Jump to content
Dogomania

Koty dziko żyjące


Wiktoria1

Recommended Posts

[SIZE=4]Witam. Ostatnio adoptowałam psa, więc sama nie mam możliwości nic zrobić. Sprawa wygląda tak...na moim osiedlu żyje na pół dziko trochę kotów. Są "kociary", które je karmią i teoretycznie się nimi zajmują. Zwykłe dachowce dają sobie radę i tak żyją i szczerze mówiąc jest to dla mnie normalne. Zyją tak od lat. Niedawno miałam okazję wejść na teren ruin. Były to kiedyś jakieś zakłady mięsne, czy mieszkania, niewiem. Teraz jest to już tylko wiele razy paląca się ruina z zawalonym dachem. Mieszkali tam bezdomni. Ale do rzeczy...widziałam tam kota o tak długiej sierści jak pers. Ktoś tam wybudował takie baraki dla kotów. Wyglądają jak kurnik. I niewiem co z tym zrobić. Zostawić tego persa(może to nie czysta rasa) samemu sobie? Czy niech go jakaś organizacja zabierze? Persy trzeba czesać...jak on będzie za parę lat wyglądał niezadbany? A jak on jest tak zdziczały, że się nie przystosuje do życia z ludźmi? Co z nim zrobią, uśpią? To niech już lepiej żyje dziko z tymi dachowymi kotami. Niewiem co robić. Poradźcie coś proszę.[/SIZE]
[SIZE=4]Pozdrawiam[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ale wszystkich kotów? Czy tylko tego persa? A co z nimi zrobią, jeśli nie będą się nadawały do życia zludźmi? Psy się usypia...a koty?
Boję się ,ze jest dziki. A jak by mieli go uśpić to już wolę zeby sobie żył na wolności.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='MaDi']Dzikich kotów nie można trzymać w schroniskach, jest to dla nich trauma, ale warto by ktoś z jakiejś organizacji zobaczył co można zrobić dla tych zwierząt( może chociaż sterylizacja bądź kastracja).[/QUOTE]

Sugeruje, zebys napisala to samo na forum miau.pl oraz podala skad jestes. Dziewczyny na pewno podjada zobaczyc co i jak :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...