Jump to content
Dogomania

Acana czy RC


rafantynka

Recommended Posts

Ja ostatnio przeszłam z Hill'sa na Acanę.
Royalem karmiłam kicię mco, ale miała fatalny łupież. BHT w Royalu wcale nie jest takie "w normie". Dystrybutorzy nastawieni są na marketing, bladego pojęcia nie mają co sprzedają.
Sprawdźcie sobie KTO jest producentem Royala i przeanalizujcie skład...toż ta karma składa się wyłącznie z kukurydzy praktycznie. A kukurydza już lepiej niż zboża, ale nierzadko jest przyczyną problemów z cukrzycą u psów. Generalnie lepsze będa karmy, bez zawartości jakichkolwiek zbóż i kukurydzy (te, które mają po prostu łatwiej przyswajalne wypełniacze, bo one zawsze będą musiały być w karmie obecne)

Ktoś tutaj pisał też, że Purina Pro Plan jest Super Premium...no ciekawe z której strony. To nie jest zła karma, choć już np. skład Hill'sa uważam, za odrobinę lepszy...ale też składa się głównie z kukurydzy (naprawdę można łatwo ze składu podanego obliczyć, ile faktycznie białka pochodzi z mięsa...a ile z kukurydzy i że jest ona głównym składnikiem). Pro Plana, jak i Hill'sa uważam za to, za lepsze karmy, niż RC, który jak dla mnie ma mocno przereklamowany skład.
Jako ktoś, kto miał okazję pracować w branży zoologicznej, pogadać z dystrybutorami nie raz - radzę, CZYTAJCIE SKŁADY.
Acana też troszkę ściemnia, nie podaje składu mięsnego po dehydratyzacji itp. ale jednak można określić zawartość białka w mięsie, pochodzenie mięsa i jej skład jest o niebo bliższy faktycznym zawartościom procentowym podanym na opakowaniu.
Ja z Acany przede wszystkim jestem za Acaną no grains, a najbardziej Grasslands.
Bardzo fajny skład.
W tej chwili mam na niej niespełna 2 letnią dysplastyczkę collie i początki są obiecujące. Białka sporo więcej, niż w weterynaryjnym Hill'sie a sunia nie przybiera na wadze na potęgę, ani żadnych większych problemów nie ma ze zmianą karmy.
Druga sunia 4 lata jadła Hill's, ma 5,5 roku, właśnie przechodzi na Orijena Red, jest to dla nas spory eksperyment, ale póki co, jest bardzo dobrze, a spodziewałam się kosmicznych sensacji.
Bardzo długo się wahałam, czy zmieniać dziewczynom karmę na Acanę i Orijena, w końcu na Hill'sie było super u nas, zwłaszcza bałam się zmieniać dietę mobility Hill'sa małej z dysplazją (ciężką :( ) Ale zaczynam być dobrej myśli.
Chcę się na swoich sukach przekonać, jak to jest z tym wysokim białkiem (jak to będzie u nich). Po jakimś czasie zrobię dziewczynom badania i sprawdzę co w trawie piszczy.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

zastanawiam się nad zmianą karmy z RC na Acanę. Rc przyswajają bardzo dobrze ale przeraża mnie BHA:( i teraz nie wiem co zrobić bo moja sunia ataki padaczkowe miała częściej na gotowanym, na RC jest ich mniej i boję się zmienić karmę a z drugiej strony boję się nowotworu i skład RC jak poczytałam o nim i przeanalizowałam mnie przeraża:(

Link to comment
Share on other sites

JA WŁAŚNIE ZMIENIAM rc PUPPY SMALL BREED NA ACANĘ W TYM SAMYM TYPIE I POWIEM TAK: SKŁAD ROYALA WCALE NIE JEST TAKI REWELACYJNY OPRÓCZ KONSERANTÓW O KTÓRYCH WIELU JUZ WSPOMINAŁO MA JESZCZE CO DZIWNE TROCHE DLA MNIE BARDZO MAŁO WIT D? WYDAWAŁO MI SIE ZE DLA ROZWOJU KOŚĆCA U MŁODEGO PSA PA ONA DUŻE ZNACZENIE A TU BARDZO MALUTKO POZA TYM DOSZŁĄM DO WNIOSKU ZE NIE JEST WARTA SWOJEJE CENY WIEC RÓWNIEŻ ZE WZGLĘDÓW FIFINSOWYCH PRZEJDZIEMY NA aCANĘ - JAK DOTĄD PIES JE I JEST W PORZĄDKU

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiak84']JA WŁAŚNIE ZMIENIAM rc PUPPY SMALL BREED NA ACANĘ W TYM SAMYM TYPIE I POWIEM TAK: SKŁAD ROYALA WCALE NIE JEST TAKI REWELACYJNY OPRÓCZ KONSERANTÓW O KTÓRYCH WIELU JUZ WSPOMINAŁO MA JESZCZE CO DZIWNE TROCHE DLA MNIE BARDZO MAŁO WIT D? WYDAWAŁO MI SIE ZE DLA ROZWOJU KOŚĆCA U MŁODEGO PSA PA ONA DUŻE ZNACZENIE A TU BARDZO MALUTKO POZA TYM DOSZŁĄM DO WNIOSKU ZE NIE JEST WARTA SWOJEJE CENY WIEC RÓWNIEŻ ZE WZGLĘDÓW FIFINSOWYCH PRZEJDZIEMY NA aCANĘ - JAK DOTĄD PIES JE I JEST W PORZĄDKU[/QUOTE]

Jak da radę, to pisz bez Caps Lock, znacznie lepiej będzie Cię czytać.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ja przetestowałam wiele różnych karm i uważam,że w tej chwili Acana jest jedną z najlepszych karm na rynku.A co do RC to nie wiem skąd mają te ceny w stosunku do jakości karmy,oni powinni mieć cenę porównywalną do Brita czy Bento Kronen co najwyżej:)
Po Acanie kupki małe,pierdów nie ma.A po ProPlanie i RC jak mi psiaki zaczęły walić smrody to spać nie szło:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja również testowałam wiele różnych karm - tańszych, droższych i moim zdaniem Acana jest najlepsza. RC ma moim zdaniem uboższy skład a do tego wychodzi drożej niż Acana. Ponadto moje psy niezbyt chętnie jedzą RC - pojedzą 2 dni a później już nie chcą nawet do miski zaglądać. Acanę natomiast jedzą zawsze chętnie.

Dla ciekawych składu wklejam tu skład ROYAL CANIN MEDIUM ADULT:
Suszone mięso drobiowe, mąka pszenna, mąka kukurydziana, kukurydza, pszenica, tłuszcze zwierzęce, hydrolizat białka zwierzęcego, suszone białko wieprzowe, pulpa buraczana, tran, olej sojowy, drożdże, sole mineralne, wyciąg z drożdży (źródło manno-oligosacharydów), proszek jajeczny

i skład Acany Adult:
Dehytratyzowane mięso z kurczaka (40%), owies, świeże mięso z kurczaka, groszek, brązowy ryż, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i rozmarynem), świeże mięso łososia, wątróbka z kurczaka, świeże całe jaja, lucerna, olej z łososia, dynia, kurza chrząstka (naturalne źródło glukozaminy i chondroityny), jabłka, marchewka, zielona rzepa, żurawina wielkoowocowa, świdośliwa olcholistna, morskie wodorosty (morszczyn pęcheżykowaty, algi czerwone), korzeń łopianu, korzeń prawoślazu, jagody jałowca, kozieradka, nasiona kopru, dzięgiel litwor, rokitnik zwyczajny, korzeń cykorii, pokrzywa, liście czerwonej maliny, ostrpest, liście mięty pieprzowej, kwiat nagietka, rumianku + witaminy i minerały.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zdecydowanie Acana. Nasz pies kiedy jadł RC miał łupież, matową sierść i nieciekawy zapach z pyszczka. Mama poczytała o karmach, poszukała, która karma by była niezbyt droga, a jednocześnie droga. Po przejściu na Acanę Brutus ma ładną sierść, wygląda zdrowiej, problem z łupieżem się skończył. No i cena też lepsza, przynajmniej porównując za ile kupowaliśmy RC u nas w zoologu.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Ja karmiłam swojego ONa Acaną, ale w pewnym momencie stwierdził, że już ma jej dość. Nie mam do niej większych zastrzeżeń, ale pewnego dnia po prostu powiedział 'STOP' i nie chciał już jej jeść. Potem były eksperymenty z innymi karmami, w tym nieszczęsnym Royalem, który kosztował mojego psiakaa problemy żołądkowe. Na szczęscie teraz znaleźliśmy inną karmę - O'Canis i wszystko jest tak jak być powinno i mam nadzieję, że i ta mu nie obrzydnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...