Jump to content
Dogomania

Okropne przepisy - zbieranie kup


Guest Kamcia_14

Recommended Posts

Guest Kamcia_14

Czy wy chodzicie za psem i zbieracie jego odchody do torebki?
Bo w moim mieście nikt tego nie robi a w waszym??? Czy mieliście jakieś przygody z policją i z psami. A czy policja uprzyksza wam życie , jeśli tak to w jaki sposób

Link to comment
Share on other sites

Wow. Psiara - czy zbieranie kup jest okropne? :crazyeye:
Moim zdaniem okropne jest wdeptywanie w psie odchody w parkach, na trawnikach i chodnikach. Okropne jest także to, że psiarzy i ich psy uważa się za stworzenia śmierdzące, produkujące guwienka i zanieczyszczające miasta.
BTW chodzenie i zbieranie kup w woreczki jest wygodniejsze niż latanie ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiara14']Czy wy naprawdę latacie za psem i zbieracie jego kupy i odchody do torebeczki?[/QUOTE]
Psiara14 przepraszam ale nie mogę się powstrzymać;) ....Czy ty naprawdę spuszczasz wodę w toalecie?

p.s. kupa i odchody to w zasadzie jedno i to samo;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

od psa mojej cioci ludzie trzymają się z daleka . Uważają ze jak pies chodzi na smyczy i w kagańcu to jest strasznie grożny . Ale w końcu taki są przepisy

Link to comment
Share on other sites

Guest Kamcia_14

Ja jeszcze nie mam psa i dlatego tak się pytam . A w moim mieście nikt tego nie robi ale skoro każdy sprząta po swoim psie to i ja będę musiała to robić . A mieliście jakieś przygody z prawem i policją która np czepiała się waszego psa.

Link to comment
Share on other sites

Przygody z prawem i policją miałam, ale nie dotyczyły one mojego psa :diabloti:

W Poznaniu SM jest bardzo.... skrupulatna ;) i regularnie zaczepia właścicieli psów, w celach mało towarzyskich :razz: i np. sprawdzają znaczki, które każdy zarejestrowany pies musi mieć przy obroży, upominają o konieczności trzymania psa na smyczy i sprzątania po swoim psie.

Wątek o sprzątaniu kup już był: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=13152"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=13152[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Vidge - w Poznaniu plakietki są metalowe :razz: SM sprawdzają je regularnie i skrupulatnie. Nie wiem, może to kwestia końcówki okresu na wpłacanie podatku za posiadanie psa, albo po prostu tak sobie lubią zawsze posprawdzać :cool3:
Oni nie tylko mają prawo, ale więcej - obowiązek. Mój Ozzy jeszcze nie ma plakietki, dlatego dostałam ostrzeżenie. Następnym razem mandacik - do 250 zł :p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

U mnie w ogóle nie sprawdzają. Miałam niezapłacony podatek przez 2 lata i nikt się nie dowiedział. To kwestia wielkości miasta.
Kagańce i smycze sprawdza tylko straż miejska, ale to też nie zawsze. Ale jak już zwrócą uwagę to zawsze jakiejś staruszce z pekinczykiem ( bez obrazy ), ale żeby drasiarza z rottwailerem upomnieli, to już nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =) Kagańce i smycze sprawdza tylko straż miejska, ale to też nie zawsze. Ale jak już zwrócą uwagę to zawsze jakiejś staruszce z pekinczykiem ( bez obrazy ), ale żeby drasiarza z rottwailerem upomnieli, to już nie.[/quote']


Widać, że chłopaki ze SM mają instynkt samozachowawczy silnie rozwinięty:p

Link to comment
Share on other sites

Agniesia-to fakt:evil_lol:U nas raczej straż nie czepia się psiarzy. Nieraz szłam koło SM z dobkiem i nigdy się niezdażyło, by mnie zaczepili:p Ale odkąd są specjalne kosze na kupki, to sprzątam, a są od niedawna.

Tak mnie jedna rzecz zastanawia, czy gdy np. pojadę z psem do innego miasta, w którym SM mnie zaczepi i zapyta o plakietke, to czy mogę dostać mandat, skoro jestem tam tylko przejazdem i nie mam w tym mieście opłaconego podatku? Nie znam się na przepisach, a wydaje mi się to ważne:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobcia']Agniesia-to fakt:evil_lol:U nas raczej straż nie czepia się psiarzy. Nieraz szłam koło SM z dobkiem i nigdy się niezdażyło, by mnie zaczepili:p Ale odkąd są specjalne kosze na kupki, to sprzątam, a są od niedawna.

Tak mnie jedna rzecz zastanawia, czy gdy np. pojadę z psem do innego miasta, w którym SM mnie zaczepi i zapyta o plakietke, to czy mogę dostać mandat, skoro jestem tam tylko przejazdem i nie mam w tym mieście opłaconego podatku? Nie znam się na przepisach, a wydaje mi się to ważne:oops:[/quote]
Jeżeli chodzi o qupki to nie zbieram :oops:
Ale nie wydaje mi sie to dziwne i obrzydliwe. W okol mnie jest tyle wolnej przestrzeni, wiec w najblizszych latach nie bedziemy 'brodzic w odchodach':p
A co do tych plakietek sprawdzanych w innych miastach to wydaje mi sie ze nie powinni wlepiac mandatow ludziom z innego miasta. Ale wtedy trzeba pewnie pokazac jakis dowod ze nie jest sie tutejszym:razz:
W moim miescie nikt nie placi podatkow za psa i zaden pies nie ma tych plakietek:shake: .Moje miasto jest bardzo zacofane :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dobcia'] Tak mnie jedna rzecz zastanawia, czy gdy np. pojadę z psem do innego miasta, w którym SM mnie zaczepi i zapyta o plakietke, to czy mogę dostać mandat, skoro jestem tam tylko przejazdem i nie mam w tym mieście opłaconego podatku? Nie znam się na przepisach, a wydaje mi się to ważne:oops:[/quote]

Dobcia! Jaka plakietka??? To już nie jest trendy! Powiedz, że pies jest zachipowany, niech wyciągną czytnik i niech sobie sprawdzą w ogólnopolskiej bazie:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...