć się "nieupilnowanie" suki. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=5][COLOR=red]Sunia zginęła w obronie własnych dzieci.[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=5][COLOR=#ff0000][B][SIZE=5][COLOR=black]Spaliła w piecu trzy szczeniaki[/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=black]aura[/COLOR][/SIZE][/B]

[B][SIZE=3][COLOR=black]2008-10-22, ostatnia aktualizacja 2008-10-22 11:01 [/COLOR][/SIZE][/B]


[URL="http://www.gazeta.pl/lodz"][SIZE=3][COLOR=black][IMG]http://bi.gazeta.pl/im/5/4089/m4089855.gif[/IMG][/COLOR][/SIZE][/URL]
[B][COLOR=black]Mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego odpowie za uśmiercenie trzech szczeniaków ze szczególnym okrucieństwem. Niechciane psy wrzuciła do rozgrzanego pieca [/COLOR][/B]

[SIZE=3][COLOR=black]37-letnia tomaszowianka postanowiła pozbyć się trzech szczeniaków, więc - jeden po drugim - wrzucała psiaki do paleniska. Na ratunek płonącym szczeniakom rzuciła się suka, która wskoczyła za nimi do pieca. - Tę ostatnią scenę widziała znajoma 37-latki, która przyszła do niej z wizytą. To ona zdołała wyciągnąć z pieca sukę. Szczeniaków nie dało się uratować - mówi podkomisarz Katarzyna Dutkiewicz z tomaszowskiej policji. [/COLOR][/SIZE]

[SIZE=3][COLOR=black]Suka, prawdopodobnie wskutek poparzeń, zdechła następnego dnia. Właścicielka zakopała ją w przydomowym ogródku. [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=3][COLOR=black]Policjanci dostali anonimowe zgłoszenie o okrutnym potraktowaniu psów. W ogródku 37-latki znaleźli zwłoki suczki, a w palenisku - ślady po spaleniu szczeniaków. Kobiecie postawiono już zarzuty okrutnego uśmiercenia zwierząt, za co grożą jej - maksymalnie - dwa lata więzienia. 37-latka nie była wcześniej notowana. [/COLOR][/SIZE]


[COLOR=black][SIZE=3]Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź[/SIZE][/COLOR]



[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lewkonia'][B]Przeciwnikom powszechnej sterylizacji zwierząt ku przestrodze![/B][/QUOTE]

No tak, bo przecież zwierzęcia wysterylizowanego nikt nie skrzywdzi :roll:

Czy nie jest oczywiste, że w tym przypadku największy problem to właścicielka sadystka? Ona w ogóle nie powinna mieć psa, ani sterylizowanego, ani nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[url=http://www.efakt.pl/wydarzenia/artykul.asp?artykul=39835]Wyrzucił szczeniaki przez okno ť Wydarzenia ť eFakt.pl[/url]

Mimo tej makabrycznej wiadomości życzę wszystkim dogomaniakom Szczęśliwego Nowego Roku.
Życzę też wszystkim, aby sterylizacja lub kastracja zwierząt nie przeznaczonych do dalszego rozrodu stała się powszechna w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

To samo miało miejsce w Radomiu. Przez balkon z 4 piętra wyrzucona została suczka. Skończyło się szczęśliwie bo impet uderzenia wyhamowała korona drzewa przez którą zwierzę spadało. Więcej na ten temat tutaj:

[url=http://mojradom.pl/content/view/3829/81/]Mój Radom - Codzienna Strona Miasta - Wyrzucił psa z balkonu?[/url]

[url=http://www.schronisko.radom.pl]i na stronie radomskiego schroniska[/url]

[url=http://www.schronisko.radom.pl/dami_2008_12_17.mpg]tu do pobrania relacja TV z rozpoczęcia procesu sprawcy[/url]


.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[B]Ostatnio przeczytałem w PRZEKROJU:[/B] :angryy:

[COLOR="Red"][SIZE="5"]Kastracja ucina dyskusję[/SIZE][/COLOR]

[B]
Próba reaktywacji Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt nie powiodła się - grupa zebrała się i natychmiast rozpadła.
[/B]
Podczas pierwszego w tej kadencji zebrania Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt posłowie PO - na czele z Joanną Muchą - pokłócili się z posłami PiS i SLD - dowodzonymi przez posłów Marka Suskiego i Joannę Sensyszyn - o kastrację zwierząt domowych. Platforma chciała wprowadzić obowiązek kastracji albo nałożyć na właścicieli zwierząt specjalny podatek, reszta klubów nie zgadzała się na to. W efekcie posłowie zespołu rozeszli się z niczym.

A przecież w poprzednich kadencjach bywało w tym właśnie zespole tak pięknie. Powołany w 2003 roku był miejscem, gdzie Katarzyna Piekarska (SLD) mówiła jednym głosem z Jarosławem Kaczyńskim (PiS). A Marek Suski za działalność w tym zespole był w 2005 roku nominowany do nagrody miesięcznika "Mój Pies".

Nic dziwnego, że w Sejmie kolejnej kadencji to właśnie Suski był orędownikiem reaktywacji zespołu i osobiście zabiegał o to u ówczesnego marszałka Ludwika Dorna, znanego powszechnie z przychodzenia do Sejmu w towarzystwie psa Saby.

Największym jak dotąd osiągnięciem zespołu było podtrzymanie w Sejmie prezydenckiego weta (w 2004 roku) wobec ustawy o doświadczeniach na zwierzętach, która zakładała możliwość testowania środków kosmetycznych na zwierzętach.

Aleksandra Pawlicka
Przekrój 08/2009

można ten artykuł znaleźć też w internecie:
[url=http://www.przekroj.com.pl/wydarzenia_kraj_artykul,4178.html]Przekroj.pl - wydarzenia, kraj[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś po 11:00 w Radiu Tok FM w czasie trwania bloku reklamowego usłyszałam o potrzebie sterylizacji i prośbę o przekazywanie 1% na fundację Zwierzęta i My z Poznania, podany też był nr KRS-u.
Cieszę się bardzo, reklama w tym radiu pewnie nie była tania (chociaż oni są prozwierzęcy i może udało się coś utargować;) ) ale sam fakt, że usłyszałam o potrzebie sterylizacji m.in. wiejskich suk w ogólnopolskim (szkoda, że inteligenckim, więc bardziej niszowym) radiu, był dla mnie najpiękniejszym prezentem urodzinowym :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podnosze bo temat wazny!
Walsnie mialam dyskusje na ten temat z paniusia ktora pisala - kundelki tez maja prawo do posiadania dzieci!!!
Czasami rece opadaja bo tlumaczysz , powtarzasz jak zdarta plyta argumety pokazujesz filmiki, fotki, i nic nie trafia, bo sterylizacja to za radykalne dla paniusi i ona sama chce decydowac o jajeczkach swojego pieska.
Trzeba miec wiele sily zeby walczyc z ta ciemnota ludzka:shake:

Link to comment
Share on other sites

No niestety ludzie tak reagują, bo u nas nie jest to postrzegane jako rutynowy zabieg, tylko jako okaleczanie; większość ludzi nie tyle świadomie krzywdzi zwierzęta, co po prostu nie zdaje sobie sprawy jaka jest u nas nadpopulacja psów i co się z tym wiąże; co wiąże się z każdym miotem który bezcelowo przyszedł na świat.

Ale swoją drogą o operacji swojego psa każdy powinien decydować sam; niewysterylizowanie nie jest równoznaczne z rozmnażaniem.

Link to comment
Share on other sites

Bo sterylizacja nie jest rozpowszechniona w świadomości społecznej. Gdyby trąbiono o tym w radiu i telewizji, gdyby było więcej akcji na wsiach - podejście ludzi by się zmieniło.

Teraz większość ludzi podchodzi do zabiegu nieufnie - i myślisz że da się ich do sterylizacji zmusić? Trzeba zmienić podejście ludzi, bo bez tego żaden nakaz ani nie odniesie skutków, ani nie zostanie wprowadzony, na szczęście, bo protesty będą ogromne.

Moje zdanie jest takie: rozpowszechniać, ułatwiać, propagować, ale nie zmuszać. Dużo już jest takich odgórnych nakazów w Polsce i niestety więcej z nich szkody niż pożytku, bo przestrzegają ich tylko ludzie odpoiwedzialni. Choćby szczepienie przeciw wściekliźnie - też jest nakaz i to nie z widzimisię miłośników psów, ale ze względów sanitarnych. I chyba wiesz, jak wygląda jego przestrzeganie tam, gdzie jest najbardziej potrzebny.

O to, że sytuacja psów w Polsce jest tragiczna to nie jest efekt braku nakazu sterylizacji, tylko ludzkiej głupoty, ciemnoty i nieodpowiedzialności.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

[quote name='Dorin91']Filmik jest mój, wszystkie psy i koty w nim pokazane były/są w sosnowieckim schronisku, zdjęcia autorstwa wolontariuszy.
Jasne, rozpowszechnianie wręcz wskazane ;)[/QUOTE]

super, wrzucę go na naszego schroniskowego facebooka :) [URL]http://www.facebook.com/psitulmnie[/URL] sporo osób tam zagląda :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...