Jump to content
Dogomania

Orijen dla Yorka?


dzeminka

Recommended Posts

A dlaczego by nie ? Choc moje dwa bardzo niechetnie jadly Orijena + mialy po nim paskunde wiatry.

A robilas psu badania, zeby odkryc dlaczego jest tak chudy? Moze tu karma nie pomoze, bo problem lezy gdzies indziej? Moj mlodszy tez jest strasznie chudy - okazalo sie ze slabo przyswaja, bo ma problem z wątrobą - jest na karmie dla wątrobowcow, mial na niej przytyc, ale cos tego nie widzę. Jedyny plus to ze oba ją chetnie jedza (starszy - zdrowy - tyje na niej jak smok, a nie moge dawac mu czegos innego, bo oba zawsze wola jesc to co ma ten drugi...), a wczesniej tez marudzily na wszystko.

Link to comment
Share on other sites

nie robiłam badań, ponieważ weterynarz nigdy nawet nie twierdził, że jest chudziutka. A biegunki kazał obserwować. I jest to po prostu rzadka kupka raz na miesiąc mniej więcej. A schudła tak, ponieważ okazało sie, że miała zalegającego mleczaka, który ją bolał i nie mogła jeść normalnie. A teraz apetyt jej wrócił, z tym że strasznie powoli przybiera na wadze. A jest mi głupio słuchać w kółko: "ale strasznie chudy ten pies". Mimo, że żeber nie widać. No i ta wybredność... Tylko mięsko by jadła. Więc myślę, że może Orijen byłby dobry dla niej, skoro ma aż tyle mięsa w składzie.

Link to comment
Share on other sites

No jesli jej dajesz mieso, to nie licz ze bedzie jesc co innego :D jak moja mama podkramiala mi psy gotowanym, to na najdrozsze kary mi patrzec nie chcieli - musisz sie zdecydowac, albo to, albo to. Oczywiscie mozesz od czasu do czasu dac psu cos innego, ale to naprawde nie czesciej niz raz na dwa-trzy tygodnie , bo jesli chcesz by jadla karmę, to podstawą musisz zrobic karmę ( taka specyfika Yorkow, jak pokazesz ze jest szansa na cos innego to Cie do rozpaczy doprowadza glodowka, a zmusza do dania tego innego). Moje mają karmę w misce i juz - chcą to jedza, nie chca nie jedza...potrafią robic strajki dwudniowe, ale potem ida i grzecznie jedza. Doprowadzilam do tego, ze moge spokojnie raz w tygodniu podac puszke miesna, codziennie dostają jogurt naturalny i nie marudza na karme. No i owoce i warzywa, ale to juz z reki, nie z miseczki.

Wracając do Orijena -sprobuj, ale postaraj sie dostac od kogos troche, albo jakies probki wydęb skads, bo to dosc droga karma i skzoda zebys miala pelen otwarty worek, jak pies Ci powie "spadaj, nie jem" ;) Ja swoje traktowalam niebieskim - bodaj rybnym - bo gdzies wyczytalam ze jest najlepszy..teraz wiem ze nie warto kierowac sie opiniami na forach, bo nie dla kazdego psa to samo bedzie najlepsze. Moim nie sluzyl.

Link to comment
Share on other sites

No własnie głodówki stosowałam. Dopóki tak nie schudła... Teraz chcę ją podtuczyć cesarem i animondą z domieszką royala mini. I powoli powoli waga wzrasta. Ale dosłownie w mikroskopijnym tempie. Na szczęście wszystko zjada. A jak już przybierze na wadze to chcę ją nauczyć jedzenia tylko suchej karmy. I raz w tygodniu jakiś pyszny dodatek. I właśnie myślałam z tą Orijen, żeby na wagę garstkę kupić, tylko własnie u mnie w mieście nigdzie nie ma :/ A o próbkach już nie wspomnę. Więc chyba nie pozostaje mi nic innego jak kupić najmniejszą paczkę i mieć nadzieję, że ta moja księżniczka będzie wcinać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Visenna']Orijena chyba w ogole nie ma na wagę.. w kazdym badz razie nie widzialam nigdzie, ani w Szczecinie, ani w Wawie.[/QUOTE]
Na wagę chyba nie ma, ale są tzw. triale - torebki po 400 gram. W zależności od sklepu cena od 15 zł (internet) do 21 (tyle widziałam w zoologu w tesco).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...

No to sie wypowiem :) Mam malego silko-yorka, okolo 2 lat, po Acanie ma biegunke i po Orijenie tez. W ogole tez ma wrazliwy zaladek. Wszystko co nie psie (ciastko, wedlinka etc) konczy sie biegunka...ech...

Jestem w trakcie szukania dobrej karmy suchej...worek Orijena i Acany stoi.....na razie bez problemu trawi Royala i zjada go chetnie....ale celuje w cos lepszej jakosci...

Mi sie wydaje ze to kwestia tych ziol, ze one maja te biegunki...Orijen i Acana sa pelne ziol...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...