Jump to content
Dogomania

UNLEASHED Flyball Team zaprasza na zajęcia! (W-wa)


GrubbaRybba

Recommended Posts

  • Replies 323
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Dla wszystkich zainteresowanych....

Dwa newsy...

[COLOR=darkred][COLOR=black]1.[/COLOR] [SIZE=4]4 września[/SIZE], podczas finałów zawodów DCDC nasza drużyna zrobi [SIZE=4]pokaz flyball[/SIZE]. Pokaz odbędzie się w niedzielne popołudnie. [SIZE=4]Miejsce: Warszawa, Pola Mokotowskie[/SIZE]. Dokładną godzinę pokazu przekażę wkrótce.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych!!![/COLOR]


2. [COLOR=navy][SIZE=4]ZAPRASZAMY na kurs flyball w drużynie Unleashed!
[/SIZE]
Start w listopadzie! Kurs potrwa kilka miesięcy. Po czym najbardziej obiecujące psy dołączą do drużyny.

Poszukujemy:
- psów rasowych i wielorasowych
- najchętniej małych (do 40 cm w kłębie) lub średniej wielkości
- idealny kandydat jest zwinny, szybki, w świetnej kondycji fizycznej, lubi zabawę, chce pracować z właścicielem, umie aportować i przynosi łup właścicielowi, oraz nie wykazuje agresji wobec innych psów.

Jeśli jesteś pełnoletni i zainteresowany uczestnictwem w tego typu zajęciach, a twój pies spełnia powyższe kryteria, napisz do nas: [SIZE=4][email protected][/SIZE]

[/COLOR][/B][COLOR=navy]W mailu prosimy o zmieszczenie następujących informacji: imię, nazwisko, telefon kontaktowy i adres mailowy właściciela oraz imię, wiek, rasa i wysokość w kłębie psa.

[/COLOR][B][COLOR=navy]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Hej, mogę prosić o kilka rad? :)
Mam 1,5-roczną chihuahuę oraz 9-letnią cocker spanielkę angielską. Mieszkam w małym mieście. W okolicy nie ma żadnego klubu ani toru flyball. Czy mogłabym w jakiś sposób zrobić taki tor na ogrodzie? Jak nauczyć psa biegania przez hopki i odbierania piłek? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Casablanca']Hej, mogę prosić o kilka rad? :)
Mam 1,5-roczną chihuahuę oraz 9-letnią cocker spanielkę angielską. Mieszkam w małym mieście. W okolicy nie ma żadnego klubu ani toru flyball. Czy mogłabym w jakiś sposób zrobić taki tor na ogrodzie? Jak nauczyć psa biegania przez hopki i odbierania piłek? :)[/QUOTE]
sama nie dasz rady :( flyball to sport drużynowy
moze w Twoim przypadku agility będzie lepsze ? takie małe tory agility można kupić i na ogródku rozstawić

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gusia1972']sama nie dasz rady :( flyball to sport drużynowy
moze w Twoim przypadku agility będzie lepsze ? takie małe tory agility można kupić i na ogródku rozstawić[/QUOTE]
Mamy tor agility. Raczej mini, bo rozmiarów niezgodnych z FCI ;)
Wiem, że na zawody się nie wybiorę, bo potrzebna drużyna, klub i profesjonalne przygotowanie :) ale czy jest możliwość "próbowania" po domowemu?

Link to comment
Share on other sites

Casablanca, odpowiedź na twoje pytanie to tak naprawdę cała książka. Nie da się o tym opowiedzieć w kilku słowach, bo taka nauka trwa od 6 miesięcy do nawet dwóch lat. I to przy regularnych treningach pod okiem doświadczonego trenera.
Oczywiście możesz spróbować zbudować tor. Wytyczne co do wymiarów znajdziesz na stronie NAFA. Wykonanie nie jest bardzo kosztowne, choć na pewno trzeba mieć do tego albo dobry, elastyczny plastik albo płytę drewnianą.
Do rozstawienia toru natomiast potrzebujesz ok 30 m równego podłoża i krótko przystrzyżonej trawy.
Możesz też kupić boks, choć to już droższa sprawa. Boks można kupić w Czechach, Belgii lub USA. Nie znam dokładnych adresów stron. Wiem jednak, że sprzedają je także na większych zawodach flyballowych w Europie.
No i zdecydowanie musisz mieć kogoś do pomocy, chociażby po to, aby wypuszczał psy w czasie nauki, czy stał na boksie ładując piłki.

A z ciekawości, z którym psem chciałabyś trenować?
Dla 9-letniego psa może to być niebezpieczne, bo w tym sporcie stawy są mocno obciążone. Chyba, że twoja sunia jest szczuplutka i mocno wysportowana, w świetnej kondycji. Wtedy wiek nie ma aż takiego znaczenia.
O chihuahuę natomiast po prostu bym się bała. Z dwóch powodów. Najniższa wysokość hopek to 17,5 cm, czyli jak na tak małego psa, całkiem sporo. To duży wysiłek dla psa i jego stawów, aby wykonywać stale skoki na taką wysokość. Drugi powód to boks. Boks wystrzeliwuje piłkę na minimum 60 cm. Jest to spora siła i na twoim miejscu bałabym się o zdrowie psa, aby lecąca prosto w niego piłka nie zrobiła mu krzywdy.
Mieliśmy kiedyś na treningach yorka, sunia ważyła ok 3-4 kg. Bardzo cieszył ją flyball i nawet dobrze sobie radziła. Niestety na jednym z treningów źle naskoczyła na hopkę i zawadziła o nią tak nieszczęśliwie, że zerwała ścięgna w łapie. Do dziś jest kaleką. :( A chihuahua waży przecież jeszcze mniej i jest znacznie mniejszy. Dlatego nie polecam flyballu dla tak małych psiaczków. Piszę to z bólem serca, bo kocham flyball i chciałabym, aby jak najwięcej psów uprawiało ten sport, ale uważam, że powinnaś swoją decyzję jeszcze przemyśleć.

To właśnie ta yoreczka

[IMG]http://img209.imageshack.us/img209/8105/mg2270xd7jz.jpg[/IMG]

Zanim przyszła do nas, uczyła się flyballu w Forcie [URL]http://www.dogomania.pl/threads/21928-Flyball-w-KA-FORT[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Choć, aby nie pisać tylko o wypadkach, w Czechach są yorki, które uprawiają flyball i z dobrymi rezultatami startują na zawodach. Mają one jednak całkiem inną budowę, niż nasze yoreczki. Są cięższe, grubokościste, całkiem inne niż nasze chucherka.
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Is2GXrjpOhQ/Sg06u94q7GI/AAAAAAAAooo/U0Wcx825L78/s912/_MG_6632.JPG[/IMG]
[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-ruTovqPVB5s/Sg06wA0lk_I/AAAAAAAAoo0/8bWxVsgDuNE/s912/_MG_6635.JPG[/IMG]

Flyball biegają też papilliony, jack russel terierki, mini pudelki, czy małe mixy.
Nie widziałam jednak na zawodach żadnego psiaka, który ważyłby poniżej 5 kg. Oczywiście wagę podaję "na oko", porównując z moją sunią, która waży 8 kg.

Tu kilka "maluchów"
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-gaKN5Ylfmww/Sg2iiU21u1I/AAAAAAAApTw/mBfFanYSYMY/s912/_MG_4904.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-QXi2TmOAd-k/Sg2jwCcxYhI/AAAAAAAAp4A/mhMMVgilFOc/s912/_MG_5794.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-Wr3uLs84-u8/Sg06zn7H1UI/AAAAAAAAoqY/pXIUK7UsPz8/s912/_MG_6676.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

A co zrobić, żeby zabezpieczyć stawy psiaka ? Dajesz jej coś dodatkowo do karmy ? Wapń czy coś takiego ? Jakieś specjalne diety dla psów uprawiających sport ? Bo chciałabym spróbować z moim cocerowym w jakimś sporcie, myśle głównie o agility i zaczęłam się bać o jego stawy... Narazie ma 13 mies.

Link to comment
Share on other sites

GrubbaRybba, dziękuję bardzo za radę. Będę musiała to przemyśleć ;) Chciałam spróbować z obiema.
Spanielka, 9-latka jest w bardzo dobrej kondycji-trenujemy agility, próbujemy z frisbee, biega przy rowerze, codziennie spora porcja ruchu.
Chihuahua to nie jest takie typowe, wychuchane do torebki. Ma dość grube kości, 2,5 kg, jest mocnej i zwartej budowy, trenuje agility i łapie 100 gramowe frisbee :D Ale jeśli miałoby chodzić o jej zdrowie, wolę nie ryzykować i dalej "siedzieć" w agility. Skacze przez hopki 30 cm, ale jednak z przerwami...
Zobaczymy, może bym zrobiła malutkie hopki, a piłkę wydawałaby siostra, albo któryś z rodziców :evil_lol: Albo dam sobie narazie spokój i spróbuję za kilka lat, jak może dorobimy się o kolejnego czworonoga? ;)
Jescze jedno, jakie piłki wyrzuca automat? Drużyna sama przywozi byle jakie piłeczki, czy organizatorzy mają własne, tenisowe, kauczukowe?


Ja na stawy daję moim wariatom kurze łapki ;) i wapno-Pet Calcium (dostaniesz w każdym zoologu)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

[SIZE=3][COLOR=red][B]PRZYPOMINAM... wszystkim chętnym[/B][/COLOR].
2 listopada rozpoczynamy flyballowy sezon zimowy, czyli zajęcia na Torwarze. Jak co roku, zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować swoich sił w tym sporcie.
Jeśli twój pies aportuje, jest łagodny w stosunku do innych psów i chętnie z tobą współpracuje, napisz do nas maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].[/SIZE]
W mailu napisz ile lat ma twój pies, jakiej jest rasy, ile ma cm w kłębie oraz podaj namiary na siebie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś pierwsze zajęcia w sezonie zimowym. Początek o 19:00.
Ze "starej gwardii" zgłosiło się 17 psów, w tym trzy całkiem świeże.
Z psów doświadczonych zapisały się: Stefa (mix JRT), Mimi (mix), Andzia (mix), Holy (JRT), Franka (mix), Poker (border collie), Kiwi (border collie), Zap (border collie), Piper (border collie), Buddy (border collie), Didi (posokowiec bawarski), Maja (bearded collie), Pris (mix), Mo (border collie).
Mamy też 3 nowe psy, ale za to należące do właścicieli z doświadczeniem: 6-miesięczny border collie SPY należący do Ani, która wcześniej trenowała ze Sparkim, 6-miesięczna sunia bearded collie ADA. Ada jest córką Majki, która trenuje z nami od kilku lat, jej właścicielką jest Olga, właścicielka Majki. Oraz ŚLIMAK (whippet) w wieku 9 miesięcy, który jest moim, osobistym psem. :)
Dziś przybędą też całkiem nowe psy z grupy początkującej. Ciekawa jestem kto z nich zarazi się flyballem na dobre i wsiąknie w naszą drużynę. :) Czas pokaże...

Link to comment
Share on other sites

No i znamy już grupę początkującą. Mamy w grupie początkującej manchester teriera, tollera, wyżła weimarskiego, mixa średniej wielkości, border collie i staffika. Grupa zapowiada się obiecująco. Wszystkie psy wpatrzone w swoich właścicieli, wszystkie aportujące i chętnie bawiące się zdobyczą, będzie się działo. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lottie']wow nie wiedziałąm że wyżły weimarskie też mogą się nadawać, myślałam że są troszkę za duże :)[/QUOTE]

Wyżeł jest spory, ale mimo swej wielkości jest dość zwrotny i powinien się obrócić na boksie, więc dlaczego nie. Tu nie ma jakiś dużych ograniczeń. Jeśli właściciel chce trenować, czemu nie. :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lottie']Znalazłam super filmik Flyball slow motion. Bardzo fajnie się ogląda, bo normalnie ucieka nam wiele momentów, których nie zauważamy, a są pokazane na przykład tutaj:

[URL]http://www.youtube.com/watch?v=TtWVWK-r4iM&feature=related[/URL]

;-)[/QUOTE]

Widziałam ten filmik. Jest świetny. :)

Ten też uważam, za niezły: [url]http://vimeo.com/16698207[/url] poza grobową muzyką. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...