Jump to content
Dogomania

Mit czy Prawda?


Bart

Recommended Posts

MIT !!!!!!
Suka nie musi mieć być kryta "dla zdrowotność",nie zgłupieje,nie będzie lepiej pilnować( ostatnio taki argument usłyszałam,na moje pytanie czemu sukę sąsiadów,wielkości jamnika, kryją wszystkie psy w okolicy ),ani nie uchroni przed chorobą nowotworową.SUKA NIE MUSI MIEĆ SZCZENIĄT !!!!!

Link to comment
Share on other sites

już wiem o co chodzi... Mianowicie u suczki może wystąpić ciąża urojona. Jeśli raz się pokryje lub podda się samiczkę procesie sterylizacji to taki problem nie wystąpi. Ale jeśli ciąży urojonej nie ma to nie trzeba rozmnażać psieska, aczkolewiek bardzoczęsto to się zdarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bart']już wiem o co chodzi... Mianowicie u suczki może wystąpić ciąża urojona. Jeśli raz się pokryje lub podda się samiczkę procesie sterylizacji to taki problem nie wystąpi. [/QUOTE]
Jeśli się wysterylizuje to na pewno nigdy nie będzie zagrożona nowotworami układu rozrodczego a jednorazowe pokrycie ,nie chroni suki ani przed ciążami urojonymi ani przed ropomaciczem . Takie teorie są mitem.

Link to comment
Share on other sites

Skłonności do ciązy urojonej są osobnicze; można pokryć sukę, a przy następnej cieczce znów użerać się z urojoną ciążą. Zwykle pomaga sterylizacja - choć są rzadkie przypadki, ze nie. Przy mało nasilonych ciązach urojonych zwykle wystarczy więcej ruchu, mniej wartościowy pokarm, etc. Ciąża urojona jest naturalnym zjawiskiem u wielu psowatych; to nie jest choroba.
Brak potomstwa nie powoduje żadnych chorób ani szaleństwa u suki, za to sama ciąża i poród to duże obciązenie organizmu, ryzyko wystąpienia komplikacji przy porodzie i tężyczki, zwłaszcza u małych ras, no i ryzyko ujawnienia się wszelkich przewlekłych chorób czy wad suki (npo. serca) które wcześniej nie powodowały dolegliwości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...