Jump to content
Dogomania

Biorezonans na alergię


Atenka

Recommended Posts

dziewczyny ja robilam biorezonans u mojego szarpeja -wyszlo ze jest uczulony prawie na wszystko lacznie z naskorkami ludzkimi-najlepiej nie dotykac i nich zyje powietrzem:crazyeye: :placz: :placz: stwierdzilam ze to bzdura-zreszta czesc wetow mi o tym mowila:shake: po badaniu zaczelam podawac te pokarmy na ktore niby nie byl uczulony-i zakonczylo sie to jak zwykle podaniem sterydu:placz: moja eliminacyjna dieta sprawdzila sie w 80procentach i ja stosowalam z dobrym efektem:lol: pozdrawiam:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']dziewczyny ja robilam biorezonans u mojego szarpeja -wyszlo ze jest uczulony prawie na wszystko lacznie z naskorkami ludzkimi-najlepiej nie dotykac i nich zyje powietrzem:crazyeye: :placz: :placz: [/quote]

a u nas wyszło, że na nic ;) ..co zresztą jest prawdą :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toska']Atenka , napisz coś więcej o tym biorezonansie -mam sunię alergiczkę i juz mi ręce opadają i nie wiem , co robić......[/quote]
Dora drapie się bardzo.Nie ma żadnych ran,strupków.Zaczeło sie od wylizywania łapek i ich wygryzania.
Dostała raz steryd w zastrzyku i świąd ustał( na 2 tygodnie).
Miała robione badania skóry.Zeskrobina pod mikroskopem plus wymaz.Wyszedł w wymazie gronkowiec złocisty (bardzo mało).
Podkereślam, że Dora nie ma żadnych zmian na skórze, tylko się drapie.
Przechodzimy na Eukanubę Dermaosis ( drugi tydzień), co więcej możemy???

Link to comment
Share on other sites

[B]Atenka, [/B]świąd ustępujący po sterydzie wyklucza alergie pokarmową, a potwierdza atopię, czyli alergię na czynniki środowiskowe. Obie te alergie mogą oczywiście współistnieć, ale ja nie widzę sensu podawania Eukanuby Dermatosis, chyba, że w celu poprawienia wyglądu skóry.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kolka_wet'][B]Atenka, [/B]świąd ustępujący po sterydzie wyklucza alergie pokarmową, a potwierdza atopię, czyli alergię na czynniki środowiskowe. Obie te alergie mogą oczywiście współistnieć, ale ja nie widzę sensu podawania Eukanuby Dermatosis, chyba, że w celu poprawienia wyglądu skóry.[/quote]
A czy idzie wyeliminować świąd spowodowany czynnikami zewnętrznymi (niewiadomo jakimi) nie podawając sterydu?Czy są inne leki, mniej inwazyjne?Dora jest młodym psem i nie chcę jej podawać takiego świństwa.
Jakie proponujesz wyjście/badania?

Link to comment
Share on other sites

Sugerowałabym testy alergiczne, zeskrobinę i wymaz ze skóry w kierunku bakterii i grzybów (jesli są zmiany skórne) jeszcze raz.

A co do terapii alergii - mozna ja leczyć nie podawając sterydu. Wtedy kombinacja kilku leków (np. antydepresanty ludzkie i WNKT) znacznie świąd i reakcje alergiczne ogranicza. Z tym, że jesli liczymy na szybki efekt, to przez kilka dni podaje się steryd, schodząć z dawki do zera, równolegle z tamtymi lekami.

Link to comment
Share on other sites

[B]Kolka_wet[/B] Dora miała pobieraną zeskrobinę, robione badania w kierunku grzybów i nic nie wyszło.Nie ma ona zmian skórnych, dlatego weterynarze uważają, że przesadzam.Tylko Dora drapie się coraz częściej, a raczej wylizuje i wygryza łapki.
Dostaje Efa oile i Kerabol, dodatkowo od tygodnia Scanomune.
Raz dostała steryd w zastrzyku, miał on powstrzymać świąd na 48 godzin,ale u Dorki zatrzymał na 2 tygodnie.Badania miała robione przed podaniem sterydu.
Czy wiesz gdzie na Śląsku moglibyśmy zrobić efektywne testy?biorezonans?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem nic o bierezonansie na Śląsku, jedyna klinika, o której wiem, jest w Warszawie. Wiele na jej temat juz na DGM pisano.

A co do testów alergicznych - musisz popytać w większych klinikach, testy są one drogie i nie każdy je ma i z nich korzysta. My sprowadzimy je dopiero na jesień, gdy większość alergenów zewnętrznych nie będzie pobudzać psów i wyniki będą bardziej wiarygodne.

Przyszły mi jeszcze dwie rzeczy do głowy -
1.czasem takie wylizywanie łap na podłoże psychiczne i pojawia się w sytuacjach stersowych dla psa. Wtedy łagodne leki uspokajające eleminują świąd.
2. nadwrażliwośc na bakterie normalnie bytujące na skórze i nie powodujące zmian też może objawiać się świądem, dlatego sugerowałam wymaz ze skóry.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź.Chciałam jeszcze wspomnieć, że jak Dora jest na dworze, czymś bardzo zajęta czy w innym mieszkaniu wtedy nie liże ani nie wygryza łapek.Najgorzej jest w nocy.Zmienialiśmy proszki, pościele , ale to nic nie dało.

Link to comment
Share on other sites

[B]Atenka[/B], ja mam bardzo podobną sytuację, sunia drapie się okrutnie od kilku miesięcy, oglądało ja wielu wetów, ale żaden nic nie stwierdził, zmian skórnych nie było aż do marca, kiedy pojawiły się przerzedzenia sierści na uszach i krosty na brzuchu. Okazało się, że ma gronkowca złocistego, ale z nim sobie łatwo poradziliśmy, bo był wrażliwy na wszystkie antybiotyki. Tyle że przyczyną infekcji jest najprawdopodbniej drapanie, więc jak nie zlikwidujemy świądu, problemy będą się powtarzać.
Teraz sunia jest trzeci tydzień na diecie eliminacyjnej (w jej przypadku ryby z ryżem), w maju prawdopodobnie zrobimy alergiczne testy skórne. Lek niesterydowy przeciwzapalny nie zmniejszył świądu, lek antyhistaminowy też nie. Czekamy co dalej...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...