Jump to content
Dogomania

A to pies !!


Norberto

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Do tej pory się niie odzywałem ale forum o Ca de Bou śledzę od czasu do czasu głównie oglądając fotki cudnych waszych wychowanków i pociech ;) W awatarze mam buldożka (lub już nie) ale wkleiłem właśńie fotkę mojego nowego psiaka do mego profilu więc mam nadzieję ze go będzie widać i wszyscy sobie zobaczą o kim mowa.
Otóz udałem się z moim psem do bardzo bardzo znanej medialnej i książkopiszącej pani weterynarz by okiem fachowym spojrzała na mojego zwierzaka i przeglądu technicznego dokonała. Psa wziąłem 10miesięcznego bez szczepień :angryy: i nieco zaniedbanego ale socjalizowanego z psami i dziecmi - radosnego misiaka, z którym wszystko można zrobic. Ale do rzeczy:
Pani wet na wstępie powiedziała " [I]co to za rasa[/I]?" to mówię, że ca de bou. a wet na to " [I]nie ma takiej rasy ka de wu[/I]"[I].[/I] No to choc mi nie zależy akurat specjalnie czy jest czy nie ma mówię jej że perro dogo mallorquin ponoć jest taka nazwa też na te psy. Wet na to [I]a wiem presy[/I] Dobra nasza myślę sobie - znawcą nie jestem gdzieś czytałem, że stara nazwa nieużywana ( lub niesłusznie używana jak chce Pani z osanny) to perro de presa... więc się nie spieram. Ale wet słynna z radia i tv mówi mi, że [I]to to nie presa jest ten pies, to taka mieszanka różnych psów Panie, bo oni teraz mieszają te psy i do walk zmuszają ale do presy to on podobny jest tylko troche. Będzie pan miał z nim same kłopoty, żelazną ręką go trzymać trzeba, jak nie teraz to za 3 lata kogos zagryzie a na smyczy i w kagańcu to co to za życie. [/I]Nie przyszedłem dyskutowac o rasie tylko o zdrowiu więc na odczepnego rzucam, że w internecie jest dużo zdjęć ca de bou i może sobie Pani zobaczyć jak rasa wygląda i że mój podobny jest :) Ale sława weterynarii mi na to że [I]i bez internetu ona presy zna i to nie jest to. [/I]
Mój pies je eukanubę przepisaną mu przez innego weta (nie bylejakiego) taką dla psów w tym wieku itd itp a poniewaz troszkę utyka usłyszalem od Pani sławnej i znanej, że to od tej karmy choroby kości dostają takie grubokościste psy i że mam go karmic kluskami z serem i z jogurtem. Utyka na przednią łapę w która nic mu nie jest ale zaraz po przebudzeniu czy po tym jak wstanie z leżącej troszkę się musi psina rozruszac. Nie wiem co to jest ale na pewno nie uwierze pani, która była dla mnie autorytetem do wczoraj. Być może ma racje w kwestii łapy ale już za późno.
Jak ktoś ma pomysł jakiś co do łapki i żywienia - proszę o wskazówki i dzięki z góry za pomoc.
Jesli psa widac gdzies na fotce ( bo nie wiem tego - nie jestem fanem forów najwyżej wcisnę go w awatar zamiast buldoga ) możecie też ocenic czy [I]przypomina presy[/I] :) [tj. ca de bou] czy nie. pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj Norberto!
Pania wet podaruj sobie juz na zawsze! szkoda czasu - czyli kasy :razz:
W Wawie bardzo dobra opinie ma klinika weterynaryjna Marczaka. Niestety nie pamietam, gdzie ona sie znajduje. Takie info mam od kilku dobrych hodowcow i uzytkownikow psich :cool3:

Co do nazwy... u mnie nawet nazwy Pies z Majorki budzilo zainteresowanie i zadziwienie, wlacznie z moim wlasnym osobistym ojcem, ktory opowiadal swoim kolegom, ze mam psa z Jamajki :crazyeye: :evil_lol:

Zywienie - ja karmie Best Choice! idealna karma dla mojego bydlecia. Eukanuba byla swietnym sposobem na odchudzanie - niezdrowe odchudzenie nota bene. A ze BC to karma super premium do tego w cenie zdecydowanie przystepnej, nie uczula mojej malpiatki i do tego swietnie dziala na stawy i skore, wiec... z czysta premedytacja polecam te karme! Oczywiscie jesli nie masz zaciecia do gotowania - a w tym specjalista jest moj przedmowca:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]@Norberto[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]takie cyrki przechodziłam (i może jeszcze przechodzę bo mam przerwę:mad: ) z moja bordożką. Pierwsze co możesz zrobić, to tak jak pisał Jarek, zdjęcie i ortopeda. Reszta wyjdzie w praniu. Od siebie dodam, ze lepiej „hurtem” zrobić tez bioderka. Wczoraj dowiedziałam się o dysplazji mojej majorki a im wczesniej wiesz tym lepiej. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mam nadzieję, ze to nic poważnego – trzymam kciuki.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

wszystko to śmieszne ale ta Pani wet jest tak pewna siebie, że wszyscy jej wierzą no i jescze w telewizji występuje często i w radio ma audycje. :mad:
ja oczywiście na kluski się nie przestawiłem - mój pies tym bardziej :):painting:

Link to comment
Share on other sites

masz pewnie rację dla tego też nie zdradzam imienia Pani wet.
Dziś słuchałem jej audycji i osobom, które mają problem z basetem włażącym im do łóżka poradziła by się przyzwyczaili i kupili większe łóżko. można oczywiście i tak. Można mówić, że pies ma pchły i niech tak zostanie bo musi mieć coś swojego ( mój rottweiler miesiąc temu umarł na raka - też miał coś swojego ) albo że mój CaDeBou jest takim żywym pieskiem ze szmergielkiem więc nie mogę wymagać od niego, że będzie naukowcem i zakazywac mu zaglądania na stół w kuchni. ale pani tej już nie ufam ppo tym jak nie przyznała sie, że nie ma pojęcia o czym mówi więc na pewno nie poprowadzi mego psa ku...kastracji.

pies mnie zadziwia - nie wiedziałem, że potrafi wyskoczyc w górę na 1,50metra. wogóle jest niesamowicie sprawny - może to cyrkowe psy? :multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witaj Norbert-ale się ubawiłam czytając o mądrej pani wet. że nie ma rasy:turn-l: ka de wu, napewno będziesz na zlocie Buldożkowym na Fortach Bema? Faktycznie, w sumie dorosły pies i bez szczepień - co za ludzie, brak słów. Szkoda, że wówczas z BF się nie udało ale może to zrządzenie losu i teraz masz tę rasę "ka de wu" albo kapewu-czy ona rozumie? Jeśli będziesz na zlocie to będę miała dane wspaniałej wetki w Wawie dla Twojego psiaka oraz namiary do kliniki z RTG-mam nadzieję, że z nim będziesz, pozdrawiam i twojego kapewu również:cool3: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

O rrrany, ale mi pani medialna smaka narobiła, kluseczki z serem, mniam!!!! :eating: :lol:

A tak serio, ja też na rasie kapewu się nie znam, ale jeśli chodzi problemy ortopedyczne, to, niezależnie od rasy psa, warto z tym iśc do dr. Sterny. Przyjmuje na SGGW i w prywatnej lecznicy przy Powstanców Śląskich na Bemowie. Świetny specjalista.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam.
Dawno mnie nie było a widzę że ktoś zajrzał i napisał więc opowiem co i jak: Z moim kapewu nie mam żadnych problemów przewidywanych przez panią wet. Ma już 14miesięcy i nikogo nie zagryzł - mimo, że go nie wykastrowałem. Przestał kulec na łapkę już dawno i z eukanuby przerzucił się na royala. czasem daję mu ... kluski z serem, kości pożera w całości jak hiena jakaś. Trudno go zmęczyć - zdobył ze mną najwyższe szczyty w Beskidach i az żałuję że nie miałem dla niego jakiegoś wózka na bagaże. ;)
Na zlocie buldożków też był ale chyba nie zaprzyjaźnił się z żadnym z tych krwiożerczych potworów. Tak się właśnie zastanawiam jakie psy najlepiej nadają się do towarzystwa dla Ca de Bou? Czy mój Elmo połknie takiego Chihuahua czy pozwoli mu jeździć na własnym grzbiecie? pozdrawiam wszystkich ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...