Jump to content
Dogomania

bezpłatne strzyżenie psów!!!!!!!!


malina570

Recommended Posts

Czepiacie się.
Nie ważne jakich sposobów użyła, żeby się zareklamować grunt, że przyniosło to efekt.
Strzyżenie jest w Wawie w samym centrum, więc dojazd każdemu podpasuje.

Prowadzą szkolenia, gdzie szukają modeli i modelek psich. Każdy pies zostanie należycie zadbany, nie ma co się bać tylko się zgłaszać.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ale dziwi fakt,że strzyżenie jest gratis bo jak powszechnie wiadomo: nie ma nic za dramo,prawda?:) Forma reklamy skuteczna,ale moim zdaniem za mało w niej szczegółów. Przede wszystkim brak miejscowości,teraz wiemy że to Warszawa,ale wcześniej nie było takiej informacji. Był już tam ktoś i może napisac coś wiecej? Czekam na opinie.

Link to comment
Share on other sites

a ja, jak zaczynałam swoją działalność strzyżenia psów sama zaczepiałam na ulicy, w trolejbusie właścicieli piesków i proponowałam zabiegi gratis. Trwało to przez cały rok zanim odważyłam sie wziąć złotówkę za swoją pracę. Było to ok 20 lat temu.
Po co?
ano po to, by mieć za darmo model do ćwiczeń i nabierania doświadczenia zanim się wzięłąm za psy wystawowe. Słyszy się nieraz o psich fryzjerach, że :
"jak nie potrafi danej rasy zrobić na wystawę, to niech się nie bierze".
......a na czym ma tego doświadczenia nabrać?
Proponuję wziąć przykład i się w ten sposób uczyć.
nie ma nic za darmo, ale możemy zrobić 2 w jednym : 1-właściciel ma za darmo psa ostrzyzonego, 2- my mamy za darmo ( nie płacąc za kurs )modela do cwiczeń .


może nie głupi byłby to pomysł, by nowicjusze robili takie promocje, po to , by nabrać wprawy zanim napiszą sobie PROFESJONALNE........

Link to comment
Share on other sites

Hehe bardzo fajny pomysł [B]Iwax[/B].Tylko co na to ten właściciel któremu powiesz że chciałabyś poćwiczyć na jego pupilu?!To nie taka łatwa sprawa ludzie Ci psa nawet za darmo nie dadzą do cięcia bo odrazu mają milion myśli w głowie (dlaczego chce strzyc za darmo?,pewnie się uczy,to niech sie uczy na innym,a jak potem bedzie mój azorek wyglądał,pewnie mu uszy poucina...itd)Jeśli Tobie się taka akcja udała i dzięki temu zyskałaś doświadczenie w danej rasie to super,ale w dzisiejszych czasach nie licze na taki cud.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kubosław']Czepiacie się.
Prowadzą szkolenia, gdzie szukają modeli i modelek psich. Każdy pies zostanie należycie zadbany, nie ma co się bać tylko się zgłaszać.[/QUOTE]
Raczej przestrzegamy przed oddawaniem psiaków, osoby, którym zależy na wyglądzie swojego milusińskiego. I jest się czego bać, bo osoba ucząca się, niestety może spaprać fryzurkę.

[quote name='Iwax']...a na czym ma tego doświadczenia nabrać?

może nie głupi byłby to pomysł, by nowicjusze robili takie promocje, po to , by nabrać wprawy zanim napiszą sobie PROFESJONALNE........[/QUOTE]

a np. na psiakach ze schronisk. różne modele i jest co robić począwszy od kąpieli po strzyżenie. psy niechciane i zaniedbane. takim najbardziej się przydadzą darmowe zabiegii pielęgnacyjne, a i potencjalni nowi własciciele też byliby zadowoleni.
a sama wiesz, że napisanie "profesjonalne" znaczy tyle co NIC. jak się wściekasz, jak poprawiasz "po profesjonalistach" ;)
ile masz przypadków właścicieli błagających na kolanach o ratunek po "profesjonalnym strzyżeniu", nawet kundelków !

Link to comment
Share on other sites

Molinezjo -no z jednej strony racja, to było kiedyś, kiedy ludzie mieli chyba nawzajem do siebie większe zaufanie, niż dzisiaj i sami chyba też nie wyobrażali sobie że coś można tu pokombinowac. EEh sama nie wiem
za ludziskami teraz nie dojdzie, o co im biega. Jedno wiem, ZAWZE TRZEBA POWIEDZIEĆ WŁASCICIELOWI do jakiego celu ma pies "posłużyć" i dać mu szansę na akceptację pomysłu. Ja mówiłam że się uczę i jakoś przeszło.


Narisowa- oczywiście jak najbardziej te schroniskowe TEŻ są wyjściem, ale to też nie zawsze jest takie łatwe, jakby się wydawało.
Uczący się ktoś popełnia błędy, a to ciut za krótko wytnie przy jajkach psu wrazliwemu, a to pies za chwilę sie rozdrapie , a z higieną gorzej, a to szereg komplikacji, z którymi nowicjusz nie bardzo sobie poradzi, pomijając juz fakt róznych charakterów psiaków. Tam nie ma az takiej opieki non stop jak u właściciela,
Poza tym robić psa brudnego? nie zawsze sa warunki do wykąpania -nie zawsze też jest to wskazane, więc często niestety dochodzą trudności nie do pokonania.
Jednym słowem uczyć się na psach ze schroniska nie jest najlepszym wyjściem- raczej to powienin zrobic ktoś kto to juz umie, ale przy dobrych chęciach JAK NAJBARDZIEJ TEŻ

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to psiakami ze schroniska zajmuja sie wolontariusze którzy kąpią oraz strzygą psy (z różnym skudkiem raz wyjdzie im lepiej raz gorzej) ale myśle że to mało ważne.Ważne jest żeby ulżyć takiemu biedakowi i czasami jedynym wyjsciem jest poprostu zgolenie jak najkrócej,wtedy taki psiak odrasta od nowa,a nie wymyślanie fryzur(no chyba że jest to możliwe bo sierść na to pozwala)Często takie psiaki nie są nauczone pielęgnacji,stania,czesania,myśle że taki psiak(model)to zły pomysł dla nowicjusza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molinezja']Z tego co wiem to psiakami ze schroniska zajmuja sie wolontariusze którzy kąpią oraz strzygą psy (z różnym skudkiem raz wyjdzie im lepiej raz gorzej) ale myśle że to mało ważne.Ważne jest żeby ulżyć takiemu biedakowi i czasami jedynym wyjsciem jest poprostu zgolenie jak najkrócej,wtedy taki psiak odrasta od nowa,a nie wymyślanie fryzur(no chyba że jest to możliwe bo sierść na to pozwala)Często takie psiaki nie są nauczone pielęgnacji,stania,czesania,myśle że taki psiak(model)to zły pomysł dla nowicjusza.[/QUOTE]

właśnie to miałam na mysli , a Ty lepiej to ubrałaś w słowa
a z tym PROFESJONALNIE to miałam na mysli juz takie PROFESJONALNE doświadczenie, a nie tylko zgolenie na glacę, czy likwidacja kołtunów.Ja tych klientów zaczepiałam juz po kilkuletniej nauce strzyżenia a nie jak nie umaiłam w ogóle do psa się zabrać, więc schroniskowe psy mi nie pomogłyby niestety. Te ostatnie własnie TEŻ NIESTETY nie nadają się najcześciej na naukę tego wystawowego przygotowania, choćby z tego powodu ze trymowanie czasem wykonamy jednorazowo, bo pies pójdzie do domku i nie mamy okazji zweryfikowac swoich efektów pracy

Link to comment
Share on other sites

Apropo nowicjuszy którzy byli na kursie groomerskim i nie mieli możliwości uczestniczenia w pielęgnacji danej rasy,(bo niestety nie ma szans żeby zobaczyć,nauczyć się wszystkich ras na kursie)mozna przecież zadzwonić do jednostki szkoleniowej w której sie robiło kurs,zgadać się ze jak będą mieli psiaka Tej rasy o którą nam chodzi zeby dali znać,a taki nowicjusz usiądzie sobie w kącie i bedzie obserwował,zapisywał,dopytywał (bardzo fajna sprawa)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kubosław']Czepiacie się.
Nie ważne jakich sposobów użyła, żeby się zareklamować grunt, że przyniosło to efekt.
Strzyżenie jest w Wawie w samym centrum, więc dojazd każdemu podpasuje.

Prowadzą szkolenia, gdzie szukają modeli i modelek psich. Każdy pies zostanie należycie zadbany, nie ma co się bać tylko się zgłaszać.[/QUOTE]


A skąd znasz szczegóły?? Pewnie następny "zadowolony" ....

Poza tym organizatorzy traktują dogomanię wyłącznie jako słup ogłoszeniowy (zresztą nie tylko oni, ostatnio coraz więcej tego typu ogłoszeń) .... jeśli były jakieś pytania, to od razu cisza, zero odpowiedzi .... aż do nastepnego wpisu z reklamą kursu .... albo następnej super zadowolonej osoby ....

Jak dla mnie jest to mało poważne .... a to co Malina zrobiła na e-sznaucerach to w ogóle porażka ....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...