Jump to content
Dogomania

Szpice w potrzebie!!!


PaYooK

Recommended Posts

Dzisiaj dostaliśmy taki list:

Witam.

Mam straszny problem z moim psiakiem i być może Pan będzie w stanie mi pomóc. Z przyczyn zupełnie ode mnie niezależnych - finansowow mieszkaniowych (wylądowałem z cała moją rodzinką: żona + małe dziecko no i oczywiście psiak w małej kawalerce) muszę niestety wydać mojego pieska (syberian husky). A tak naprawdę to chce to zrobić bo widze jak strasznie się ten psiak męczy w bloku. Plany co do mojej przyszłości były troszkę inne - domek z dużym ogrodem ale niestety nic nie zapowiada aby tak miało być. A pies z dnia na dzień robi sie coraz bardziej apatyczny, ospały i generalnie widać po nim jak strasznie się męczy (niestety nie ma zbyt wielu okazji do wybiegania). I tu moja prośba - gdyby znał Pan kogoś kto przygarnąłby Homera (bo tak sie wabi). Zwracam się do Pana bo mieliśmy oferty przygarnięcia psa ale od ludzi z bloków, a ponieważ naprawdę zależy nam z żoną na znalezieniu psu dobrego miejsca woleliśmy odmówić. Wiem że być może pomyśli Pan sobie że kupiliśmy psa, trochę go mieliśmy i teraz nam się nagle odwidziało. Być może to tak wygląda ale zapewniam że wcale tak nie jest. Pies ma aktualnie około 3.5 roku więc nie jest to jak widać jakaś chwilowa zachcianka, tylko po prostu moja aktualna sytuacja życiowa mnie do tego zmusza. Byłbym wdzięczny za każdą pomoc.

[email protected]

Mam także fotkę psa- Homer jest srebrno-biały, szczupłej budowy ciała

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam

>

> Prosze o pomoc.Oddam w dobre ręce 2 letniego Syberiana Husky. Max jest

> potęznym stalowo- białym psem o błękitnych oczach z silnym instynktem

> terytorialnym, skłonny do ucieczek. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i budy z

> kojcem. Jest świetnym toważyszem i przyjacielem. Max jest psem jednego z

> moich harcerzy ( jestem druzynową) niestety Michał nie daje sobie z nim

> rady- Max ma małe podwórko i czesto ucieka- myslę że ma zbyt mało ruchu.

> Szukamy dla niego dobraego domu. Jesli macie Państwo ochotę zobaczyć jego

> zdjęcie to jedno dołączyłam do maila i zapraszam

> http://www.czeneka.prv.pl/ w menu po lewej stronie prosze kliknąć na Maxa

>> i ukazą się zdjęcia.

>

> Prosze o pomoc moze znają państwo miejsca i internecie gdzie mogłabym

> zamieścic ogłoszenie? Za jakakolwiek pomoc z gówy dziekuję..

>

> Pozdrawiam

> Agnieszka Staszak

> 505-82-80-81

Link to comment
Share on other sites

Dostałam takiego maila :

"Witam

Prosze o pomoc. Oddam w dobre ręce 2 letniego Syberiana Husky. Max jest potęznym stalowo- białym psem o błękitnych oczach z silnym instynktem terytorialnym, skłonny do ucieczek. Potrzebuje bardzo dużo ruchu i budy z kojcem. Jest świetnym towarzyszem i przyjacielem. Max jest psem jednego z moich harcerzy ( jestem druzynową) niestety Michał nie daje sobie z nim rady- Max ma małe podwórko i czesto ucieka- myslę że ma zbyt mało ruchu. Szukamy dla niego dobraego domu. Jesli macie Państwo ochotę zobaczyć jego zdjęcie to jedno dołączyłam do maila i zapraszam http://www.czeneka.prv.pl/ w menu po lewej stronie prosze kliknąć na Maxa i ukazą się zdjęcia.

_342060_n.jpg

Prosze o pomoc moze znają państwo miejsca i internecie gdzie mogłabym zamieścic ogłoszenie? Za jakakolwiek pomoc z góry dziekuję..

Pozdrawiam

Agnieszka Staszak

505-82-80-81 "

Link to comment
Share on other sites

Skopiowane z wroclawskiego dodatku do Gazety Wyborczej:

1. 26 wrzesnia z posesji na Zgorzelisku zaginela polroczna suczka siberian husky, z jednym okiem brazowym,a drugim niebieskim, na prawej tylnej lapie ma blizne po pogryzieniu. Miala skorzana obroze. Tel....

2. 21 wrzesnia na Krzykach(dzielnica Wroclawia) przyblakala sie ok. dwuletnia suka siberian husky z niebieskimi oczami.Tel...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam o nim więcej...

Wiek mniej więcej 2 lata, umaszczenie szaro-białe, w kolczatce. Przybłąkał się do posesji (stał za ogrodzeniem i kombinował), gdzie jest suka z cieczką. Nie był ani głodny (może to emocje związane z cieczką), ani nie wyglądał na takiego po dłuższej wędrówce.

Pani, z tego, co zrozumiałam, ma hodowlę Dogów de Bordeaux (czy jak to się pisze) i ma wielki z nim problem... :( Notorycznie ucieka ze swego kojca do suki, która na szczęście ma lepiej zabezpieczony kojec. Jak jej psy sa spuszczone na wybiegu, to tez chce uciekać do nich robic dym. Pilnuja go jak oka w głowie, ale kłopot straszliwy...

Nie chce go jednak oddawać do schroniska, mówi, że szkoda go na takie miejsce (mądra kobieta :D )

Porozwieszała ogłoszenia, powiadomi zaraz schroniska, da ogłoszenie do Kuriera...

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ze tak pozno pisze, rzeczywiscie miesliscie chyba racje ze ogloszenia o sprzedazy psiakow nie powinny sie tu znalezc, no i przepraszam:( Zrobilam to bo poproszono mnie by przenisc rozmowe z innego topicu na ten... Wlasnie mialam poprosic o jego skasowanie, ale widze ze mod juz mnie uprzedzil:)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie na łódzkiej trójce było ogłoszenie, że zaginął Husky w Łodzi w okolicy Kolumny-Krakowska. Fotka przedstawiała białego Husky z dzieckiem. Gdyby ktoś z Łodzi lub okolic go widział to można dzwonić na nr: 634-73-74 (skoro do TV podali ten numer to chyba można go umieścić? :roll: Mam nadzieję, że nikt nie będzie robił sobie głupich kawałów :evil: ).

Nie udalo mi się wysłuchać całego komunikatu, ale kłębi mi się taka myśl,że ten bialy psiak mógł być tym,który uczęszczał do tej szkoły na Krakowskiej i jest to braciszek bliźniaków ewaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malamut szuka domu...

byl przywiazany sznurkiem do drzewa w lesie miedzy Świebodzinem a

Krosnem Odrzanskim. Ktos go przygarnal, ale kiedy pies zagryzl 17

krolikow, pozbyl sie go. W miedzyczasie kiedy pies w nocy wyl,

jego wlasciciel-alkoholik nakladal mu na glowe wiadro i tlukl w nie...

Pies zostal tymczasowo przygarniety na parafie, ale nadal czeka na

dobry dom. Swoje juz przeszedl i dobrze by bylo, by jak najszybciej

znalazl sie w kochajacym domu, gdzie zapewni mu sie wszystko to,

czego malamut potrzebuje.

Pies ma mniej wiecej 2-3 lata, jest wilczasty, przyjazny, zabawowy,

spokojny, silny i uparty. podobno bardzo piekny. :)

kontakt: 0606 33 58 51 lub na probostwo 095 - 749 10 34.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny leśniczy !

Znaleźli go gdzieś w lesie przywiązanego do jakiegos szlabaniku.

Wczoraj wieczorkirm wylądował u mnie.Noc była ciężka, dzień też taki sobie, ale udało się znaleźć u domek, mam nadzieję że będzie ok. Będzi się z nami często widywał.

Fajny, duży, tylko brdzo zabiedzony i wychudzony hasior trafił do nas 28.10. Mam nadzieję ze udało mu się pomóc.

Chyba zbuduję dyby i .... właścicieli i ich .... a potem ....

Link to comment
Share on other sites

W miniony wtorek zadzwonił do katowickiego oddziału ZK pewien facet, który chciał oddać sunię husky bez papierów.

Niestety jako przedstawiciel "firmy" dla papierowców mogłam mu doradzić jedynie kontakt z dogomanią i stroną adopcyjną zaprzęgowców.

Nie wiem czy skorzysta z tej możliwości :-?

Sunia ma 3 lata i (cytuję właściciela) "jest AGRESYWNA :o w stosunku do teściowej, a poza tym nam "młodym" ma urodzić się dziecko, więc sama Pani rozumie..."

NIE! NIE ROZUMIEM! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Cytat:

Nie wiem czy skorzysta z tej możliwości

Skorzystał w krótce więcej informacji o suni, jak i ogłoszenie pojawi się na bezdomnych.

Uff, trochę mi ulżyło :)

Oby sunia szybko trafiła w doświadczone i odpowiedzialne ręce - moim zdaniem jest po prostu kompletnie rozpuszczona a nie agresywna, jak to opisł jej obecny właściciel.

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam dziś ogłoszenie z 09.11:

"Typ transakcji oddam za darmo

Gatunek/Rasa Siberian Husky

Województwo mazowieckie

Miejscowość Warszawa

Oddam w dobre ręce ludzi, którzy kochają te psy. Pies jest dorosły, wesoły, łagodny dla ludzi, dobrze ułożony. Z rodowodem. Potrzebuje dużo ruchu, dlatego wskazane jest posiadanie domu z działką. Pies jest zdrowy, silny i dobrze odżywiony, okaz zdrowia. Po prostu okazja!!! Możliwość dowozu w rozsądnych granicach na terenie Polski"

fotki psa

Może już coś ktoś wie o tym psie, ja czekam na info od ogłoszeniodawcy czy to aktualne i jakieś szczegóły.

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam to ogłoszenie na innym forum...

Sunia ma 3 latka, jest pieskiem rodowodeowym. Jednak w swoim króciutkim zyciu wiele przeszła, teraz przebywa w domu tymczasowym, jest niedożywiona i zamorzona.

Sunieczka waży 12 kg!, w niektórych miejscach musiała zostac wygolona, bo miała wiele ran. Została już wykapana, odpchlona i odrobaczona, jednak dopiero za jakis tydzień bedzie mozna ja zaszczepić, ze wzgl na jej obecny stan.

Sunia powoli odzyskuje wiare w człowieka, napierw wszystko było jej obojetne, teraz zaczyna juz sie cieszyc, pojawia się merdanie ogonkiem:-)

Sunia boi sie troszke innych zwierzat, ponieważ była często przez psy gryziona i gwałcona. Nie zwraca żadnej uwagi na kotki;)

Jest bardzo delikatna, łagodna i kochana. Serce krwawi jak się patrzy na tego kochanego psiaczka, że w zyciu tyle przeszła.Ale teraz - te pierwsze merdnięcia ogonkiem dodaja sił i wiary!

Dlatego poszukujemy dla niej naprawdę dobrego domu, czułego własciciela, który bedzie spokojny i cierpliwy, który pomoże jej odzyskac wiare w człowieka i pewność siebie:-)

Sunia musi mieszkac w domku, a nie na dworze, ponieważ na dworze jest jej za zimno i zaczyna się trząść. W domku zachowuje się bardzo ładnie, jest grzeczna i nauczona czystości.

SUNIA JEST NAPRAWDĘ CUDOWNA! Zdjęcia wkrótce!

Kontakt ze mną, tel.0-502204595

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam dziś ogłoszenie z 09.11:

"Typ transakcji oddam za darmo

Gatunek/Rasa Siberian Husky

Województwo mazowieckie

Miejscowość Warszawa

Oddam w dobre ręce ludzi, którzy kochają te psy. Pies jest dorosły, wesoły, łagodny dla ludzi, dobrze ułożony. Z rodowodem. Potrzebuje dużo ruchu, dlatego wskazane jest posiadanie domu z działką. Pies jest zdrowy, silny i dobrze odżywiony, okaz zdrowia. Po prostu okazja!!! Możliwość dowozu w rozsądnych granicach na terenie Polski"

fotki psa

Może już coś ktoś wie o tym psie, ja czekam na info od ogłoszeniodawcy czy to aktualne i jakieś szczegóły.

Tak więc to powyższe aktualne.

Nowe info:

od: [email protected]

"Bergen ma ojca Baffina a matkę Lunę - oboje championi. Pies ma rodowód,ale nie był wystawiany. Jest dorosły, czarno-biały z brązowymi oczami. Jest dominantem, ale potrafi się dogadać z innymi psami, a nawet

podporządkować.

Podaje kontakt: 601318045"

Poproszę, by skontaktowała się z serwisem bezdomnych...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj, w czasie wichury niedaleko Łochowa ( miedzy Wyszkowem a Węgrowem) uciekł 14 -letni alaskan husky- Mike . Jest duży , bialy, w szare łaty, ma na sobie szelki skorzane ( jest chory, słabo widzi i ma problem z chodzeniem- chory kregoslup).

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc w poszukiwaniach- proszę o kontakt.

Link to comment
Share on other sites

Na Bezdomncyh Szpicach wrzuciłam takie ogłoszenie... :(

W lipcu 2004 r. w okolicach Gdańska znaleziono mieszańca z husky. Pies ma około 1-1,5 roku, oczy brązowe. Przybłąkał się do gospodarstwa - widać, ze mieszkał w domu. Obecni opiekunowie szukają kogoś chętnego do przygarnięcia, gdyż nie mają odpowiednich warunków do trzymania go - pies posiada wiele zachowań typowych dla husky. Powinien mieć swoj kojec albo w ogole mieszkać w domu, tymczasem aby nie zagryzał kur musi być niestety przez większość dnia trzymany na łańcuchu...

Jest bardzo przyjazny i spragniony pieszczot, wariuje ze szczęścia, kiedy ktos się nim interesuje. Kompletnie nie pilnuje gospodarstwa jak typowy husky, mało szczeka, na łańcuchu jest nieszczęśliwy.

http://img.photobucket.com/albums/v457/manu8/bezdomne/kuba-hrabia1.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v457/manu8/bezdomne/kuba-hrabia2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...