Jump to content
Dogomania

Koziołek


Sara

Recommended Posts

[quote name='Marysia_i_gończy']To moja wina :roll: Zepsułam jej formalne przywołanie i automatycznie zepsuł się powrót z aportem :roll:[/QUOTE]

Pamiętam- rozmawiałyśmy o tym w Gdańsku- dlatego ja mam teraz bardzo dużo zagwostek bo się boję błędów. Tym bardziej, że zawsze znajdzie się coś co trzeba będzie odkręcić- urok szkolenia psa :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='zachraniarka']

Ach ciężka praca z tym aportowaniem, bardzo ciężka.. mi się marzy coś takowego: [URL="http://www.patrycjaf.com/images/aport_gdansk.wmv"]aport[/URL]..
[/quote]


Zach...
to po tym filmie ani ja, ani nikt inny z Dogomanii nie odwazy sie wstawic zadnego filmiku.... :wallbash:

Zajefajny aport.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind'] Nie oceniam czy to byl aport formalny czy nie, poniewaz nie widac ani w jakiej pozycji w stosunku do Ciebie Una zaczyna, ani w jakiej pozycji konczy[/quote]

No nie mam czterech rąk :evil_lol:
Pies zaczyna z pozycji przy nodze, starałam się go pokazać, ale to naprawdę nie było łatwe :lol: ale przecież gapiący się na mnie pychol widać? I kończy tak jak Eyk :eviltong: siadem przede mną.
Powrót, jak pisałam, to moja wina, jak wykurujemy łapę to się tym zajmę.

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

Pati bez przesady!
Psy są bardzo różne i na różnym etapie szkolenia- każdy filmik jest ciekawy- z każdego można się czegoś nauczyć. Ideały są fajne by wiedzieć do czego dążyć, ale nie powinny one być hamulcem by nie wklejać swoich filmików. Idąc tym torem to w ogóle nie powinnam tu się wypowiadać, bo mój kurcze prawie roczny pies to nie wie jeszcze do czego koziołek służy :cool1:

Także nie ma co - jutro oglądamy filmik z Kenią :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka'] Tym bardziej, że zawsze znajdzie się coś co trzeba będzie odkręcić- urok szkolenia psa :lol:[/QUOTE]

Swiete slowa ... szkolenie i potem doprecyzowanie cwiczen to ogromna lekcja pokory i cierpliwosci :roll:

A co filmikow ... to osobiscie nie mamy sie czym chwalic, wiec ich nie nagrywamy :p Jak bedzie co pokazac to pokazemy :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']Pamiętam- rozmawiałyśmy o tym w Gdańsku[/quote]

No właśnie, byłyśmy już chyba na dobrej drodze, żeby to poprawić (chyba najlepiej skutkowało przywoływanie jej z baaaardzo, baaaardzo daleka) kiedy zdarzył się ten wypadek, Una od 8 tygodni uziemiona, ale już za dwa, trzy tygodnie... eeech, najpierw trzeba będzie odpracować umięśnienie :roll:
A filmik był kręcony jakoś przed naszym spotkaniem w Gdańsku.

Pozdrawiam
Marysia i Una

PS Jak się czepiamy szczegółów i dupereli, to Eyk genialnie biegnie, łapie, niesie, przynosi i siada. Ale wstał za wcześnie :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']A co filmikow ... to osobiscie nie mamy sie czym chwalic, wiec ich nie nagrywamy :p Jak bedzie co pokazac to pokazemy :cool3:[/QUOTE]

Phi a kto powiedział, że filmiki służą do chwalenia :roll:
Wychodząc z takiego założenia to ja bym nawet zdjęć szorstkowi nie robiła.. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']Phi a kto powiedział, że filmiki służą do chwalenia :roll:
Wychodząc z takiego założenia to ja bym nawet zdjęć szorstkowi nie robiła.. :diabloti:[/QUOTE]

Byc moze ... ale nie odczuwam potrzeby ekshibicjonizmu w tym zakresie ... rownie rzadko ogladam je tutaj na Dogo ...
Zdecydowanie bardziej preferuje ogladanie "na zywo". I to w kazdej dziedzinie sportow kynologicznych :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Pati,

No co ja mam Ci napisac ... no fajnie aportuje ... przyzwoicie ...

W.[/quote]

Aha, to czemu napisalas, ze nie pamietasz....zeby mnie nie urazic...? :roll:

Swoja droga mnie duzo bardziej motywuje i nakreca taki wlasnie aport [B]mojego[/B] psa niz najlepszy na Swiecie aport [B]czyjegos[/B] psa.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Byc moze ... ale nie odczuwam potrzeby ekshibicjonizmu w tym zakresie ... rownie rzadko ogladam je tutaj na Dogo ...
Zdecydowanie bardziej preferuje ogladanie "na zywo". I to w kazdej dziedzinie sportow kynologicznych[/QUOTE]

Oczywiście, chodziło mi tylko o Twoją wypowiedź (która mogła sugerować, że filmy tu się wkleja aby się pochwalić), a nie o Twoje przekonania (bo te nie podlegają dyskusjom, a przynajmniej nie powinny..).

Co do oglądania to ja oczywiście również preferuję oglądanie "na żywo", także mam nadzieje, że kiedyś spotkamy się na zawodach. Po Twoich opisach Majutka nie mogę się doczekać, bo bardzo lubię patrzeć na dobrze wypracowane psy :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Aha, to czemu napisalas, ze nie pamietasz....zeby mnie nie urazic...? :roll:

[/QUOTE]

Pati,

Szczerze powiem, ze tak dokladnie to nie pamietam ... Ale skoro tak bardzo oczekujesz ode mnie, ze pamietam to napisalam Ci, ze "przyzwoicie", bo mimo ze dokladnie nie pamietam, to na pewno to co zapamietalam nie bylo jakies slabe, czy zle, wiec musialo byc przyzwoite ... Ot to co mialam do napisania w temacie aportu Keni, ktora na pewno dobrze aportuje i jest mi przykro, ze tego DOKLADNIE nie ZAPAMIETALAM

:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachraniarka']Oczywiście, chodziło mi tylko o Twoją wypowiedź (która mogła sugerować, że filmy tu się wkleja aby się pochwalić), a nie o Twoje przekonania (bo te nie podlegają dyskusjom, a przynajmniej nie powinny..).

[/QUOTE]

Rany ... piszac cokolwiek ZAWSZE odnosze to do siebie co zaznaczam "osobiscie nie mam sie czym chwalic", "moim zdaniem", "nie odczuwam potrzeby", jednoczesnie bardzo uwazam na to aby nie uzywac zwrotow generalizujacych, badz odnoszacych sie do ogolu ...


BTW idac na trening, czy to obedience czy agility oczekuje od trenera jasnej i prawdziwej oceny informujacej mnie w ktorym momencie cwiczen jestem z psem. Bardzo rzadko slysze pochwale, czesto dezaprobate i rade jak to poprawic. I tak mozolnie z treningu na trening "walcze" o kazdy centymetr blizej, kazdy ulamek sekundy szybciej ... Wciaz jest "slabo", czasami "gorzej" a bardzo, bardzo rzadko "troche lepiej" ... Dzieki temu nauczylam sie ogromnego szacunku do tego "troche lepiej" i nie oczekuje go za darmo ... w takiej formie nie jest to dla mnie motywujace ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Bardzo rzadko slysze pochwale[/QUOTE]

Zazdroszczę! U mojego instruktora nawet bardzo rzadko tego nie uświadczysz, ale nauczyłam się to lubić i bardzo doceniać, bo z krytyki najwięcej nauki. Ale i z tego powodu podziwiam osoby, które szkolą swoje psy samodzielnie i nie mają możliwości słyszeć uwag na bieżąco, a mimo tego dużego uważam utrudnienia dalej chętnie nad sobą i swym psem pracują :happy1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind'] Bardzo rzadko slysze pochwale, czesto dezaprobate i rade jak to poprawic. I tak mozolnie z treningu na trening "walcze" o kazdy centymetr blizej, kazdy ulamek sekundy szybciej ... Wciaz jest "slabo", czasami "gorzej" a bardzo, bardzo rzadko "troche lepiej" ... Dzieki temu nauczylam sie ogromnego szacunku do tego "troche lepiej" i nie oczekuje go za darmo ... w takiej formie nie jest to dla mnie motywujace ...[/quote]

Odbiegajac od tematu...

...gdyby Kenia umiala pisac to pewnie tak wlasnie opisalaby nasze treningi jeszcze rok wczesniej.

Teraz na szczescie ja zmienilam swoje podejscie do niej, mniej musztry, wiecej zabawy, co odnosi skutek i to najwazniejsze.

Dobranoc.;)

Link to comment
Share on other sites

Pati długopis. Przepraszam za literówki.


No tak wszystko pięknie ale ja nadal nie wiem jak przyspieszyć mojego flegmatycznego jamnika. I co zrobić żeby ona koziołek od razu chwytała dobrze ? Bo zauważyłam że raz na jakiś czs chwyta go za lekko i jej upada, po czym pies podnosi i idzie do mnie.

Link to comment
Share on other sites

[B]Wind[/B] wiesz, ja też wyczuwam w Twoim "głosie" ironię, o której wspomniała PATIszon. I nie tylko w tym wątku, nie tylko tu...

[quote name='Wind']BTW idac na trening, czy to obedience czy agility oczekuje od trenera jasnej i prawdziwej oceny informujacej mnie w ktorym momencie cwiczen jestem z psem.[/quote]

I masz to szczęście, że MASZ trenera.
Tylko powiedz mi jak to jest, że mając trenera, i to zdaje się świetnego (dobrze kojarzę? pani B.?), jeszcze nie zadebiutowałaś chociażby w zeróweczce? Przecież tam nic takiego nie ma...
[SIZE=1]Bo ja, biedna amatorka, bez trenera, na podstawie książek, internetu i rad dobrych ludzi doprowadziłam swojego kompletnie nie nadającego sie do obedience psa do startu w klasie "0", gdzie w wieku niecałych 10 miesięcy zdobył 95,5 punkta. Rozumiem, że Ciebie mniej niż 100 nie interesuje?[/SIZE]

I wszystko to było w tonie gryzącej ironii, nie na temat, za co najmocniej przepraszam :shake:

Pozdrawiam
Marysia z połamańcem

Link to comment
Share on other sites

Chciałam nieśmiało przypomnieć że to nie jest temat na prowadzenie osobistych dyskusji daleko odbiegających od tematu. Żebyście się pokłóciły o to jak psa przyspieszyć to by mi już nic do szczęścia nie brakowało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sara']No tak wszystko pięknie ale ja nadal nie wiem jak przyspieszyć mojego flegmatycznego jamnika. I co zrobić żeby ona koziołek od razu chwytała dobrze ? Bo zauważyłam że raz na jakiś czs chwyta go za lekko i jej upada, po czym pies podnosi i idzie do mnie.[/quote]

[B]Sara[/B] nie mam pojęcia :roll: Czy ona lubi to ćwiczenie? Czy czeka na komendę pozwalającą pójść po koziołek jak na szpilkach? Bo jeśli tak, to myślę, że może ją przyspieszyć wydłużenie czasu oczekiwania (tak, jak pisała Maria). A może powinnaś się z nią ścigać która pierwsza dopadnie koziołka? Powrót może rzeczywiście przyspieszyć ucieczka. Albo lepsza nagroda? Mi trudno coś wymyślić...

Pozdrawiam
Marysia i Una

Link to comment
Share on other sites

A może spróbuj nie wysyłać jej na razie z regulaminowego siadu przy nodze, tylko się powygłupiaj z tym koziołkiem (wow! zobacz co ja mam! jaki ekstra koziołek!), nakręć ją, niech zacznie szczekać i dopiero rzucaj?

(ja właśnie jestem na etapie robienia z siebie krańcowej idiotki, co mam opanowane do perfekcji. Koziołek to jest po prostu cudowna, wymarzona rzecz, kocham koziołek, nie zamieniłabym go nawet na kolię z brylantami i tylko jeśli mój pies bardzo ale to bardzo chce i bardzo mocno prosi, to ewentualnie pozwolę mu za nim raz pobiec... :lol:).

Na dynamikę startu wpływa nam to nieźle, dynamika powrotu wychodzi ze zmiennym szczęściem, ale mam wrażenie, że czasem wychodzi niejako z rozpędu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia_i_gończy']


I masz to szczęście, że MASZ trenera.
Tylko powiedz mi jak to jest, że mając trenera, i to zdaje się świetnego (dobrze kojarzę? pani B.?), jeszcze nie zadebiutowałaś chociażby w zeróweczce? Przecież tam nic takiego nie ma...
[SIZE=1]Bo ja, biedna amatorka, bez trenera, na podstawie książek, internetu i rad dobrych ludzi doprowadziłam swojego kompletnie nie nadającego sie do obedience psa do startu w klasie "0", gdzie w wieku niecałych 10 miesięcy zdobył 95,5 punkta. Rozumiem, że Ciebie mniej niż 100 nie interesuje?[/SIZE]

I wszystko to było w tonie gryzącej ironii, nie na temat, za co najmocniej przepraszam :shake:

Pozdrawiam
Marysia z połamańcem[/QUOTE]

Marysiu,

Po pierwsze gratuluje. Po drugie nie mierz innych, swoja miara :cool3: Dla Ciebie wazne jest szkolenie psa, zaliczenie zerowki, byc moze teraz wyzszych klas, doskonalenie itp. itd.
Dla mnie zaliczenie zerowki nie jest glownym celem, jednak na pewno byloby weryfikacja umiejetnosci w okreslonych warunkach.
Celem glownym jest po prostu uczenie sie nowych rzeczy, dopracowywanie "starych" elementow, dobra zabawa i mozliwosc uczenia sie od doskonalej trenerki.
I odpowiadajac na Twoje pytanie, owszem mam to szczescie, ze mam trenera. I owszem, trenujemy u Agnieszki Boczuli. :multi:

serdecznie pozdrawiam i w temacie obedience to jak dla mnie EOT :cool3:

W.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=1][QUOTE][SIZE=1]Bo ja, biedna amatorka, bez trenera, na podstawie książek, internetu i rad dobrych ludzi doprowadziłam swojego kompletnie nie nadającego sie do obedience psa do startu w klasie "0", gdzie w wieku niecałych 10 miesięcy zdobył 95,5 punkta. Rozumiem, że Ciebie mniej niż 100 nie interesuje?[/SIZE][/QUOTE][/SIZE]
ogromnie ci gratuluję bo wyobrażam sobie jak cięzko musiałyśce z Una pracowac by tpo osiagnąć, ja też niestety nie mam trenera, za to mam jedunego wspaniałego psa z który,m staram sie robic jak najwięcej jak najlepie, a że czasem nie wyjdzie to nic:)) trzeba ćwiczyć dalej.. mam nadzieję że kiedyś też tak jak Wam uda nam się 'zaliczyć' zetrówkę:)) mnie sie wydaje że własnie gdy szkoli sie samemu bez trenera ma sie wieksza potrzebe wystartowania w zawodach aby sie sprawdzić, zobaczyć jak oceniają nas fachowcy, bo mając trenera, chodząc na szkolenie na codzień mamy rozproszenia innych psów, rady i krytyke fachowca wiec nie spueszy sie tak do startu... przynajmniej tak mi sie wydaje:)
[SIZE=3][/SIZE]
Dokładnie tak jak napisała Marysia po to robie aport teraz na koszyczku aby sobie nie zepsuć koziołka, bo np teraz jesteśmy na etapie dłuższego trzymania, co nam nie zawsze jeszcze dbrze wychodzi.... a jeszcze dodatkowym powodem jest to że Denis nie jest aporterem od urodzenia jak można nazwaz niektóre psy, mało interesują go zabawki, raczej zabawa ze mną a piłka to tylko dodatek, sam się nią nie zainteresuje.... chyba że jest strasznie nakręcony... nigdy nie wpadłabym na nauczenie formalnego aportu na zabawce wie tu sie zgadzamy bo używany przeze mnie koszyczek nie jest dostęony dla Denisa na codzień i napewno oznacza że teraz zaczyna sie praca i trzeba sie skupić... potem przenieść komende na koziołek to żaden problem a odkręcanie błędów moze być trudne... wiec wle tak:))

Link to comment
Share on other sites

Sara, ja gdy pies startuje po aport biegne kawalek razem z nim (czasem na starcie poklepie w lopatke co u Ciebie bedzie moze troche trudne ;) )a gdy chwyci koziolek i zawraca uciekam przed nim. Tez mam flegmatyczke (i tez Fige:lol:), troche mi sie udalo ja przyspieszyc w ten sposob, sprobuj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...